LA ATSTE DAGEN. Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiën. Dienstbode Aanbesteding Beproef Uw geluk f5000 in contanten. stand is bevredigend." Woensdag 2.23«Tot op dit oogeriblik geeft de toestand van H. M. de Koningin aanleiding tot tevredenheid". Donderdag 9.14»H. M. de Koningin had "gisteren (Woensdag) avond geen verhooging van temperatuur. De nacht was rustig, de oogenblikkelijke toestand geeft reden tot te vredenheid." Men seinde ons bovendien uit Apeldoorn, dat Z. K. H. Prins Hendrik in den ochtend van Hemelvaartsdag ter kerke ging. Donderdag 2.30: »Sedert heden morgen blijft de toestand van H. M. de Koningin bevredigend". Vrijdag 9.15«Ook deze nacht werd door H. M. de Koningin rustig doorgebracht. Tem- peratuursverheffingen bleven uit. De voed- selopn.ime is voldoende. De toestand mag bepaald bevredigend genoemd worden Vrg laginiddag 2.40«De gunstige toestand van H. M. de Koningin blijft tot op dit oogenblik aanhouden." Zaterdagochtend 9.10: »H. M. de Konin gin genoot een bijzonder rustigen nacht. De koorts bleef weg. Alles blijft naur wensch gaan". Zaterdagmiddag 2.34. »De gunstige toe stand van 11. M. de Koningin blijft aanhou den.'' Sedert 1 Mei verschijnt de Ainers- foortsche Courant DRIE maal per week en wel voortaan DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG, tegen den ZELEDEN prijs van éen gulden per drie maanden. KEXNI8UEYIKG. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, brengt ter kennis van de ingezetenen, dat op het terrein van de Leusderheide dagelijksi schiet oefeningen worden gehouden en het terrein, ach ter de schietbanen gelegen, gedurende die oefe ningen „onveilig" is. Amersfoort, den 10. Mei 1902. De Burgemeester voornoemd, WU1JT1ERS. Bij de godsdienstoefening in de Luthersche kerk hoopt morgen vóór te gaan ds. J. L. F. de Meijere, Evang. Luthersch predikant te Bodegraven. In de Remonstrantsche kerk hoopt vóór te gaan ds. P. li coring, uit 's Gravenhage. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing van leden voor hei Kiescollege bij de Ned. Her vormde gemeente zyn uitgebracht 478 stem men waai van 4 van onwaarde, zoodat de volstrekte meederheid was 238. Herkozen zijn de heerenH. C. van Dam met 449. R. Cruyff, 447, G. van Lummel, 446, J, N. van Hoogevest, 438, G. van Nieu- wenhuizen, 430, en N. Wolfswinkel met 419 stemmen, terwijl gekozen werden de heeren jhr. H. M. van der Goes, 261, J. van Apel doorn J.Lz., 249, en B. van 'tEind met 247 stemmen. Voor vier leden moet alsnog op Dinsdag 20 Mei een horstemming plaats hebben en wel tusschen de heeren P. Boks, die 234, J. Ger. Kleber, 229, H. Noorman, 229, C. van Vlaanderen, 229, A. Smeitink, 222, T. van Hoogevest, 221, A. E. Blok, 220, en J. ter Schuur, die 217 stemmen verwierf. Op dr. Reijnders zijn 216 stemmen uitge bracht op de heeren A. Veen 212, C. van Zwol 200 en op verschillende personen 1 en 2 stemmen. Uit de door Gedeputeerde Staten mede gedeelde lijst yan hoogstaangeslagenen in 's Rijks directe belastingen blijkt, dat de lijst voor Utrecht 167 namen telt, terwijl het laagste bedrag dat. tot plaatsing op de lijst heeft geleid f 1099.94 is, het hoogste tevens van alle provinciën. