Stadsnieuws. 3. Dc overtreding van elke der bepalingen van deze verordening wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste neven gulden. Gedaan te Amersfoort, den 3. Juni 1908. Burgemeester en Wel houders voornoemd, De Burgemeester, WU1JTIERS. De Secretaris, B. W. Th. SANDBERG. Kostelooze-lucuting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op artikel 18 der Wet van -1 December 1872 (Staatsblad No. 134); brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kosteloore in enting wordt gegeven op den eersten en den twee den Maandag van de maanden Januari, April, Juli en October, telkens des namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde lokaliteit gelegen in wyk F. Breedeslraat No. 21. Gedaan te Amersfoort, den 3. Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, B. W. Til. SANDBERG. De Kennisgevingen omtrent aangifte van ver trek uit en vestiging in de Gemeente en vleesch- vervoer kunnen wegens te late ontvangst en daardoor veroorzaakt plaatsgebrek eerst in het volgende nummer worden opgenomen. H. M. de Koningin, die, vergezeld van H. D. Moeder, gister een wandeliit door Amersloort maakte, nam uit liet rijtuig een kiekje van den kei. Men noopt dezen nog deze week op het voetstuk te bevestigen. Op 1 Juli 1903 zal de Wet op hetNeder- landscbap eu het ingezetenschap gedurende tien jaren in werking zijn geweest. Mitsdien zullen, krachtens art. 7, 5°, dier wet de Nederlanders, die gedurende dat ge heide tienjarig tijdvak, behalve ter zake van 's Lands dienst, woonplaats hebben gehad buiten het Rijk en zijn koloniën of bezittingen in andere wtrelddeelen, op genoemden dag de hoedanigheid van Nederlander verliezen, tenzij zij de in genoemd wetsvoorschrift be doelde kennisgeving hebben gedaan. inlichtingen zijn te verkrijgen ter Ge meen te-sec re ta ri e. Thans wordt ook door de Regeering een onderzoek ingesteld door de verhouding tus- schen de aantallen vacante plaatsen voor onderwijzer (en onderwijzeres) en dat der sollicitanten over het tijdstip 1 Mei 1902 1903, Dit jaar zal weder eens een examen worden gehouden voor de betrekking van adspirant- Fandmeier bij het Kadaster. Adspiranten van 18 tot 25 jaar moeten zich vóór 1 Juli aanmelden by het Departe ment van Financiën en vinden 1 ïjz mderheden in kStaats-couraut" no. 93 van 22 April 1891. De Directeur van het Rost- en Telegraaf kantoor verzoekt audermaal opneming van bet oiiderstaunde In het belang van de controle op het af geven van aangeteekende stukken en het uitbetalen van postwisselgelden aan de Post kantoren wordt aan hen, die in liet bezit zyn van een naam-, handels-of firmastempel, beleefdelijk verzocht om dien stempel op de voorzijde van de kennisgeving wegens aan geteekende brieven en op de achterzijde der postwissels bij de handtekening af te drukken. De telegramzegels van éen, drie, en twaalf en een halven cent zijn buiten gebruik gesteld. Gave en ongeschonden zegels van boven staande bedragen, welke na 1 Juli 1903 nog mochten voorhanden zijn, kunnen tot 1 November 1903 tegen telegramzegels van andere waarde worden ingeruild, zoo noodig onder hijpassing van gereed geld. De Staats enquête-commissie voor het spoor wegpersoneel besloot, den termijn binnen welke zy schriftelijk inlichtingen verzocht heeft omtrent de rechtsverhoudingen, de arbeidsvoorwaarden en de grieven van het personeel, te verlengen -tot 15 Juni a.s. als uilersten termijn. Bij