Tft H U LI li Gemengd nieuws. Ingezonden. Marktprijzen. Advertentièn. Dagmeisje E. J. RUiTENBERG, Meid alleen Luxe-Bakkerij 1 gemeub. Zit- eo Slaapkamer. Van ASCH van W1JCK A Co., FLÉHITE AMERSrOOETSCHË Ml f851100 Particulier Kapitaal lathorst Vau Luttoneld, steigertrap aan liet Havik door: T. van Dial f 1290 11. Lablans f 1140 C. Ruitenberg f1014; J. Wildeman f901 en J. van Harpen f959. Gegund aan de minste inschrijvers. De nieuw-model sproeiwagen, die hsel wat doelmatiger werkt dan deanti-dilluviaansche bakken welke tot dusver een deel der straat onder water zetten en het overige gedeelte kurkdroog lieten, is thans in gebruik geno men. Een vrij lievige schoorsteenbrand in de keukenschoorsteen van het 3e bataljon werd gisterochtend intijds gebluscht, eer nog het vuur ernstig ongeval aan de Infanterie-ka- zernes kon berokkenen. De heer J. 11. B., een overigens zeer oppas send man, doch wiens geestvermogens ten gevolge van een ernstige ziekte gekrenkt zijn, heeft in den nacht van Donderdag op Vrydag een ware verwoesting aangericht in luinen aan den Leusderweg. Toen de politie hem opmerkte, verstopte hij zich onder een kleinen berg van alge- rukte bloemen en uitgerukte veldgewassen. Men bracht den ongelukkige huiswaarts, waar nu beter op zijn uitgaan zal worden Als 't vóór een onweer broeiig is, plegen zij, die geen tuin achter hun huis hebben in het straatje vóór hun woninkje te zitten. Eerst wordt een buurpraatje gemaakt,soms een ge meenschappelijk lied aangeheven, doch veelal komt het alras tot woordenwisseling, een en kele maal ge volgd door een vechtpartij waaraan van lieverlede de heele »buurt" deelneemt. Zoo ook hier gisteravond tegen half tien, waar, na gedane zaken op de markt, «Ie be woners van het Vossehol een soort cul de sac bij bet Plantsoen achter de Konings straat de 42 jarige Cornelis de Man, in de wandeling meer bekend als »Scheele Kees" en bij de politie zeer bekend als vechtersbaas en koopman in alles, en de 34 jarige C. L. alras in een woorden wisseling geraakten, eigen lijk een voortzetting van de «kwetsie", welke reeds gisterochtend op de markt ontstaan was en waarover zij al den ganschen dag hadden geruzied. De Man argumenteerde aanvankelijk sterk met de handen en ging ten slotte L. te lijf, wien door den reusachtig sterken uitdrager eenige zeer hard aankomende klappen werden toegediend, zóo zelfs, dat hij zijn mes trok en De Man een steek in de borst toebracht, die zóo aankwam, dat dr. Schreuder, die zeer snel ter plaatse was, slechts den dood kon constateerer. De dader legde een volledige bekentenis af en gaf als verzachtende omstandigheid op, uit noodweer hebben gehandeld. Jntusschen 3taat ook hij zeer ongunstig aangeschreven en heeft hij verschillende vonnissen te zijnen laste. Het eerste onderzoek werd door den heer S. Posthuma, als waarnemend Commissaris van Politie, weer zóo keurig geleid, dat de ustitie uit Utrecht het onnoodig vond, her waarts te komen. Immers het gelukte hem, een der buren tot spreken te krijgenwant zóo vlug was het drama afgespeeld, dat een in de onmiddel lijke nabijheid wonend agent eerst bij zijn komst op bet Bureau van politie hoorde wat er gebeurd was, ofschoon hij tijdens den manssiag thuis was. De buren hadden, als gewoonlijk, vniets gehoord en niets gezien" eigen bekentenis helpt dan niet en dan getuigen te vinden, is hoogst moeilijk. Da dader en het lijk van den verslagene zijn heden naar Utrecht gebracht. Men schrijft uit Baarn De toch al zoo mooie Eemnesserweg, met zijn fraaie