Advertentiën. minuut lang zijn ledematen niet gebruiken kan en dat is lang genoeg om te verdrinken. Dusmond dicht in liet water De nAmersfoortsche Muziek-vereeniging" heeft Zondag zoowel bij de matinee aan de Koninginnelaan als bij het concert in »De Arend" weer bewezen welke groote vorde ringen zij maakt onder de uitstekende leiding van den heer J. A. Jochems. Beide malen was er veel en aandachtig luisterend publiek. Me plaatsel jke afdeeling van den «Bond van Ned. onderwijzers" heeft een onderzoek ingesteld bij de autoriteiten naar aanleiding van het vermeeende weren van Bondsleden bij sollicitatie in deze Gemeente. De Burgemeester, de Wethouder van on derwijs en de Arrondissements-schoolouziener zijn gehoord en hebben verklaard, dat het eenvuudig lidmaatschap van den Bond geen reden is om onderwijzers bij benoemingen te weren. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare Lagere school 3e soort Koningsstraat bestaat uit de dames L. C. üerlemans, te Vrijhoeve-CappelleC. Holsteijn, te Vaassen en D. Rosier, te Hoog Soeren, De »Staats-courant" van gister bevat de Statuten derNaamlooze Vennootschap «Nesen- berend's Cacao-fabriek", gevestigd te Amers foort. Zoo hebben wij dan gisteravond toch ein delijk óok eens een flinke bui regen gehad. De regenmeter hier was sedert 25 Juni al non-actief en ofschoon 't Zondag bij Baarn reeds flink en gisterochten 1 te Eemnes heel hard regende, vielen hier gisteravond te half negen pas de eerste regendruppels, heel zoetjes beginnend, als om den bodem los te maken, en vervolgens crescendo en flink lang ach tereen. Daar was algemeene vreugdedaar was overal geroep vanZie eens 't regentdaar waren er diedein weldoendezoo langverwachte druppel gingen wandelen of zelfs zitten. Eindelijk dan toch regen. Maar 't was dan ook hard noudig; het melk vee vond geen drinken meerhet water m( est aangevoerd in de bussen, die de melk naai de fabrieken brengen; een der fabrieken ontving in éen week 30U0 L. melk minder dan gewoonlijk. De boter sloeg dan ook reeds op. Al heeft het regentje niet veel verademing gebracht, toch is natuur er een beetje door opgefrischt. En nu de couranten beginnen te verhalen van de groote en aanhoudende droogte in 1426, 1473, 1542, 1811, enz. en weten te vertellen dat door den lagen waterstand op de rivieren de scheepvaart wordt belemmerd en met name in stoomzagerijen, meelfabrieken, oliemolens enz. het bedrijf om de hitte moet stilstaan en in Duitschland een 7UÜ00 ar beiders in dergelijke inrichtingen onvrijwillig het werk moeten staken, nu zal 't weer wel spoedig veranderen. Er zitten weer kostelijke kopjes aan de lucht. Kapitein J. C. H. A. Quack, van het 5e regiment is met ingang van 1 Augustus be vorderd tot majoor bij het 2e regiment. Met ingang van 27 Juli zijn bevorderd tot le luitenant bij het 5e regiment infanterie de 2e luitenants F. J. C. baron Van Harden- broek van Ammerstol, L. J. de Wolf en D. J. Gorter, van het korps. Tot 2e luitenant bij het 5e regiment in fanterie zijn benoemd de cadetten-sergeant P. N. van Bavel en L. D. Ke is, beiden her komstig van de Kon. Militaire Academie te Breda. Tot 2e luitenant zijn o. a. benoemd de cadet ten-sergeant van de Kon. Militaire Academie: jhr. J. II. Backer, hij het 10e regi ment infanierie; J. J. M. de Waal, bij tiet 2e regiment huzarenjhr. F. W. L. de Beaufort, bij het Ie regiment veld-artillerie; en L. B. Doorman, bij het 2e regiment veld-artillerie allen van het leger h. t. I.G. P. de Neve, J. A. van Helsdingen en F. H. Gude, bij