ALKMAAR. TE KOOP. PUNCH BEERTJE. Marktprij zen. Advertentiën. E.J RUITENBERG, HeereDhuis met polen Tuin, J. H. AUTOMATISCHE BOEKBINDER. LAMA1S0N BOUWER Go., Kweekschool voor de Zeevaart AMEH5FQ0ETSCHE Ml JAM-SOORTEN W. F. A. GROENHUIZEN, TELEGRAMMEN. Avond en nacht zijn te Amsterdam kalm verloopen. Ongeveer een derde van de Gemeente werklieden is in staking gegaan. In de §as-fabricage wordt voldoende voorzien. Zij ie in dienst zijn van de waterleiding en de ziekenhuizen behoeven in geen geval den arbeid neer te leggen. Van een werkstaking in alle vakken is niet veel merk baar. liet Duitscb-Engelsch transito-verkeer voor goederen op de lijnen der H. IJ. S. M. is verzekerd. Per telephoon van 5 uur: In de Kamer wordt nog steeds gediscus sieerd over art. 2. De staking te Amsterdam neemt toe en breidde zich heden weder uit over verschil lende bedrijven. Nagenoeg zeker is het echter, dat van een algemeene staking weinig zal komen. Lichtgas heeft Amsterdam zeer voldoende. Voor de nijverheid echter wordt geen gas meer verstrekt, zoodat alle motoren, enz. stilstaan. Op kleinere drukkerijen wordt gestaakt. Weekbladen zullen dan ook wei niet ver schijnen. Op de drukkerijen van Handelsblad, Nieuws van Dag en Telegraaf wordt geen staking verwacht. In de stad is het zeer kalm. Mochten er weder relletjes voorkomen, dan worden die bewerkt door opgeschoten jongens daar de stakers zich hoogst ordelijk gedragen. Der gelijke oploopjes zullen aanstonds met kracht worden onderdrukt. Te Rotterdam is een man, die zich na herhaalde waarschuwing niet wilde verwij deren van de spoorwegbaan, doodgeschoten. 6 uur. Strafwet aangenomen met 81 tegen 14. Troelstra's motie termijn invoering te be palen na 1 Januari 1904, verworpen met 79 tegen 16. Amersfoort, 8 April 1903. Appelen f3.- a f5.Peren f a f0.Zandaardappelen f2.a f2.40 Hoen- dereieren f3.a f3.50 per 100 stuks. Boter f1.20a f1.4U p. k. Kippen fl.a f 1.25. Kuikens f0.a f0.Piepkuikens fü.a f0.Ganzen f0. a f0.Eenden f 0.90a i 1.25 Hazen f 0.afO.—Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konijnen 10.60 a f 1.— p. st. Duiven f 0.60 a f0.70. p. paar. Vette varkens f0.a f0.Magere varkeus f a f Zeugen f - a f Biggen f7.A f 10. Aangevoerd waren ongeveer20 heet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei aardappelen, 80 heet. Zandaardappelen. 50000 st. Hoeudereieren, 700 kilo Boter, Vette varkens, Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 150 Biggen en 0 Zeugen. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 2 April tot en met 8 April 1903. GEBORENHendrik, z. van M. Ruiten berg en G. Florijn. Johannes, z. van N. Gijben en A. van Dijk. Cornelius Antho- nius, z. van J. Renes en H. Stoevenbeld. Catharina Maria, d. van A. C. Beijer en M. S. van Zuilen. Geertruida Hendrika, d. van W. Beu ving en H. Lenstra. Peter Johannes, z. van B. Gierman en B. Vos. Mechtelina Adriana, d. van E. Ruizendaal en H. de Boef. Mutthijs, z. van J. Fontijn en G. van Wandelen. Cornelia, d. van A. Verhoeff en C. Hartogsveld. Reinirus, z. van W. van Vulpen en A. Bouwman. Rieuk Cornells Frederik, z. van C. Gross en M. Pool. Johanna Wilhelmina, d. van J. Mater en W. Veer. Nicolaas Arnoldus, z, van A. van Vulpen en M. C. J. van Wou denberg. Gijs, z. var, R. van Bloemendal en M. van Boeijen. ONDERTROUWD: J. W. K. de Bas en D. Vlaanderen. J. Arlar en A. Akker. M. Geurtsen en G. Musman. J. G. Heijlen en H. Meijer. GEHUWD: geene. OVERLEDEN: Hendrika Lablans, 65 j. echtgenoote van J. H. Meijer. Johannes Pieter Henny, 71 j. echtgenoote van P. C. Muijsken. Mr. Jean Laurent baron Nepveu, 83 j. ongehuwd. Maria Wilhelmina Hel levoort, 57 j. echtgenoote van P. van Nes. Johanna Schols, 04 j. ongehuwd. Andries Jilles Gnirrep, 14 m. Jannigje Fluit, 19 m. tor wille van con enkele. Wie spreekt zoo? Pasteur, do populairste der geleerden, de man wiens werken de voorwaarden van hel. menschelijk leven verbeterd hebben, niet alleen door ons lijden le verminderen, maar ook door onze hulpmiddelen te vermeerderen. Deze woorden zijn thans van pas op het oogenhlik j dat men dezer dagen meedeelt de ontdekking van een électriscb geweer waarmede men acht en twin tig schoten per minuut kan doen, op bet oogenhlik waarop men op eene bcscbeidene wijze spreekt van eene nieuwe