villa's en weelderige bloemperken, heeft weder een belangrijke verfraaiing ondergaan. De van ouds als jMolenweg" bekende sparren laan,die tegenover de villa >IJeuveloord" naar het Wiliielrninaparkt loopt, of liever vry steil opklimt, had laugen tijd een zeer onnooglijk aanzien. Het was een holle zandweg met diepe sporen en leelijke boomwortels, die een scherp contrast vormden met de fraai aangelegde omgeving. Thans heeft het Ge meentebestuur dezen misstand weggenomen De Molenweg nog een stukje van het oudste Baarn is herschapen in een fraaien grintweg, terwijl de havelooze driehoek aan 't begin van den weg, vlak over nlleuveloord", thans een ijzeren hek heeft vorkregen waarbinnen een waarlijk vorstelijke bloemenpracht. Dit laatste i3 geschied op kosten van den heer A. Browne, eigenaar en bewoner van »Heuvel- oord", die deze week de werkzaamheden per- soonlijk leidde. Een woord van hulde èn voor zijn vrijgevigheid èn voor zyn smaakvolle versiering is hier we) op zijn plsats. Tot Burgemeester van Nykerk is benoemd nir. D. J. Kuipers, te Utrecht, De bekende houten Eifeltoren in de Leger plaats bij Zeist behoort tot het verleden. Om j zijn 'juwvuiligheid moest hij worden ge- slooihetgeen geschiedde door middel van dynamiet. Toch bood hij nog geruimen tijd weerstand. Eerst na de tweede ontploffing kon bij wor den omgetrokken. Ter herinnering aan het 2n-jarig verblijf van H. M. de Koningin-Moeder in ons vader land, zullen Dinsdagochtend rond tien uur 800 schoolkinderen uit Soest aan 11. M. op het Paleis een aubade brengen onder leiding van den heer O. Bussemaker, Hoofd der openbare school. Het Soester fanfare-korps zal den zang begeleiden. Een verstandige wedervraag is soms meer waard dan bet beste antwoord. In Engeland wordt tegenwoordig een soort voetbal te paard gespeeld, waarby bet paard den bal wegtrapt. Voor dit spel wordt een bal van ruim 1 Meter middellijn gebezigd, op de wijze als wel eerder in de circussen is vertoond, waar het paard den bal tot gronte hilariteit met de achterbeenen tusschi u het publiek schopt. Do paarden schijnen zich intusschen bjj dit voetbalspel minder te amusoeren dan de berijders en vergissen zich soms nog wel eens evenals sommige voetballers door de beenen der medespelers voor den bal aan te zien, hetgeen aan het spel voor de deelnemers de emotie van het gevaar en tevens de eigen aardigheid schenkt, van nogal kostbaar te zijn. Uit particuliere berichten aan de bladen vernemen we, dat volgens de Wiener Allg. Zeitung" de Keizerin-weduwe van Rusland aan een haar bekend, hooggeplaatst Poolsch edelman verzocht heeft om met de voor het Roode Kruis ingezamelde gelden naar Moek- den te gaan, omdat zij dit geld niet aan de post durfde toe /ertrouwen. Er waren zooveel misbruiken, zooveel mal versaties en verduisteringen in het beheer van het Roode Kruis ontdekt, dat de vorstin het niet veilig vond, om het geld langs den gewonen weg te verzenden. Een fraaie boel Volgens ditzelfde blad, is grootvorst Cyril- lus in liet geheel niet op de Petropavlofsk geweest, toen het schip in de lucht vloog. Makarof had hem even te voren aan land laten zetten, omdat zijn gedrukte stemming en de weinige lust om mee te doen, een ongunstige» indruk maakten op de bemanning. De p ins was juist iu de boot, om naar land te varen, toen de ontploffing plaats had. Zoo doende kon hij gered worden. Tegenover het volk wordt echter de gewone, heldhaftige lezing gehandhaafd, zegt het blad. Dat laatste klinkt wel een beetje héél erg apocrief »Le