Kon. besluit is toegekend de eere medaille van de ÜranjeNassau-orde in zilver aan J. I'. de Jager, hoofd-ageut van politie te Amersfoort. De acte als onderw ijzeres is alsnog behaald door mej. W. 0. Hollenbach. Op de voordracht ter benoeming tot leer- aar aan de nieuwe Gemeentelijke Hoogere Burgerschool te Hilversum zijn oa. gebracht de hoeren W. G. A. Meyer, voor Natuur kunde, Kosinographie en WiskundeS. de Vries, voor Geschiedenis en Aardrijkskunde en H. J. van der Noordaa, voor Engelsche taal en letterkunde allen leeraren aan de H. B. S. hier. By Kon. besluit is benoemd tot majoor- commandant van het 2e bataljon rustende schutterij in de provincie Utrecht de heer W. Otmrkcwii \V.Az„ thans kapitein bij de dienstdoende schutterij te Amersfoort, uit welke laatste betrekking hem tevens, over eenkomstig zijn verzoek, eervol ontslag is verleend. By Kon. besluit is benoemd tot kolonel- commandandant van het 5e regiment infan terie de luitenant-ki lonel van den Generalen staf W. A. T. de Meester, hoofd der 2de afdeeling aan het Departement van Oorlog. Zijn H.Ed.Gest. nam reeds hedenochtend het bevel over het korps uit handen van overste D. de Ronde Bresser over. Bij Kon. besluit isop zijn verzoek op non-activiteit gesteld kolonel G. J. W. Koole mans Beynen, commandant van het 5e re giment infanterie; eervol ontslagen uit den militairen dienst, onder toekenning van pen sioen, ritmeester op non-activiteit A. J. W. van Doorninck, van de cavalerieen bevor derd tot kapitein bij het 7e regiment infan terie de Ie Iqitenant A. S. de Jongh, van het korps, a!s leerling van de Hoogere Krijgs school gedetacheerd bij het le regiment veld artillerie hier. De officieren der cavalerie uit dit garni zoen boden gister in den huize De Haas de voor den nieuwen cursus bij de Rijschool ge detacheerde luitenants een diner aan. Van deze gelegenheid werd tevens ge bruik gemaakt om aan luitenant jhr. J. W. Godin de Beaufort de groote gouden me daille uit te reiken, hem ter herinnering aan den door hem zoo kranig volbrachten af- standsrit AmsterdamWeenen aangeboden door de «Militaire Sport-Vereeniging". De medaille, een prachtig stuk werk uit de fabriek des heeren C. J. Begeer te Utrecht, heeft aan de voorzjde den stempel der M. S. V. en aan de keerzyde een toepasse lijk inscbrilt. F.eu detachement van 90 paarden van de 2e afdeeling le regiment veld-artillerie is heden naar de Legerplaats bij Oldebroek vertrokken 0111 daar gedurende veertien dagen deel te nemen aan de oefeningen der le afdeeling. Het adres der A mersfoortsche vrouwen aan ien Gemeenteraad omtrent de op te richten Industrie- en Huishoudschool vindt 'i')0 algemeene instemming, dat het m twee dagen reeds 600 handteekeningen verwierf. De vereeniging «Handel en Nyverbeid", houdt morgenodlfl!*nd te 8 uur haar gewone Maandvergadering in «De vergulde Zwaan". Te zelfder tijd vergadert in «De Arend" de plaatselijke afdeeling van «Toonkunst" o.a. ter behandeling van den Beschrijvings brief voor de 13 Juni hier te houden Alge meene vergadering. De plaatselijke afdeeling van den «Volks bond" (vereeniging tot bestryding tan drank misbruik) vergadert hedenavond 8 uur in «Ons Huis" óok ter behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de 10 Juli te Baarn te houden Algemeene vergadering. Onder meer zal bij die Algemeene verga dering aan de orde komen het voorstel- Utrecht luidende: Het wordt wenschelijk