Stadsnieuws. heven naar het in art. 2 opgenomen tarief. Art. 2. Het in art. 1 genoemd recht bedraagt le. voor liet gebruik van den openbaren weg of openbaren Gemeentegrond tot het afuchutten of omkaaten van gebouwen, muren, erven bin nen de stoep, voor den strokkenden Meter, ge meten 'angB (ie afschutting of dc omkasting per weekfO.10 bovendien voor het innemen daarmede van de strook buiten de stoep, por week en per vierkanten Metern0.05 2e. voor het gebruik van den openbaren weg, van openbaar water of openbaren Ge meentegrond tot het plaatsen vah schoren of steigers xonder afschutting of omkas ting, voor eiken paal per maand „0.10 3e. voor het gebruik van den openbaren weg, of openbaren Gemeentegrond tot het houden van openbare verkoopingen, per etmaal voor de eerste 25 vierkante Meters, per vierkanten Meter daarboven per vierkanten Meter „0.02 4e. voor het van Gemeentewege afslui ten van den openbaren weg voor rij- en voertuigen, voor eiken sluit- of slagboom per etmaal: »»0.60 en bovendion voor het verlichten van sluit- of slugboomen, per etmaal en per lantaarn „0.20 5e. voor het gebruik van den openbaren weg of openbaren Gemeentegrond tot bet plaatsen van werk- of bergloodson of koe ten ten behoeve van bouwwerken, van p'eenen, zand of andere bouwmaterialen, behalve in de gevallen bedoeld sub. 1 van dit art. gedurende langeren tijd dan een etmaal, per week en per vierkanten Meter „0.05 6e. voor het gebruik van den openbaren weg of van openbaren Gemeentegrond, ge durende langeren tijd dan een etmaal tot het laten liggen van daarop geloste of ter inlading aangevoerde goederen, per week en per vierkanten Meter„0.02 7e. voor bet gebruik van den openbaren weg of van openbaren Gemeentegrond, tot bet houden van een wedstrijd, het geven van een sportfeest en dergelijke, voor de eerste 250 vierkante Meters, per week en per vierkanten Meter „0.02 voor eiken vierkanten Meter daarboven „0.00* 8e. voor hot van Gemeentewege herstel len van den openbaren wog, nadat hij door afschutting of omkas ting afgesloten is geweest, per vierkanten Meterx0-60 na opgraving of opbreking voor het leggen van riolen, waterleidingen of andere doeleinden in bestrate wegen, per vierkan ten Meter"0.60 in andere verharde wegen, per vierkan ten Meter>0.45 c. wegens het opbreken van een put „1.50 d. voor elk gat van een steigerpaal, sohuttingpaal of schoorpaal „0.20 3e. voor het hebben van eene over den openbaron weg opendraaiende deur, venster, luik of zonnescherm waarvan de onderkant ruinder dan 2 Meter boven de straat is ge legen, voor een jaar of gedeelte daarvan „2.— Voor zoodanige dubbele deur, venster luik of zonnescherm voor een jaar of ge deelte daarvan»3. Voor het hebben van over den openba ren weg opendraaiende deuren, welke ter voldoening aan wet of verordening buiten waarts openslaand gemaakt zijn, alsmede voor het hebben van opdraaiende deuren op bovenverdiepingen oi in afschuttingen of omkastingen, bedoeld sub. 1 van dit ar tikel, is geen belasting verschuldigd. 10c. voor het gebruik van openbear water tot het plaatsen van schuiter schuitenhuizen, per schuit en per ju..r 11e. voor het gebruik van Gemeentegrond tot elk doel, niet genoemd in de vooraf gaande onderdeelen van dit artikel, per vierkanten Meier voor een jour voor een maand voor een week 12e. voor het gebruik van wateropper vlakte tot elk doel niet genoemd in de voorafgaande onderdeelen van dit artikel, per vierkanteu Meter voor een jaar „0.15 voor een maand»0.06 voor een week. „0.06 De in dit artikel genoemde rechten worden niet geheven ten aanzien van werken die voor rekening van do Gemeente worden uitgevoerd. Art. 8. De vergunningen welke tot op de in voering van de beffing van rechten zijn verleend, worden