GELD ALKMAAR. Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiën. E. J. RUITENBERG, s«esst Kinderjuffrouw NIEUW PARIJS. 1 POST-lünonade, NESENREREND'S Cacao en Chocolade, Hethorst Van Lutterveld, LIJNZAADKOEKEN JAM-SOORTEN AIQME Ml betreffende art. 15 in zake steenfabrieken; bet wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V der Staalsbegrooting voor 1902 (verschil lende verhoogingen van posten) en eindelijk een regeling van werkzaamheden. De bekende quaestie omtrent het opper- rabinaat van Amersfoort, waarbij de rabbijn J. D. Wijnkoop te Amsterdam betrokken is, zal in de a. s. jaarlijksche vergadering der Centrale Commissie tot de Algemeene Zaken van het Ned. Israelietisch Kerkgenootschap die 28 Juni a. s. wordt gehouden, aan de orde komen. Gelyk uit een der kennisgevingen aan het hoofd van dit nummer blijkt, zal decandidaats- stelling voor de periodieke vacaturen in den Gemeenteraad geschieden op Juni, de stem ming, zoo die noodig is, op Maandag 13 Juni en de herstemming, als die noodig mocht zijn, op Dinsdag 21 Juli. Blijkens aankondiging in de »Ned. Staats courant" in de Griffie van den Raad van beroep is zake de Ongevallenwet, gevestigd Trans 10 te Utrecht, iederen werkdag geopend van 9 tot 4 uur. Aan le Luitenant-ingenieur op non-acti- viteit jhr. J. A. Reigersman, vroeger hier in garnizoen, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Men vraagt ons plaatsing voor het volgende: Het Bestuur der »Zuid-Atrikaansche Voor schotbank", gevestigd te Amsterdam, Damrak 95, heeft gedurende de laatste weken zóóveel aanzoeken om voorschot ontvangen, dat het zich genoodzaakt zag, het besluit te nemen, tot nadere kennisgeving geen nieuwe aan zoeken om voorschot aan te nemen. Het is tot dit besluit geleid, niet alleen doordat de reeds ingediende aanzoeken den noodigen tijd voor behandeling en afdoening vorderen, maar vooral ook, doordat het En- gelsche bestuur in de voormalige Zuid-Afri- kaansche Republieken slechts een beperkt aantal Nederlanders per maand toelaat en er volgens pas ontvangen berichten nog eenige honderden Nederlanders in de Kaap-Kolonie rondloopen, die daar geen werk kunnen vinden of nog steeds op hun permits moeten wachten. Men zal dus wel doen, vooreerst nog wat geduld te oefenen en zich niet uit een tegen- woordigen werkkring los te maken, vóór men zekerheid heeft, in Zuid-Afrika, werk te zuilen vinden of althans door de Voorsehotkas ge holpen te kunnen worden. Personen, die vroeger reeds in Zuid-Afrika gewoond hebben en aan de eischen van het Bestuur voldoen, zullen steeds het eerst worden geholpen. Door den kapitein van de Amstersfoortsche stoomboot werd Dpnderdagochtend by de Havenpolitie te Amsterdam gerapporteerd dat door hem op de Zuiderzee gesleept een te Durgerdam thuis behoorend visschersvaartuig. Ter hoogte van fort Pampus en Muiden kantelde door een. noodlottig toeval de botter en raakte de beide opvarenden, de eigenaar van het vaartuig en diens 12%-jarigen zoon te water. De vader kon, nadat hij een eind aan een touw was „meegesleept, worden gered, maar de zoon verdronk. Wees kort, want tijd is kostbaar. Nauw keurigheid, eerlijkheid, kortheid zyn de wachtwoorden van het leven. De ïStaats-Crt" van Donderdag bevat een Kon. besluit van 11 Juni houdende machti ging aan den Minister van Staat, Minister van Oorlog tot het met verlof huiswaai s zenden van de miliciens der lichting 1902. De Minister brengt in die Staatscourant I vooigesWd en aangenomen als Leden van ver. r kennis, dat ter uitvnerina van voormeld de lieeren G. Henschel, te Londen, er A. Diepenorock te Amsterdam en als Uorres- pondeerende leden de heeren G. Dorch, te Genève, De feesten van „Toonkunst" in verband