Stadsnieuws. Gemengd nieuws. Advertentièn. E. J. RUITENBERG, Bovendien zijn er op Capri enkele personen, die zich door Krupp's verblijf benadeeld achtten, omdat met zijn hulp eenige kleine lieden uit hun woekerhanden bevrijd en zoodoende aan hun macht onttrokken zijn, alsmede enkele anderen, die geen steun van Krupp hebben kunnen krijgen. Krupp heeft op Capri nooit een villa be zeten, maar steeds, zoolang hij daar ver toefde, in het hotel sQuisisana" zijn intrek genomen. De «Vorwarts", het centrale orgaan van de Duitsche sociaal-democraten, heeft de bovenbedoelde oneerlijke en in elk opzicht leugenachtige uitstrooisels overgenomen. De onmiddellijk tegen dit blad ingestelde straf vervolging zal bewijzen, dat zelden lichtzin niger en lasterlijk er verzinsels door de pers zijn verspreid. Ds. G. Klumper, Chr. Gereformeerd pre dikant te Gouda, zal hedenavond zeven uur in »<le Zaaier" hier voorgaan bij de gods dienstoefening der Chr. Gereformeerde Ge meente hier. Ds. D. J. van Aalst hoopt Donderdagavond half acht in »De Zaaier" de eerste der zes winterlezingen te houden, welke uitgaan van de Chr. Jongeliogsvereeniging Ps. 119:9 en zul spreken over »Een kerkvader der 4e Eeuw." Ter vervanging van den onlangs overleden kapitein L. M. de Boer, van het 5e regiment infanterie, is benoemd tot plaatsvervanger van het militair lid in den Militieraad te Utrecht, kapitein A. F. W. Stroo, van dat regiment. Bij de heden gehouden verkiezing van drie leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, ter voorziening in de vacaturen welke op 1 Januari ontstaan door periodieke aftreding van de heeren H. van Haselen, J. Ger. Kleber en J. Sinnige, zijn van de 195 kiesgerechtigden slechts 43 opgekomen. Uitgebracht werden op den heer H. van Haselen 41 stemmen, op den heer J. Ger. Kleher 34 en op den heer J. Sinnige 35, zoodat zij herkozen zijn. Op lien heer I. van Hoogstraten werden 3 stemmen, op de heeren S. J. van Duinen, H. Koning, C. D. van Kuyk en Chr. Pleines werd 1 stem uitgebracht. Mej. A. G. van Eijbergen, ibans onder wijzeres te Soest, is geslaagd bij het examen voor de acte vrije- en ordeoefeningen der Gyn mastiek. Het denkbeeld om een monument op te richten ter eere van wijlen onzen oud-bur gemeester jhr. mi'. T. A. J. vau Asch van Wijck heelt thans vaster vorm aangenomen, daar zicb een commissie heeft gevormd tot verwezenlijking van het plan. Ook te Paramaribo, de hoofdstad van Ne- derlanlsch Suriname, worden voor dat doel voor den oud-Gouverneur bijdragen gevraagd. Bij gelegenheid van het aanstaande St. Ni- colaasfeest wordt de vergunning om ver schillende postpakketten aan het zeilde adres van slechts éen adreskaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 2 tot en met 6 De cember a. s., ingetrokken, en zal derhalve bij elk gedurende dat tijdvak aan de post ter verzending aangeboden pakket een adres kaart bebooren te zijn toegevoegd Voorts wordt, ter verzekering van een goeie overkomst der pakketten, aanbevolen 1. zorg te dragen voor een doelmatige en stevige verpakking van de te verzenden voor werpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen breken of beschadigen verze kerd zijn 2. zoo mogelijk de adressen op den om slag dor pakketten te schrijven en, waar opplakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is, dit zóo vast te hechten, dat voor het verloren gaan daarvan tijdens het vervoer geen vrees behoeft te bestaan 3. in de pakketten een tweede, los adres te sluiten. Uitslag van den étalage-wedstrijd (offi