Binnenland. Advertentiën. TAFELEN. E. J. RUITENBERG, Bestelgoederen. Bestelhuis D. MESKES, i. Het gebouw JOLKSHEIL" Hypotheek en CreÉt?eraigiuj. 26sten op Zon- on feestdagen zijn geopend j Het voorloopig Comité, dat zich in con- van 7.30 tot 0.30, van 12 tot 2 en van 6.30 tact heeft gesteld met den heer Schïissler tot 7.30, tiians wordt meegeileeld, dat het station Nnaspeel voor de aflevering van te legrammen na 3 November slechts geopend zal zijn inzoovcr deze zijn voorzien van de aanwijzing sstation restant". De heer G. Jbuys is benoemd tot 1e Secretaris van het Hoofdbestuur der »Ver- eeniging van leeraren bij het Middelbaar on derwijs". De heer R. G. A. baron Van Haersolie van Zuthem, luitenant-adjudant bij bet 5o regiment infanterie, is benoemd tot lid der Vereeniging voor Üverijsselsch Regt en Ge schiedenis". De heer Jos. M. C'. Haak, die in 1895 te Baarn de zangvereening oprichtte welke gelijk we in ons vorig nummer meldden, zich thans heelt geconstitueerd tot een afdeeling van «Toonkunst'', is benoemd lot Eerelid dier af- i deeling. Kolonel J. M. Camped, thans commandant i van tiet Se regiment infanterie te Arnhem. wordt eerlang bevorderd tot generaal-majoor, De zeeppoederfabriek van den heer Citr. Pleines is thans verplaatst naar de nieuwe inrichting bij den Doidersriie.i weg. De luitenant-geneiaa! inspecteur der in* laiiterie heeft de kapiteins, belast met de leiding van de militaire cursussen voor het Reservekader doen weten, dat bij hem her haaldelijk rechtstreeks verzoeken inkomen van vrijwilligers van het Reservekader, dat zich met onbepaald verlof bevindt; verzoeken die menigmaal in weinig gepasten vorm zyn ingekleed. Zulke verzoeken zullen voortaan buiten behandeling worden gelaten. De In specteur verzoekt op grond daarvan aau de genoemde kapiteins, den vrijwilligers van het eservekader in hun provincie woonachtig, mede te doelen, dal voor den vervolge ver zoeken betrelfende hun dienst moeten wor den ingezonden aan hunne compagnies-com mandant en verzoeken aangaande de mili taire cursussen aan den kapitein, belast met de leiding van het onderricht aan bedoelde cursussen in de provincie of deel der pro vincie alwaar zy wonen. De tot kapitein by het 3e regiment infan terie benoemde le luitenant W. F. de Reede, van het 5e regiment, die intusschen nimmer bij laatstgenoemd korps dienst deed, blijft tot 1 Februari 1903 werkzaam bij den gene- raalmajoor commandant der stelling van Am sterdam. Op de heden middag gehouden vergade ring is bet «Leesmuseum voor Amersfoort" opgericht. De toestand van sergeant Van de Kamp, die ill den nacht van Dollen Vrijdag in de kazerne op zoo laaghartige wijze in iien rug een messteek ontving van korporaal V. d B., is steeds vooruitgaande en ongedacht gun stig- De Memorie van toelichting op de Begroo ting van Oorlog geeft geen enkele aanwij zing omtrent het zoowat een jaar geleden ook door ons vermeid gerucht als zou de Rijschool der bereden artillerie hereenigd worden met die der cavalerie. Wel is eer gister een nieuwe Directeur dier Rijschool benoemd. Het thans loopend gerucht, dat een deel der veld-arlillerie van hier zou worden over geplaatst naar Ede, wordt er al evenmin door bevestigd. Wel bestaat liet voornemen, in 1905 te Ede een kazerne te bouwen voor 2 bataljons infanterie. Opperwachtmeester A. II. Willemse, van liet Ie regiment veld-artillerie, is benoemd tot concierge van de Tandheelkundige kliniek te Utrecht. Uit de jaarvergadering vau de zVereeni- ging tot Verfraaiing en tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer'' te Baarn blijkt, dat het batig saldo van het vorig jaar f775.36 bedroeg. De Begrooting voor 1903 werd in ontvangst en uitgaaf' vastgesteld op f925. Door het Bestuur werd een voorstel van den hoer H. Daatzelaar om in Baarn een tentoonstelling te houden van oude en nieuwe kun-t en van antiquiteiten, in overweging genomen. V. ri den intendant van het domein »Soest- dyk i bericht ingekomen, dat op een even- v.