geoordeeld, dat door het Hoofdbestuur tot den Minister van Staat, Minister van Oorlog het verzoek worde ge richt, een officieel onderzoek te doen instellen betreffende den verkoop van sterkedrank in de cantines bij het Leger en de aldus ver kregen statistische gegevens te publiceeren. Toelichting: Bij het plaats gehad hebbend onderzoek is gebleken, dat het meerendeel van de coramandeereode officieren bezwaar maakte, de door hen verstrekte gegevens te doen bekend maken. De weg, in het voorstel aangegeven, is dus de eenige om in deze tot het beoogde resultaat te komen. De volgende sprekers zullen D. V. nog de daarby gevoegde onderwerpen behandelen: D. J. van Aalst, Pred. te AmersfoortCal- vijn's wapenM. J. van Baarda, zendeling der UtrechtscheZendingsvereeoigingte Duma (Galela)De opwekking op HaJmabeira Dr. A. W. Bronsveld, Pred. te Utrecht: Uit de geschiedenis van ons Zendingsleest O. van der Brug, zendeling der Rotter- damsche Zendingsvereeniging te Cheribon Het Heidendom op West-Java; H. ten Kate, Pred. te Sliedrecht: De Vereeniging voor Evangelisatie onder militairen in Ned. O.-In- dië; Dr. P. A. Klap, Pred. te Amsterdam: Wy mogen niet vertragenA. Kleinsch- midt, Pred. te Zeist: Hernrhut Zeist Suriname; H. J. Logchers, Evangelist on der Militairen in Ned. O. lndiëWeinig geteld by de menschen, doch geteld bij God Dr. H. H. Meulenbelt, Pred. te Baarn Zen delingen gering geacht en geprezenDr. H. M. van Nes, Pred. te 's GravenbageDe ge opende deur Dr. J. Riemens, pred. te Rot terdam De Evangelische zending en de toe komst van ChristusA. S. Talma, lid der Tweede Kamer Stat. Generaal te 'sGraven- hage: Liefde en recht in het maatschappe lijk leven S. Ulfers, Pred. te Rotterdam ToekomstdroomenG. Wisse Jr., Pred. te Leiden Begin en einde van Jeruzalem P. van Wijk, Pred. te Amsterdamüns vreug defeest en onze feestvreugde. By de opsomming dezer lijst van zoovele en daaronder zoo geliefde sprekers en van zulke hoogst belangryke onderwerpen behoeft nauwelijks nog een woord tot opwekking om dit jubileum bij te wonen. Naar wij vernemen, zal nog door het muziekkorps der Jongelings- vereeniging »Obadja" te Rotterdam een marche solennelle worden gespeeld, gecompo neerd door zijn directeur, den heer H. Snel, en zal een feestcantante worden uitgevoerd door 250 zangers on zangeressen onder mede werking der Christelijke zangverenigingen «Kerkzang" en «Cantate", te Utrecht, op woorden van den WelEerw. heer J. E. Schroder, pred. te Arnhem en, in muziek ge bracht door en uitgevoerd onder leiding van den heer J. N. W. L. A. Ruygrok, te Utrecht. Moge dit rijke programma, dat zooveel goeds en schoons belooft, velen uitlokken om dit 40e jubileum bij te wonen en worde het feest begunstigd door het schoonste weder. Het lijkje van het knaapje uit Wouden berg, dat 9 Mei bij het bloemenplukken in de Beek geraakte, is eerst gister onder Leus den gevischt. De Commissaris der Koningin in Overijsel heeft ter algemeene kennis gebracht, en er met nadruk op gewezen, dat de kogels, gra naten, scherven, enz. die op het schietterrein van de Oldebroeksche heide mochten ge vonden worden, Rijkseigendom zijn en dat zij, die zich daarvan iets toeëigenen, straf baar zijn volgens de wet, terwijl bovendien degene, die gevonden projectielen of projec- tieldeelen opneemt, zich aan een groot ge vaar blootstelt. Al wat de individualiteit vernietigt, is despotisme, welken naam men er ook