cieel) Matzilveren medaille, uitgeloofd door de HoogWelGeboren Vrouwe mevrouw Barch- noan VVuijtiers van Vliet, geboren jonk vrouwe Martens, voor de meest smaakvolle étalage, vallende onder klasse A of B: aan de firma Fortrnann Hehenkamp, Langestraat. Verguld Zilveren Medaille, uitgeloofd door den Burgemeester dezer Gemeente, voor de meest typische en effectmakende étalage, aan den heer Th. H. G. Brandsen, Lange straat. Verguld Zilveren medaille, uitgeloofd door de «Vereeniging ter Bevordering van het Vreemdelingenverkeer" te dezer stede, voor de fraaiste en smaakvolste étalage, vallende onder de klassen CG, aan den heer Th. H. G. Rrwndsen, Langestraat. Klasse A. Manufacturen, Modes, Handwer ken, Heeren- en Dameskleeding, Hoeden en Petten.- Prijs van f 10 aan firma Gezusters Van Gelder, LangestraatPrijs van f7.50 aan G. J. de Boer, Langestraat; Prys van f5 aan C. de Jager, Langestraat over de Lieve Vrouwestraat. Klasse B. Meubelen, Gordijnen, Tapijten Prijs van flOaanGebr. Hamers, Langestraat. Klasse C. Comestibles, Kruidenierswaren, Brood, Koek en Bauket: Prijs van f 10 aan J. G. de Jager Zoon, Langestraat over de ValkestraatPrijs van t7.50 aan H. Schim mel, KrommestraatPrijs van i'5 aan Wa terschot Co., Langestraat. Klasse D. Tabak, Sigaren, Wijnen en Ge distilleerd P.ijs van f10 aan Th. H. G. Brandsen, Langestraat; Prijs van f5 aan G. J. de Gans, Utrechtsche straat. Klasse E. Boekhandel, Plaathandel, Photo's: Prijs van f10 aan Veenendaal, Langestraat. Klasse F. Galanterieën, Luxe-en Huishou delijke artikelen en Ijzerwaren Prijs van f 10 aan J. A. J. Lohman (Nieuw Parijs), Lange straatPrijs van f7.50 aan B. A. van Ruy- ren, LangestraatPrijs van f'5 aan J. T. van Manen, Krommestraat. Klasse G. Verschillende vakken van bedrijf, niet vallende onder A—F. Prijs van f 10 aan Gebr. Van Eeden, Arnhemsche straatPrijs van 17.50 aan M. Pon, LangestraatPrijs van f5 aan E. J. van Ommen, Arnhemsche straat. Ten gevolge van den uitslag der stemming en de uitgebreidheid van enkele klassen heeft het Bestuur nog de volgende eervolle ver meldingen toegekend Klasse A: M. D. Aronson, Langestraat Gebrs. Levy, Langestraat Laurens J. Luycx, Langestraat. Klasse FS. J. van Duinen, Langestraat. Klasse GA. M. van Bemmel, Stations plein W. C. Dijkgraaf, VarkensraarktG. van Ede, LangestraatA de Vries, Lange straat. Aan de stemming hebben rond 90 leden van «Handel en Nijverheid" deelgenomen en dus ook te dezen opzichte heeft het Bestuur, evenals bij den wedstrijd zelve, oneindig meer medewerking gehad dan het immer heeft durven hopen. Het opnemen der stemmen duurde van 6 tot bij 11 uur en het heeft heel wat moeite gekost, den uitslag, gelijk die hier boven is aangegeven, saam te stellen. De wedstrijd heelt beslist dit gevolg ge had, dat de inwoners thans overtuigd zijn, dat ze hier ter stede alles kunnen koopen wat ze noodig hebben en nu weten, dat zij waarlijk «iet buiten de stad bun inkoopen behoeven te doen. Aardig is, in Brandsen's sigarenmagazijn, de dankbetuiging van den moor. Of Donderdag de jachtrit van de «Militaire sportvereeniging" hier al dan niet doorgaat, zeker is liet, dat de »Kon. Veluwsche Jacht- vereetiiging" niet meerijdt. Dien dag toch houdt zij een slipjacht by Boscbhuizen op den Apeldoornschen weg. Bij de heden ten verzoeke van den eige naar ten overstaan van notaris J. Bolk ge houden verkooping van het hotel »De Berg", met annexen. tuinen, bosoh, hakhout, enz. groot 3.01.40 H.A. werd ingezet voor f23 000 en verkocht voor f25 800. Kuoper werd makelaar