wwzüm. B A R I RIJP HARD te huur Correspondentie. Advertentièn. Dr. GRONEMAN is weer Ie coosulteereD. PATROON Slaperdijk. Corn RUITENBERG een Bediende, J HULST ZOON, Sociëteit Amicitia. BA A H~\~ Herbesteding, Heden GEOPEND PHOENMQUWEEIJ. ache Evangelie wordt beoefend maar juist daardoor ral deze Chr. regcering óeu ding doende oogen openen. Er volgde geen debat. «Vreemdelingen verkeer" houdt hedena vond te 8 uur haar Jaarvergadering in »l)e Arend", o. a. tot het uitbrengen van het jaarverslag. Te zelfder tijd ongeveer vergadert de vrij zinnige Kiesvereeniging «Amersfoort" in «De vergulde Zwaan" o. a. ter bespreking van de aanstaande verkiezing voor den Gemeen teraad (vacature-Garjeanne). Zaterdag 20 April, des avonds 8 uur, zal de Tooneelelub der afdeeling Rotterdam van het «Nederlandsch Onderwijzers-genootschap" in het Concertgebouw te Hilversum opvoe ren het Oud-Nederlandsch drama «Lance- loet van Denemarken" daarna wordt gegeven «De Wiskunstenaars" van Pieter Langendijk. De netto-opbrengst der voorstelling zal strekken om eenige behoeftige kinderen, die dit rioodig hebben, dezen zomer naar zee te zenden. De Rotterdamscheonderwijzers-tooneelis'.er hebben overal waar zij met hun Oud-Hol- iiuidsrhe stukken optraden, een welverdiend succes gehad. Wie gelegenheid heeft, steune dit nobele doel. Bij voldoende deelneming zal Louis Bouw meester hier den 6 Mei een Kunst-av geven. Men zie de advertentie in dit nummer en 'teekene vóór 1 Mei. Het derde elftal van »Quick" sloeg «U. D.I.", eveneens uit Amersfoort, op het terrein aan den Leusderweg met 7—2. Op dat terrein zal Zondagmiddag te twee uur de hoogst belangrijke promotie-wedstrijd plaats hebben tusschen »Quick" en »P. W uit Enschede. Weder dienende, zal een groote toeloop van belangstellenden dezen belangrijken kamp bijwonen. Men zie de advertentie in dit nummer. Door ile «Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij" (directie De Jong Co.) te Am sterdam is aan de heeren C. van Aken en Lokhorst een premie uitgereikt voor hun kranig optreden bij den brand bij den heer Schoelnan aan den Zuidsingel, waardoor zoo wel bet gebouw als de inboedel voor ver dere schade werd behoed. Omstreeks half twee brak gisternacht door onbekende oorzaak brand uit in do bakkerij van den lieer F. Boshuizen, aan den Leus derweg. Al zeer spoedig werd water gegeven uit de. brandkranen der Infanterie-kazernean der blusehwater was niet in de buurt, zoo dat de spuit der Vrijwillige en de Wilhel- mina-spuit, die mede zeer spoedig ter plaatse waren, weinig konden uitrichten. Het woonhuis bleef behouden, doch bak kerij en schuur gingen op in de vlammen, die. vooral in de groote hoeveelheid bout voedsel vonden. De bil werd nog intijds geredde overige tot het bedrijf beiioorende voorwerpen ver brandden mede. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Alles was verzekerd, hoewel laag. Wel jammer is 't, dat juist door de regen bui de hoogst zeldzame maan-eclips Dinsdag avond bier zoo slecht waargenomen is kun nen worden, waartoe overigens zulk een goede gelegenheid was geweest, hetzij van den toren, hetzij van den Berg. De volle maan kwam totaal verduisterd op; de eclips eindigde rond 8 uur, terwijl de keriischaduw der aarde de maanschijf een uur later verliet. Ware liet helder weer geweest, dan had men de zon even boven den horizon in bet Westen en tegelijkertijd de totaal verduis terde. maan in 'net Oosten kunnen waarne men. Wel stond de aarde tusschen zon en maan in, maar door -Ie straalbreking in den dampkring (die nabij den horizon ongeveer een lialren graal bedraagt) worden zon