PHOENIX BHOÜWEH IJ, EXPORT naar OOST- en WEST-INDIË. No. 5516. 53e Jaargang. Stadsnieuws. Feuilleton. AMERSFOORT. FIRMA A- H VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Versehijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden ƒ1. tranco per post ƒ1.15. Advertentiën 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Legale-, officieële- en onteigeningsadvcrtentiën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels 1.25; elke regel meer 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT 9 Telephoon 19. Zij die zich met 1 JULI abonneeren, ontvangen tot dien datum alle nummers GRATIS. konden worden geacht in het bezit te zijn van de abonné's, kan de uitslag nog niet in dit nummer worden meegedeeld. Zij hopen ecliter den uitslag in het eerst volgende nummer van de Muzikale Bloem lezing te kunnen opnemen. KENNI8GEV: I G. De Kanier v.iii Koophandel en Fabrieken heeft ontvangen. 1. Prospectussen enz. van eene te Lyon in Augus tus en September 1904 te houden Tentoonstelling van Hygiene, Handel en Industrie. 2. Prospectussen enz. van eene te Londen te houden Tentoonstelling van voedings- en genotmid delen, inede te honden in Augustus en September 1904. Belangstellenden kunnen bovengenoemde stukken voor eenige dagen ter lezing outvangonaan te vragen by den ondergeteekende Hkkms. P. VAN HASELEN, Secretaris. Amersfoort, 21 Juni 1904. i Het bericht, dat de Minister van Justitie morgen geen audiëntie zou verleenen, blijkt op pen misverstand te berusten. De gewone audiëntie van den Minister van Buitenlundsclie zaken zal Vrijdag niet plaats hebben. De Minister van Rinnenlandscbe zaken I vertoeft tot het laatst dezer maand in het buitenland. Heden verzenden wij aan de daarop ge- abonneerden aflevering 18 van den Tweede* jaargang van onze premie »D e Muzikale B 1 o e m 1 e z i n g". Deze aflevering bevat, behalve de gewone »Wenken van een ouden muziekmeester", kunstenaars-biographieën en berichten, bene vens zeers lezenswaardige mededeeiingen op muzikaal gebied, de volgende muziekstukken 1. Seliges Glück, voor piano, door Theod. Oesten 2. Vom Fels zum Meer. gavotte voor piano, door Hermann Wensel; 3. Ich grolle nicht, voor piano en zang, door Rob. Schu mann. De »Muzikale Bloemlezing" kost voor de abonné's op ons blad slechts 60 cent per kwartaal, voor welk luttel bedrag men in de drie maanden 0 afleveringen met 30 a 35 muziekstukken ontvangt. De uitgevers berichten, dat de zeer om vangrijke expeditie ten behoeve van de uit reiking der Bewijzen van Aandeel in de aan gekondigde gratis-verloting van een prachtige pianino, 25 kunstplaten naar schilderijen van beroemde meesters, formaat Sö'/j X c.M., en 100 rijk geïllustreerde boekwerken, is ge bleken meer tijd te vorderen, dan aanvan kelijk werd gedacht. En dewijl de verloting niet kon worden gehouden alvorens alle Bewijzen van Aandeel PEN SION 0P0LIS. 29. Zelfs haddon de twee meisjes niet naar hem laten vragen, bem geen bloempje getondeu. Hij was meer dau ontgoocheld en in syn binnenste verweneebte bij het vrouwvolk, dat *6o onverschillig, valsch en onbetrouwsbaar waa en meermalen voelde hij het voornemen in zich opkomen om een heiligen eed te zweren, voortaan geen notitie meer te nemen van eenige vrouw, wie ook. Maar de dubbele ver liefdheid op Lilli en Hilda liet het toch nog altijd blyven bij dit plan. Hy was niet alleen ontgoocheld door, tnaar werke lijk bedroafd over hun uonchalance te zijnen opzichte, die hij, althans naar zijn ionige overtuiging, niet van hen had verdiend. Hij verveelde zich gruwelijk. Zijn vader was veel van huis om over 'teen of ander zelf toezicht to houden en zyn moeder had geDoeg in de huishouding te bestieren en te veel bezoek te ontvangen dau dat zy zich voel met hem kon bezighoudeu. Eigen lijk bemoeide zich niemand met hem en aoo had hij volop tyd om er 't hoofd over te breken hoe hij den tijd zou klein