met de 74ste Algemeene vergadering der Maatschappij en het 25-jarig bestaan der afdeeling Amersfoort hier gehouden, werden gister geopend door een welbezochte matinee op het terras van „Amici- tia" door de Kapel van het 5e regiment infan terie onder directie van den heer G. K. G. van Aaken gegeven. De algemeene repetitie van Handel's „Josua", met de solisten en het Utrechtsch stedelijk or kest, was gisteravond ongewoon" druk bezocht. Hedenochtend te half elf werd in „De Arend" de Algemeene vergadering gehouden onder voor zitting van dr. E. D. Pijzei, Voorzitter der Maat schappij. Vertegenwoordigd waren 24 afdeelingen, uitbrengende 80 stemmenafwezig waren Breda en Enschede. De afdeeiingsafgevaardigde van Amersfoort bracht een woord van welkom uit aan de ver gadering en voegde daaraan een eeresaluut toe aan dr. Pijzei den vader der nu 25 jaar bestaande afdeeling. Dr. Pijzei, dankte voor de vriendelijke woor den en sprak wederkeerig zijn goede wenschen uit voor de feestvierende afdeeling. De Algemeene Secretaris, de heer Dan de Lange, las nu het Jaarverslag waaruit o.a. bleek dat het aantal afdeelingen klom tot 26 door de toe treding van Baarn, terwijl 1 September ook te 'b HertogenboBch een afdeeling wordt gesticht. Het aantal gewone leden bedraagt 4997, met 114 donateurs, dat der leden-kunstenaars 221, totaal 5218 of 174 meer dan ten vorigen jare en te vens het grootste aantal dat de Maatschappij ooit telde. Het aantal leden der Zangvereenigingen be droeg 2742 of 103 raeer dan ten vorige jarehet aantal leerlingen der Muziekscholen, 2710, ma kende slechts en klein verschil met het vorig jaar. Ook omtrent de Volkszangscholen werden gunstige berichten meegedeeld, steeds is de aan vraag om plaatsing van leerlingen zeer groot. Herinnerd werd aan het verscheiden van den violoncellist Joseph Giese en het correspondeerend lid dr. Franz Wüllner, te Keulen. Dr. Pijkei wees er nog op, dat de heer De Lange den 1 September 1902 25 jaar Hoofd bestuurder-Secretaris was en bracht hem nog maals hulde, waarmede de vergadering onder luid applaus instemde. De heer De Lange dankte voor de hem ook thans gebrachte hnlde en deed uitkomen, dat hij niet de belangen van eene Maatschappij in het bijzonder, doch die van de Toonkunst in het algemeen had voorgestaan. Na de vaststelling van het verslag werden ter kennis, dat ter uitvoering van voormeld besluit door hem bevelen zijn uitgevaardigd om de miliciens, behoorerule tot de eerste ploeg der lichting 1902, met groot verlof te doen vertrekkenhen, die zich in hun gar nizoenen bevinden op 13 Junide overigen ook op dien dag of andei's zoo spoedig mo gelijk daarna, mits niet op Zondag. lu verband hiermee zijn de te Amsterdam nog gedelacheerden hier teruggekeerd en evenals de overigen reeds in het genot van groot verlof gesteld. Hun werd door den korps-commandant 's Ministers bijzondere tevredenheid betuigd voor bun trouwe plichtsbetrachting bij het en E. Bossi, te Milaan. Met het nazien der rekening werden benoemd de afdeelingen Schiedam, Winterswijk en Leiden en tot hun plaatsvervangsters de afdeelingen Zutphen, Alkmaar en Apeldoorn, terwijl tot lid van het Hoofdbestuur, in plaats van den heer W. F. Loman, die niet- herkiesbaar is, werd ge kozen de heer M. J. Waller; tot afdeelingen die de Begrooting 1904 1905 zullen nazien de af deelingen Utrecht, Amersfoort en Amsterdam. Het quotum voor elk lid aan de Algemeene kas werd hierop bepaald op fl.10. Eere-dukaten werden toegekend aan de heeren T Brandts Buys, De Haan, Hol, Oberstadt verleenen van hun gevorderden militairen (den pianist), Theo Verhey, Joh. Wagenaar, bijstand gedurende hun verblijf onder de I Peter van Anrooy en Dirk Schafer. wnnortrin