aan «eve. Capré heeft voor 1 tot 10 Juni afkoeling van de temperatuur voorspeld. Van 10 tot 25 Juni zuilen we, volgens hem, mooi weer hebben en van 25 tot 30 Juni regen, storm en onweder. Als hy dus woer gelijk heeft: mooi weer tijdens de Muziekfeesten. De tentoonstelling vun teekeningen on j werkstukken van de leerlingen der Ambachts school trok heden veel bezoek. Herinnerd zij, dat zij morgen nog geopend is van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. By Bulletin 92 der «Alliance franpaise" zijn een 12-tal exemplaren gevoegd van het werkje «Les armoiries de la République Sud- Africaine", van Joseph Joubert, membre du conseil héraldique de France. Exemplaren zijn, zoover de voorraad strekt, kosteloos voor de leden der afdeeling ver krijgbaar by de Secretaris, Kortegracht 9. Het «Handelsblad" schrijft het volgende, dat sportliefhebbers van een kwartje per uur weieens mogen overwegen: Toen Pinkstermaandag de Koningin met Haar Moeder een rijtoer door het overvolle Baarn maakte, was het koninklijk rijtuig voort durend omringd door een drom van wiel rijders, die onafgebroken onbescheiden blikken in het rijtuig wierpen en heel wat stof op joegen. ürn hen te ontvluchten, reden de Koninginnen daarom naar de Eem en de Zuiderzee. Maar zy waren pas den tol bij Baarn door, of een vijftigtal fietsers bleef als muggen om het rijtuig zwermen. Het rijtuig hield stil en de koetsier verzocht hun beleefd en driogcud terug te keeren, waaraan de wielryders toen voldeden. Omtrent het 40steChristelijk Nationaal Zen dingsleest, den 17 Juni op «Vollenhoven" bij Zeist te houden, schrijft men ons nader: STAATSMJOTKHMJ. VIJFDE KLASSE. Vierde of laatste week. Trekking van 2 en 3 Juni 1903. (2000 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f400 op No. 617. Pryzen van f70. 60 619 650 3310 3329 3345 4981 4997 9706 16105 18978 19545 en 20563. Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 32 34 611 633 638 654 2950 3302 3300 3346 4973 4979 4982 9738 14408 14415 16086 18845 18857 1885819546 19550 19574 19577 19579 19581 19588 19590 20561 20571 20585 en 20588. ST iliSi.OTKCMJ VIJFDE KLASSE. Vierde week. Trekking van 2 en 3 Juni. Ten kantore van den collecteur te Amers foort, Lange Bergstraat 9, zijn aan de navol gende nummers prijzen te beurt gevallen Prijs van f 100 op No. 3798. Prijzen van f70. 650 2953 3310 3329 3345 380312829 12830 12832 14.26 18978 en 20563. Te zamen 13 prijzen. Zonder prijs zijn uitgeloot: 654 2941 2950 3302 3306 3346 9363 9373 12833 12837 12844 14516 1898518995 19574 19577 19579 20561 20571 20585 en 20588. RECLAMES- 15 regels fl.25; elke regel meer f0.25.fc Ik gevoel mij thans gelukkig. Als men nog jong van harte is, d. w. z. wanneer men zich nog in de lente des levens bevindt, heeft men een afschrik van den dood, maar hoe ouder men wordt hoemeer deze vrees vermindert en waarom, omdat wanneer men in den herfst van xyn leven gekomen is de levenslust en moed verminderen, des te meer, wanneer men eeue gekrenkte gezondheid heeft. Gelukkiger wijze dat de wetenschap in de laatste jaren zulke groote vorderingen gemaakt heeft, dat men in staat ia den grijsaard nog een nieuw bloed te geven. Zulks heeft den. Heer Johannes van Beek, 128 Duitenhuie te Priusenbage, ook mogen ondervinden. Wjj laten bier volgen een schrijven van den schoouzoon van de heer Van Beek waarin bij zegt dat xgn schoonvader sedert twaalf jaren aan de maag