krijgen. Hij hield niet van lezen on als je etuwig en altijd cirgaretten rookt, verveelt dat toch óok, vooral omdat zoo'n vijftig papyro's per dag je 6ok niet al te best bekomen. Hij enakte near den dag waarop hij naar Wiesbaden zou worden gedirigeerd, maar do dokter had juist gezegd, dat daarmee nog wel een week of drie zou heengaan, Het leegloopen vond hy afschuwelykhy wa» volbloed officier en verlangde erg terug uaar zijn garnizoen, de kameraden de kereli en de peerden. Hè, nu een (linken velddienst zoo uren achtereen op je volbloed Desnoods een uitbrander van je chef eens per dog komt je toch toedat hoort er zoo De heereri A. II. J. Non! en G. H. Noid hebben aan de Rijks-universiteit te Utrecht met gunstig gevolg afgelegd het tweede na tuurkundig examen. De temperatuur van het water in de Nieuwe zwemschool was zoowel gister- als heden ochtend te 7 uur 61° F. De bij het 5e regiment infanterie nieuw benoemde kapitein L. E. W. van Albada blijft tot den nieuwen cursus gehandhaafd als leeraar bij den Hoofdcursus. De bij het 8e regiment benoemde kapitein J. W. G. Peltzer komt te Doesburg in gar nizoen. Ter vervanging van den tot kapitein bij het 1e regiment infanterie benoendeu fo luitenant-adjudant M. D. J. de Jongli is be noemd tot adjudant van het 2e bataljon de 1e luitenant H. I1, van den Ham van Heyst. Luitenant N. J. Singels, van bet Ie regi ment vekl-artillerie hier, wordt met ingang van 1 Augustus overgeplaatst naar bet 2e regiment veld-artilierie. Groot nationaal kegel-concours. Het kegel concours is hedenmiddag om 5 uur gesloten; het kegel-feest zal nog wel een aardig eind in den dag van morgen worden voortgezet. Voor heden bepalen we ons tot de uitsla gen voorzoover die tot bet ongenblik van verschijnen bekend zijn. Aan den Korpswedstrijd namen deel 87 clubs, uit alle provinciën be halve Zeeland, Limburg, Groningen, Friesland en Drente; uit Amsterdam waren er21, van welke 14 een medaille mochten meenemen, uit Nijmegen 13, uit Amersfoort zelve 3. De uitslag van den korpswedstrijd, die Zondag te middernacht eindigde, is als volgt le Prijs groote gouden medaille, aangeboden door de Gemeente Amersfoort; daaraan toegevoegd vijf verguld-.ilvcrea draag-medailles: Vriendschap, Am sterdam, 174 p.; 2e prijs groote zilveren lauwerkrans, aangeboden door „Vreemdelingenverkeer": Thor, Apeldoorn, 168 p.; 3e prijs gouden medaille, naugebodeu door de Sociëteit „Amicilia" te Amersfoort: Eendracht, Nijmegen, 157 p.; 4e prijs gouden medaille, aangebodett door de Societeil „Vereeniging": Zou er kans zijn, Amster dam, 156; 5e prys gouden medaille, aangeboden door de kegelclub „Acht oni den Koniug", sociëteit „Ver eeniging": Kegellust I Amsterdam, 155; 6e prijs mat zilveren fantaiiie medaille met vijf draagmedailles, aangeboden door de kegelclub „Houd Plank", sociëteit „Vereeniging": Recht vooruit, Hilversum, 155; 7e prijs Verguld-zilveren medaille, aangeboden door de kegelclub „Acht om den Koning" sociëteit „Amicilia": Onder Ous, Osch, 152 p.; 8e prys als voren, aangeboden door „De kegelaara te paard": Oranje Kegelclub, Amsterdam, 152; 9e prijs nis voren aangeboden door „U. D. I.: Ewaldi, Den Haag, 151 10e prys als voren door „Val om" Kegelclub II, Amsterdam, 151: 11e prijs alz voren door Wilhelmin»Koekoek, Amsterdam, 148 12e als voren van l'hoenix BrouweryStrijdlust II, Tilburg, 144 13e als voren van Stoomtapijtfabriek (Hamers en Co): Unknown, Rotterdam, 144; 14e als voren van Amersfoortscbe Lunchroom (J. G. de Jager Zn): Men heeft ze niet aan een touwtje, Amsterdam, 140; 15e als voren van G. J. Begeer, Utrecht: Prins Hendrik, Rotterdam 139; 16e alt voren van Jurylid J. C. Oozterineijer: Op de plank, Amsterdam, 139; 17e als voren van Hotel Reichmaun Hengeloosche, jongens, Hengeloo, 138; 18e als voren van Hotel Schwemnier: G. G. P., Amsterdam, 137 19e als voren van 2e Voorzitter, kapitein H. I. von Santen