-rzoek om banken te plaatsen langs den w. naar Soestdijk afwijzend zou worden beschikt. li-I Bestuur bestaat thans uit de hoeren A ikuVM, Voorzitter; W. C. G, Luske, secretaris (herkozen)Jan van Dorp, Pen ningmeester en II. Sweris. Van zeer geachte zyde wordt ons plaatsing gevraagd voor het volgende: Onder het hoofd Hollands handel metZuid- AiVika worden in een circulaire van de hoeren J. VV. van den Broek d'Obrenan en H. 'feerung (le Sweelinckstraatöl Den Haag) de Nc.Jerlandsche fabrikanten aangezocht om de vnf ruitstroven koopmans bedrijvigheid der Hollanders weder aantewakkeren en wel in hoofdzaak ten opzichte van den handel met Zuid-Afrika. een man die door zijn jarenlang verblijf in Xuid-Afrika en zijn handel aldaar, een zeer vertrouwbaar persoon is geworden, roept de medewerking in van alle eerste klasse fabri kanten en vleit zich, na vasten voetinZuid- Afrika gekregen te hebben, Nederlandsche factorijen opterichten in Transvaal en Oranje Vrijstaat. Haar streven is noch op politiek, noch op godsdienstig terrein werkzaam te zijn, maar door volbloed Hollanders, Hollandsehe arti kelen in liet ons zoo verwant Zuid-Afrika ter markt te zenden. Binnenkort zal een Algemeene vergadering worden bijeengeroepen, waar deze zaak een meer vasten vorm zal verkrijgen. Ons werd door mej. Margaretha Meyboom een circulaire toegezonden, welke ten doel heeft, de belangstelling te wekken voor een zaak, die voorzeker allen steun verdient. Haar streven is n. I. de verbetering der vrouwe- kleeding. bovenal in hygiënisch opzicht, on der het bereik brengen van de werkende vrou wen met kleine beurzen Om dit doel te bereiken wil zij aan allen die propoganda voor deze z:uk willen maken, aan vak-, naai- of andere vereenigingen, op aanvrage een koffertje toe zenden, bevattende 1°. eeD kleine verzameling modellen van onder- en boveukleeding van de allereenvou digste soort, die gemaakt zijn in{overleg met onbemiddelde werkende vrouwen en door bekwame arbeidsters nagezien en beoordeeld Tevens zal hierbij een populaire voordracht over reformkleeding ingesloten worden; 2°. de eerste van een reeks brochures over reformkleeding De modellen worden gratis tegen vergoe ding van port aan vakvereenigingen toege zonden van andere vereenigingen wordt 50 cent, en van fabrikanten, f 1 vergoeding ge vraagd. De brochures zullen voor particulieren 20 cent kosten en per 10 stuks tegelijk fl. Arbeiders-vereenigingen kunnen 10 brochu res ontvangen voor den prijs van 30 oent. Het adres van mejuffrouw Meijbooom is Delistraat 11, 's-Gravenhage. Gaarne spreken wij den wensch uit, dat zij veel belangstelling moge ondervinden voor haar streven, en dat velen mogen medewerken, het voorrecht van een gezonde kleeding ook aan die vrouwen te verschaffen, voor wie dat toch zeker bovenal van het grootste belang is. De herftszon schenkt ook aan geel gewor den bladeren glans. Dat zij ook loover van 's menschen najaars-zieleflleven opfleure, moet ons streven zijn. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is het gevoelen gevraagd van de Gedeputeerde Staten der Provinciën over ee*. voorstel van de Centrale commissie voor de statistiek omtrent een eveutueele bedrijfs- telling. Blijkens de toelichting van het voorstel waren de laatst vorige Ministers van Binnen- land'che Zaken en van Waterstaat overtuigd van het nut, dat een goede en betrouwbare bedrijfsstatistiek kan opleveren en beaamden zy daarom de wenschelijkheid eener bedrijfs- telüng. Hei voorstel gaat vergezeld van een wetsontwerp en Memorie van toelichting. Volgens art. 1 zal in het jaar 1903, en daarna telkens op een door de Koningin te bepalen tijdstip, een algemeene bedrijfs-tel- ling worden gehouden. De kosten van iedere telling worden ge raamd op ongeveer 3lj4 ton. Uit de Memorie van toelichting op de Oorlogsbegrooting blijkt o. a. dat het incom pleet aan luitenants op 1 Juli dezes jaars bedroeg: bij de infanterie 72, cavalerie 5, artillerie 53, genie 17, en der geneeskundigen dienst 8, totaal 155, tegen 59, 1, 49, 15 en 1, totaal 125 in 1901. Het totaal incompleet aan vrijwillig die nende korporaals is gestegen van 309 tot 357, aan tamboers van 119 tot 157 en van hoornblazers van 193 tot 213. Korporaals kunnen gemakkelijk uit militie- en reserve kader worden