uitvinding die de knal, de rook en het terugstoten der oorlogswapenen zou doen verdwijnen. Gelukkigerwijze dat men buiten deze kampioenen van de doode wet, wij ook de kampioenen van de nienscblievendheid hebben; onder dezelaatsten kan men op den eersten rang stellen de geleerde die door zijne onsterfelijke ontdekking der Pink Pillen en de talrijke genezingen die zij verschaft hebben, de erken telijkheid verdiend heeft van duizenden personen van alle Vlassen der maatschappij en van alle landen. Onder deze laatsten kan men vermelden Mej. B. Westera wonende te Nieuwe Schans. Ook echt .verkrijgbaar bij a. van de Weg, dro gist, Langestraat 23 te Amersfoort, en A. dk Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- Op ilen 5den April 1903 over leed te Amersfoort, in den ouder dom van 83 jaren mr. J. L. baron NEPVEU Kamerheer van Hare Majesteit de Koningin i. b. d., Commandeur der orde van de Eikenkroon, enz. Eenige en algemeene kennisgeving. Mejuffrouw B. WESTERS volgens portret Bij dezen, zoo schrijft zij, betuig ik U mijn harte lijke ndauk voor de wondervolle genezing, door de Pink Pillen van Dr. Williams verkregen. Sedert eenigen tijd was ik lijdende nan bloedar moede waardoor ik zeer verzwakte. De eetlust was I uiterst gering en ik ondervond dikwijls de grootste i moeilijkheden om mijn voedsel te verteren. De ge- I riugste krachtsinspanning was pijnlijk, oorsuizingen I en verblindingen waren de zekere teeltenen van mijne I zwakte. Daar mijn broeder mij op zekeren dag aan- i raadde dat ik de Pink Pillen eens moesi gebruiken, hen ik er toe over gegaan en na het gebruik van vier doozcD gevoel ik mij zoo welvarend al9 ik voor heen nimmer hen geweest. De personen die gelijk Mej. Westers lijden, moeten op de zelfde wijze redeneeren. Waarom zouden de Pink Pillen mij niet genezen daar zij zoovele perso nen genezen hebben die aan de zelfde kwalen leden als ik i Zij die van de Pink Pillen gebruik zullen maken, zullen weldra eene verbetering in hun gestel waar nemen indien zij aan ziekten lijden voortkomende uit de verarming van het bloed, zooals bleekzucht of bloedarmoede, maagkwalen, rbeumatiek, enz. Wij kuunet er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkton worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk don schijn hebbeD van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezit, ten ze in geonei deele. Koopt ze slechts bij de- depot houders die onder de attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen den lieer Suabilié. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doezen. Verkrijg baar bij Suabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending legen postwissel. Heden overleed te Amster dam onzo geliefde Zuster, Behuwd- znster en Tante, Mejuffrouw ANNA van VOLLENHOVEN, in den ouderdom van 52 jaar. Uit aller naam, J. van VOLLENHGVEN. Amersfoort, 8 April 1903. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. Op besten en eersten stand te Amersfoort wordt door toevallige omstandigheden TE KOOP aangeboden een modern en bijzonder solied gebouwd bevattende o. a. 12 Kamers, alle voorzien van 3 a 4 Kasten, Badkamer, Kelder, Zolder, Closets, Gas- en Waterleiding en verdere gemakken. Aanvaarding in nader overleg. Verdere inlichtingen le bekomen onder letters M. R. Alg. Ad v.-Bureau A. de LA MAR. Azn., Amsterdam. RECLAME S- 15 regels fl.25; elke regel meer f0.25. Woorden van een geleerde. Twee tegenovergestelde wetten schijnen thans in stryd, een wet van bloed en van dood die iedereu dag nieuwe, strijdmiddelen uitdenkt, en een wet van vre- dewerk en heil die slechts denkt om den metisch van do plagen te bevrjjdeu die hem overvallen. De een zoekt slechts hevige overwinningen, de andere slechts de verlichting van het mensehdoui. Deze laatBte Btelt een menschelijk leven boven al de over winningen gene offert honderd duizenden levens op Eerste Nederlandsche Rijwielfabriek voorheen H. BURGERS, te DEVENTER. Filiaal te Amersfoort, Arnheinscheweg 32. Onze BURGERS' rijwielen evenaren de beste rijwielen, Voor de abonné's op de „XUZIKALE BLOEMLEZING", de spotgoedkoope maar toch waardevolle premie voor de abonné's op de „AMERSFÜORTSCHE COURANT", stelt de uitgever tegen den luttelen prijs van «5 cent (franco per post 85 cent) verkrijgbaar