De Krans, Osch, 135 20e als voren, van N. N.Eindhoven vooruit, Eind hoven, 136; 21u als voren van den byoutier A. de Vries Bol- lenclub, Amsterdam, 134 22ste zilveren medaille van de kegelclub „Koekoek" Vriendenkring, Arnhem, 133; 23e als voren van „Ned. Hotelhouders Bond" Ewaldi, Rotterdam, 132 24e als voren, van „Hotel Schwemmer" A. T. G. V., Amsterdam, 132; 25e als voren: De Vliegende Hollander, Haar lem, 129; 26e als voren: K. C. 1900, Nijmegen, 129; 27e als voren De Krans, Nijmegen, 127 28e als voren U. D. I., Amersfoort, 226 29e als vorenAltijd Kans, Utrecht, 124 30e als vorenHoud Plank, Amersfoort, 124 31e als voren: Oudelust, Tilburg, 124; 32e als voren: Vereeniging Utrecht, 122; 33e als voren: Kegelvrieuden, Amsterdam, 122; 34e als voren: Vliegende Hollander II, Haar lem, 122 303 als voreuNooit Gedacht, Amsterdam, 121. Extra-prijzen. Verguld zilveren medaille, aangeboden door de Gemeente Amersfoort, voor den kegelaar die in den korpswedstrijd de meeste punten werpt: K. G. Mani, Amsterdam, 44 p.; Verguld zilveren medaille aaugebodon door de vereeniging „Handel en Nijverheid" voor de club, welke in den korpswedstryd de meeste negens werpt: Eendracht, te Nijmegen, met 6 negens. Kcre wedstrijd. waarin mededong de hoogste werper van elk vijftal le prijs verguld zilveren medaille van den Com missaris der Koningin in Utrecht: Thuring, Am sterdam, 88 p; 2e prijs als voren vsd den Burgemeester vau Amers foort: J. V. P. Boom, Amsterdam, 36 p.; 3e prijs zilveren medaille van de Gemeente Amers foort: J. A. vau den Berg, Haarlem, 85 p. Personeel. De wedstrijd ving aan Zater 'ag 18 Juni 'smiddags half twee en eindigde gister te middernacht. De prijzeu bestonden uit kunstvoorwerpen en bij en nu had hij al iu geen veertien dagen een sans- prendre gehad. Slap Hij strompelde verder en om zich te overtuigen of zijn voet werkelijk zoo ernstig gekneusd was als de dokter wol beweerde, nam hij zijn stok onder zijn ann en probeer te gaan zonder daarop te steunen. „'tls toch irutners alles het zelfde" redeneerde bij „de moeste ïneuschen worden weer gezond doordat men ben inpraat, dat huD niets meer maukeert ik zal dat mezelf wijsmaken, 't Is toch al te gek, dat zoo'n jonge kerel als ik op een stok moet steunen als een oude manneke." Hij neuriede de melodie van een parademarsch en trachtte daarop te marcheeren, maar 't ging niet, hoezeer hy ook al zijn krachten inepando. „Slap" zeide hy „ontzettend slap. Als dal do overste gezien had, zou ik er van gelust hebben". Hij nam dus maar weer zijn stok en strompelde naar het tuinhek, dal bij opende en waardoor hy langs de ilraat keek. „Eindelijk zal hier toch wel een menschelyk wezen zichtbaar worden" dacht hy „al is 't een dienstmeisje of een knecht die ergens een boodschap gaat doendat is len minste een afleiding". Maar er kwam niemand, van links noch van rechts. Boos gooide hij het bek dicht en ging er tegen leuneu en keek het ouderlijk huis aan alsof hij 't Dog nooit le voren had gezien. Hy telde de ramou, de ruiten, de roeden, [de telephoon- en de telegraafdraden en had het geluk zich een paar malen te vertellen omdat de draden sterk flikkerden iu het zonnelicht en hij dus telkens van voren aan kon beginnen. Maar hy wildo weten hoeveel er warenwaarvoor had hy anders leoren tellen en tijd had hy in overvloedhij was bly, iets te doen te hebben. „Mogen we ovei. passeeren, mijnheer?" klonk het opeens achter hem. Hij wa» zóo verdiept geweest iu zijn tellery, dat hy het kDarseu der voetstappen in het grint niet eens bad gehoord; verschrikt keek bij om en vergat zelfs Ier zijde t9 gaan; naast hem stonden mevrouw Von Kettler en Hilda. Hij was zóo verbaasd, dat hy zelfs vergat zyn hoed af te nemer eu bij dee.t dit earst toen Hilda tegen lachen uitbarstte over zijn verbluft gelaat. I „Duizendmaal verschooning, dainei" zeide hij, nu I zijn boed afnemend en bel bek openend „ik bad j u werkelijk niet hooren aankomen. Mama zal heel I blij zijn, u te zien. Tot mijn spijt kan ik niet voor- uitloopen om uw bezoek aan te kondigen, want mijn voet is nog lang niet in orde". De dames informeerden, terwijl zij hem steunden bij de wandcliug door den grooten tuin, naar zijn voet en hij meende uit Hilda's stem iets van oprechte deelnemiiig te hooren. Hij vergiste zich daariu ook niet. Hilda had reeds lang weer vergeten wat haar vader haar toen had verteld van Slieber. Zij had het ook uiet in erust opgenomen omdat zijn licht ontvlambaar hart maar al te goed bekend was, te meer wijl de confidentie gedaan was iu't late avond uur na een nogal rijkelijk besproeid diner. Zij roeide niet het geringste voor Von Slieber eu coucludeerde daaruit dat deze ook niet er aan dacht, ernstig werk van haar te maken. Zij begreep echter niet waarom hij er aan getwijfeld had, dat zij zich een heel klein becije interesseerde voor deu jongen YVeijer en mis schien was juist die twijfel oorzaak, dol zij sedert heel veel aan YVeijer had gedacht. Ook het nogal hevig onderhoud dat zij met Lilli had gehad en dat by na de vriendinnen had docu worden tol vijandinnen, bad baar niet van gedachten doen veranderen en nadat Lilli had bezworen, dat zij nooit ofte nimmer vues had op Weijer en nadat Hilda plechtig had verklaard dat zij er uiet aan dacht met Stieber te trouwen, waren beiden tot de con clusie gekomen da; de heeren dien avond allemaal I niet meer hadden geweten wat zy zeiden. De zaak was daarmee afgedaan, maar toch bad zy zich gege- I neerd, hem te gaan bezoekenze wilde/t wel, maar ze durfde niet goed. Haar moeder had haar aaugeraden, te doen alsof er niets gebeurd was. want zij gaf 't nog volstrekt i niet np, Weijer als schoonzoon te krygen. Nu ja, I Hilda was wel een paar jaar ouder, maar naar haar 1 meening moest toch de vrouw de tougel» vau 'tbe- wiud ui banden hebben en dat ging juist makke lijker als zij de oudere was. Ecu paar malen had zy al geprobeerd Hilda met een boodschapje naar YVeijer te krijgen, maar Hilda had altijd gesleigerd tot mama 's ochtends cathegorisch had verklaard „Ik ga vanmiddag naar de YYreijers en jij gaat mee". Toen hielp geen tegenstreven meer, maar Hilda was toch wel een beetje angstig geweest voor 't weer zien. Maar toen zij hem met zoo'n allerkoddigal verlegen en verbouwereerd gelaat daar by 't tuinhek zag staan, was alle angst verdwenen en nu babbelde zij volkomen onbevangen met hem. Zij had mede lijden met hem uu hij, zoo op hun Bieuneud, tusschen hen in strompelde eu zoo bleek eu verdrietig er uii zag eu deed nl baar best om hem te troosten. ,,'t Zal wel weer gauw beter zyn", troostte zij „zelfs mevrouw Bodeustock is wel weer beter geworden en rydt dagelijks voor haar pleizier maar tot wanhoop van haar paard weer uit. Haar man mag natuurlijk lederen dag mee. Zij is nog onverdraaglijker en hooghartiger gewordeu dsn zij reeds was". „Hoe komt dat?" vroeg YVeyer. „Zij bereidt zich voor op de komst van overste Von Dornbach" nntwooidde Hilda „aan ieder die '.maar hooren wil, vertelt zij dat zij niet kan zeggen hoezeer zy er zich over verheugt, eindelijk eens weer met iemand vau stand in aauraking te zullen komen mevrouw Y'ou Dornbach is een geboren baroune». Bovendien beeft de overste als jong luitenant by het zelfde regiment gediend, waarbij de goede Boden stock bet tot riimee8ter heeft gebracht. Natuurlijk was dat «I laug vóór Bodenstock officier werd, maar dat hindert niet, ze zijn toch 'egimer.ts-kame'aden en u weet, dat dat altijd trekt. Zy ziet zich nu al dagelijks bij de Dombacbs in-en uitloopen, beschouwt uu mevrouw Dornbach reeds als haar beste vriendin, 't Zal mooi worden". Men had inmiddels den salon bereikt en YVeyer had deu huisknecht gezegd, zijn moeder mee te deelen, dat de dames er waren. ll'ordl vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 1