de infanierie O. 1. L.W. Storm van Leeuwen, bij de cavalerie O. I. L.en J. H. Wesseling, bij de artillerie O. 1. L. In ons vorig nummer verzuimden we uit het aan de Kamer overgelegd overzicht der ontwerp-organisatie van het leger mee te deelen, dat te Utrecht in garnizoen komt een compagnie administratie-troepen. Het doel, met de oprichting beoogd, iade verpleging in oorlogstijd meer te verzekeren, dan tot nu toe het geval is, en te voorkomen, dat veel combattanten aan hun eigenlijken dienst worden onttrokken. Jaarlijks worden de rioodige miliciens (hak kers, slagers, kleermakers, enz. van beroep) bij de compagnie ingedeeld. Om de kosten zoo gering mogelijk te doeu zyn, zullen de in dienst zijnde miliciens worden aangewend bij de militaire bakkerijen, slachte rijen en andere inrichtingen, waardoor het aantal burgerpersonen, thans daarbij werk zaam, kan worden verminderd. Dit laatste mag voor de burger-werklieden van belang zijn te vernemen. Bij de Zaterdag ten overstaan van notaris A. N. J. Vos gehouden verkooping van zeven buizen met erf aan den Soesterstraalweg, nos. 85» tot 8521, elk verhuurd voor f2.05 per week, het winkelhuis met erf op den hoek van Soesterweg en Withoosstraat, ver huurd voor f4 per week, en de zeven huizen met erven aan de Withoosstraat, nos. 1 tot 13, elk verhuurd voor f2.25 per week, werd ile geheele massa voor ('30000 verkocht aan de firma Van Achterbergh Van 't Hof. Bij de ten Raadliuize gehouden inschrijving voor standplaatsen bij de aanstaande kermis waren hoogste inschrijversH. Wolffs,stoom- caroussel, f3100J. Appel, draaimolen, f371.37 Gebr. Alberts, kinomatograaf, f 413 G. Wolffs, hipodrome, f263; Wed. F. Dek kers, poffertjeskraam, 1235; Cbr. de Haan, idem, f226C. M. Vermolen, panopticum, f135; H. van der Zee f101 schiettent f35.75, gebakkramen f45 en f40, enz. Dat is een kleine 15000, ongerekend het gasverbruik, enz. De plaatsen zijn dezen hoogsten inschrij vers toegezegd. Onze uitkijk heeft zich Zaterdag vergist toen bij van uit het hotel «De Berg" tele- phoneerde, dat de bossehen in de richting van de Pvramide óok door het vuur waren aangetast. Wie bij ervaring weet hoezeer men zich bij brand in den afstand bedriegt, vooral in heuvelachtig terrein, zal 't 1 em zeker niet al te zeer euvel duiden, dat bij meende te kunnen rekenen o;. zijn goeden verrekijker. Een onderzoek ter plaatse leerde ons echter, dat de heibrand weer woedde achter de kogelvangers, waar alles weer rookte en smookte en de infanterie weer zwaar werk had door de hitte en den damp. Eerst Zondagmiddag 6 uur rukte het braud- piket in alles -.vas toen weer uit. En Zondag nacht waarschuwde de torenwachter de politie waarom is hij toch niet telephouisch verbonden dat er een denneoosch in brand stond. Ook Zaterdagavond en Zondag gingen weer heel wat mensehen de Leusderpoort uit om den brand te zien. Na den regen van hedennacht zal 't nu wel uit wezen met den brand, dio strikt genomen sedert 14 dezer woedde en heel wat schade heeft veroorzaakt. Maandagavond en warmte; 't kon wel niet anders of er moest gisteravond geklopt wor den. In de Sint Agatha-straat een begin van een snij par! ijop den Woestijgerweg een vechtpartij waarbij een der kampioenen een paar flinke tikken op 't hoofd kreeg. H. D. H. de Vorstiu-Moeder van Waldeck is gisterochtend van «Soestdijk" naar Duitsch land teruggekeerd. Het Koninklijk echtpaar wordt Maandag 1 Augustus op »Soestdijk" verwacht om er eenige dagen door te brengen. Met toestemming van H. M. de Koningin- Moeder