vreeaeljjk geleden beeft. De maagpijn was des morgens bij het ontwaken zoo erg dat hij zich dea morgens niet kon aankleedenmet het éten en drinken moest de grootste voorzichtigheid in acht genomen worden eo hij was niet meer in staat zjjn land arbeid te verrichten, maar thans na het gebruik Uwer Pink Pilleu kan hij alles verrichten en is om zoo te zeggen zoo gezond als een visch in 't water. Hy werkt met lust het eteu smaakt hem en de slaap De heer JOHANNES van BEEK volgens portret, is ruslig en verkwikkend. OnlaDgs zeide hij mij. of schoon ik reeds zeven en vijftig jaar oud ben, kan ik thans verklaren, dat ik opnieuw weer jong ge worden ben, Een ieder in mijne omgeving staat er over verbaasd en het eenige wat ik mijne onder vragers toevoeg is met hen te zeggen, die verandering hebben bij mij de Pink Pillen bij mij teweeggebracht. Met genoegen geeft mijn schoonvader U vergunning zijne ongehoopte genezing naar goedvinden bekend te maken wij zelf zullen niet nalaten zooveel mogelijk als in onze macht is het aan een ieder in onze om geving bekend te maken. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men we) acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zjj uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezit ten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofd depothouder komen den heer Snabilié. Prijs fl.75 de doos, f9.— por 6 doezen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofdde pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. van db Weg, dro gist, Langestraat 23te Amersfoort, en A. os Vriks, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil- len beeft nog nooit iemand ge- Afbeelding der doos: Noderlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Februari 1903. Reizigers 53 964.86 Bagage en honden Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal 1903 Ontv. over Febr. 110 607.60 ƒ114858.88 Totale ontvangsten vanaf 1 Januari ƒ241940.15 222 192.81 Gemiddeld aantal Kiiom. in expl. van af 1 Januari 133 118 Dus ontvangst per dagkilometer 30.74 ƒ31.79 Burgerlijke Stand van Amersfoort van 28 Mei tot en met 3 Juni 1903. 1050.50 53336.97 2255.27 ƒ110607.60 1902 GEBORENJansje, d. van J. Boteren- brood en A. Verbeek. Maria, d. van J. W. van Gils en A. M. van den Bos. Catha- rina Barta, d. van S. van Huijzen en M. Meijer. Johanna Maria, d. van R. Meyer en M. C. van de Stadt. Frederik Henricus Antonius, z. van J. F. Scbliebe en J. A. M. van Heusden. Gerrit Jan, z. van M. Be- rendse en F. de Vries. Margaretha Jean- nette, d. van dr. P. H. Peyrot en C. C. G. van Duyl. Frans Willem Jan, z. van E. van Ee. Louwinus, z. van G. Hageübeuk en E. Veenendaal. Ludovicus Johannes, z. van R. van 't Hof en J. M. Boon. Re- gina, d. van A. Slagt en C. van Leeuwen. Theodora Hermana Johanna, d. van J. H. Bauland en E. Zijsvelt. Adrianus Jacobus, d. van A. J. van der Vlis en D. van Karsen. Adelheid Pretonella Dorothea Maria d. van H. B. Hehenkamp en C. M. van Loo. ONDERTROUWD: S. B. van Hartskamp en R. Mulder. GETROUWD: H. P. Verhoef! en R. Sleeking. C. C. J. L. Manuel en A. M. van de Roemer. F. W. Speekman en H. Meyer. R. Hoebee en J. J. C. Klaasing. D. Tuilhof en C. Jordoose. - - W. A. Loos en A. H. P. Maas. H. J. Gerritsen en M. J. L. Bettonville. OVERLEDEN Lamberlus Hendrikus Kuyer, 3 j. Johannes Willem Elbertus van Haselen 22 j. ongeh. Carl Joseph

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2