aangevuld, doch voor tamboers en hoornblazers is het verschijnsel bedenke lijker. Aan H. M. de Koningin is door het Hoofd bestuur van de «Ncd. Vereeniging tot Af schaffing van Alcoholhoudende Dranken" een adres gezonden, waarin dat Bestuur zegt, met groot leedwezen uit de rede, waarbij de Minister van Financiën de Begrooting voor het jaar 1903 aan de Tweede Kamer heeft aangeboden, vernomen te hebben, dat bin nenkort verwacht kan worden, een wets voorstel tot verhooging van de accijns op hot gedistilleerd, dat het Bestuur het, op de gronden neer gelegd in een bijgevoegde nota, zeer zou belreuron, dat dit voornemen tot uitvoering zoo komen, dat liet daarom beleefd de vrijheid neemt, H. M. eerbiedig te verzoekeD, bet aangekon digde wetsvoorstel niet bii de Tweede Kafcier der Staten-Generaal in te dienen, maar te trachten op andore wyze to doen voorzoen in het tekort, dat voor het dienstjaar 1903 geraamd is op de gewone uitgaven. In de eerstvolgende algemeene vergadering van de »Ned. Juristenvereniging", in Juni te houden, zal als vraagpunt behandeld wor den «Moet de oneerlijke concurrentie door de wet worden bestreden, en zoo ja, hoe?" De heeren prof. mr. D. Josephus Jitta, te Amsterdam, en .mr. P. J. M. Aalberse, le Leiden, zullen het prre-advies uitbrengen. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 23 tot en met 29 October 1902. GEBOREN Willem, z. van T. Heistra en W. de Gans. Joannes, z. van J. Vorheu- vel en E. Hoksbergen. Johannes, z. van J. van Keken en A. van Bogerijen. Hcu- drina Antonia en Dina, 2 dochters van A. Maters en P. Beek, Uendrika, d. van H. J. van Swieten en H. van de Burgt. Richard us Adrianus, z. van K. Verhaar en H. Hooft. Johannes Bartliolomeus, z. van T. Krijnen en M. van de Pol. Hermanus, z. van S. Hartogsveld en B. 11. Pul. Lamberdina, d. van T. A. Geijssen en M. Eijsvogel. Gerritje, d. van W. Brandsen en A. van Rouendal. Wilhelmina Petro- nella, d. van M. Schreuder en K. van den Essenburg. Gerardus en Petrus, 2 zoons van T. Smink en C. VoskuileD. Gezina, d. van A. Hofland en W. A. van de Klomp. Brand, z. van B. de Graaf en H. Speelberg. ONDERTROUWD: J. IJzerman en W. Born. G. Pannekoek en F. G. Brom. H. Kuiks en E. van Keulen. GETROUWD: Geen. OVERLEDEN: Isidore Willem Felix Hou- ben 40 j. echtg. van Anna Maria Wilhelmina van den Broek. Saartje Aronsoti 80 j. ongeh. Johannes de Ridder 74 j. weduvvn. van Johanna van Kalken. Geertruida Haarsma 18 m. Woulerus Rijn 5 m. Cornelis van de Nautena 4 j. RECLAMES 15 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25.* De kalmte na een lang lijden. De kolommen van de Hollandsehe couranten al len te zamen genomen en die op een en denzelfden dag worden uitgegeven zouden op'toogenblik reeds niet meer voldoende zijn om al de attesten en dank- betuigingen te kunnen bevatten die sedert jaren.en nog steeds dagelijks tot ons komen. Al de personen die genezen zijn suunen door onzen verslaggever niet bezocht worden, wij laten dus bier een attest volgen dat na de rondreis van onzen verslaggever nog lot ons gekomen is. En omdat het handelt over een rheumatieklijder, oen kwaal waar zoovele men schen mede hehebt zijn, twijfelen wij niet of 't zal onze lezers en lezeressen zeker belang inboezemen. Het is juffrouw H. Westemeyer te Soest die ons het volgende meedeelt. „Mijn man, slager van beroep leed sedert langen tijd aan rheumatiek in zijn geheele been van afde teenen tot aan zijn lenden, de pijn was zoo hevig dat bij niet kon loopeu noch zitten noch staan, en daar wij al zoo vele genezingen gelezen hadden in dergelijke govallen door de Pink Pillen verkregen gingen wij ook er toe over om ze te gebruiken, en de beer II. WESTEMEYER, volgens portret 't resultaat is van dien aard geweest dat de pijnen van dag tot dag minder werden en dezelve zijn thans geheel verdwenen en kan weder (link zijn werk ver richten. Onze dankbaarheid kuunen wij met geen woorden uitdrukken, wij zijn t. n allo tijde eseid aan desverlangenden de gewensebte inlichtingen te geven want Van zulk een lijden verlost te worden is met geen goud te betalen. We betreuren dan ook geenszins bet geld