W. F. A.nnni)i Van ASCH van W1JCK Co., J. A. m der VET JEBBM, mmmi Advertentiën. E. J. RUITENBERG, R. J. van EIMEREN, G. G. Ph. L. Boekelman, DIENSTBODE. Brillen en Pince-Nez Vaderlandsch Fonds Op Hoop van Zegen Jules van Amerongen. bestemd voor lijders aan besmettelijke riekten, doch dat het gasthuis volgens contract verplicht is, patiënten op te nemen wien een ongeval over kwam en die verpleegd moeten worden. Het voorstel wordt hierop aangenomen z. h. st. Bij punt 7 (Verord. Burgerlijke Stand) vroeg de heer K 1 e b e r het woord. In art 3c stond „Vier hunner voltrekken in den regel de huwelijken, waarvoor rechten geheven worden". Spr, stelde voor de laatste vier woorden te doen vervallen omdat i. i. geen verschil dient gemaakt of men al dan niet betaalter staat tóch,,iu den regel". De heeren Plomp en mr. Prikken steunden dit vooretcl. De heer Plomp vond geen reden om onder scheid te maken naar gelang men al dan niet behoort tot de betalende categorie. Waarom dat onderscheid? De plechtigheid moet de zelfde zijn of men betaalt dan wel kosteloos trouwt. Enkelen zullen wellicht, bij handhaving der woorden, zich laten trouwen op dagen waarop betaald wordt, doch de Gemeente moet hier geen geld uit slaan, er geen weeldedag van maken en dus alle huwelijken doen voltrekken óf door bezoldigde óf door onbezoldigde ambtenaren. De Voorzitter verklaarde, dat B. en W. het voorstel-Kleber overnamen, waarop het aldus geamendeerd voorstel van B. en W. werd aan genomen z. h. st De overigen punten lokten geen debat. van de Gemeenten beboorende iistrict Amersfoort was op 1 De bevolkint tot het Kiesa Januari Mannen Vrouwen Totaal Achttienhoven 322 289 611 Amersfoort 10643 11003 21646 Raarn 3600 4286 7.886 De Bildt 1733 1790 3523 Bunschoten 1504 1462 2966 Doorn 1242 1264 2506 Eemnes 673 617 1290 Hoogland 1250 1151 2401 Leusden 1240 1146 2386 Maarn 487 429 916 Maartensdijk Soest 1253 1186 2439 2372 2221 4593 Stoutenburg 414 429 843 Westbroek 518 498 1016 Woudenberg 1417 1233 2650 Zeist 4826 5311 10137 De heer A. M. Kollewijn Nz., die 15 Sep tember j.l. de feestrede hield bg de ont hulling van het gedenkteeken voor Jan van SchalTelaar tfe Barneveld is door de Ver- eeniging tet Bevordering van het Vreemde lingenverkeer aldaar benoemd tot Eerelid. Het examen vonr de acte Lager onder wijs is alsnog met gunstig gevolg afgelegd door de jongedames E. A. Mnessen en C. H. van der Post. Aan O. Stichter is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als concierge der Chr. school, zulks met ingang van 1 Augustus. De groote promotie is er. Luitenant-kolonel H. C. Brandt, comman dant van het Instructie-bataljon te Kampen, is bevorderd tot kolonel an zal optreden als plaatselijk commandant van 's-Gravenhage; als commandant van het Instructie-bataljon is aangewezen majoor F. H. W. H. Spieringhs, van het 6e regiment infanterie. Tot majoor-kwartiermeester is bevorderd de kapitein-kwartiermeester J. C. Miirckel- bach van het 2e regiment veld-arlillerie, die in zijn nieuwen rang wordt belast met de controle over de inwendige administratie der korpsen. Overste L. C. Vervooren, van de grenadiers, wordt belast met het bevel over de Normaal schietschool, ter vervanging van overste G. A. Buhlman die in plaats van overste J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, bevorderd tot kolonel-commandant van het regiment grenadiers en jagers, wordt toegevoegd aan den Inspecteur der Infanterie. Overste J. R. Roelolfs, chef van den staf der 2e divisie, is bevorderd tot kolonel-com