Monde Artiste'' verhaalt, dat Meyerbeer bijna vóór Ambroisethomas een operaMignon' had gecomponeerd. De componist van »les Huguenots" had reeds den tekst daarvoor van den schrijver De Saint Georges aangenomen en de heer Ritl, directeur der Parijsche opéra, was zeer ingenomen met bet planmaar plotseling gaf Meyerbeer bet op. H ij durfdeniet. »lk kan er niet aan denken", zeide hij, »een werk van Goethe te behandelen. Goethe is een soort van Godheid, ongenaakbaar en de Duitsehers zouden het mij nooit vergeven. »Als ik het deed, zou ik misschien wel verinoord worden als ik het ooit waagde, naar Berlijn te gaan." Een uitkomst voor kaalhoofdige». Op een lezing op Stateneilanden (New-York) heeft mevrouw Amelia Holbrook als hare ondervinding verklaard, dat het bespelen van piano, viool, violoncel en harp den haargroei bevordert, terwijl blaas-instrumenten daaren tegen kaalheid veroorzaken. Het opnemen van Ingezonden stukken brougl niet altijd mede, dat de Redactie onvoorwaardelijk inatemt met hun inhoud. Kopij van geplaatste of ongeplaatste stukken wordt uimmer teruggegeven. Geachte Redactie, Voor Uw inlichting in uw vorig nummer mijn dank. Het is wel toevallig, dat daags nadat u mijn stukje plaatste (ik zond het eenige dagen vroeger in) door B. en W. werd gepubliceerd, dat opgave van kiesgerechtigden voor de Kamer van Koophandel vóór 1 Juli moest geschieden. Echter was dit niet het hoofddoel van mijn schrijven. Hoofddoel was om door onderlinge samen werking te verkrijgen, waar van den eenling weinif of geen notitie wordt genomen. Der halve opperde ik het idee om door samen werking een of meer onzer voormannen te stellen voor de Kamerverkiezingen, om in 's lands Raadszaal onze belangen te behar tigen. Alsook zoude ik wenschen, dat agenten en handelsreizigers samenwerkten tot ver- belering van hunne rechtspositie. Vandaar, dat ik verwacht had, dut eenige handelsvereniging, of wel Handel en Nijver heid", mij haar sympathie niet had onthouden, op myn Ingezonden stukje. Maar vond mijn gedachte wel bijv?.! Zeer wenscbelijk ware het m i. geweest, dat aan de vergadering van den Middel- standsbond, welke de volgende week 2d en 30 Juni te Utrecht wordt gebonden en alwaar door de heeren Aalbersen, De Visser en Kete laar redevoeringen zullen worden gehouden, een vierde onderwerp ware toegevoegd en wel »de rechtspositie van de handelsreiziger". Aangezien u adviseert om volgens dr. Kuyper's gezegde niet te veel van de Regeering to verwachten, zou ik nog te elfder ure voorstellen om, mocht er eenige kans toe bes'aan, op bedoelde vergadering dit punt nog ter sprake te brengen. Hoewei ik zeer gaarne zou wenschen, dut dit aan bekwamer hoofd werd opgedragen, zou ik, tor wille van do zaak en tijdsbalve, mij niet onttrekken om deze belangrijke (zelfbestaanskwestie veelal) op genoemde vergadering toe te lichten, of wel ter sprake te brengen. UE. dankzeggend voor plaatsruimte, Hoogachtend, UEDw. dr. J. W. EGU1NK, Handelsagent. De geachte .inzender zal 't wel met ons eens zijn, dat er voor een eventueele candi- daatsstelling voor de Kamer nog heel wat tijd is; voor het tweede punt echter is 'tte laat. Het programma voor den Bondsdag is reeds lang geleden vastgesteld en de rege- lings-commissie zal nu ivel niet meer daar van kunnen afwijken. Doch wat in een goed vat is, verzuurt niet en'uitstel behoeft nog volstrekt geen afstel te wezen. Red. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het Bestuur op MAANDAG den 27 Juni aanstaande, 's namiddags te twee luk, zitting houden ten Raadhuize, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden óok voor liet teruggeven van gelden. HERM. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester. Amersfoort, 24 Juni 1904. Appelen 1'.a f.— Peren f a f Zandaardappelen 11.50 k f2.50. Hoen dereieren 1'3.50 a f3.80 per 100 stuks. Boter f 1.10 a f 1.20 p. k. Kippen f0.90afl.20 Kuikens 1 0. A f0.Piepkuikens f0.4ü a f 0.70 Ganzen f0.a f0.Eenden f0.90 a 11.20 Hazen f 0.—afO..Wilde komjnen fü.i f'0.Tamme konijnen f0.30 a f0.80 p. st. Duiven f 0.40 a 10.50 p. paar. Vette varkens l'O.a 10.Magere varkens f 11 a 1' 13 Zeugen f 40. a f 60. Biggen f7.— lil. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, beet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 100 heet. Zandaardappelen, 00000 st. Hoendereieren, 1400 kilo Boter. Vette varkens, Magere varkens,Var kens voor exportslageryen, 150 Biggen en 10 Zeugen. Bevallen van een ZOON, Baronesse Van DEDEM Skkvatxus. Amersfoort, 23 Juni 1904. Heden overleed, na een lang durig on smartelyk lijden, onze ge liefde Echtgenoote en Moeder CORNELIA ADRIANA VAN DEN BERG 11, in den ouderdom van 57 jaren. Mede namens de kinderen, G. J. W. KOOLEMANS BEUNEN. Kolouel der Iufaaterie op n.a 's-Gravenhage, 24 Juni 1904. Ie Sweelinckstraat 70. In een gezin zonder kinderen fii^ en waar meerder dienstpersoneel is, wordt ten spoedigste voor geheele dagen gevraagd een P. G. boven 16 jaar. Zich aan te melden eiken dag tusschen 1 en 2 uur, Heiligenbergerweg 31. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, buren en verhuren van huizen. gevraagd in een klein vezin te Baarn tegen 1 Augustus, goed kunnende werken en koken. Hoog loon. Verval. Br. onder lett. N.N. aan den Boekhande laar A. B. OERLEMANS, te Paarn. LANGESTRAAT 18. PRIMA MELKBROOD, HOLLANDSCH- enFRANSCH KLEINBROOD BRUINBROOD. rijne ONTBIJT- en SUCADEKOEK, Speciaal adres voor BROZE BESCHUIT, enz. enz. Aanbevelend, C. van OMMEREN. Adres C. OCKHUIZEN, Kampstraat 14. J. VAN RIJSWIJK DE JONG, TANDARTS, deelt zijn geachte patiënten mede, dat hy zijn praktijk te Amersfoort, die tol l Juli a.s. door zijn collega Th. Ch. VAN DER VOORT voor bem zal worden waargenomen, op dien datum ned.rleglen alsdan heeft overgedragen aan genoemden heer VAN DER V OU UT. Commissionnairs in Effecten. Booth straat 12, UTRECHT, Roopen en Verkoopen Effecten. Verzilveren Coupons. Nemen Geld a Dóposito. Sluiten Prolongatiën en Beleeningen. Oudheidkundig Museum Is d a g e I ij k s Ie bezichtigen voor niet-ledeii a IO cent. KOTEGRAC HT 20. Belust zich met aan- en verkoop van Effecten, Incasso's, sluit Prolongatiën, ver leent Crediet in rekening-courant, neemt gelden in déposito met 1 dag opvragen a 2% 14 a2i/2o/0 Kantoor geopend van 9 tot 3. beschikbaar bij groote en kleine bedragen voor le en 2e Hypotheek, ook voor bouw- credieten, landerijen of schepen (met of zon der aflossing). Rente en voorwaarden billijk (geen tusscbenpersouen). Franco brieven onder A B No. 2 Bureau »De Avondpost", Wagenstraat 70, Den Haag. KASSIERS Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buitenlandseh geld Prolongatiën, Beleeningen, Incasseeren en versehafle.i van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. KantoorHuurhuizen 9. C R E D I E TV EREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nir. A. v a n T R A A. MUURHUIZEN, 9. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier; het ontvangen vau gelden a déposito en in rekening-courant.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2