P. H. van Haselen, die het plan heeft, er een modern ingericht hotel te bouwen. Ondanks de waarschuwingen om bij inval lende vorst des nachts de hoofdkraan der waterleiding te sluiten en de binnenleiding te doen ledigloopen, heeft een bewoner dei- Beekstraat verzuimd zulks te doen en dan ook den volgenden ochtend gezien welk een verwoesting het water in zijn huis heeft aan gericht toen 's nachts de buis gesprongen was. Hij zal nu niet lieht weer den raad in den wind slaan. De 49-jarige C. W. W., zonder vaste woon plaats, die, zooals de dagvaarding luidde, twee smokers", doch eigenlijk twee hamertjes, van de Gemeente Amersfoort stal en deze samen verkocht voor omstreeks GO cent, is deswege door de Rechtbank te Utrecht veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De agent van politic 3e klasse tevens bui tengewoon Gemeente- veld wachter J. v. E. die de vorige week, nog we] in dienst zijnde, 's nachts een rijwiel stal van den heer Van Gelder, aan do Korte Bergstraat, en dat aan een uitdrager trachtte te verknopen, is Zaterdagavond gevankelijk naar Utrecht over gebracht. Niet alleen is hij onmiddellijk verwijderd uit het korps politie-arnbtenaren, maar hem wacht natuurlijk een zeer zware straf. Im mers, waar hem de bewaking vande eigen dommen der bewoners van een deel der Gemeente 'was toevertrouwd, is zijn daad te ernstiger. Hoe de overigens oppassende man, die een vrij voldoende vast weekloon eu voel bijverdiensten had, cr toe gekomen is, vrouw eu kinderen en ouders zóo ongelukkig te maken, is een raadsel. lende perceelen de kranen en buizen der waterleiding waren ontvreemd. Hij haastte zich, de politie in kontlis te stellen van don diefstal en deze mocht het gelukken, reeds gisteravond den dader aan te houden en tot bekentenis te brengen, S. K. uit Hoog land, die bij den bouw der huizen werk zaam is geweest. Het bekende «Amalia-hotel" te Baavn is voor f19 800 verkocht aan den heer C. Tam- minga, Directeur der Maatschappij «Amster- damsch Goederen Vervoer", te Amsterdam. Dr. G. van Goor, predikant der Gerefor meerde gemeente te Bunschoten en een groot man in de anti-revolutionnaire partij, is daar Vrijdagnacht in .den ouderdom van 54 jaar aan hartverlamming plotseling overleden. Den man is 't een zegen, naast zich te weten een hart, teeder en vol toewijding, een verstand dat treft door zijn gezonde, eigen begrippen, een hulp, trouw in alle levensomstandigheden. Barnum en Bailey's Company beeft onge- veët 13 ton winst gemaakt in 19011902. De reis in Europa was zeer voordeelig. In Luxemburg hebben wijngaardeniers het zure wijntje, dat deze slechte zomer heeft opgeleverd, «Chamberlain" gedoopt. Een onderofficier van het Belgische leger heeft een ondoordringbare stol' uitgevonden, geschikt om als kuras te worden gebruikt. Bij de proefnemingen werden op hem »a bout portant" vier revolverschoten gelost en tot ieders groote verbazing stuittten de kogels op hem af zonder hem ook maar in 't minst te kwetsen. Wil men messen onderhouden op een wijze, waardoor men steeds glanzige, weinig alge- sleten en scherpe messen tot gebruik gereed heeft, dan dient men het onderhoud niet over laten aan een persoon, die «kracht in zijn handen heeft en dus krachtig kan slijpen." Bezit hij of zij geen oog voor de tamelijke gevoeligheid van het te slijpen mes, dan zal in vei.