mandant van bet 2e regiment infanterie, terwijl in zijn plaats tot chef van dien staf is benoemd de majoor C. D. de Roon, van het 3e regiment infanterie. Kolonel J. de Waal is eervol ontheven uit 2\jn bevel over het le regiment veld-actillerie en belast met dat over het 2e regiment veld artillerie. LuiteDant-kolonel H. G. J. Swaving wordt belast met het bevel over bet le regiment veld-artillerie en in dat over de 2e afdeeling bier vervangen door majoor jhr. L. A. P. Six, thans commandant van het korps pon tonniers. Luitenant A. IJ. Reitsma, gedetacheerd bjj het O. 1. leger, is bevorderd tot kapitein bij het 2e regiment infanterie. Alles met ingang van 1 Mei. Morgenavond zullen we het groote voor recht kunnen hebben, in zAmicilia" te zien optreden de aNed. Tooneelvereeniging" uit Amsterdam, die vooral de stukken van den jongen Heijermans zoo buitengewoon mooi speelt, en wel in een der beste stukken van dezen ontegenzeglijk grooten tooneelscbrijver, in »Op hoop van zegen". Geen mensch bijna, die den inhoud van het stuk niet kent, hetzij dat hij het reeds meermalen heeft gezien, hetzy dat hy liet las en herlas. Doch hoe vaker men het leest en hoe vaker men het ziet spelen door dit uitstekend gezelschap, des to meer wint liet, des te be langrijker wordt het. Er werden dan ook al heel wat plaatsen besproken. De bezetting is best, de zelfde als te Am sterdam Holkers is een even goede »Bos" als Ternooy Apèl. Mogen we er de aandacht op vestigen, dat om de uitgebreidheid van het stuk de voor stelling reeds om half acht aanvangt. De Rechtbank te Arnhem veroordeelde den driftherder W. K., uit Lunteren, wegens bedrieglijke bankbreuk tot éen jaar, en D. V., uit Achterberg, wegens brandstichting tot éen jaar en zes maanden. De eisch was in beide gevallen vier jaar. Het eerste Jaarverslag der Baarnsche bad en zweminrichting luidt alleszins gunstig. Het gebouw aan de Eem bleek bestand togen storm en boog water. Niettegenstaande den kouden zomer werd er van de zoo nut tige inrichting dit eerste jaar zooveel gebruik gemaakt, dat er een batig saldo van bijna f300 in kas is. Het bedrijfskapitaal bedraagt f15000, waarvan byna f 12 000 in aandeelen is geplaatst. Naar ons van bevoegde zijde wordt made- gedeeld, bestaat het plan om in Mei a. s. feestelijk den dag te herdenken waarop het 25 jaar geleden zal zyn dat de Burgemeester van De Bildt, jhr. mr. D. de Block van Haersma de With, als zoodanig werd be noemd. Een commissie uit Gemeenteraad en burgerij heeft zich geconstitueerd en reeds vergaderd en zal weldra per circulaire haar plannen kenbaar maken. De Gemeenteraad van Soest heeft zich tot de Provinciale Staten van Uirecht gewend met verzoek te willen besluiten tot de op richting van een waterschap onder den naam sSoesterveen", met het oog op den onvol doenden afvoer van bot water waarvan de daarin gelegen landen veel to lijden hebben en gebrek aan samenwerking en verschil van inzicht van belanghebbende inwoners om in dien toestand verbetering aan te brengen. De bouw eener Tuchtschool voor jongens bij Zeist is vjor f123500 gegund aan den aannemer Th. Jansen, te Rumpt. De raming bedroeg f129500. Zelden betreurt meu het, te weinig, zeer dikwijls te veel gezegd te hebben. Ieder weet het, maar niemand handelt er naar. Borgerlijke Stand van Amersfoort van 21 April Int en met 28 April 1904. GEBORENGerrit. z. van G. Schepers en W. van de Byl. Christina, d. van A. van der Wiel en J. Steinmann. Sabina Maria, d. van A. Ederveen en S. Schaafsmn. Al- bertus, z. van A. van Barreveld