en maan nog juist boven den horizon gezien, wanneer zij eigenlijk daaronder zijn, terwijl de totaal verduisterde maan (door breking en terugkaatsing in den dampkring der aarde) licht genoeg ontvangt orn als een roodge kleurde schijf zichtbaar te zijn. Zulk een verschijnsel dat wel neus met den overigens vrij dwazen naam van «horizontale eclips" wordt aangeduid bo- f boort voor een bepaalde plaats op aarde tot i do zeldzaamheden. Maandag te 10.40 zal een milliard minu ten verloopen zijn sedert bet begin onzer jaartelling. Prof. <ir. Nijland schreef hieromtrent 1 Jn stern-kundige almanakken vindt men, dat, gerekend van zeker nulpunt, de I Ja nuari van liet jaar 1 (d. i. dus het begin van onze tijdrekening) als dag het nummer 1 721 424 draagt, de 1 Januari 19022415751. Er waren dus 1 Januari 1902 094 327 dagen verloopen sinds het begir onzer jaartelling en derhalve 117 dagen 10 u. 40 m. later, d. i. 28 April te 10 u. 40 m. voorin., zijn 1 milliard minuten verloopen. I Niet in het lafhartig ontwijken, maar in bet kordaat opvatten van den strijd berust ons heil. TOESTAND van H. M. de KONINGIN. OFFICIEEL. Het Loo, 24 April ochtend 9.32. Ib M. de Koningin bracht weder een rusti ger) nacht door. Het verloop der temperatuur geelt geen reden tot bijzondere opmerkingen. De voedselopnatne blijft voldoende. Het Loo, 24 April middag 2.25. Uit telkens terugkeerende hooge tempera tuur gedurende den middag en den avond blijft de toestand van II. M. de Koningin nog alle zorg vereischen. Dr. KOESS1NG. Arts POT. K E S N I S G E V I N G. SCHOUW De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 22 van het Reglement op het on derhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht d.d S. November 1853 (Provinciaalblad No. 102), alsmede art. 1 der Verordening op de wegen en waterleidingen Doen te weten, dat de bij voormeld artikel bedoelde Voor jaars-schouw over wegen en waterlei dingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Donderdag, den 15. Mei uanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven* gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 24. April 1002. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SAND BERG. RECLAMES- I5 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Bericht aan de ongeloovigen. De Heer A. Versteeg te Doesburg i9 thans aan 't woord. Een ieder weet reeds wat men reeds sedert langen lijd omtrent deze woudervolle Pink pillen zegtDe een na den ander weet niet op welke wijze te zeggen hoe hij genezen is geworden van bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, rhcumatiok of van algeineene zwakte, veroorzaakt door eene ernsti ge ziekte, overdreven arbeid of andere oorzaken. Eu allen hebben recht, want de getuigenissen zijn niet te tellen en volkomen oprecht die eiken dag lot ons komen en die de werkelijke weldadigheid dezer pillen bevestigen. Dereden is dood eeuvoudig. Al deze ziekten komen voort uil de verarming van het bloed of uit do zwakte der zenuwen. De Pink pillen die de zuiverste hernieuwer van liet bloed zijn en de krachtigste ver 'erker der zenuwen, handelen op wondervolle wijze in deze beide gevallen. De Heer A. Versteeg zegt: mijne moeder was sinds langen tijd lijdende aan maagziekte. Haar toestand is thans uitstekend. Reeds twee jaren was zij lijdende, gepaard gaande met zenuwaandoe- diugeu. Er kwamen somtijds oogenblikken, dat zij zulke vreeselijke pijnen kreeg, dut zij zich gevoelde of de dood zoude intreden. Verschillende middelen werden door ons aangewend, doch alles scheen vruch teloos. Nu, nadat door ons Piuk pillen werden aangewend, is er