onder de daaraan verbonden voorwaarden en met in acht neming van reeds vastgestelde of nog vast te stellen verordeningen tot wederop zegging toe gehandhaafd, zonder dat de naar dit tarief verschuldigd belasting daarvan geheven zal worden. Art. 4. Bij de toepassing van deze verordening wordt verstaan onder .openbare weg" alle voor het publiek open staande en toegankelijk gestolde wegen, paden, straten, stegen, werven, sloppen, stoepen, pleinen on kaden, voorr.oover die bij do Gemeente in onderhoud zijn. onder „openbaar water'' alle voor het algemeen gebruik openstaande en toegankelijk gestelde wateren, behalve de rivier do Eom, voorzoover die bij dc Gemeente in onderhoud zijn, door jaar365 dagen, door maand 30 dagen. Onderdeelen van jaren, maanden, weken, et malen, Meters en vierkante Meters worden voor een geheel berekend. Art. 5. De voor de toepassing van deze ver ordening noodige opmetingen worden uitsluitend gedaan door de ambtenaren dor Gemeente. Voor de berekening der oppervlakte van het te horstellen gedeelte van den openbaren weg voor dc helling, bedoeld in art. 2 sub 8a en 86, wordt aan elke zijde van dc gemaakte opening -f het gedeelte openbare weg waarvoor her- i;„ nok „3.- „0.30 „0.15 „0.10 i Niet daaronder begrepen is het weer aanvullen van de ontgraven oppervlakte tot het zandbed voor de bestrating en evenmin het opruimen eu verwijderen van den overblij venden grond. Art. 7. De rechten, vermeld in art. 2 sub 1 en 2 worden niet geheven zoolang de gebruikte openbare weg nog niet is bestraat of verhard. .Art. 8. De hefting wordt niet toegepast: le. in de gevallen, waarin markt- of jaar- marktgeld wordt geheven. 2e. ten opzichte van de bij het in werking treden dezer verordening van oudsher in gebruik zijnde openbare wegen, openbare wateren of open bare Gemeentegronden ten behoeve van bij het 9e, 10e en lie punt van art. 2 bedoelde werken, welke, met inachtneming van reeds vastgestelde of nog vast te stellen verordeningen, tot weder opzegging stilzwijgend beschouwd worden met Schriftelijke vergunniug tot stand te zijn gebracht. Art. 9. Indien tengevolge van uoor Burge meester en Wethouders genomen besluiten of bevolen maatregelen het genot of gebruik voor den belanghebbende heeft opgehouden vóór het verstryken van den termijn, waarop het recht is voldaan, dan wordt het bepaalde recht naar tijdsgelang teruggeven. Teruggave wordt niet verleend, wanneer op zegging van het genot of gebruik geschiedt we gens het niet-nakomen der gestelde voorwaarden. Wil de belanghebbende net genot of gebruik vóór het verstrijken van den bepaalden termijn doen eindigen, dan heeft geen evenredige terug gave plaats. Art. 10. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1903. Gedaan te Amersfoort ter openbare vergade ring van den 18 November 1902. De Voorzitter, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SAiNDBERG. Zijnde de helling goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 10 Januari 1903, no. 23. VERORDENING op de invordering van rechten voor het gebruik van den open- bareu weg, van openbaar water of van openbaren Gemeentegrond en voor diensten door de Gemeente bewezen. De GEMEENTERAAD van AMERSFOORT, Gezien zijn besluit van heden tot vaststelling eener Verordening op de heffing van rechten voor het gebraik van den openbaren weg, van openbaar water of van openbaren Gemeentegrond en voor diensten door de Gemeente bewezen. Gezien art. 257 der Gemeentewet. Besluit: Art. 1. De rechten voor het gebruik van den openbaren weg, van openbaar water of van open baren Gemeentegrond en voor diensten door de Gemeente bewezen, worden ingevorderd door of vanwege den Gemeente-opzichter belast met het toezicht over het bouwen. Bovenbedoelde opzichter draagt