Marktprijzen. Advertentién. E. J RUITENBERG, Gevraagd. doch wèar het advies van den Inspecteur ?.6f> luidde, betreurde spr. het, dat zulks niet ge schiedde. Üe heer Van Eek was het niet met spr. eens, daar deze zaken geheel verschillend ttyn. Deze bedoelt een regeling, welke inder daad geen uitstel lijden kan de andere be oogt een vorhooging van salaris. De Voorzitter merkte od, dat het schrij ven van den Inspecteur nateert van vóór bet Raadsbesluit om een afwachtende hou ding auo te nemen. Het voorstel van B. en W. werd hierna z. h. st. aangenomen. Met het voorstel om oen vergoeding te verleunen voor de waarneming der Directie van den Reinigingsdienst werd behandeld het adres-Gerth. De Voorzitter deelde mode, dat uit een onderhoud met adressant kort vóór de zitting, hem gebleken was, dat adressant noch aan spraak meende te hebben op vergoeding, noch geheel instemde met den vorm van hot adres. Hij deed niet meer dienst dan gewoonlük. De heer Van Esveld meende, dat al was aan adressint niet bepaald de vervanging opgedragen, de Raad toch moeilijk hem a la merci van de beide waarnemers kon laten. Hebben dezen dan zooveel meer dienst ge daan buiten hun gewone uren Zoo niet, dan is 't ook billijk, dat de gelden door hun drieën worden gedeeld. De hoor Gerritsen meende, dat althans een deel van het tantième in den mest aan adressant toekwam. De Voorzitter merkte op, dat de waarne mers wel zeer degelijk dienst deden buiten hun gewone urennu den nieuwe Directeur nog niet geheel au tait is, zal Gertli derge lijke diensten ook thans moeten bewijzen. At- Wethouder Visser merkte op, dat Gerth l Hechts boodschappen deed, een hoogst enkele maal wellicht een exim-buodschup. Wethouder Celosse stelde voor, aat de Com missie voor de Reiniging zou beslissen over - het tantième, met welk voorstelde Raad zich z. h. st. vereenigde. i Gelijk we gister schreven, gold de inter pellatie van aeu heer Gerritsen bij punt 8 het drinkwater in enkele perceelen der Al- degonde-straat er zulks naar aanleiding van een entrefilet in «De Slem des Volks" van 13 December. Spr. vroeg wal B. en W. in deze materie hebben gedaan en wat zij wen- schen te doen, zulks opdat overige verhuur ders weten wat hun boven het hoofd kan hangen. De Voorzitter dankte spr. voor de vooraf aangekondigde interpellatie, waardoor B. en W. thans aanstonds konden antwoorden. De Wethouder var. openbare werken zeide nu, dat het drinkwater daar ter plaatse aan vankelijk goed was. doch later slecht werd. Toen werden Nortonpompen geslagen, die op 2 na allo goed zyn. In 1902 is geen enkele vergunning tut bewoning gegeven als het drinkwater niet deugdelijk was ge bleken. Deze regel zal stipt gevolgd worden, "hetgeen te lichter kan door de Woningwet. Het zeer omvangrijk dossier ligt voor de leden ter inzage. Dc heer Gerritsen dankte zeer voor de inlichtingen, lotusschen is spr. nog korte lings meegedeeld, dat er thans nóg onbruik bare putten ziin, doordien ze werden gesla- I gen op de oude wellen. Spr. hoopt, dat de arbeiders door geweteniooze buisjesmelkers niet zullen worden geëxploiteerd, die 7 a 10°,0 rente maken, terwijl bijv. »Vo!kshuisvestirig" slechts 3°/'o maakt. Men bedenke eens dat dergelyke huurders niet zoo licht kuuuen verhuizen. Wethouder Visser bewees uit een ollicieele 'opneming, dat het beslist onwaar is, dat de nieuwe putten op de oude wellen zijn gesla gen op de teekening iiggen ze ver uit el kaar. Intusschen zal rnet alle gestrengheid in dergelijke zaken worden opgetreden. Arts Jorissen vroeg hoe men zal handelen met het water in de Stellingwerf-straat, dat spr. gebleken is óok niet vun le beste hoe- - danigheid ic zyn. De Voorzitter zeide een onderzoek te zul len doen instellen