steeds vooruitgang te bespeuren. Nu en dan heeft zg nog wel eens aaumaningeu van hartkloppingen, doch wij hopen dat ook dit zal uitblijven, evenals de hevige maagkrampen die zij thans niet meer heeft, hetwelk voor ons eene groote blijdschap is. Zij is u ten hoogste dankbaar en raadt dit middel eeu ieder aan. In een tweede schrijven verklaart ons de Heer Versteeg Als bevestigiug van mijn laatsteschrijven diene het volgende, 't Was reeds lang mijn Dlau geweest U eenige mededeelingen te doen, doch door i korte ongesteldheid was ik hiertoe verhinderd. Nu sinds eenige maanden is mijne moeder van de bekende kwaal geheel en al vrij gebleven, een enkele maal eene kleine dreiging, doch die direct weer voorbij was. Haar dank is nu ook onbeschrijfelijk groot voor U, voor de heilzame uitwerking dezer Piuk pillen van Dr. Williams. Wij geven li van harte vergunning, hare genezing ie publiceeren. Zoo er nog ongeloovigen ziju, dat zij zich tot mij wenden want onze dank is zeer groot. Zie hier do oprechte beksutenis en verklariug van den Heer Versteeg waarvan een ieder zich van de waarheid kan overtuigen. Trouwens wij achten dat eene nadere aanbeveling overbodig zij van mond tol mond worden de echte Pink pillen auugeraden wacht U voor de afschuwelijke namaaksels. Bestelt ze alleen bij de depothouders die onder de attesten worden aangegeven. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doezen. Verkrijg baar bij Snahilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdue- polhouder voor Nederland, en Apotheken. Fraueo toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgb-mr bij A. van de Weg, dro gist, Langestraal 107 te Amersfoort, en A. de Vhies, Kerkstraat 90 te Hilversum. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschuil u de echte Piuk Pillen alleen bij den lieer Snahilió te Rotterdam of hij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verknopen goedkooperc zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er Ingeloo- pen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onuoodig te zeggen, dut deze personen spoedig mot het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- ft Afbeelding der doos: Hermina Hendriks, «I. van H. D. van Zan ten en H. Poort. Johannes Antonius, z. van J. Lablans en J. Krabbe. Alijila Maria, tl. van L. Mostertman en G. M. Maijer. Cornells Hendrikus, z. van II. van Es en J. 0. Veenendaal. Johanna Adol- pliiiia, tl. van N. J. Vervoort en A. btousel. Tennis Gerrit, z. van H. van Veluw en G. van Loenen. ONDERTROUWD: A. A. van Bekkum en Th. 0. van Raraselaar. R. Meijer en S. Hou ma. -— II. B. Rouwhorst en C. Velthui- zen. T. van Veenschoten en M. Zijdveld. Evert van Kommer en A. van Drie. II. Zwan en A. Veenendaal. GETROUWD: D. Juffer en H. Groen. OVERLEDENArie van Zwol 1 rn. Maria Cornelia Fortiko 81 j. wed. F. G. de Waijer. Johanna Rijntje Vetkarnp2 m. Johannes Rukkers 6 dagen. Alijda de Bakker 18 j. ongehuwd. Steplianus Pe trus Leenards 20 m. Frederik Jagtenberg 3 j. Johannes Gerardus Kraan 7 m. Dorus Pot I m. Catharina Gerth 3 in. Aaltje Wichard 13 m. Johannes Jacobus Burger 16 m. 369ate STAATSLOTERIJ- DKRDE KI.ASSIÏ. Trekking van 1417 April IÖ02. Ten kantore van den collecteur te Amers foort, Lange Bergstraat 9, zijn aan dn navol gende nummers prijzen te beurt gevallen Prijzen van f45: 4305 5629 6372 6370 6383 7502 7522 9338 9347 9531 9532 9545 9549 9555 9568 9814 9822 11493 11867 12970 12983 12988 12990 15206 15209 15212 152 315247 16107 17556 17562 20780 20790 en 20800. Te zarnen 34 prijzen. Gaarne ben ik bij de Redactie der Amersfoortscbe Courant de tolk geweest