EEN PRACHTBAND, in welken de afleveringen van de aMuzikale Bloemlezing" door de abonné's zei ven kun nen worden ingebonden. Daartoe is gebruik van naald ol'van lijm onnoodlg. Men gaat als volgt le werk Na den prarhtband te hebben opengelegd, plaats men daarin de vellen muziek, open geslagen. Met de rechterhand brengt men het draad in de opening van het koperen staafje, dat zich aan beide zijden bevindt, steeds van links naar rechts. Door een weinig op het koperen staafje te drukken, wringt men liet draad onder liet staafje, haalt men het draad langs het vel papier tot aan de andere zijde en de veilen worden vastgehouden door het draad, dat tusschen beide koperen staafjes gespan nen is. Voordeelen le. Ieder Nummer wordt solied iugebon- den in een fraaien en stevigen band. 2e. De exemplaren, tot een jaargang verzameld, blijven frisch en helder als bij de verschijning. 3e. Alle bladen ope nen zich plat, zonder op te krulleD, zooals het geval is, wanneer ze op de gewone wijze wor den ingebonden. 4e. Elk ingebonden nummer kan er opnieuw in worden bevestigd, zonder de overige te beschadigen, 5e. Het aldus verkre gen album opent zich volkomen glad op de lessenaar, zonder dat do bladen op elkander blijven zitten. 15e. Men bindt zelf in, zonder dut men zijn toe vlucht tot een boekbin der behoeft te nemeD. Wijze van bewerking le. De in te binden afleveringen opent men in het midden met de rechterhand. 2e. Men trekt met de linkerhand het koord van beneden naar boven. 3e. Men slaat daarop de vellen dichten haalt het koord rechts door het koperen haakje aan de bovenzijde van den prachtband. 4e. Men knoopt het vast na iedere ingebon den aflevering. 5e. Herhaal deze be weging van boven naar beneden en omgekeerd bij iedere in te binden aflevering. 6. Zorg steeds het koord zoo strak moge lijk gespannen te hou den de afleveringen moeten zoo dicht moge lijk op elkaar worden gelegd. STUKADOORS, Langestraat 79, bevelen zich beleefd aan voor alle voorko mende STUKADOOR- en W1TWERKEN. Billijke prijzen. Nette uitvoering. Commissionairs in Effecten, AMSTERDAM, NIJMEGEN AMERSFOORT, Mu u r h u i en 39, belasten zich met den in- en verkoop var. fondsen, sluiten prolongation, koop m en ver- koopen van coupons, buitenlandsche wissels, vreemd bankpapier verschaflen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in d* safe-kastjes hunner gepantserde brand en inbraakvrije kast, waarvoor nadere condities te hunnen kantore verkrijg baar, Kantoor geopend eiken werkdag 9—3 en 71/2—81'2- VADERLANDSCH FONDS ter aanmoediging van 's Lands Zeedienst. te AMSTERDAM. COMMISSARISSEN van voornoemd Fonds maken bekend, dat op Donderdag 7 Mei a.8., des voormiddags te 9 uur, in het gebouw der Kweekschool, Prins Hendrikkade No. 189, te Amsterdam, inschrijving van adspirant- kweekelingen zal gehouden worden. Voor Jongelingen, leerlingen tweedeklasse eener Hoogere Burgerschool, voorzien van voldoende rapporten en van een verklaring van den Directeur hunner school, waaruit blijkt, dat zij geschikt zijn tot de derde klasse te kunnen overgaan, woi'den zonder toe- latings-examen tien plaatsen opengesteld. Verder bestaat er gelegenheid lot plaatsing, ter verkrijging van kostelooze opleiding, voor éen onvermogend jongeling, die bij het ver gelijkend examen het best voldoet, alsmede tot plaatsing van vier jongelingen voor den dienst der Gouvernements-Marine inNeder- landsch-Indië. Rij de inschrijving op te geven of plaatsing wordt verlangd voor de Gouvernements-Marine of voor de Koopvaardij elders gevestigde jongelingen op te geven aan Commissarissen- Correspondent. Commissarissen voornoemd, G. A. TIN DAL, Voorzitter. H. F. dk KOCK, Secretaris. Yerliooging Deposito-rente. KOKTEGRACHT 20. Belast zich met incasso's, sluit Proionga- tiëu, verleent erediet in rekening-courant enz., neemt gelden in déposito tegen rente vergoeding van 3% met 1 d. opvragen 31I20IQ 14 31/2°/o 1 maand. Op langeren termijn volgens te maken overeenkomst. Kantoor geopend op eiken werkdag van 's voormiddags 93. Vraagt uw leverancier en andere uit de Fabriek „Kennemerland" INSTRUMENTMAKER. Langestraat, Amersfoort. Optische en geneeskundige INSTRUMENTEN, Ziekenverplegings-artikelen, Scharen en Messen.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 3