do in een maand ontvangen gelden binnen veertien dagen na afloop van die maand al aan den Gemeente ontvanger. Art. 2. De betaling geschiedt op eerste aan- Zoodra het verschuldigde is betaald, wordt daarvan aan den belanghebbende een bewijs afgegeven. Art. 3. De ambtenaar, dio de gelden derd, is verplicht aan den belanghebbende, die zulks verlangt, inzage te geven van de Verorde ning op de heffing en van die op de invordering krachtens welke de inning geschiedt. Art. 4. Van hem, die nalaat het ingevolge deze verordeningen verschuldigde le voldoen, wordt het, onverminderd de verplichting om het geplaatste onmiddellijk op te ruimen, ingevor derd, overeenkomstig de bepalingen van de arti kelen 258 tot en met 262 aer Gemeentewet. Art. 5. Ontduiking of overtreding van de verordeningen op de heffing en de invordering van deze rechten, poging daartoe of medeplich tigheid daaraan, wordt gestraft op de wijze, be paald in de artikelen 271 en volgende der Ge meentewet. Art. 6. Deze verordening treedt in werking op den len Januari 1903. Gedaan te Amersfoort, ter openbare vergade ring van den 18 November 1902. De Voorzitter, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Gedaan te Amersfoort, den 81 Januari 1903. De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. stelling noodig is 0.25 Meter meer in rekening gebracht Art. 6. Onder bet herstellen, genoemd in art. 2 Bub 8 it begrepen hot byleveren der noodige materialen. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, brengt ter kennis, dat de in art. 5 al. 3 van het Kon. besluit van den 8 December 1902 (Staats blad no. 212) bedoelde formulieren en de uit treksels daarvan, gesorteerd naar de letters, waarmede de namen dor werkgevers aanvangen, gedurende de maand Februari ten Gemeente- huize voor een ieder ter iuzage liggen. Amersfoort, 29 Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien art. 15 der Wet van 26 Mei 1870 (Staatsbl. no. 82) betrekkelijk de Grondbelasting. Brengt ter konnie van belanghebbenden, dat de staat no. 75, met 33 vervolgstaten en 4 schat tingstatcn, aanwijzende de uitkomsten, be doeld bij de artt. 15, 23 en 43 der gemelde wet, gedurende dertig dagen ter Secretarie ter visie zal liggen, eiken w .-rkdag van 10 tot 1 uur. Amersfoort, 2 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de in het voorjaar van 1903 te houden gowone Rijkskeuringen van tot dekking bestemde heng sten, van tenminste 2 jaar oud, voorzoo veel ae provincie Utrecht betreft, zijn vastges .eld op Maart a. s. Dat do rcgclinge-coinmissie lol het aannemen van inschrijvingen voor bedoelde keuringen zal zitting houden op Zaterdag 28 Februari a.s., van des voormiddags 11 tot des namiddags 1 uur, in het „hotel Bellcvue", aan het Vreeburg te Utrecht; dat op vrachtvrije, schriftelijke,qnder'.cckende aanvragen door den Secretaris dier commissie, den heer M. I.. H. Thissen (adres Laiulbouw- bank, Utrecht) aan eigenaren en houders van hengsten inschrijvingsbiljetten voorde keuringen zullen worden verstrekt dat bij de aangifte zal moeten worden ver meld n. naam en woonplaats van den eigenaar en houder; b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen vun don hengst, benevens, indien deze in een stamboek is ingeschreven, stam boek en stamboeknummer; c. zoo mogeliik afstamming van den hengst, zoowel van vaders- als van moederszijde, en naam eu woonplaats van den fokker. dat do ter keuring aangeboden hengsten op fenoemden 3 Maart, des morgens te 8 uur, aan e Stads-manège, achter Clarenburg, te Utrecht, aanwezig zullen moeten zijn. Amersfoort, 2 Februari 1903. Burgemeestor en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van ai heden op de Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren ter rae- dedeeling van den wensch om gebruik te maken van de gelegenheid tot het doen onderzoeken van voor uitvoer bestemd vleesch en dat dc aanvang- voor den keuringsdienst nader zal worden bepaald en bekend gemankt. Amersfoort, 2 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de d dezer Gemeente zal vergaderen op Woent- te 17 ure ruari aan8taan<Jt', des namiddags Amersfoort, den 30. Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. .„„„er Oemeento wMfezonden w.arbij hu„ .n niet meer nooitis was. Velon hunner ,|lin „„k, na IW' te hebben nnnge. 'snvonrts, u|i eigen kosten de thuis, „m niet neB lan«ef aan eifien bezig. ,kkrn te zijn. opkonn namen meld nog reis aan heden otitli De spoorwegstaking geëindigd. Ofschoon art. 31 der Spoorwegwet de concessie hebbende spoorwegmaatschappijen de verplichting beslissend oplegt, de haar ten vervoer aangeboden goederen aan te nemen, heeft tic Minister van Waterstaat Handel en Nijverheid Zaterdagmiddag de 11. IJ. S. M. ontslagen van deze vei plichting. Dat Z.Exc. op een dergelijke wijze de band lichtte met een wet voor wier stipte nakoming hij boven allen aansprakelijk is, mag wel onverklaarbaar worden geiieeten. Mr. Louis Israel^ heeft in het Zondaguum- mer van het *HJbId" daaromtrent eenige zeer krasse maar even juiste woorden aan Z.Exc. adres gericht en o. a. de vraag ge daan of deze zich niet door zijn houding onmogelijk gemaakt heeft. Te bevreemdender is dit er zich afmaken van den Minister, waar bij reeds 19 December in de Tweede Kamer (Handelingen bl. 730) den heer Helsdingen antwoordde»ik geloof dat, wanneer wij enkele dagen verder zul len zijn, wij spoedig zullen hooren, dat liet spoorwegpersoneel althans niet verkeert in dien toestand van beschroomdheid, dien de geachte spreker aan tie arbeiders van den Waterstaat toeschrijft". Voorwaar een vreemde opvatting heeft deze Minister van zijn hoog ambt. Zoodra de H. IJ. S. M. vrijheid van han delen kreeg, beeft zij het verlangen van de spoorweg-foderatiön ingewilligd, geen arbeid te verrichten voor de stakende Veem-arbei ders. Bovendien erkende de Maatschappij de organisaties en deed zij toezegging dat de loonen volledig zouden worden uitbetaald en dat alle stakers weder in dienst zouden worden genomen. Zondagochtend werden de diensten hervat, doch in den loop van den dag liepen nu hier, dan daar geruchten omtrent valsche telegrammen, hetgeen, vo. l'.il op de stations in liet Noorden en het Zuiden des lands ten gc-volge had, dat hei personeel hel bevel van de federatieve Besturen niet opvolgde. De krachtsmeting is beslist in het voordeel der organisaties uitgevallen. Algemeen wordt de houding van het gestaakt hebbend per soneel geroemd, doch vrij algemeen is rnen ook van oordeel dat, vooral het personeel der Staatsspoorwegen binnen met te langen tijd zal staken, nu om lotsverbetering. Ook de staking in het transportbedrijf te Am sterdam is gister tot. een einde gekomen althans inzoover het de veemen betreft wier arbeiders evenzeer hun eisehen bijna alle ingewilligd zagen. Wie het meest gedupeerd zijn geworden door deze staking, cijn de miliciens der lich ting 1902 welke net onbepaald verlof thuis waren en met spoed werden opoeroepen Velon «tl den «„heïleo <1uk gereisd hebben, een marcheerde oll'uren boorden, bij aanknrral in l.u»Sarni»n,(iat is een telegram naar den Burgemeester -|,s. i>. J. M. de Bruin, van Apeldoorn, hoopt hedenavond kwart over zeven in »De Zaaier" hier vóór te gaan bij de godsdienstoefening der Cbr. Gerelormeerde gemeente. Hit den regenmeter is in Januari na 10 regendagen afgetapt lUi.l ni.M. neerslag. In 19Ö2 word na 1.1 dagen 37.4 rn.M., in 1901 slechts '29.5 rn.M. en in 1900 zelfs GO m.M. opgevangen. Aan het postkantoor hier werd in Januari