van «eenige erkentelijke belangstellenden" in hun waardeering van »de spoedige verspreiding van telegrammen omtrent den toestand van H. M. de Koningin." Ik zeil dank hun voor de attentie, mij in zoo'n keurig pakje toegezonden. Daar ik niet kan vermoeden wie mij die vriendelijkheid bewezen, moet ik wel dezen weg kiezen tot betuiging mijner erkente lijkheid. Sun EREDERIKS— Van Ci.eeff. r Getrouwd HE1NR1CH REICHMANN FRANC1SKA KREIKAMP. Amersfoort Kleef 22 April 1902. Na langdurig en smartelijk lijden overleed heden zacht en kalm, tot mijne diepe droefheid, mijn innig geliefd eenig zoontje WILLEM CAKKL HEKMINUS in den ouderdom van bijna 11 jaren. Mevrouw de Wed. F. M. C. SCHA'UIKES De Graeff. Amsterdam, 22 April 1902 26 Oosteindo. Eenige en algemeens kennisgeving. Van rou wbeklag verzoeke verschoond te blijven. arts, BERGSTRAAT 34, Spreekuur 12t/2 tot 2 uur. Voor leden van het Nieuwe Ziekenfonds 9 tol 91/2 uur. Door den Architect E. P. J. SMITH, te Amersfoort, is bij onderhandscbe aanbesteding het houwen van eene dubbele Villa in het Villapark op den Amersfoortschen Berg, opgedragen aan de Bouwmaatschappij «Java", gevestigd te Amsterdam. PROMOTIE WEDSTRIJD QUICK—P.W. Zondag: 2 7 April, terrein aan den Leusderweg. Leden en donateurs moeten hun entrée- kaart meebrengen. Het geheele terrein wordt afgezet. Entree 25 cent. Aanvang 2 uur. Voor 16-jarigen, oppassenden wR. K. jongen (wees), die reeds bijna 2 j.tar bij liet timmervak is, wordt gezocht een liefst R. K. geneigd en hij machte hem het vak grondig te leeren lielst een die, desnoods tegen ver goeding. den knaap liefderijk in zijn gezin zou willen opnemen. Zijn voogden stellen meer prijs op goede behandeling en grondig onderricht dan op hoog loon. Inlichtingen ouder discretie Bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegraeht 9. te bevragen KAMPSTRAAT 47. VERGADERING van het Collegia tot de Directie van den Slaperdijk met Geërfden van dat Waterschap op Dinsdag den 29 April 1902, des ochtends te elf en driekwart uren, in een der lokalen van het llotel MULLER, aan de Varkensmarkt te Amersfoort. Het Collegie voornoemd, De Voorzitter, C. Th. van BEEK. De Secretaris, H. E. van SWEDEN. jbTUKADOOF^ WEST-SINGEL, 2. OKVICA At.D volkomen op de hoogte met Bink- en wis selzaken. Brieven onder Letter L. Bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegraeht 9. Breedestraat-Westsinuel 12 bevelen zich voor alle voorkomende STU KADOORS-WERKZAAMHEDEN aan. P.S. Aan hetzelfde adres blank scherp zand TE KOOI'. Tegen vooruitbetaling van f5 per per soon met een maximum van f15 voor drie of meer personen uit éen zelfde gezin KAN liet Bestuur, op schriftelijke aan vraag, aan hen die nog geen lid zijn, voor het sei zoen 1902, terras-kaarten uitreiken. Pe houders dezer kaarten hebben, op ver toon hiervan, toegang tot het terras, óok bij de muziek-uitvoei ingen. Bij aanvraag, naam en voornamen duide lijk op te geven. J. L. van der MOER, Secretaris. De muziek-uitvoeringen beginnen 8 Mei. Burgerlijke stand van Amersfoort. van 17 tot en met 23 April 1002. GEBORENAletta Wilhelmina, d. van C. van Ouwerkerk en G. van Schalm. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Donderdag den len Mei 1902, in het openbaar HERBESTEDEN: het leveren van 10 stuks ijzeren rasters in de wandel- j plaatsen te Amersfoort. Bestik en voorwaarden liggen ter Secre- j tarie ter inzage, alle werkdagen van 9 tot 3 ure. De nieuwe, naar de eischen des tijds gerestaureerde NlËUWSTRAAT. I! I E R E N uit de alom gunstig bekende Aanbevelend, W. VERHOEF.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2