en, zoo nnodig, de huizen onbewoonbaar te doen verklaren Het hnrs-d'oeuvre, het nagekomen puni van behandeling, de benoeming van een waarnemend Directeur van de klassen der H. R. S. in het voormalig «Werkhuis" op een salaris van f300, gaf nog heel wat dis cussie, natuurlijk niet over den benoemde, den heer lloogeweriï, doch over de school. De heer Gerritsen zeide, meer en rueer deo indruk te krygen, dat er tusschen H. em W. en de Commissie van Toezicht op bet Middelbaar onderwys Rechthaberei ont staat. De Commissie stelde voor den heer HoogewcrfT of den heer Van Oseerstge noemde bedanktewaarom vroegen B. en W. nu niet laatstgenoemde. Thans stellen zjj weer voor den beer HoogewerlT, hetgeen de regeling duur en ingewikkeld maakt en ook onaangename zaken schept voor, Gym nasium en Hoogere Burgerschool. Boven dien is de regeling eeo tijdelijke, want spr. beeft vernomen, dat de afdeeling-Koestraat io September evenzeer naar bet Werkhuis r Moet de heer HoogewerlT dan weer de oude conditie terugkeeren 7 Spr. eindigt met voor Ie stellen, hel voorstel te renvoyeeren naar R. en NV. en dezen te verzoeken, rekening te houden met den wcnscli der C. van T. Men zegge niet, dat hot daarvoor te laat istie Raad besliste omtrent do H. B. S. reeds zoo dikwyls en kele dagen te voren en spr. wensoht niet wederom gesteld te worden voor een fait accompli. Do Wethouder van onderwijs zeide, dat de heer Gerritsen enkele vragen dood en sprak van Rechthaberei en zou willen vragen of hetgeen de heer Gerritsen zeide wellicht ook door een ander is gedicteerd. Overigens meende spr. het oneindig beter, dat een der oudste en verdicnstclyjcsto leer aren werd voorgedragen dan iemand die pas benoemd is tot vast leeraar. In beoordeelingen omtrent boider capaciteiten wil spr. hier geenszins treden, doch stellig is de heer HoogewerlT door zijn zooveel langere erva ring meer doorkneed eu geschikt. Bovendien kan de heer Van Os niet in aanmerking komen omdat hijzelf verklaarde niet te willen. De heer Gerritsen zeide, dat de nu voorge stelde regeling zoo kostbaar is. Nu de Ie klasse in drie afdeelingen van 15, zegge 15, leerlingen gesplist is, zal het een quaestie zijn van 2 kwartalen of fGOO en dit bedrag weegt zeker op tegenover een zoo verdien stelijk en doorkneed leeraar. De heer Gerritsen wil de vraag met een vraag beantwoorden. Van wien heelt de heer Celosse zijn inlichtingen omtrent het weige ren door den heer Van Os? Ue C. v. T. beveelt aan den heer HoogewenTofden heer Van Os. Eerstgenoemde weigert. En wat doen B. en VV. 'nu Zij vragen den tweeden voorgedragene niet, die weliswaar jong is, doch door de C. v. T. volkomen bevoegd wordt geacht. Spr. blijft bij zijn beweren, dat B. en VV. prikkelingen maken en trach ten een conflict uit te lokken, in plaats van de belangen dei' H. B. S. voor te staan. De beer Celosse vraagt vanwaar de heer Gerritsen ai die bijzonderheden heeft. Er wordt toch niet uit de vegaderingen der C. v. T. geklapt. De heer Gerritsen concludeert, dat dus waar is hetgeen hij zeide en herhaalt zijn vraag hoe de heer Celosse weet wat hij omtrent het weigeren van den heer Van Os meedeelde. De heer Celosse zegt, dit te weten uit pen schrijven van den Directeur der H. B. S. aau de C. v. T. en vraagt hoe de heer Ger ritsen weet, dat de Koestraat ook naar liet Werkhuis gaat. De heer Gerritsen antwoordt, dat dit een publiek geheim is. Overigens zal niernund de groote capaciteiten des heeren HoogewerlT betwisten, doch dit is hier niet de vraag. De vraag is: zoeken R. en NV. een conflict met ile C. v. T. door zelfs f300 meer uit te geven. Spr. handhaaft zijn voorstel tot renvoi y. Mr. Heyligers verklaart het eens te zijn met den heer Gerritsen en acht evenzeer