zullen Donderdagmiddag '3 uur in het Baarnsche Bosch, naast het paleis Soestdjjk, de Cbr. zangverenigingen «Kerkzang'', van Utrecht en »Soli Deo Gloria", van Soest, onder hun gemeensehappelijken Directeur, den he.T Van der Blij, uit Utrecht, een zang uitvoering geven. Men vraagt ons plaats voor het volgende: Der traditie getrouw zal Baarn ook dit jaar weer op waardige wijze den verjaardag vieren van H. M. de Koningin-Moeder, Am- bachtsvrouwe van Baarn. Ditmaal is iets zeer bijzonders ontworpende voorstelling van een Germaansche Marke (dorp) uit de 2e of 3e eeuw na Chr. Riet den opbouw daarvan is men reeds begonnen. Een groot terrein, bij de Pekingkom in het Baarnsche boscli, is met byzondere toestemming der Koningin- Moeder thans voor het publiek gesloten, om tot Germaansche marke te woi ten ingericht. Men wenscht het leven en het bedrijf onzer voorouders zoo getrouw mogelijk weer te geven. Er komt vooreerst een groote zaalhof (boerderij), van binnen met huiden en schilden behangen, en gestoffeerd met ouderwetsch vaatwerk, drinkhorens, schedels, enz. Verder bouwt men een leemen hut, een zodenhut, een grafterp, een brandstapel voor den lijken- brand, een hunebed, een offerplaats, enz. De veestallen bevatten levende koeion, schapen, kalveren, enz., terwijl op liet erf opgezette kippen en fazanten staan. In de Pekingkom ligt een oud-gerraaansche boot (een uitge holde boomstam) waarin het visschersbedrijf wordt uitgeoefend. De bewoners zijn natuurlijk geheel volgens de vereischte kleederdracht gekleed; ook hun voedsel zal met de historie overeenkomen. Hel bestaat uit grof brood, dat op het terrein in een oven gebakken wordtvleesch, aan hei spit gebrudenboter, kaas, eieren, honigraat, oud gerstebier, enz. Het glanspunt van de feestelijkheden is voor den avond bewaard. Dan wordt door de tooneelvereeniging «De Vriendenkring" de werkliedenvereeniging, waarvan het initiatief' dezer feestelijkheden uitging een serie tableaux vivants gegeven, waaraan 40 per sonen medewerken. Onder meer zal worden 1 voorgesteld een Germaansche rechtsspraak, waarby de zelfde kostuums gebruikt worden, die in den Dallerkuil bij het bezoek der Ko ninginnen dienst deden. Het podium voor de tableaux wordt electrisch verlicht met een sterkte van 4000 kaarsen, zoodat ieder het geheel nog op vrij groote» afstand zal kunnen zien. In een «modernen" hoek van het terrein worden ten behoeve van vreemdelingen buf fetten, bergplaatsen voor rijwielen, auto's, enz. aangebracht. Indien het weer meewerkt, zal het dien dag te Baarn zeer druk worden. Door concessionarissen van den weg van de Eembrug tot den Amersfoortsehen post weg is aan H. M. do Koningin voor den tijd van 3 jaren, verlenging van concessie tot tolheffing op dien weg gevraagd, tot 23 Juli 1907. Bij de directie der «Mij. tot Expl. van Staats-Spoorwegen" bestaat hel voornemen om den naam van het station Zeist—Drie bergen te veranderen in Driebergen, hetgeen zeer ten gerieve van het publiek zal zijn. Immers het station Zeist is dat van de N. C. S. Gelijk we reeds meldden, zal aanstaanden Woensdag 27 dezer door den ring Hilversum en omstreken van het »Ned. Jongelingen verbond" in de bossehen van Spaanderswoud bij Hilversum een openluchtvergadering worden gehouden. Daarin zullen als sprekers optreden 1.15 ds. A, H. L. de Bel, predikant te Bussum; openingsrede; 2uur ds. D. J. van Aalst, predikant te Amers foort; onderwerp: Het geluk der liefde; 3 uur de heer F. J. F. van Hasselt, zendeling te Doteh (Nieuw Guinea); onderwerp: de Papoesche jongeling 4.30 de heer J. van Bommel, Algemeen Secretaris Ned. Jong. Verbond onderwerp Trouw 5.15 spreker nog onbekend. 