MATINEE E. J RUITENBERG, G. G. Ph. L. Boekelman, AANBESTEDING. Marktprijzen. Advertentiën. Th. Ch. van der VOORT, TUIN CONCERT Reisbelasting. welke voor 1904 belast is met bet afnemen der eind-examens der Hongere Burgerscholen met 5-jarigen cursus in deze provincie. Het ontslag is hem eervol verleend, terwyl in zyn plaats benoemd is de heer J. A. Th. Lubblink Weddik, leeraar aan de Gemeente lijke Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Utrecht. Aan da Rijks Landbouwschool te Wage- uingen zijn bevorderd: naar het hoogste stu diejaar der Hoogere Land- enBoschU uwschool, Nederlandsche afdeeling, de heer H. M'd- huyzen en naar de tweeile klasse der Ne! r- landsche Boschbouwschool de heer P. H. Bur- 8ÖIS- Be heer J. P. Haitsma Mullier, thans Be taalmeester te Terneuzen, is in gelijk ambt benoemd te Roermond. De heer G. J. G. van Bockom Maas, assis tent-resilient te Tjandjoer (Preanger) is daar plotseling overleden. De Ie luitenant der cavalerie J. M. H. ten Kate, sedert 9 Juli 1901 non-actief te Doorn, heeft ontslag uit den militairen dienst ge vraagd. Men herinnert zich, dat verleden jaar een oogenblik gevaar heeft bestaan, dat Neder landsche jongelui met einddiploma H. B. S. 5-jarigen cursus niet langer aan de Duitsche technische hoogescholen zouden mogen studee- ren. Destudenten-vereeniging «Hollandia", te Aken, aan wier optreden voor de belangen ODzer landgenooten 't grootendeels te danken is, dat de Duitsche Begeering die uitsluiting weer ophief, kan nu de besliste verzekering geven, dat ook voor de volgende cursussen de bepalingen omtrent d.- toelating van Neder landers aan de hoogescbool al laar weel de zelfde zijn gebleven als te voren, zoodat er geen enkele reden bestaat om te vreezen voor afwijzing van hen, die een einddiploma H. B. S. hebben. Nadere inlichtingen omtrent de studie enz. te Aken geven gaarne: J. H. Doorman, Barentszstraat 18, 's-Gravenhage, en J. E. Loth, Mauerstrasse 44, Aachen. De temperatuur van het water in de Nieuwe zwemschool was gisterochtend te 7 uur 68° en hedenochtend zelfs 70° F. De nieuwe bad- en zwemmeester, de heer L. Pezie uit Zwolle, die 1 Augnstus zijn func tion aanvaardt, behaalde weer een eersten prijs voor zwemmen en duiken, zijn 25ste gouden medaille. Dit moet gezegd, dat de heer G. van Dorssen er heel gauw bij is geweest om een actueel merk voor sigaren in den handel te brengen. Reeds beden heeft hij in zijn uitstalkast vele kistjes met het merk «Generaal J. B. van Heutsz'' een voor haar prijs goede sigaar, die zeker veel aftrek zal vinden. Eerst hedenochtend half twaalf kon ons worden bericht, dat generaal Van Heutsz om 2.07 hier zou aankomen en te 2.27 zou door- r izeti tiaar »Het Loo". We zonden nog gauw een bulletin uit en in een oogenblik was 'tdoor heel de stad be'ten I zuodat er heel wat belangstellenden aan bet station waren om den generaal te tien. Hoe jeugdig ziet bij er uithoe verbazend kalm en boe vriendelijk en eenvoudig. Met hem waren in de le klasse-wachtkamer de oud-Gotiverneur-generaal jhr. Van der VVijck, de Minister van Marine, graaf Du- moriceau en een zijner zoons. Eerbiedig groette bet vrij talrijke publiek hem toen hij naar de gereserveerde coupé schreed en andermaal toen de trein zich in beweging zette. Door het tuinfeest op «Soestdijk"' waren geen burger- of militaire autoriteiten aan het station ter begroeting van den generaal. Toen 't koud was, klaagden we en her haalden we De Genestet's boutadenu kla gen we weer omdat 'tdag aan dag zóo warm is. Gister bijvoorbeeld: te middernacht 68, om 4 uur 67, om 6 uur 72, om 8 u ir 79, om 10 uur 83, om 12 uur 86 om 2 uur 86 gra den Fahrenheit, enz. 