en F. W. Jekel. Wilhelmina Johanna, d. van D. J. Kuppens en W. van Eyk. Adriana Jacoba, d. van W. van Wijngen en A. Slabbekoorn. Antje, d. van J. Bakker en J. van Dorssen. Alexandrina Hendrika, d. van G. J. ten Hoven eu C. M. van Oven. Johanna Adri ana, d. van C. van Dorst en C. M. van Oven. Marinus, z. van J. D. Greviuck en C. M. Stoffels. ONDERTROUWDH. Hilhorst en H. van den Eshof. N. van Doorn en W. M. Koch. I). Wolff en J. C. Koch. E. van den Berg en E. M. Huurdeman. H. Zwarte- veen en M. H. C. Vierdag. GEHUWD; H. Zwarteveen en M. H. M. Vierdag. D. van Loene en M. Binnekamp. J. van der Veer en C. L. Bensing. OVERLEDEN: Harmina van de Poel, 52j. eehtg. van C. Heinz. Pieter de Wit, 4m. Hendrica van de Hoef, 68 j. ongeh. Gerrit Peterse, 74 j. wedr. van J. van der Heul. Maria van Empelen, 7 j. Anna Doistra, 20 j. ongeh. Leendert Christ, 7 ra. Gerardus ADtonius Kamp, 67 j. wedr. van J. H. Brom. Everardus Stephanus van Bekkum, 79 j. wedr. van W. B. Koenen. De Heer en Mevrouw GREVINCK— Stoffels geven kennis van de geboorte van een ZOON. Amersfoort, 27 April 1904. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sacramenten, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer GERARDUS ANTONIUS KAMP, in den ouderdom van 67 jaar. 's-Iiosch A. M. G. van ERP Hintham Kamp. H. A. VAN ERP en Kinderen. Amersfoort, Wed. C. 'f. KAMP Jeijaes. Amersfoort, 25 April 1904. Makelaar, WEVERSSINGEL No. II, huren en verburen van huizen. Amersfoort, Arnhemse/u weg 8 PoiFFEUR-j^OSTICHEÜR. Aparte salons voor Dames en Heeren. Nieuwste machines. Billijk tarief. Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. Wegens ziekte dertegenwoor- dige terstond of met 1 Augustas gevraagd een flinke Mevrouw KERKKAMP, Arnhemsche weg 4a. Koopen en Verkoopen Effecten. Verzilveren Coupons. Nemen Geld A Déposito. Sluiten Prolongatiën en Beleeningen. in Goud, Zilver, Nikkel en Staal. Eigen reparatie-inrichting. Horloge- en Instrumentmaker, La noestraat 42, amersfoort. ter aanmoediging van 's LANDS ZEEDIENST. Opgericht ten jare 1781. Nederl. Tooneelvereeniging van AMSTERDAM. Vrijdag 29 .April in de Sociëteit A M IC1 TI A. 220ste opvoering van spel van de zee in 4 bedrijven van HERMAN HEIJERMANS Jr. Pry zen der plaatsen: 1e Rang f 1.50, 2e Rang f0.75, 3e Rang f0.4ü. Kaarten te verkrygen en plaatsen te be spreken bij den Kastelein dagelijks van 12 tot 2 uur en voor leden der Sociëteit ook van 4 tot 6 uur. Bereau 7 uur. Aanvang HALF acht. Sociëteit AMICITIA, Amersfoort. Dinsdag 3 Mei 1904, 8 uur BV1VS8C&W6BS Reciteer- enVoordraclitavond van Voor programma zie groote aanplakbilletten. Entree f0.75. Voor leerlingen vau Middel baar en Gymnasiaal onderwijs f0.50. Kaarten te bekomen en plaatsen te bespre ken aan de Sociëteit, vanaf Zaterdag 30 April, 's middags van 12 tot 2 uur en voor leden ook van 4 tot 6 uur. Commissionnairs in Effecten. Boothstraat 12, UTRECHT, Groot- en Kleinhandel Magazijn Scherbierstraat. Bestel kantoor Utrechtschewrg 54. Concurreereude prijzen. nri n Nederlandsehe I— k I I IHypotheek- en Crediet- I 1 I I I I Vereenigiug, %M hi mm PRINSENGRACHT 708, AMSTERDAM, verstrekt gelden op le en 2e hypotheek, rente 4 B pCt. Ook voorschotten en bediijfskapitaal op langen termijn van at f300 tot elk bedrag, aflossingen in 5—10, 15—20 jaren. Kweekschool ïoor de Zeevaart to AMSTERDAM. COMMISSARISSEN over het Vaderlandsch Fonds ter aanmoediging t an 's Lands Zee dienst, opgericht ten jare 1781, maken be kend, dat op Donderdag 5 Mei a. 8., des voormiddags ten 9 uur, in het gebouw