ter Rijks-Postspaarbank ingelegd f35 258.13c en terugbetaald 1 25 409.82''. Het laatste door liet kantoor uitgegeven boekje draagt liet nummer 9725. Het tramverkeer neemt hier gestadig toe. Ondanks het schoone weder werden in Januari 5898 betalende passagiers vervoerd, met een opbrengst van f 513.27, of f9.21 per dagkilunieter. Bij slecht weer, sneeuw en modder, werden in -Ie zelfde maand van 1902 vervoerd 5397 passagiers, met een bruto-ophrengst van f482.095, 0f i\s.05 par dagkilometer. lu de Zaterdag gehouden vergadering van de Eerste Kamer zei le 'Ie Minister van Wc- t rsta.at o.a. dal thans in liet breode uit te weiden over do droogmaking der Zuiderzee geen zin zou hebben, zoolang het onderzoek naar het ontwerp, waaromtrent het Water staatsbestuur en de Visscherijcollege moest worden geboord, nog niet is afgeloopen. Het vooi'loopig resultaat van het onderzoek van het College voor liet Zeevisscherijen, welks advies in Januari aan den Minister is toege komen, is, dat het geen aanbeveling verdient, de bevolking der Zuiderzeevisschers te ver lokken om op de Noordzee te vissehen. De zaak verkeert echter nog in oen stadium van voorbereiding. De Kamer hechtte haar goedkeuring aan het wetsontwerp tot onteigening van gronden voor het gedeelte NijkerkBarneveld van den spoorweg Nijkerk—Ede. Door den Keurmeester der visch is .eden- ochtend afgekeurd een partij kabeljauw en een partij griet, welke wel als tarbot wordt verkocht, aangevoerd dooi' een Bunscholer visscher. Aan architect E. P. J. Smith is door IJ. en W. van Klburg opgedragen het maken der plannen met begrooting voor den ver bouw der 2e openbare Lagere schooi aldaar. Aan kapitein-ingenieur 1'. A. A. Faure, van het korps genietroepen te Utrecht, is, in afwachting van pensioen, een verlof voor den tijd van 2 maanden verleend. Rij Kon. besluit van 14 Januari is bepaald, dat de Wet var. 24 Juni 1901 (Stbl. no. 150) tot regeling van de Landweer en van de op- helling der Schutterijen, in werking treedt op I April 1903. Rij het 5e regiment infanterie zijn o.a. be vorderd tol sergeant-effectief de sergeanten- titulair C. Pool on J. van Eykelenburg en tot milicien-sergeant de milicien-korporaal G. van der Linde. Luitenant-ingenieur G. A. Meijer, van den staf der genie te Amersfoort, wordt 1 Maart overgeplaatst naar het korps genietroepen te Utrecht. v Waar Zaterdagavond zoo gulweg werd erkend, dat de Amersf.Crt. de jonge voetbal- vereeniging »U. D. I.'' zulk oen goed hart toedroeg, daar behoeven we wel niet te ver zekeren dat we haar geenszins hebben ge hoond toen wc vijf jaar geleden gewag maakten van haar oprichting en zeiden, dat df Nestor van deze voetballers- in spe den cerbiedwaardigen leeftijd van tien jaar bad bereikt. Toch heeft het destijds zoo jonge Bestuur de club in het goede spoor geleid en ge houden; vanihetals kinderspel aangevangene is een ernstige voetbal-verecniging gegroeid, een te vreezen tegenstandster, die reeds een medaille heeft en zelfs groot en kans er bin nenkort er een tweede bij tc winnen. En even correct als op het veld heeft de club zich Zaterdagavond als gastvrouw ge toond, toen zij haar eerste lustrum feestelijk herdacht, 't Was in ieder opzicht een mooie feestavond, goed voorbereid, uitstekend vol eind. Du ensemblo-klasso zorgde, onder de kra nige leiding van don waariiemeiidon dirigent, weer keurig voor het muzikaal gedeelte: de leden van »U. I). on de jongedames die de gastrollen in de goedgekozen tooneel- stuk jes vi." vulden, speelden niet groot entrain en bekommerden er zich weinig om dat de soulleur was geconsigneerdwaarlijk, ouderen hadden er danig mee gezeten eti waren minder rolvast geweest. Ook de zekerheid

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2