't Kan schikken. Zelfs zou bij een der bewoners van de Langestraat gistermidag een kaars, die in de zon stond, zoowat gesmolten zijn. De Lagere scholen kregen al vrijafde overige hebben reeds vacantie. Alleen de examinandi voor Hoofdcursus en eind-examen Hoogere Burgerschool hebben 'tgenot van de bijkans ondraaglijke hitte. De hooivelden, de boekweit en de aardap pelen verbrandenin de boornen zit de »luus" en de vruchtboomen snakken als de menscb naar regen. Moge hij spoedig komen. Het groot nationaal kegel-concours heeft wel verbazend succes gehad, maar toch is van het reset ve-fonds nog een f400 aange sproken moeten worden. Niet alleen de kegelaars maar ook de kegel clubs hebben voor dat reservefonds bijge dragen en om nu dezen kleinen tegenslag ongedaan te maken, is aanstonds weer be- Bintienkort hopen we daaromtrent meer uitgebreide mededeelingen te kunnen doen. Ook in het aartsbisdom Utrecht is een Har^e-vereeniging gesticht. De «Staatscourant'" van gister bevat de Statuten der «Amersfoortsche slagersver- eeniging". Deze vereeniging stelt zich ten doel het bevorderen van de belangen der rund- en varkensslachterij in het algemeen en van die haror leden in het bijzonder. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. in op geregelde tijden te houden ver gaderingen voorschreven belangen ter sprake te brengen en door het doen houden van voordrachten over ziek to verschijnselen van het vee en over de kenmerken van gezond en ziek vleesch b. de resultaten van de middelen onder letter a genoemd, benevens wat *oor liet doel der vereeniging haar wenscbelijk mocht voorkomen, ter kennisse van het publiek te brengen, zoo noodig schriftelijk. Programma der muziek-uitvoering, heden avond door de «Amersfoortsche Muziek-ver- eeniging" te geven in de tent aan de Koninginne-laan 1. Mnrach. 2. Ouverture „Mignonette" Bauiuaun. 3. Lenteknop, walsMathieu. 4. Fantaisie .Jeanne d'Arc" Keaaels. 5. „Alle negen.'", kegelaara feretmarsch Vau Aaken. fi. Ou*eriurc „La dame de cceur". Duval. 6. New life, waisKomzak. 8. Potpourri populaire No. 7. Kenaud. 9. Finale. Programma van het groot concert bij gun stig weder Zondagavond in den tuin van De Arend" te geven door de «Amersfoortsche Muziek vereeniging" 1. Marseh. 2. Ouverture „La petite duchease" Riceius. 8. .Gage d'amour", mazurka Bauwena. 4. Valse bleueMargis. 6. Marach 2e compagnieKessels. 6. „Allenegen !",kegelaar« leeatmaracb Van Aaken. 7. Ouverture „La dame de coeur" Duval. 8. Tausendscliön, walsNecke. 9. Fantaisie „La parure"VVerkmaun. 10. Potpourri populaire No. 7. Renaud. 11. Fiuale. Van 29 Augustus tot 6 September zullen regiments- en bataljonsoefeningen worden gehouden door het 5e regiment infanterie in de omstreken van Amersfoort, Baarn, Barne- veld, Hoevelaken, Hoogland, Leusden, Nijkerk, Scherpenzeel, Soest, Woudenberg en Zeist, en door het 9e regiment infanterie in de Legerplaats bij Milligon en de omstreken van Apeldoorn, Barneveld, Epe, Errneloo en Putton. Luitenant F. J. C. baron Van Hardenbroek van Ammerstol wordt 18 Juli met 1 sergeant, 2 korporaals en 9 soldaten gedetacheerd in de Legerplaats bij Zeist tot het volgen der pionnier-oefeningen van het regiment genie troepen. De le luitenant O. G. H. Goldermaii en de 2e luitenant J. H. A. L. Strijbosch, van het 5e regiment infanterie, vertrokken heden naar 's-Gravenhage waar zij tot 14 October een cursus volgen bij de Normaal schietschool. Gistermiddag kwam man ons waarschuwen, dat er weer een groote heibrand was, achter in de Vlasakkers. Eerlijk gezegd, was ons de afstand wat ver bij deze hitte en we beklommen