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de slot-znting werd gehouden\.m do A mers- foortsche Rechtbank, die den 10 April 1877 werd opgeheven. De correspondent te Hilversum van het iHandelsblad" schrijft In deze gemeente heeft een lijst gecircu leerd, ten einde hundleekoningen te verza melen van ouders, wier kinderen geacht wor den in de termen te vallen voor het admis- sie-cxamen dor Hoogere Burgerschool. Het doel is een adres aan den Gemeente raad in te dienen, waarbij verzocht wordt, gedurende het eerstvolgende leerjaar een klasse te scheppen aan de O. L. S. aan den Jonkervveg alhier, Hoofd de beer K. Wester ling, uit welke klasse du bedoelde kinderen dun in 1903 examen kunnen doen voor de 2e klasse der alsdan in gereedheid gekomen H. B. S. Een goede zijde van het denkbeeld is,dat die leerlingen dan verschoond blijven van het dagelijkscliê heen- eri weder- reizen naar en van Amersfoort, i Vervolg zie Bijvoegsel. RECLAMES. I 5 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Een diefstal van verscheidene millioenen. Alle jaren heeft er eon diefstal van verscheidene millioenen plaats zonder dat uon de handige dief bij den kraag kun pakken en hem ongeschikt kan tnaken nadeel te veroorzaken. Hij is zoo listig de diefhet is oen oneindig kleine die zieli overal beweegt. On vermoeid zoekt hij steeds nnareeti nieuw slachtoffer, die gevoegd bij hen die hij reeds gomuakt heeft, hem in staat zul stellen aan het einde van bet jaar „zijn cijfer" te bereiken, dut bij hoopt grooter zal zijn als dat van 't vorige jaar. Deze diefstal heelt plaats gehad en doet zich nog voor in de oogeti van allen, zelfsvan de oplcttcndstc. Het is in geen bankbiljet ten, noch in goud dat deze diefstal plants heeft, het is een «nder kostbaar geld, net zqn menschcnlevensen dc dief waarom het zich hcndelt i» de baeeile der tu- borculnse. De gehede wereld, dat is de brandkast die deze buitengewone gauwdief beloert, dezelve muAkt in Fraukrijk jaarlijks meer dan 150 000 slachtoffers. De alruin die deze monsterachtige ver- j worsting moet legen gaan, is nog niet ontdekt, de aandacht moet hoofdzakelijk gevestigd worden op de J maatregelen die in staat zijn de kwaaddoener te verwijderen of om zoo te zeggen hem te verhinderen I on liet mensehlijk lichaam in lo dringen. Buiten en behalve de zoo belangrijke hygiënische voorschriften die er zijn waar le nemen, is er eenc maatregel boven ar.dere tioodig, n. I. le worstelen tegen de voorbode der tering, (Ie bloedarmoede. Deze maatregel bestaat daarin het bloed rijk en zuiver te houden.opdat het aan het lichaamsgestel de krachten, de gezondheids toestand geve die verhinderen zullen dat de ba- cille der tuberculose een gunstig terrein vinde voor hare ontwikkeling. Om deze bloedarmoede te bestrijden die de energie verslindt, bestaat cr een geneesmiddel dat over de gchuele wereld bekend is. lederen dag vermeerdert het aantal van hen die het hun leven te danken te hebben, alsmede de altesten vermeerderen in aantal naarmate hun gebruik algemeeuer word',. Zoo schreef ons de Heer F Klooster te Hollandsche veld (Drenthe): De Pink Pillen die ik U besteld heb waren bestemd voor den schipper H. Mayer te Hoogeveen. Hij was reeds sedert langen tijd lijdende aan maagpijn, prikkeling in hel bloed enz., tuaar alles wat bij aanwendde was vruchteloos. Ongehoopte ver wachting, want na twee doezen der Pink Pillen ge bruikt te hebben ia bij geheel genezen. Maakt van't voren staande tiaar verlangen gebruik, ik zal ze een ieder zoo veel mogelijk aanbevelen. Prijs f 1.75 de doos, f9.— per (J doezen. Verkrijg baar bij Snabilif, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde- polhouder voor Neii<.rl""d, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eclit verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Laugeatraat 107 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Ook ter Dinsdag gehouden veemarkt wa- j ren weer veel vreemde kooplieden en de han del was dan ook tamelijk vlug. Voor vette koeien werd besteed f160 a f200, guste koeien 1120 a 160, kalfkoeien f150 a f210, kali vaarzen f100 alSOenvoor pinken fGO a f80; De Amersfoortsche tram vervoerde in April 4980 passagiers. Alle baten meegerekend, werd