BOCK B1 E R MERSFOORTSCHE BAH ËÉorst Van Lutterveld, De JAMS- en BUSGROENTEN LUIM 8 MIER Cl. Advertentiën. Aanbesteding. Dienstbode, Meid-alleen. Winkelhuis te ALKMAAR VAN VOLLENHOVEN's Is van af 1 December verkrijgbaar. Touriu waarmee He jeugdige Voorzitter een soms gnnsch «verwachte toespraak eener zuster vereniging wist te beantwoorden en de handigheid waarmee zijn medeleden der feest-commissie even plotseling opkomende gebeurlijkheden ondervingen, werd door menigeen van grooter ervaring in stilte benijd. Nogmaals onze beste wenschen voor »U. D'. I.". De voetbalwedstrijd tussche» «Quick", van hier, en «Volharding", welke Zondag te Am sterdam zou zijn gespeeld, ging niet door omdat «Quick" niet opkwam. Het «Hdbld" weet daaromtrent te melden «Volharding zal, door de groote schade, welke zij hierdoor ondervond, destral eischen als voorgeschreven in art. 120 van het Huis houdelijk reglement van den Nederlandschen Voetbal Bond. Indien «Quick" dit jaar dus nog éen keer niet opkomt, zal zij tot de tweede klasse worden gedegradeerd". Zuo'n vaart zal het nog niet nemen. Door den verstoorden treinenloop zijn heel wat wedstrijden niet gespeeld kunnen worden zeer terecht verboden de ouders den spelers op reis te gaan. Maar wel jammer is 't, ■•dat «Quick" niet at-seindenu toch be- loopt zij grooten kans de rond f 100 nadeel wegens gemiste entrees, aan «Volharding" te moeten vergoeden. Het tweede elttal van «Quick" maakte Zondag op het terrein aan den Leusderweg 2—2 gelijk spel met de »U. V. V". Hier was de scheidsrechter niet opgekomen. Aanstaanden Zondag speelt »U, D. I." op ihet terrein aan tien Leusderweg tegen het derde elftal van «Hercules" uit Amsterdam. Onder voorzitting van rar. F. D. graaf Schimmelpenninck vergaderde gisteravond in het Tehuis voor militairen aan de Beek straat de plaatselijke aideeling van den «Ned. Militairen Bond". Uit het verslag, door den Secretaris, ds. A. M. Donner, uitgebracht, bleek dat de toestand der afdeeling gunstig was. Ouder gewoonte deelen we het later in zijn geheel mede als het door het Hoofdbestuur gesanc- tionneerde en in «De Nederlandsche Krijgs- I man" opgenomen is. Do rekening van den Penningmeester, luitenant G. J. A. A. baron Van Heemstra, gaf f 11)73.02 aan ontvangsten en f 1133.(37 aan uitgaven, zoodat er een tekort is van f 60.03een zeer klein tekort ditmaal. Over eenkomstig het adres dei- commissie werd zij goedgekeurd, waarna de Begrooting voor het nieuwe vereenigingsjaar werd vastgesteld? Hierop werd herkozen tot Bestuurslid de heer G. J. A. A. baron Van Heemstra, die periodiek altrad, en gekozen in de vacature ontstaan door het vertrek van majoor L. G. baron Van Boetzelaar, ritmeester jhr. E. W. von Wrangel auf Lindenberg. De benoeming van afgevaardigden en hun plaatsvervangers naar de Algemeene verga dering vau den Bond werd weder overgelaten aan de prudentie van het Afdelingsbestuur. Bij de gebruikelijke rondvraag werd de vraag gedaan of thans is vastgesteld, dat voor de Tehuizen slechts mag gecollecteerd in het district waartoe zij behooren. Ge antwoord werd, dat hieraan zooveel mogelijk de hand wordt gehouden, doch dat het niet beslist kan worden doorgevoerd, hetgeen ook niet geheel in de bedoeling ligt. Ten be wijze hiervan werd herinnerd dat, terwijl de agent ten vorigen jare f8.25 inzamelde, van de zoogenaamde oude bezoekers, die ver buiten het district wonen, geheel vrij willig i 102 is ingekomen. Hierna werd de vergadering met gebed Herinnerd zij nogmaals aan de uitvoering der «Volkszangschool", morgenavond in «De Arend" te geven. Ook in een te Ede gehouden vergadering van kiesvereenigingen en belangstellenden uit het district Ede is met bijna algemeene stemmen candidaat gestold voor de Tweede Kamer (vacature Van Asch van Wijek) mr. W. H. de Beaufort, oud-Minister van Bui- tenlnndsche Zaken en oud-Kamerlid. De heer H. de Wilde, te 's-Gravenhage, heeft aan de Voorzitters der anti-revolution- aaire kiesvereenigingen bericht, dat hij niet in aanmerking wenscht te komen als defi nitief candidaat voor het district, vooral om dat. deze candidatuur te geprononceerd wordt geacht. