De LUXE-BAKKERIJ Peluche Tafelkleeden Stadsnieuws. Marktprij zeti. Adverte3itiëi3. E. J, RUITENBERG, AFWEZIG arls iUIIDDS HIGH!. VERLOREN. GYMNASIUM Gem. lamer met Slaapkamer, assistentie ia de buisbouding, eerste kwaliteit HELKBRQOD. BRUINBRQOD, FORUM IIIM1UII', OPRUIMING Aanbesteding*. Ian ten valt. Gedachtig aan de Nederlandsche langzaam heid druk ik de hoop uit, dat Carnegie het nog zal beleven, dat de eerste steen van hel Paleis voor het llof van Arbitrage gezet worde op het Alexanderplein te 's-Graven- hage". Niet dr. Oort doch ds. A. M. A. Revnders, Reinonstrantsch predikant te Alkmaar, zal morgenochtend te half elf voorgaan bij de godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk hier. Dr. Oort zal 7 Augustus de beurt van ds. Revnders vervullen. In de Luthersche kerk hoopt voor te gaan ds. L Schutte, Luthersch predikant te Utrecht. Ter gelegenheid van den iüsten verjaar dag van 11. M. de Koningin-Moeder zal aan staanden Dinsdag om 12 uur een groote parade worden gehouden door het garnizoen op het voorterrein der Infanterie-kizernes, dat gedurende de wapenschouwing toegan kelijk is voor liet publiek. De troepen zullen worden gecommandeerd door majoor P. G. Weuringh, van het 5e re giment infanterie. De Keurmeester der visch heeft hedenoch tend alweer een partij bot dooreen Bunschoter aangevoerd, afgekeurd en voorde consumptie onschadelijk gemaakt. Het plaatselijk telefoon-net is weder met éen aansluiting vermeerd en wel voor den heer J. D. Reimann Jr., Regentesse-laan 1, met no. 107. De temperatuur van het water in de Nieuwe Zwemschool was gisterochtend te 7 uur 64° en hedenochtend 05° F. Vreemd toch dat, wat men hier ook op 't getouw zet, er zoo weinig medewerking is. We zullen nu maar niet spreken van den Koninginnedagdaartoe zal iu 't volgend nummer wel gelegenheid worden geboden. Oók niet van het Kegel-concours in «De Vereeniging" 't mocht wat voorbarig zijn. Maar nu hooren we weer, dat voor het zwemfeest, dat gegeven wordt tot viering van het eenjarig bestaan der Zwemschool, zoo weinig liefhebbers zich aanmelddentwee en drie voor elk nummer. Elders zijn er aanstonds te veelhier moeten ze steeds opgepord. Hopen we voor 't welslagen van dit feest, dat deze kleine uitweiding moge helpen. Iu de vierde groep van het eind-examen der Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cursus in deze Provincie zijn van de21can- didaten 19 geslaagd. De 6 candidal en der Hoogere Burgerschool hier slaags .n allen, in deze volgordeG. H. Dorrestein, G. R. Herwig, J. H. Hartog, D. L. Hoes, Johanna O. Matthijssen en Aletta E. van Laaren. Bij Kon. besluit van 26 Juli is bij het wapen der cavalerie van het leger in Ne- derlandsch lndië, van en met 1 Augustus e.k., in activiteit hersteld de gepensiouneerde luitenant-kolonel van dat wapen jhr. L. D. C. de Lannoy, vroeger hier woonachtig. De heer J. C. A. Zitwing, vroeger onder wijzer hier, is door den Minister van Kolo niën ter beschikking gesteld van den Gou verneur-generaal van Nederlandsch-Indië om te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij het Lager onderwijs voor Euro peanen en daarmee gelijk gestelden daar te lande. In ons vorig nummer verzuimden we, bij de vermelding van de toelating vau den heer A. Drijfhout van HoofT als cadet der aitille- rie aau de Knn. Militaire Academie te Breda, bij te voegenherkomstig van de Cadetten school te Alkmaar. Dit schijnt het denkbeeld te hebben doen ontstaan, dat dit examen de jongelieden gold, herkomstig van Hoogere Burgerscholen^nz. I)at is echter niet het geval. Het examen voor laatstbedoeldcn is nog niet geheel ge ëindigd, zoodat de uitslag daarvan eerst later kan vermeld. Hopen we, dat de adspiranten van de Hoogere Burgerschool hier allen slagen voor het wapen hunner keuze. De Ie luitenant J. Govers, van het 5e regi ment infanterie, is op zijn verzoek overge plaatst naar het 1e regiment eri komt te A.sen in garnizoen. De le luitenant II. Ritsma, van het 9e regiment infanterie, is op zijn verzoek over geplaatst bij het 5e regiment en bestemd voor de 2e compagnie 4e bataljon. Programma van het extra-concert door de kapel van het le regiment huzaren onder directie van den heer II. A. Maas morgen avond op het terras van «Amicitia" te geven: 3, „Het lo Regiment", marsch Maas. 'J. Ouverture militaire, opus 24 Mendclssnlm. 3. „Gan* allerliebst", WalzerWaldleufel. 4, „Glühwiiriijchen", Idylle aus der Operette „Lysistralu". Paul Lincke. 5. Potpourri aus der Operette „Dor Zigeuner Baron". Strauss. 0. Jubal-marachMsas, 7. Ouverture de concertRichard Holl. 8. Le postillon amoureus, concert polka voor piston-solo. Van Anken. 9. „Die Nachtigall und die Frösche". Eilenberg. 