dus maar den Sint Joris-toren en jawel, niet alleen bij de Japanscbe boschjes maar ook in de richting van Zeist en van Utrecht waren groote branden te zien. Minder aangenaam was 't gevoel van den zwiopendeu toren, die door 'l luiden dei- doodsklokken gestang in beweging was. De brand 't meest in de nabijheid woedde op het zoogenaamde verhoogde terrein vóór de Japanscbe boschjes. Een geluk mag het heeten, dat deze door een breeden zandweg zijn afgescheiden van de brand plaats. Het vuur kon daardoor beperkt worden tot het verhoogde terrein, dat bijna schoon leegbrundde, Zoowel voor de spoorwegarbeiders als voor de infanteristen die spoedig ter plaatse, wa ren, was 't bijna niet te houden van de hitte an den rook. lu 't bosch van «Nimmerdor" is een zil veren schakelarmband gevonden, welke aan het Politie-bureau hier is gedeponeerd. Do Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 3i-jarigen arbeider C. L. wegens mishande ling van C. de Man, den dood ten gevolge hebbende, overeenkomstig den eisch tot 4 jaar gevangenisstraf. Zij eischte tegen J. van 't W., groenten- koopman, wegens mishandeling van een on bezoldigd RijksveldwachterjteSoesterberp, f8 of 12 dagen hechtenis en tegen J. G., arbeider eveneens te Amersfoort, een maand wegens beleediging van den Burgemeester van Soest en den GemeeDte-veldwachter aldaar. In een der bosscheu van hetSpanderswoud, onder Hilversum, zal 27 Juli a. s. ten 1 ure een openlucbimeeting gehouden worden, uitgaande van den Ring Hilversum en om streken. Afd. Ned. Jong. Verbond. Als sprekers hopen op te treden de heeren D. J. van Aalst, pred. te Amersfoort; A. H. L. de Bel, pred. te IlussumJ. van Bommel Alg. Seer. Ned. Jong. Verbond te Amsterdam Zendeling van Hasselt, W. T. Cli. L. Schulte pred. te Muiden en G. Wisse, pred. te Leiden. Men schrijft uit Leusden: Ouder leiding van een ingenieur is in liet vorige najaar een ploeg arbeiders niet een opzichter boringen begonnen in Aschat op het land van den arbeider B. Smit. Telkens werden geboorde bestaoddeelen tot onder zoek naar het laboratorium te Haarlem ge zonden. Tot heden zijn zij nog altijd op ver schillende plaatsen bezig met deze boringen en thans komen zij eindelijk meer in de rich ting, van waar zij hun werk aanvingen, terug. Die lichting gaat hoofdzakelijk langs de Liniedijk van af de Bruinenburgerbeek tot de Roode brug, bij den Hoogeweg onder Amersfoort. Men vermoed!, dat hier mettertijd een waterleiding voor Amsterdam zal komen, waarvoor velen vreezen doch naar de eigen lijke reden kan slechts gegist worden. Bij het slaan van een nortonpomp opeen j terrein der nieuwe zandsteenfabriek aan het Makelaar, WEVER8NINGEL No. 11 buren en verburen van huizon. Leeraar in PIANO cn ZANG, Utrechtschestraat, hoek Hellingstraat 36. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Doudordag 21 Juli 1904, 's voormiddags te elf unr, ten Raad- huize publiek AANBESTEDEN Het verven van de ban ken en meubelen in de school aan de Beekstraat. Het Bestek is ter Gemeente-Secretarie op franco aanvraag verkrijgbaar a 10 cent. Inlichtingen op het bureau van den Ge meente-architect alle werkdagen van 10 tot 12 uur. Aanwijzing op datum en uur, in het bestek vermeld. De Raad van Baarn besloot heden in een expresselyk daarvoor belegde vergadering generaal Van Heutsz, die volgende week op «Soestdijk" ten bezoek gaat, feestelijk aan sloten om een wedstrijd personeel te houden. tiet station te ontvangen. Valksche pad te Lunteren meent men tus- scben bet zand gouddeelen te hebben ge vonden. Voor nader onderzoek hoeft men monsters opgezonden. 