in die maand ontvangen f464.94. Het, schijnt, dat het bestaan der postze gelboekjes niet algemeen genoeg bekend is. Van alle kanten verluidt, dat ze slechts bij enkelen, als 't ware vaste afnemers, aftrek vinden. Ook hier aan 't Postkantoor worden ze maar weinig verkocht. En tóch zijn ze zoo gemakkelijk. Jammer is 't, dat de Hoofdbestuur der Posterijen het bestaan van 21/o cents zegels schijnt vergeten to hebben, althans bij het doen maken van deze boekjes. Bij tie te Utrecht gehouden examens voor de acte als onderwijzeres is alsnog geslaagd onze stadgenoote tnej, M. E. F. Kerkkamp. De heer J. M. J. Hoog, leeraar in de Fransche taal aan de inrichtingen voor Hooger- en Middelbaar onderwijs hier, is benoemd tot plaatsvervangend lid der com missie welke dit jaar het toelatings-examen tot de Kon. Militaire Academie te Breda zal afnemen. De heeren A. O verbosch en W. H. van Ha- selen, Rijks-veeartsen hier, zijn door de Maat schappij tot Exploitatie van Staats-spoorwe- gt'ii aangewezen tot het afgeven van certifi caten bij het vervoer van rundvee in Neder- and en den uilvopr naar België, Geruimen tijd geleden maakten we mel ding van het plan des heeren J. P. Haan- j schoten, Commies der Posterijen hier, tot stich ting van een Ziekenfonds voor Rijks-, Pro vinciale en Gemeente-ambtenaren. Naar de ontwerper van dit uitnemende plan ons mededeelt, heeft zich thans een commis sie gevormd, welke dat denkbeeld nader zal uitwerken. Binnenkort zal deze commissie een oproeping doen aan alle ambtenaren om zich aan te sluiten bij deze ziekteverzeke- ''ing Burgerlijke stand van Amersfoort. van 1 tot en met 7 Mei 1902. GEBOREN: Gijsbertus, z. van P. Michon en P Buijs. Jaco'o Frans, z. van Ph. Kortes en W. H. van Nijkerk. - Hendnkus, z. van G. Noordenburg en M. Th. van Burg steden. Timotheus, z. van H. Bakker en W. van Roueudal. Wouterus, z. van C. Rijn en G. van den Belt. Petrus Johannes, van P. J. van Helmerhorst en A. H. van Nes. Jacoba Hendrika Maria, d. van A. van Wageningen en C. Ilageman. Adri- unus, z. van S. van den Uithoorn en G. van der Horst. Adolph Joseph, z. van W. R. Mac Cord en M. Ceulemans. Hendrika, ti. van P. Meijer en C. van Eldert. Wil- helmioa, d. van S. Steenbeek en C. van Straten. ONDERTROUWD: B. H. Stncklmg en II. ilemminga. P. Renes en F. Wouterse. E. Mnerveld en C. Bouwman. - W. van Dijkhuizen en A. Wijnands. J. van Holï en G. Wallenburg. W. van Empelen en K. Bosman. E. Bouwman en J. Gruiters. C. Jacobs en E. H. G. Jans. G. Knipmeijer eu .1. van Ouwerkerk. N. van der Veer en H. de Bruin. J. Schreuder en G. van de Vuurst. G. Riezebos en C. C. Hool- werf. Th. Hesselius en M. van der Weij. Ch. van Putten en N. van den Brink. A. Muller en L. van den Brink. C. J. de Lange en M. Stoové. GETROUWD: A. A. van Bekkum en Th. C. van Ramselaar. II. B. Rouwhorst en C. Velthuizen. E. Bergsma en G. de Froe. R. Meijer en S. Bouma. L. Muijzert en P. van 't Wel. N. van Eijkelenburg en J. van den Belt. J. H. C. van Slooten en W. B. H. van Keken. OVERLEDENHendrik Jongman, 19 j. ongeh. Hendrik Hermanns Elbertus Mor ren, 63 j. echtg. van M. N. van Raven. Annigje Jordens, 34 j. echtg. van J. Veenen- daal. Willem Frans Meijer, lm. Engelina Johanna Slot, 65 j. ongeh. Amersfoort, Vrijdag 9 Mei 1902. Appelen fü.--- a f0.Peren f0.a f'O.Zandaardappelen f 1.80 a f2.Hoen- dereieren f2.70 a f3.per 100 stuks. Boter I 1.05a fl.20 p. k. Kippen f0.90afl.20. Kuikens f0.— üt f0.Piepkuikens f!.— a fl.25, Eenden f0.— a fü.—Hazen i 0.a f0.Wilde konijnen f0.a l'Ü.Tamme konijnen i'0.60 a fl.p. st. Duiven f 0.60 a 10.80. p. paar. Vette varkens f0.a f 0,Magere varkens f a f22.Zeugen f50.a f70. Biggen f7.f 13. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen. heet. Peren, heet. Klei aardappelen, 100 heet. Zandaardappelen. 110 000 st. Hoendereieren. 1400 kilo Boter, Vette varkens, 40 Magere varkens,Var kens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 30 Zeugen. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Amsterdam 10 Mei 1902. (8 uur Coucerlgobouw). MISSA S0LLMNIS, L. von Beethoven. Leden met éen dame. C Den 14en Mei a. s. hopen mijne ouders HENDRIKUS Tan SLOOTEN j§> f en i FLORENTINA SOPHIA LIT !©- t hunne 40-jarige Echtvereniging K te herdenken. 5 J. J. H. van SLOOTEN. i Amersfoort, Mei 1902. I Mijn harielijken clank voor de blijken van deelneming, ondervonden bij bet overlijden van mijne Moeder. W. C. OOSTERMAN. Amersfoort, 10 Mei 1902. Gevraagd in klein gezin half MEI eene te Soestdijk, 's winters te Utrecht. Brieven franco letter A. aan den Boekh. J. G. BROESE, Utrecht. Villapark te Amersfoort. De Maatschappij «AMERSFOORT" tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Amersfoort, gevestigd te Amsterdam, is voor nemens, op Donderdag den 22 Mei 1902, des voormiddags om 11 uur (Amst. tijd), in het Café Van HARPEN, aan den Utrechtschen straatweg gelagen, publiek aan te besteden Het maken van eene verharding van Mac-Adam van twee wegen en bet beklinkeren van een weg met aanleg van voetpaden van Mac-Adam op hare terreinen te Amersfoort. Aanwijzing zal worden gehouden Donder dag den 15 Mei, des voormiddags om 11 uur bijeen le komen in bovengenoemd Café. Bestek tegen betaling van fl.te ver krijgen bij de Architecten SMITS SCHULZ, Naarden—Bussum. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft u do echte Pink Pillen alleen bij den lieer Snahilié te Rotterdam of hij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle an dere personen verknopen gcedkuopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek to be driegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloo- i pen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, 1 onnoodig te zeggen, dut deze personen spoedig met bet gebruik der echte Pink Pillen weder zijn be gonnen. Het namaaksel der Pink Pil Ion heeft nog nooit iemand ge- M®üTY\»ii£8 DefJ5' Afbeelding der (loos: 3-.. Kt-xn Uil en neem éen of meer aandeelen in de 9e NATIONALE VERLOTING van LANDBOUW vereenigd met Sport, Kunst en Nijverheid, van ED. GZELZAM Cl©, Tilburg. Grootste winstkans. - Soliditeit verzekerd. Voor slechts 00 cent kan men in 't bezit komen van den Hoofdprijs, zijnde PREMIE voor het laatstuilkorrïbnd winnend lol: Een zilveren Middenstuk, Een prachtige LANDAUER bespannen met e Paarden of en beeft men kans op 1500 PRACHTIGE PRIJZEN, waaronder Complete sial Vee en Paard, complete Ameublementen, 5 so- liede Brandkasten, 50 Rijwielen, 10 ankers fijne Wijn, 10 marme ren Pendules mei Candelabres, 10 compleete stellen Tafellinnens, 10 manden Portwijn, 100 Regu- lateurklokkeD, 115 gouden en zilveren Remontoirs, Amerik. Kachels, Brandkisten, Waseh- fornuizen, Mangels, Stroosnyma- chines, Grasmaaimaohines enz. enz. kunststuk uit de Kon. Fabriek van J. M. van Kempen Zonen te Voor schoten, weg. 450 Decagram aan zuiver zilver, dat eene waarde beeft van meer dan ÏOOO Gulden. 2V Zie onzen Prijsprospectus. Reeds 8 Verlotingen hebben zonder uitstel uitgetrokken onze 0e Verloting zal zonder eenig nitslel uittrekken op 22 MEI 1902, openbaar, in eeti der zalen der Groote Sociëteit te Tllbnrg. Prijsprospectus gratis. ILoten 60 cent Trekkingslijsten daags na trekking a 6 cent verkrijgbaar Amarefooi-t bij JACOBS, Langstraat 91, bij P. S, m: GROOT, 't Zand, i G. BOEK EN OOG EN, Lungestraat. A anbevelend, ED. GIELIAJI Cie, Kunsthandel, TILBURG.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2