f Een zeer lange diacussie ontspon zich over het voorstel-Leiden Het saldo van het Muziekfeesten- De zilveren medaille voor24-jarigen trouwen f fonds proportioneel te verdeelen onder de af- diensl is toegekend aan korporaal-smid-bank- deelingen naar den maatstaf van het aantal leden werker, R. de Wit, van het le regiment veld-artillerie hier. Programma van het concert door destaf- muziek van het 5e regiment infanterie onder directie van den heer G. K. G. van Aaken morgenavond op het terras van »Amicitia" te geven 1. „Feeslmarech"M. W. Petri. 2. Éinleitung zum liter. Act und Brautchor aua „Lohengrin" Rieb. Wagner. 3 I11- „Séréoau"Moszkowski b. „Toréador et Audaloiwe" dn „Bul coatumé" Rubinadeio. 4. Grande fautaieie de 1 "Opéra" „Hérodiade"'..Maaeeiiet. 5. Ouverture „Das goldene Kreuz". Ign. Brüll. 6. „Rêverie"Vieuxtemps:. 7. „Aoge d'amour", Walzer Waidteufel. 8. Grande fantaisie sur des motifs de l'opéra „Mignon". Ambr. Tioomaa. Blijkens advertentie in dit nummer wordt bier hedenavond aan de Varkensmarkt 49 een. depot der Singer naaimachine-maat schappij geopend, :n den winkel waarvroeger «Neptunus" troonde. De openlucht-meeting, welke morgen bij «Lokhorst" zou gehouden worden, gaat vol gens een bericht in «De Stem de& Volks" niet door. waarvan in de laatste drie jaar het quotum is betaald welk voorstel door tal van afdeelingen bereids in den Beschrijvingsbrief is ondersteund. Bedoeling was, het fonds meer ten goede te doen komen aan do noodlijdende afdeelingen. Na een warme verdediging door Leiden stelde Amsterdam voor, dat Leiden het voorstel zou terughouden tot de volgende Algemeene ver gadering. Haarlem daarentegen wees op de wondeplek der Maatschappij die over groote fondsen beschikt, o.a. een Reservefonds van f73 000, terwijl enkele harer deelen, Blechts weinige afdeelingen noch tans, beslist noodlijdend zijn- Noodig is 'tdat het Hoofdbestuur worde beperkt in zijn uitgaven voor de viering van het 7ö-jarig bestaan der Maatschappij. Leiden stelt voor f5000 toe te staan; welnu Utrecht, bekend als gastvrouw, wil zich tevreden stellen met f3000. Bij het 50-jarig bestaan is, eerlijk gezegd, het geld verspild. Voor f5000 kan een werkelijk goed Muziekfeest worden gegeven', terwijl dan de fintmcieele toestand der afdeelingen k3n verbeterd. De heer Lohnr.an, lid van het Dagelijkech bestuur der Maatschappij, kwam op tegen de voorstelling door Haarlem gegeven, als zou het Hoofdbestuur de .belangen der afdeelingen achter stellen bij die van de Maatschappij, welke niet rijk is bij de ontzaglijk groote eischen welke worden gesteld. Wegent plaatsfft Wek slot in l volgend nimmer). Amersfoort, 12 Juni 1903. Appelen f0.— a f0.Peren f0.— a f0.Zandaardappelen f2.50 a f3.Hoen- dereierer. f3.— a f3.60 per 100 stuks. Boter f 1.15 a f 1.30 p. k. Kippen fl.—Af 1.25. Kuikens f0.90. a f1.25 Piepkuikens t'0.50 k i'l.Ganzen f0. a f0.Eenden f 0.9üa 11.10 Hazen f 0.afO.— Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konijnen f0.40 k f0.80 p. st. Duiven f 0.50 a f0.70. d. paar. Vette varkens f0.— a fO—Magere varkens f 14.a f20.Zeugen f50.- k f60.— Biggen f7.f10. Aangevoerd waren ongeveer: heet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 100 heet. Zandaardappelen, 80 000 st. Hoendereieren, 1400 kilo Boter. Vette varkens, 30 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 40 Zeugen. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De partementshoofden, Wijkbezoe- kers en Belangstellenden zal het Centraal-bureau a.s. DINSDAG 16 Juni des namiddags te vier uur ten Raadhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende men zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging, den heer N. G. vandeSTADT, Kleine Haag 7. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAAN DAG den 15 Juni aanstaande, 's namiddags vier uur, zitting houden in een der lokalen van het Raadhuis, alwaar de belanghebben den zich kunnen aanmelden ook voor het teruggeven van gelden. HERM. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. rr,j-ir^Sr^* Een beschaafd MEISJE, uit geplaatst als den deftigen stand, zag zich gaarne bij eene deftige familie. Brieven onder letters N. R. Bureau (oude) Arnersfoortsche Courant, Kortegracht 9. pa pa Plantenpersen, S Herbariums, a Botaniseertrommels J§ in diïerse prijzen. Drinkt als verfrischenden drank bekroond te Amsterdam, October 1902, met Gouden Eerekruis en Gouden Medaille, van den heer J. J. POST, Apotheker te Rhenen, bereid uit prima vruchten (geen essences) en welke uitsluitend daarom, vol gens attesten, volstrekt niet schadelyk voor ae gezondheid zijn. Men oordeele zelf. Den Heer J. J. POST, Wageningen, 9 Sept. 1897. Apotheker, Khenen. In antwoord op uw schrijven van den 7den Sept. deel ik U mede, dat eigenlijke attesten niet door ons worden afgegeven. Maar op uw verzoek verklaar ik gaarue, dat het resultaat van ons onderzoek uwer Frambozenlimonade en Citroenlimonade geweest is, dat deze producten, zooals zij or.s door U werden aangoboden, aan alle eischen hlek-jt te vol doen, die aan deugdelijke, geheel onvirvalschte praeparuten moeten worden gesteld. (was get). De Directeur van het Rij kaproe fetation te Wageningeu, Prof. dr. ADOLF MAYER. In den zelfden geest lu-don de onderzoekingen van de hoeren dr. Van Hamel Roos Harmens. te Amsterdam, September 1897, en van dr. Antuscb, Leerasr H. B. School, Amersfoort, Augustus 1899. Prijzen Vi fl- FRAMBOZENLIMONADE fl.20. V. II. CITROENLIMONADE 1.10. V, 11. SINAASAPPELLIMONADE «1.10. 1/2 fl- FRAMBOZENLIMONADE «0.65. 11. CITROENLIMONADE «0.60. 1/2 II. SINAASAPPELLIMONADE «0.60. i/a fl. GEMBERL1MONADE «0.70. Voor Amersfoort alléén verkrijgbaar bij WATERSCHOT Co., Langestraat 's-Gravenhaagsche Algemeene VOORSCHOTBANK MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL ƒ500 000. De Bank geeft 41/2 pCt. öbligatiën uit in stukken van f 1000.f 500.en f 100. tegen den koers van 100% verkrijgbaar by de Agenten de heeren Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN. De Directie, EDM. EM. CROIN. J. A. J. VAN DE VEN. Vraagt steeds Fabriek te AMERSFOORT. C R E D I E T-V EREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort Mr. W M. J. van LUTTERVELD, MUURHUIZEN, 9. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden a déposito en in rekening-courant. KASSIERS, Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buitenlandsch geld, Prolongatiën, Beleeningen, Incasseeren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. Kantoor: Mnurhnizen 9. WESSANEN LAAN, W 0 R M E R V E E R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk „Ster" en uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde EERE-DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Nederlandsche HjpotM- eo Crediet- Vereeniging. Heerengracht 177. AMSTERDAM, verstrekt gelden op le en 2e hypotheek, rente 445 pCt. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langen termijn van al f300 tot elk bedrag, aflossingen in 5—10, 15—20 jaren. Vraagt uw leverancier en andere uit de Fabriek „Kesnemerl&nd" KORTEGRACHT 20. Belast zich met incasso's, sluit Prolonga tiën, verleent crediet in rekening-courant enz., neemt gelden in déposito tegen rente vergoeding van 3% met 1 d. opvragen 3%% 14 d 3%% 1 maand. Op langeren termijn volgens te maken overeenkomst. Kantoor geopend op eiken werkdag van 's voormiddags 9—3.

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2