dat wy voor de Pink Pillen heb ben uitgegeven, want nu mijn mau weder werken kan, komen do uitgaven die we ons getroost hebben we der dubbel en dwars binnen, Do Pink Pillen zijn niet alletn dienstig voorrheumatischeaandoeningcn maar bovendien tegen nlie ziekten voortkomende uit een slecht bloed, zooals bloedarmoede, bleek zucht, zenuwpijnen enz. Ze zijn de hernieuwer van het bloed by uitnemendheid, zij zijn ouovertrellelijk ter bevordering der vorming der jonge meisjes en eveneens voor de vrouwen Lusscben de 40 en50jaar. Zij bezitten cm herstellende en opwekkende kracht wanneer men van een zware ziekte herstellende ia. Wij kunnen or echter niet genoog op aandringen, dat men wel acht geve do echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkton worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlyk den schijn hebben van de echte te zijn. doch de heilzame en genezende bestanddcclcn bezit ten ze in gccr.en iteele. Koopt ze slechts bjj de depothouders die onder dc attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar cenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Iloofddopothouiler komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.76 Je doos, f9.per (1 donzen. Verkrijg baar bij Hnabilif1, Steiger 27, Rotterdam, bool'dde- pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Wko, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. db Vries, Kerkstraat 5tf) te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil- - len heeft nog nooit iemand ge- Afbeelding der doo«: TginfIKSSf M Eciips hoeren heul, dagelijks te Brieven onder letter 0 12 3, aan het bureau der Oude Amersfoi rtsche Courant Kortegracht 9. OPSLAGRUIMTE GEVRAAGD, 50 vierkante Meter is voldoende. Aanbie dingen left. H. bureau foude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. gevestigd te 's-GRAVENHAGE DE DIRECTIE bericht, dat de COUPONS der Pandbrieven, vervallende 1 November 190"2 betaalbaar zijn gesteld te's-Gravonhage ten kantore der Bank, en te Amersfoort bij de heeren Hamers Co. De Directie: J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. van ERPERS ROODAARDS. DIJKGRAAF en HOOG HEEMRADEN van den BUNSCHOTER VEEN- en VELDENDJJK brengen ter kennis van In gelanden dat de BEGKOOTING van Inkomsten en Uitgaven voor bet dienstjaar 1903 van heden af gedurende 14 dagen ter inzage van de Ingelanden is nedergelegd ter Secretarie van het Hoogheemraadschap aan de Langegracht F 17 te Amersfoort, en aldaar tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Joiis. KNOPPERS, Dij leg raaf. C. JANSSEN. Secretaris. Amersfoort, 30 Oct. 1902. Makelaar, WEVERSSINGEL No. II, buren en verhuren van buizen. Hollandsehe IJzeren Spoorweg-Maatsehappij. Met ingang van den len November a. 8. wordt voor het aannemen van BESTEL GOEDEREN en van ORDERS tot het AFHALEN van BESTEL-, IJL- en VRACHT GOEDEKEN, een der Maatschappij gevestigd ten huize van den heer Utrechtsche weg No. 34' te Amersfoort. Amsterdam, October 1902. I Notaris J. KOLK, te Amersfoort, 'S voornemens op Maandag 10 No- ■MBa^vcmber 15)02, 's iftonds 7 nnr, in het Hotel >Dk Vergpmik Zwaan" te Amersfoort in het openbaar to verkoopen in de Muurhuizen te Amersfoort, Kadaster Sectie E. Nommer 4212, groot 2 Aren 20 centiaren. Het gebouw is geschikt en geheel inge richt voor een philantropische inrichting, volkslogement, leesmuseum enz.ook voor verkooplokaal of werkplaats. Grondlasten f23.16. Bezichtiging op Vrijdag 7 en Zaterdag 8 November a.s. van 's namiddags 1 tot 4 uur op vertoon van een ten kantóre van voor noemden Notaris verkrijgbaar toegangsbewijs. Aanvaarding 1 Januari 1903. Betaling van de koopsom 10 Februari 1903. Information geeft do WelEdelGeb. Heer G. C. Hoogewerlf', Kampstraat, Amersfoort. II. Een vierde portie in een Malen- hoef onder Hoogland, voor den Heer G. BOSHUIZEN, te Amers foort. Betaling der koopsom 10 Februari 1003. NEDERLANDSCHE Heerengracht 17?, Amsterdam verstrekt gelden op le en 2e hypotheek; rente pl. m. 4 a 5%. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langen termyn van af f300 tot elk bedrag.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2