6.15 ds. F. W. C. L. Schulte, predikant te Muidenslotrede. Het Chr. mannenkoor David", uit Hilver sum, en een muziekgezelschap zullen hun medewerking verleenen. De heer J. Brouwer, bijna 27 jaar postbode te Hoogland, heeft ontslag uit zijn betrek king gevraagd. Schreven we aanstonds na ontvangst, dat de door de firrna I. Wedding, te Harderwijk, uitgegeven «Geïllustreerde wandelgids van Nunspeet en omstreken" er uiterlijk goed uit zag, een soort procf'-wandeling rond Nunspeet heeft ons de overtuiging gegeven, dat ook het inwendige gerust Al ijk goed mag ge noemd. Niet alleen bevat het boekje, in handig formaat gedrukt, tal van zeer wetenswaar dige bijzonderheden over de meest bekende plekjes en aardige volksoverleveringen, maar ook 16 goede kiekjes van de mooiste wegen en fraaiste buitens bij en rond Nunspeet en twee heel goede kaarten van de kom van het dorp en van Nunspeet en omstreken, duidelyk in helle kleuren gedrukt n niet overladen met namen. Het boekje dat 40 pagina's tekst bevat en slechts 35 cent kost, zal zeker gretig door wandelaars en wielrijders worden gekocht. In de jongste Raadsvergadering van Zeist werd o.ra. besloten, aan den tegenwoordigen Gemeente-opzichter, den heer J. Meerdink, den titel te geveu van Gemeente-architect en een nieuwen Gemeente-opzichter aan te stellen op een tractemenl van f800. Het tractement van den Gemeente-architect werd tevens verhoogd met f50. Men schrijft uit de Legerplaats bij Zeist Do Legerplaats is een zeer nuttige inrich ting rijker geworden, die in een groote be hoefte voorziet en wel een douche-badin richting, welke, in aanmerking nemende de middelen waarover kon worden beschikt, zeer practiscb en gerieflijk is ingericht. Men heeft er verschillende appartementen, n.l. voor officieren, onderofficieren, en voor korporaals en minderen, terwijl tevens voor de berging van kleedingstukken kapstokken zijn aangebracht. Door middel van een stoommachine wordt het benoodigde water, in verband met de weersgesteldheid, min of meer verwarmd. Het geheel is afgescheiden door stroo- schermen. Dat er een gretig gebruik van wordt gemaakt, behoeft haast niet gemeld te worden, want in de heide is zulk een gele genheid om zich te verfrisscben niet te ver smaden en daarom lydt het ook geen twij fel of heel het kampeerend personeel is dank baar voor deze onmisbare inrichting. Weldra wordt hier ook een nieuwe zieken barak gebouwd, naar een ontwerp van dr. Nord. Zoo gij in uw woordenboek achter het woord «bezwaren" geschreven hebt«dingen om te boven te komen", neemt hun grootte meer en meer af en eindelijk overwint gij ze. Bij het leekenpubliek bestaat nog maar al le dikwijls de gewoonte om by iemand, die ligt in con aanvul van vallende ziekte, toch vooral maar aan dien toestand een einde te muken. Niets is echter verkeerder, daar men door te trachten den zieke weer bij te bren gen, dikwijls diens toestand verergert. In 't bijzonder geldt dit, wanneer getracht wordt den mond te openen om daardoor de adem haling vrijer te maken, of om den bewusle- looze water in de koel te gieten. Het hoste is, den lijder zoo rustig mogelijk te laten liggen. Een Engelsch geneesheer raadt nu aan, den lijder gewoon op de linkerzijde te leggen, waardoor in de meeste gevallfen een verrassend resultaat wordt verkregen. De kramp houdt terstond op, de kleur van 't gelaat keert terug en de ademhaling wordt beter. Dit middel is zóo eenvoudig, dat het zeker aanbeveling verdient, het bij voorkomende gevallen te probeeren. E L A M E8. 