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort gedurende de 2e helft der maand Januari 1903. Brieven M. Gerrits Amersfoort F. Bermans Hors Alkmaar P. Jansen Amerstoort S. van Gelder Amsterdam mei. Van Zanten J. B. van Veldhuijzen H. Sijbrands H. Helsterman B. Stuuben Co. Apeldoorn J. Wiebering Bunnik J. Teters Eist P- Kist Groningen De Meer Nijkerk W. Muidam Nijmegen H. v. d. Steen Utrecht KI. Krostman Rotterdam H. Sprenger Antwerpen Brief kaarten W. Hulsebos Amsterdam C. Prins D. Keekelaar Utrecht J. Becker Cöln Wie niet zorgt voor den dag van morgen kis als een reiziger met veel bagagp, die alles ■bij zich heeft in de coupé maar bij het uit- Istappen het beste vergeet. Gevonden voorwerpen. Een parapluie, een kammetje, een zwarte ■iiislagdoek, een paar wollen handschoenen, Vti kolbakzak met pluim, een flacon met Jilveren dop, een nikkelen horloge, een arm- Rand en een ceintuur. Inlichtingen te bekomen aan aet Bureau pan politie. 371ste STsi A TSEiO TE HIJ. jVlJFDE KLASSE, Vierde of laatste week. Trekking van 2 Februari 1903. (1000 loten). Ten kantore van >n collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f400 op No. 13517. «200 9362. Prijzen van f70. 6074 7108 9331 9823 98251119313508 13514 15988 17776 17846 en 19493. Te ramen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 164 185 198 1498 6072 6089 6090 7117 7140 9363 9826 9827 9837 9845 11187 15987 17866 19467 19468 en 19482. Theosofische Yereeniging NEDERL. AFDEELING. Voordracht van dr. J. J. HALLO op Don derdag 5 Februari a. s. des avonds te 8 uur in de leeszaal der Sociëteit «AMIC1TIA". Onderwerp De levensbeschouwing der Theosofie. Toegangskaarten a 25 cents te verkrijgen bij de Boekhandelaren J. VALKHOFF en G. J. SLOTHOUWER. Ministerie van Waterstaat, Handel en ÏTy verheid. LANDBOUW. Op Maandag 23 Februari 1903 des voor middags ten 11 ure zal, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van de afdeeling «Landbouw" van zijn Departement (Tour- nooiveld No. 6 te 's-Gravenhage) worden aanbesteed: Het onderhouden van en hel doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijksveeartsenijschool te Utrecht, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding af tot en met 31 Maart 1905. (Raming f14 250.) Het bestek No. 1 ligt na 8 Februari 1903 ter lezing aan het gebouw van het Ministerie vau Waterstaat, Handel en Nijverheid aan de lokalen der Provinciale Besturen ei aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht, en is voorts op franco aanwage tegen betaling van f0.30 te bekomen bij den Directeur der Rijksveeartsenijschool voornoemd en bij de firma Gebroeders Van CLEEF, boekhande laar, Spui No. 28a te 's-Gravenhage, en door tusschenkomst van dezen in de voornaamste gemeenten des Rijks. Op Maandag 16 Februari 1903 wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den Rijksbouwmeester in het 1ste district. 's-Gravenhage, 26 Januari 1903. Mevrouw KROEZE, Rerg 42, vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, met 1 MEI een nette Met 15 FEBRUARI wordt ge vraagd eeiie nette DIENSTBODE P. G., als Zich te vervoe, >r 's avonds tusschen 8 en 9, bij mej. NIEUWKNHU1JS, Bergstraat 31. KORTEGKACHT 20. Belast zich met incasso's, sluit Prolonga- tiëo, verleent crediet in rekening-couraut enz., neemt gelden in déposito tegen rente vergoeding van 21/a% met d- opvragen 3°/0 14 8 ^1/a°/o 8 1 maand. Op iangeren termijn volgens te maken overeenkomst. Kantoor geopend op eiken werkdag van 's voormiddags 93. TE HUUR gevraagd op goeden stand te Amersfoort. Franco brieven onder «Winkel" bureau (oude) Amersf. Courant, Kortegracht 9. KASSIERS, Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buiteulandsch geld, Prolongation, Beleeningen, Incasseeren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. KantoorMnnrhnizen 9. C R E D I E TV EREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort Mr. VV. M. J. van LUTTERYELD, MUURHUIZEN, 9. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en in rekening-courant. UIT DE Fabriek „Kennemerland" zijn verkrijgbaar te AMERSFOORT bij firma WATERSCHOT Co., C. STEENBEEK, Langestraat, en H. SCHIMMEL, Kromme- straat. Vraagt bij uwen Boekhandelaar een Proe nummer der Nederlandsche uitgave van: iiWrn» Commissionairs in Effecten, AMSTERDAM, NIJMEGEN. AMERSFOORT, M u u r h u i z e n 39, b -lasteu zich met den in- en verkoop van fondsen, sluiten prolongatiën, koopen en ver- koopen van coupons, buitenlandsche wissels, vreemd bankpapier verschaften gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de safe-kastjes hunner gepantserde brand en inbraak vrije kast, waarvoor nadere condities te hunnen kantore verkrüg- Kantoor geopend eiken werkdag 9—3 en Krachtig, Vol en Smakelijk, uit de llierbrouwerij „DE GEKROONDE A ALK" si mstertlam-Dordrecht J. van HAMERSVELD, Utreehtsehe straat 2. dit alf niaatideRjksche tijd schrift bestaat uit de Beschrijving eener Rele on de Aarde, die de beer t. Fkknstka Kuiper in opJracht der Vennoot schap maakt. Elk nummer ie rijk geïllustreerd naar eigen photographische opnamen. Ieder iuteekeuaar ont- ngt per jaar ongeveer 20 Ansichtkaarten, die hem aan eigen of een ander door hem op te geven adres door onze reizigers wor den toegezonden. Voor dc eerste maal komen deze duit verschillende plaatsen in Arabië, Perzië, Voor- en Aohter-Indië, Birma, Malacca, enz. Prijs per jaargang ƒ7.20, iacl. de Ansichtkaarten. De inteekening is te allen tijde opengesteld. Ook de Ansichtkaarten worden te allen tijde geleverd. Bnrean „De Wereld-Tourist", Haarlem. De wonderbare Levenskracht ontdekt door den meest beroem den Dooter, die alle bekende Kwalen geneest. Merkwaardige genezingen, die gelijk staan met wonderen. Het Geheim van hoogen Leeftijd, gelijk voortijds, ontdekt. De Medicijnen zijn gratis voor een ieder die zijn Naam en Adres inzent. Na jaren van geduldige studie, en delven in oude tijdschriften, zoo wel als in die van den tegenwoordigen tijd, heeft dr. James W. Kidd, Baltes Block, Fort Wayne, Ind., 8036, U. 8. A. bekend gemaakt dat hij dr. James William Kidd de wonderbare levenskracht ontdekt heeft en dat hij bekwaam is, met dc hulp van zijn wonderbaar middel, dat aan geen ander be kend is, en welke het resultaat is van vele jaren studie in het zoeken naar deze kost bare levenskracht, om alle kwalen van het menschelijk lichaam te genezen. Er is geen twijfel opzichtens den ernst des Docters wan neer hij deze dingen beweert want de gene zingen die hij dagelijks bewerkt, staven de waarheid zijner woorden. Zijne theorie is op redelijke gronden gebaseerd op de praktijk door hem verkregen in de behandeling van patiënten gedurende vele jaren. Het kost u niets om deze wonderbare «Levenskracht" zooals hij het noemt, te pro'oeeren, want hij zendt het gratis aan iedere lijder, in genoeg zame hoeveelheid om te overtuigen van ae wonderbare genezende krachtweshalve gij niets waagt. Sommige van de vermelde genezingen zijn zeer merkwaardig en tenzij voor de vertrouwbare getuigenissen, zouden ze bijna geen geloof vinden. Lammen heb ben hunne krukken weggeworpen en konden loopen nadat zij twee of drie maal de medi cijnen gebruikt hadden. Zieken die door hunne geneesheeren waren opgegeveD, zijn hersteld en aan familie en vrienden terug gegeven. Rheumatiek, zinkens-, maag-, hart- lever-, nier-, blaas-, bloed- en huidziekten zijn als op magische wijze verdwenen. Hoofd pijn, ruggepijn, zenuwachtigheid, tering, hoes ten, verkouwenheid, asthma, catarrh, lucht pijpziekte en alle keelongesteldhederi,longen of eenig levensorgaan zoo spoedig hersteld dat het niets minder dan een wonder is. Gedeeltelijke beroerte, locornoter ataxia, waterzucht, jicht, huiduitslag en aanbeien zijn spoedig en blijvend genezen. Iletzuivert het gansche lichaam, hersteld de zenuwkracht de bloedsomloop en eene volkomen gezond heid wordt spoedig verkregen. Voor den Doc- ter zijn alle lichamen gelijk en komen onder het effect van zijn wondervolle «Levenskracht". Schrijf van daag nog voor de medicijnen. Het is vrij voor ieder lijder. Vermeld waar van gij genezen wilt zijn, en de medicijnen worden u dadelijk franco per post toege zonden.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 3