der Kweekschool, aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam, eene Inschrijving van Adspi- ranten zal gehouden worden, om opgenomen te worden in de Kweekschool voor de Zee vaart ter opleiding voor de Koopvaardij, op de bestaande voorwaarden. Voor Jongelingen, leerlingen tweede klasse eener Hoogere Burgerschool, voorzien van voldoende rapporten en van eene verklaring van den Directeur hunner school, waaruit blijkt, dat zij geschikt 2ijn tot de derde klasse le kunnen overgaan, worden zonder toe- tatings-examen tien plaatsen opengesteld. Kostelooze plaatsing kan dit jaar niet plaats hebben. Voorts zal alsdan de gelegenheid worden opengesteld tot plaatsing van vier jongelie den voor den dienst der Gouvernements Marine in Nederlandsch-lndië, overeenkomstig de bepalingen, vastgesteld door Zijne Excel lentie den Minister van Koloniën en waarvan exemplaren aan het Departement van Kolo niën op aanvrage verkrijgbaar zyn. Bij de inschrijving moet worden opgegeven voor welken dienst de aangifte geschiedt, hetzij voor de Gouvernements Marine, hetzij voor de Koopvaardij, of voor beide diensten, met aanwijzing der voorkeur voor éen van beide. Elders gevestigde jongelingen worden drie dagen Troeger ingeschreven bij heeren Com missarissen-Correspondent. Commissarissen voornoemd, G. A. TINDAL, Voorzitter. H. F. de KOCK, Secretaris. Commissaris-CoiTespondeol te Amersfoort, de heer jhr. J. W. A. BARCHMAN WUJJ- T1ERS. Hoofdprijs 600 000 Mk Men biede D« pru«™ het geluk de j,u"8d"tr 4M hand. gegarandeerd Uitnoodlging tot deelneming in de Kansen, van da door don Staat Hamburg gewaarbargda groote Geldloterij, waarin zeker 9 Millioen 385660 Mark gewonnen mooteD werden. De hoofdprijzen van deze voordeelige loterij zjjn de volgende, namelijk De allerhoogste prijs is in bet gelukkigste geval 600 000 Mark. 1 Premie v. 300000 200 000 50000 «000 2Preiniën„ 40 000 1 Premie 35000 1 80 000 100 000 60000 50000 40000 4 prijzen van 30 000Mk. 4 20 000 3 16 000 16 10 000 II 5000 X) 8 000 18 2000 15 1000 200 In bet geheel bevat deze loterij, die uit 7 klas sen bestaat, 96 000 loten met 46530 prijzen en 8 premiën, zoodat bijna 0p de beltt van alle loten een prijs valt. Bijzondere attentie verdient de aanmerkelijke verbetering »an het plan der lo terij, waardoor de speler in staat is gesteld eene promie, niet als tot nog toe alleen in de laatste klasse, maar reeds In elke klasse te wiunen. De allerhoogste prijs der 1ste klasse bedraagt in het gelukkigste geval 50000Mark, stijgt inde 2e kl. iol 55 000 Mark, in de 3e tot 60 000 Mark in de 4e tot 70000 Mark, in de 5e tot 75000 Mark, in de 6e tot 80 000 Mark, in de 7e en laatste klasse tot 600 000 Mark. Voor de eerste prijstrekklng, die officieel ia vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechte f3.50 een half origineel lot sleobts 1.75 een kwart origineel lot tleohta „0.90 De inleggolden voor de volgende klassen soo- wel ala de juiste ljjsl der prijzen worden aange geven in het officieele trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in da loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de offloieele irekkingslyst. De uitbotaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct eu prompt aan de win ners cn onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig por postwissel opgeven ook tegen rembours. Men wende zich due met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of ulterljjk tot 5 MEI met vertrouwen tot Samuel Heckscher Senr.,

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 3