15 regels f1.25; eiken regel meer f().25. Het was voor ons eeno verrassing. Wij gaan voort met eene opsomming te geven van de merkwaardige genezingen, die in de laatste jaren en vooral in den laatsten tyd door het gebruik der Pink Pillen verkregen zijD gewordeu, en we zeggen, vooral in den laaiaten tyd. omdat de 1'ink Pillen thans in Nederland hun burgerrecht verkregen heb ben. Zeer zeker, waarde lezer of lezeres, kent gij per sonen in Uwe omgeving die met gunstig gevolg deze Pillen eveneens gebruikt hebben, en zoo iB het ge gaan met de meeste personen zij hebben van buren of vrienden de gunstige uitwerking vernomen en ze wederzijds aan anderen aanbevolen. Zulks is ook bet geval geweeat met de zuster van den heer W. van den Vlasakker, Groote Gasthuis- laan No. 5 te Amersfoort. Hy sohryft ons n.l. het volgende: „Ik kan U met de grootste blijdschap melden, dat myne zuster na bet gebruik van drie doozen Uwer Pink Pillen volkomen genezen is; voorheen was zij lijdende san eene algemeene zwakte; haar eetlust was van geene heteekenis en haar zoo kwijnende ziende, maakten wij ons bepaald ongerust voor de toekomst, want alle aangewende middelen bleven vruchteloos. Toevalliger wijze kwam ons een Uwer boekjes in banden; wy lazen er de treffende gevallen van genezing in, dit spoorde ons zeer aan en wij hebben ons over onze onderneming niet te betreuren, want thans heeft zij bare krachten terug bekomen en verricht met lust en ijver hare gewone werk zaamheden welke zij voor het gebruik der Pink Pillen had moeien laten varen. Bij deze geef ik U algelreele volmacht, mijn attest te publiceeren op dat het tot nut der lijdende uienschheid uioge strekken." Wij kunnen er echter niet genoeg op aandiinge dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van do echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeeleu bezit ten ze in geeuen deéle. Koopt ze slecht» bij die depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben laat, ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder k.<men, den heer Snabilié. Prijs fl.76 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdrm, hoofdde pothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A. va: ns Wku, dro gist, Langestraat 23 te A mersfot rt, en A. t>* vriks, Kerkstraat 90 te Hiivemsm. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- uctï nezen. ®$i|J ikk Vil WffigÊRJONNc:!}) Afbeelding der doos: w» A AJ V Baron en Baronesse Van DKDEM- Servatius betuigen hunnen dank voor cle bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hunnen zoon onder vonden. Amersfoort, 25 Juli 1904. Kraamvisites worden bij voorkeur a/ge- wacht Maandag 1 Augustus tusschen 2'/a en 4l/2 uur. Heden overleed plotseling te 's-Herlogenboscli onze g. liefde Broeder en Behuwdbroeder, de heer L M. KEETELL, 1e luitenant der Infanterie. J. A. F. KEETELL, H. G. J. KEETELL— plppenghkgen. Amersfoort, 23 Juli 1904. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. V Voor de zoo vele blijken van be langstelling, gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefdon Echtgenoot en Vader ALBKRTUS PETRUS FRANC1SCUS REEDERS on dervonden, betuigt ondergeteekende, ook namens hare kinderen, hartelijk dank. In het byzonder aan de afd. Patri monium, R. K. Volksbond en Christ. Nat. Werkmansbond- Wed- M. H. E. REEDERS— Bytelaar. Amersfoort, 28 Juli 1904.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2