de weg door de C. v. T. aangewezen de eenvoudigste en minst kostbare. Spr. steunt het voorstel-Gerritsen. De heer Celosse verklaart niet te begrij- den waartoe renvooy kan dienen. B. en VV. hebben de zaak van alle kanten bezien. De heer Gerritsen meent, dat een andere weg kan gevonden en niet langer eigen hoofd behoeft gevolgd. De heer Celosse acht dit een eigen inzicht van den heer Gerritsen, die in geen geval kan decreteereo hoe B. en W. een zaak moeten beschouwen. De heer Gerritsen untwoordt, dat hij per sisteert bij de meening, dat men den duren weg niet had behoeven te kiezen en den heer Hoogewerff na diens aanvankelijk wei geren niet had moeten paaien. De heer Celosse antwoordt, dat de heer Van Os niet wilde en dat de heer Hooge werlT geenszins is gepaaid. Mr. Prikken merkt op, dat de Raad geen kennis kreeg, althans niet officieel, van de weigering door den heer Van Os. De heer Gerritsen zegt, dat hier onuoodig geld wordt uitgegeven, betgeen ten nadeele van de Gemeente is. De heer Celosse antwoordt dat, waar de heer Gerritsen «preekt van paaien en aaien spr. niet verder kan ingaan op deze zaak dit is geen manier om zaken te behandelen. Wethouder Visser zegt, dat de heer Hoo gewerlT geenszins is gepaaid, doch zeer ver- oerd was toen uit het onderhoud met B. en W. hom bleek, dat de C. v. T. hem tot zijn recht wilde laten komen. Het voorstel-Gerritsen om de zaak te ren voyeeren naar B. en W. werd verworpen mot 9 tegen 4 stemmen (vóór de heeren: Van Esveld, mr. Heyligers, mr. Prikken en de voorsteller), waarna het voorstel van B. en W. z. h. st. werd aangenomen en dus de heer HoogewerlT benoemd. Hierna werd de zitting onder goede wen- schen voor Kerstfeest en Nieuwjaar gesloten. De heer C. Janssen heeft tegen 1 Januari ontslag gevraagd Is ambtenaar aan bet bureau van den Burgerlijken stand en de controle over de bevolking. Sedert enkele dagen zyn de jassen der agenten van politie voorzien van de nieawe distinctieven. Do agenten 2e klasse dragen nu do zilve ren band mot krul op den beiiedenarm die voorbeen het distinctief was van de agenten le klasse. Dezen krijgen Óen band met en éen zonder krul. Dok om do pet zijn, naar den graad dien zij bekleoden, een of meer banden aangebracht. Herinnerd zy dal de zoogenaamde Zondags- treinen op de beide Kerstdagen niet worden opgeheven en ook, dat post, telegraaf on telephoon op beide dagen Zondagsdienst hebben. De Eerste winter-collecte voor de Pro- testandsrhe armen heeft f750 opgebracht. Luitenant G. Voute, van het 5e regiment infanterie, is aangewezen om van 16 Januari tot 16 Februari een wapen-cursus aan de Hembrug te volgen. Luitenant J. Dorré, van het 5e regiment infanterie, wordt 27 December eervol ont heven van zijn detacheering bij de Koloniale reserve. Amersfoort zal den primeur genieten van deo tour der «D. S. V. V." De wedstrijd te Utrecht, op morgen be paald, gaat niet door, omdat Utrecht geen elftal bijeen kon kgijgen. «Quick"'s elftal heeft goede» moed, al stelt het zich niet heel voor van den voor zijn vcreeniging goeden afloop. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde J. v. E. wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van den heer P. v. G. tot 3 maanden, j en G. S. en H. H. G. wegens wederspannig- heid tegen den agent van politie J. Z. tot onderscheidenlijk 3 en 2 maanden gevange nisstraf. Menig geweten is als een kompas; zoodra er metaal dicht bij komt, gaat liet mis wij/,en. De geruchten omtrent het spoorwegonge luk bij Rodegraven blijken weer sterk over dreven te zijn geweest. Dat er 20 dunden en nog meer gewonden zouden zijn, is ge lukkig niet bewaarheid. Toch is een men- schenleven te betreuren en zijn er gewonden. De Irein, welke om 5.46 (spoortijd) van Leiden naar Utrecht vertrok, ontspoorde tusschen Bodegraven en Waarder op de Wieric- kerbrug die open stond omdat de brugwachter zich verslapen heelt. Locomotief en tender zijn over de brug gesprongen en kwamen 40 Meter verder te recht op den weg. De goe derenwagen, waarin de conducteur en de hoofdconducteur zaten, bleef ook op den weg, doch werd totaal ingedrukt tegen'den tender. De machinist Vermaak en de leerling-ma chinist Van Went, beiden van Leiden, wer den licht gekwetst aan hoofd en arm en zyn naar Leiden vervoerd, waar zij opgeno men werdeu in het Academisch Ziekenhuis. De hoofdconducteur Priem, uit Utrecht was terstond dood, terwjjjl de conducteur Hart man, ook te Utrecht wonende, zwaar aan het hoofd werd gewond. Beiden werden naar Utrecht vervoerd. De personen die zich in de andere wagens bevonden, er waren in 't geheel slechts acht passagiers, kwamen er met schrammen en den schrik af. De materieele schade is zeer groot; blok huis en brug zijn geheel vernield. Een groot geluk mag het heeten, dat de ramp niet heden plaats had dan toch, op den marktdag, wanneer deze eerste trein zeer veel passagiers vervoert, zouden de ge volgen veel ernstiger zijn geweest. RECLAMES -5 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Een raadgeving aan rhenmatieklijderN. Zeer zeker zal men bij het lezen van het volgende zeggenalweder een raadgeving bij de duizenden flic we reeds ontvangen hebben, en dat kan ook niet anders, want wij ineenen niet te overdrijven door te zeggen, dat zeker wel do grootste helft van het mensehdom door min of meer rheuinatische pijnen geplaagd is. Maar men weet ook zeker wel dat de wetenschap op het gebied van geneeskunde nimmer achteruit doch steeds vooruit gegaan is, men weet ook dat de rheumatische pijnen voortkomen uit den slechten toestand van het bloed; het handelt er dus om een krachtigen hernieuwer en hersteller van het bloed te vinden. Dit middel is thans fevondenhet is onbegrijplyk dat zoo'n kleine ink Pil zooveel kracht kan bezitten en toch zal 't zeker niet de eerste maal zijn dat gij, waarde lezers en lezeressen, op deze zelfde plaats de attesten hebt gelezen van geloofwaardige perso nen, waarvan de naam met nauwkeurig adres steeds is aangegeven geworden en laten hierna het attest volgen van een 60 jarige vrouw, met name A. Freaeriks wonende Markenplein 8, te Amsterdam. Sedert 5 jaren, zoo verhaalde zij aan onzen verslagever, was ik lijdende aan chronische rheumatiek, de knieën zwollen op en het loopen werd mij lastig. Tengevolge van deze vreeselijke pijnen verminderde mijn eetlust, de slaap was onrustig en tengevolge daarvan, mijn gevorderden leeftijd in aanmerking geno men, verzwakte ik van lieverlede. Mijne dochter wist niet op welko wijze mij te verplegen en daar zij reoas zoovele genezingen vernomen had in dergelijke gevallen als 't mijne, van vertrouw bare personen, raadde zij mij ten sterkste aan tot het gebruik der Pink Pillen van dr. Wil liams over te gaan. Als dan bestelden wij eenigo doosjes bij den heer Van Tuyl in de Paleisstraat te Amsterdam, en na verloop van cenigen tijd begon ik de heilzame werking op mijn gestel te ondervinden. Zji hebben mij bepaald zeer opgeknapt, natuur lek begrijp ik zeer goed dat ik myn twintig jarigen leeftijd niet meer terug zal krygen, maar voor hun gebruik was ik haast niet in staat een kopje in mijn handen te houden en thans zoo als I' ziet neem'ik de kleine huiselijke bezig heden wiuir. Wij twijfelen niet of verklaringen van perso nen op dien leeftijd zullen wel niet in twijfel getrokken worden. W\j kunnen er echter uiot genoog op aandringen, dat men wol acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams to bekomen, want gelijk alle goede prnilukten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelf* zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van do echte te aijn, doch de heilzame on genezende bestanddeelen bezit ten *c in goonen deele. Koopt ze slechts bij d depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of, zoo g'ó maar cenigen twijfel mocht hebben, laat zo rechtstreeks van don Hoofddopothoudor koenen don lieer Snabilié. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 dooien. Verkrijg baar bij Buabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdile- polhouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toeieuding togen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van dk Weq, dro- giBt, Langestruat 107 te Amerafoort, en A. na Vries, Kerkstraat 90 te Hilvorsum. Het namaaksel der Pink pil- Ion heeft nog nooit iemand ge Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 18 tot en rnet 24 December 1902. GEBOREN: Helena, d. van H. Desoans. NVilhelmina Johanna Helena, d. van NV. O. Pannevis en A. F, l'reij. Johannes, van G. Driesman en J. VV. de Gooijer. Gerrit Hendrik, z. van H. J. A. Staal en A. van Norden. Hendrik, z. van T. Kreikampen M. Portengen. —'Alexander Jacobus, z. van P. de Wilile en S. Kuijer. Alijda, d. van H. Kroon en J. van den Bosch. Fenne- chien Jantje, d. van 1). Buurman en R. Mondt. Gijsbertha Petronella, en Cornelia, 2 d. van J. Pot en G. P. ülackstone. Maria Margarethu, d. van J. I,. Ui'zinger en A. C. Olivier. Kendrikus Gerard us Jaco bus, z. van T. II. Putman en G. M. Schep. Hendrik, z. van H. Jebbink en E. C. W. Schotman. Johanna, d. van J. Zeggeluar en J. van de Kletersteeg. Theodora Wil- helmina, d. van M. van Barreveld en R. Langras. ONDERTROUWD: geen. GETROUNVD: U. C. van Helsdingen en J. E. van Nieuwenhuizen. H. Ilomans en G. Bunt. OVERLEDEN: Jannetje Broekhuizen, 87j. echtg. van F. Volmer. - Cornelia Anna Maira de Greef, 22 j. ongeh. Hendrikus Wilhelmus Marinus de Greef 21 d. Johanna Koenen 62 j. echtg. van J. Kuiks. Johanna Cor nelia Cramer 66 j. weduwe van W. A. Hoek. Melis van Maaiien 75 j. ongeh. Aaltje Langelaar 31 j. echtg. van G. van Garde- ren. Jan YVillcm Koning 16 j. Hen- drika van Roozendaal 70 j. echtg. van T. do Wilde. Cornelia Pot 2 d. Amersfoort, NVoensd. 24 Dec. 1902. Appelen f4.- a f7.Peren fo.a f 10.Zandaardappclen fO.afO.Hoen dereieren f7.a f9.— per 100 stuks. Boter f 1.10a f 1.35 p. k. Kippen f0.70af1. Kuikens f 1.a f1.20 Piepkuikens f0.a f0. Ganzen fO.f0.—Eenden f0.70 a f l. Hazen t 1.50a f2.—. Wilde konijnen f0.50a f0.60 Tamme konijnen f1.00 a f2.00 p. st. Duiven f 0.50 a f0.80. p. paar. Vette varkens f0.a f 0.Magere varkens fO—afO—Zeugen fO.— aj fU. Biggen f5.— h f9. Aangevoerd waren ongeveer30 heet. Appelen, 10 heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, heet. Zandaardappelcn. 8000 st. Hoendereieren, 900 kilo Boter, Vette varkens, Magere varkens, Var kens voor exportslagerijer., 100 Biggen en Zeugen. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. Een HEER vraagt op goeden stand, bij nette familie, voor twee of drie middagen per week een ruime, goed gemeubileerde KAMER, voor KANTOOR TE HUI' R, liefst in de nabijheid van het Station. Brieven met opgaaf van prijs worden in- ?ewacht onder motto «Kamer" aan het Bureau uude) Ahwrsf. Courant, Kortegracht 9. Wordt voor den verkoop van eon Huishoudelijk artikel, dat. aan klanten moet worden rondgebracht en eenige magazijnruimte vereisciit, gevraagd een daartoe genogen persoon, die reeds een zaak in kruidenierswaren, comestibles, of iets dergelijks beheert. Aanbiedingen franco in te zend6n by den boekhaudelaar J. VIS Jp.., Delft, onder No. 34953.

Amersfoortsche Courant | 1902 | | pagina 2