-eweg de meeste gevallen geklaagd worden over botheid, ha ken, omlliggen, spoedig verslijten, scherpen rug of' uithollen van het lemmet, dingen, die in liet gebruik voor het oog onaangenaam en voor de beurs schadelijk zijn. fn een huishouding heeft men voor het onderhoud der messen noodigeen eiken houten slijp- en een polijstplank, d. i. een plank, die met Russisch leer bekleed is, of een z.g. Engelsche messenplank, d.i. een met sterk geperst kurkzeil bekleede plank. Hij regelmatig gebruik is het. voldoende, wan neer de messen 2 a 8 maal per week een beurt krijgen. Ze behoeven dan niel telkens op de harde plank geslepen te worden dit is voor niets noodig en bevordert slechts slijtage. De graad van stompheid zal moeten uitmaken, of de harde dan wel zachte plank noodig is. Advertentie uit een krant te Winschoten «Ondergéteekende beveelt zich aan tot het wasschen en glad mangelen van geheele huis gezinnen enz. Alweder is inbraak gepleegd in de nog onbewoonde huizen aan de Scliiinmelpon- ninck-straat. Toen de opzichter daar gistermiddag eens ging kijken, bemerkte hij, dat in verscbil- De Weener arts dr. Sternberg beveelt een oud middel tegen de verkoudheid aan, om dat het volgens zijn ervaring zoo uitstekend helpt. Als men een neus-verkoudheid voelt naderen, onthoude men zich van alle drin ken. Als ontbijt gebruik» men geklutste eieren met een boterham bij het middagmaal na tuurlijk geen soep en ook geen versch fruit, en men drinke ten hoogste éen glas wijn ot water, 's avonds niet moer dan eon lepel. De lastige afscheiding houdt gewoonlijk da delijk op en men kan op den derdon dag weer als gewoonlijk eten en drinken. Aan de New-Yorksche effectenbeurs is het aantal leden beperkt tot 1200. Dientenge volge worden eventueel voor de Beurskaar- ten hooge prijzen besteed. Da kaart van het lid White, den bekenden makelaar, werd dezer dagen voor S 80 000 verkocht. Tien jaar geleden, kon men die kaarten nog voor S3000 koopen. Te New-York is een bank opgericht met een aanvangskapitaal van vijf millioen dol lar, welke bank alléén zal bestuurd worden door vrouwen en geen andere inleggers zal hebben dan vrouwelijke. Dat de vermaarde Sphynx te Gizeh by de groote pyramide aan het vervallen is, moet geweten worden aan de verandering van het Egyptische k" aat door do werken der nieuwere beschaving. De gedenkteekenen van het verleden bleven er tot dusverre alleen bewaard door het j droge klimaat. Eeuwen lang wérden de lan den aan den Beneden Nijl alleen besproeid door de rivier. Buiten de jaarlijks over stroomde gronden was alles volkomen droog. De blikken doozen van Napoleon's leger lagen er een jaar lang blinkend eu zonder een zweem van roest in het zaad. Maar het klimaat is er langzamerhand gewijzigd. Sinds geruimen tijd werden er op groote schaal hoornen geplant en door irri gatie zijn uitgestrekte dorre woestenijen tot vruchtbaar land gemaakt. Zoo kwam er ook langzamerhand regenwaar eenige jaren geleden een regenbui zeldzaamheid was, val len nu af on foe flinke regens. Tegen de aldus vochtig geworden lucht zijn de eeuwenoude gevaarten op den duur niet bestand do oppervlakte van den steen wordt, door de vochtigheid zachter en in de lievige zandstormen gaandeweg afgeschraapt en afgebrokkeld. B B 1 RECLAMES. 