'tZal wel tegenvallen, bet resultaat van dat onderzoek. Twijfel vergiftigt alles en doodt niets. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden en verzonden van het Postkan toor te Amersfoort gedurende de le helft der maand Juli 1904. Brieven E. A. M. Abbing, Amersfoort. S. J. Seefat. Amsterdam. J. H. Dordregter, C. Kooperen, R, Kraan, Swaentjes, Pieter B. van Veen, D. J. Kappen, Herman Munster, Dussart, C. Geerligs, W. Hommel, Madame Alphen, Briefkaarten A. Kremer, H. J. van Beek, De Vries, G. Velhorst, Schuttenhelm, A. van Dam, S. Keyzer. M. M. S. J. Helma, J. A. van Gelderen, M. Hemmes, P. J. Boogaert, P, van Voorthuisen, G. A. Scheltus, 's-Gravenhage. Tilburg. Woold. Brnxelles. Dusseldorf. Luik. Milan. Bad Wildungen. Ouehy. Amersfoort. Baarn. 's-Gravenhage. Wageningen. Frankfurt a/M. Amersfoort, 15 Juli 1904, Appelen f.a f.—Peren f k Zandaardappelen f2.50 i f3.00. Hoen- dereieren f3.35 a f3.50 per 100stuks. Boter f 1.15af 1.30 p. k. Kippen fO.SOafl.— Kuikens fl.it f 1.10Piepkuikens f 0.30 A fü.60 Ganzen l'O.a f0.Eenden f0.90 k 11.20 Hazen f 0.a f0.Wilde konijnen f0.k f0.Tamme konijnen f0.30 k f0.80 p. st. Duiven f 0.40 a 10.50 p. paar. Vette varkens f 0.a f 0.Magere varkens fa fZeugen i'40.— a f52. Biggen f8.- k 112.—. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 150 heet. Zandaardappelen, 70 000 st. Hoendereieren, 1400 kilo Boter. Vette varkens, Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 300 Biggen en 20 Zeugen. GEVESTIGD TANDARTS, opvolger van den heer Van RIJSWIJK de JONG, Lange Bergstr. 7, Amersfoort. Spreekuren 9 tot 12 en 1 tot 4' Toor minvermogenden Maandags en Vrijdags van 8 tot 9's morg. en van 12 tot 1 's middags. LANGESTRAAT 37. EAU DE COLOGNE per flesch en per liter. ZAKSPUITJES en S PUITFLACONS. Coneertzaal „DE AREND", ZONDAG 17 JULI Tan Vit tot 3'/> ure. onder directie van heer H. HENDRIKS. Des avonds ten 8 ure. door de Amersfoortsche Muziekvereeniging. Entróe vry. SCHOUWBURG UTRECHT. Vereenigde Tooneeliiten. Directie: A. SAALBORN. Zondag 17 Juli en vervolgens eiken dag (gedurende de Kermis). Eerste opvoerino van: Aiadijn en de Wonderlamp. Groot Tooverkluchtspel in drie a/deelingeu of tien Tafereelen, naar aanleiding van '.et verhaal uit de „duizind en een nacht'door W. N. PIJPERS. Muziek van S. BENAVENTE. Regie: A. SAALBORN. Nieuwe decoraliëu en machinerieën van den Chef- Tooneelmeeater der Utrechtsche Schouwburg, J. MEINKE. Nieuwe Costumes van J. MULDER. Costumier te Utrecht. Electriscbe verlichtingen en lichteffecten. 8»*- Optreden van het Ballet-ensemble „Exel- sior" en de solo-danseres Mej. LUCIE DONK, van de Kon. Fransche Opera te 's-Hage. Orkest onder leiding van don heer II. KUIJPERS. Aanvang HALF acht. Prij7.eu der plaatsen: Balcon f 1.75. Stalles en le Aniph. fl.50. le Zijloge fl.25. Baignoires en 2e Amph. fl. Parterre f0.76: 3e Arnph. eu 2e Zijloge f0.50. 4e Amph, en Gaanderij f0.80. Plaatsbespreking voor Zondag: Voor Aandeelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publiek den zelfdou dag van 11 tot 12 eu van 1 tot 3 uur. Verder Zondag vau 1 tot 3 uur. Aandeelhouders hebben liet recht om ip.iT' voor iedere voorstelling 6en dag te voren de verlangd wordende plaatsen op te geven. De ondergeleek enden bevelen zich beleefd aan tot het ontvangen van giften voor de Vereeniging REISBELASTING. In 1903 ontvingen zij 1 159.80 en werden uit Amersfoort 5 personen tot herstel van gezondheid 5 of 6 weken uitgezonden. Het hulp-comité voor Amersfoort, mej. D. A. SIDDKK, mej. I. M. VEDER, mevr. SANDBERG, Gejsweit van deu Netten, mevr. KN'OOTE, Van Lanschot Hubhecut

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2