1—5 regels f 1.25elke regel meer f0.25. Bij een broodbakker. Het beroep van broodbakker is steker wol een vau do zwaarste beroepen die bestaan, niet alleen dat men krachtig en Hink moet zijn, maar bovendien is het een werk dat steeds des nachts piaats heelt. Wanneer men nu eenmaal dat beroep beeft uitge kozen om er zijn beslaan van te maken, dan kan men zeker aan «ie gewone nachtrust voor zijn ge heele leven welvaarwei zeggen, wnut hoewel de bak kers overdag uitrusten en slapen, is de rusten slaap gedurende den dag in gecnen doclo zoo verkwikkend als de gewone nachtrust; men moet dus bepaald van oen sterk gestel zijn om zulk een leven vol te houden. Maar als men dan nog tot overmaat van smart door lichamelijke ongesteldheden gekweld wordt dan Wordt dat beroep zeker wel een zware last. Wij ontvingen daar omtrent een treilend schrijven vau den heer H. Hoogland, broodbakker,2deBothof dwarsstraat No. 35 te Enschedé, provincie Ovcrijsel. Reeds meer dan een jaar, zoo ving bij aan, was ik lijdende aan heupjiicht, waardoor ik dikwijls niet in staat was te loopen en bij gevolg niet kon workon. Onze verslaggever bracht hem hierop onlangs een bezoek en ontmoette hg het binnen komen de echt- De heer HOOGLAND volgens portret. genoote van don lieer Hoogland, die hem in korte woorden het lijden van haren man mededeelde, maar, zeido zij tevens, het zou mij een groot genoegen doen als U hem persoonlijk eens sprak, ik zal hom oven gaan wekken, zooals U weet, is hij bakker en slaapt overdag. Alhoewel onze verslaggever er be paald op aandrong hem zijn rust te laten genieten, kon hij juffrouw Hoogland er niet toe bewegen. In minder dan vijf minuten tijd stond de heer Hoog land voor hem, oen Hinke jonge man van 23 jaar. Komaan zoide onze verslaggever, gij zijt de persoon die zoo aan heupjieht geleden bobt? Maar U hebt volsirckt niet het voorkomen van lijdende te ziju geweest. Ju, zoo antwoordde bij hierop, dut kan ik U met een paar woorden uitleggen, het is n.l. door het lezen van een boekje wnnranu ilc mijn herstel te danken heb, want na het lezen van hetzelve ben ik ook, gelijk zoovele anderen, tot het gebruik der Pink Pillen van dr. Williams overgegaan. Vóór bun gebruik had ik een vroesolijko heupjieht, welke mij treurig en droefgeestig maakte e» mij niet al leen de lust tot werken benam, maar het mij zelfs onmogelijk maakte. Daar wij nog niet lang getrouwd zijn, ktuu U u wel begrijpen dat de buopvollo toe komst dien wij ons voorgespiegeld hadden zicli min der schitterend liet aanzien, maar dank door het geregeld gebruik der Pink Pillen gedurende een ze keren tijd is mijn heupjieht geheel en al verdwe nen uiijue vrouw cn ik gevoelden ons veel opge ruid.ucr en wij verzoeken li bij uw terugkomst in Parijs onze besten dunk aan den uitvinder over te brengen. Wij kunnen er echter niet genoog op aandringen, dal men wol acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams to bekomen, want gelijk allo goede produkten worden nok tie Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van do echte te zijn, doch de heilzame en gonezoudo bestanddeelen bezit ten ze in gecnen dooie. Koopt zo slechts bij de depothouders die onder du attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar oonigeu twijfel mocht hobben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddopothouder komen den heer Sunbilié. Prijs f 1.75 do doos, f9.— por 0 doozen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddo pothouder voor Neder md, en Apotheken. I'ranco toezending tegen postwissel. Ook cebt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat 107 te Amersfoort, en A. na Vuircs, Kerkstraat 90 te Hilversum. Hot namaaksel der Pink Pil- - len heeft nog nooit iemand ge- nezon. Afbeelding der doos: Getrouwd G. F. BREYMAN EN Nei.ly k. de KROES. Tjii.ibokt bij Buitenzorg, 22 November 1902. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren on verhuren van huizen.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2