10. Grosse Fantasie aus der Oper „Die Zauberfliite". Mozart. Finale, „Daar konion de Huzaren aan". Maas. Programma van het concert door de «Arriers- sfoortsche Muziek-vereeniging" morgenavond in »I)e Arend" te geven: lr Marsch. Ouverture „Mignonette" J. Bauinaun. 3. Valse bleueMargis. 4. Fautaisie „La fée des Alpes" Rodeur. 5. Marsch „Hoch Habsburg". Kral. G, Ije retour, ruarschMathicu. 7. Polka voor piston, door den heer J. van Eykclenhurg. s. „Gage d'ainour'', mazurka. Bauwens. 0. Potpourri populaire No. 3 Itenaud. 10. Fantaisie „Roméo et Juliette". Bellini. 31. Finale. De «Amersloortscho Muziek-vereeniging" zal aanstaanden Dinsdagavond te S uur, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M.de Koningin-Moeder, een uitvoering te geven in de muziektent aan de Koninginnelaan en daarbij het volgend programma ten geltoore brengen 1. Marsch. 2. Ouverture „Le dame de coeur" Duval. 3. „Gage d'amour", mazurka Bauwens. 4. „Tausendsehi'in", walsNecke. 5. Fantaisie „Ri've de bouheur" Kessels. 6. Le retour, marschMathieu. 7. Ouverture „Mnrie Tlenrietle" Montague, il. Potpourri populaire No. 3 Renaud. 9. Volksliederen. 10. Finale. Mogen we er even aan herinneren, dat van heden tot en met Zaterdag 27 Augustus iederen Zaterdag speciale treinen der H. IJ. M. loopen via AmersfoortKleel naar Dïisseldorf, welke des Maandags terugkeeren. Men zie de aanplakbiljetten. Uithet Jaarverslag van de »Ned. vereeniging tot bescherming van dieren" blijkt o.a., dat het ledental der afdeeling Gooi- en Eemland op 31 December 1903 bedroeg 465, van welke 105 te Amersfoort. De vrijzinnige kiesvereeniging «Amersfoort" houdt Maandagavond een Algemeene vergade ring o.a. tot liet stellen van een candidaat voor den Gemeenteraad (vacature-Croockewit). Men verzoekt ons mee te deelen, dat de 11de Groote nationale schietwedstrijd der «Kon. vereeniging van Nederlandsche Scherp schutters" zal worden gehouden van 5 tot 14 Augustus op de 20 banen van «Ocken- burgli" bij Loosduinen. De circulaire en hel programma van dezen zeer belangrijken wedstrijd liggen voor be langstellenden ter inzage te onzen bureele. Een deel van het bedrag, door de heeren J. B. de Beaufort en mr. J. F. de Beaufort ter beschikking gesteld van den commandant van het regiment genie-troepen, is mede be stemd voor liet garnizoen hier, dat hulp ver leende bij de heidebranden. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde drie arbeiders te Amersfoort, beklaagd van diefstal van visch, met verbreking, ten nadeele van P. A., ieder tot een maanden een koopman, beklaagd van diefstal van ijzeren roosters ten nadeele van de H. IJ. S. M., tot 3 maandeu gevangenisstraf. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins der Nederlanden komen Maandag te 12.38 spoortijd te Baarn en zullen tot 11 Augustus op «Soestdijk" vertoeven. Dat zal Dinsdag een heele uittocht worden naar Baarn. 't Plan bestaat, 's avonds van de Varken markt een tocht met verlichte fietsen te onder nemen. Ieder die een fiets heeft en aan eiken kant van het stuur een lampion wil hangen, is daarbij welkom. Men stelt zich voor, tegen 7 uur ai' te rijden. Zoowel het Stationsplein als de Brink te Baarn zullen schitterend worden verlicht. De toegangsprijzen tot de Gerinaausche marke, bij de Pekingkom, zijn als volgt van 91 uur 50 cent; 12 uur ontruiming van 24 uur 2 guldenvan 4—0 uur 25 centvan 58 uur ontruiming. Voor de vier tableaux-vivants gelden vier rangen, lil. van f 1.50, f 1, 10.50 en f0.25. Zij vangen aan te half negen en eindigen te half elf. Ook in de Kamp van Zeist worden groote feesten voorbereid door hut regiment genie troepen, welke te 2 uur aanvangen en waarhij «burgers" en vermoedelijk ook wel bur geressen gaarne gezien zullen worden. In de Donderdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Baarn werd in gediend de Gemeente-rekening over 1903, sluitende met een voordeelig saldo van f 16 528, bij een belasting van Of-%. Al zal 't nog wel een heelen tijd duren eer, om maar eens iets te noemen, de Leus- derweg wordt gewestrumiteerd, toch zullen althans enkele Amersfoorters welhaast kunnen genieten van een stofvrij gemaakte») weg. De Raad van Bussum heeft namelijk be sloten, den 's-Gravenlandschon weg lot «Cruys- bergen" nog vóór de eerstvolgende races, op 7 Augustus, met Westrumite te doen behandelen. Wandelaars, fietsers en andere toeristen mogen in 't begin der volgende week wel even uitkijken als zij in de buurt van Putten en Ermeloo komen. Maandag t'xh beginnen daar de groote cavalerie-maooeuvrcs. In de Donderdag gehouden vergadering van de Gemeente Soest werd o.m. besloten het subsidie voor de Teekenschool van 1'300 tot f40U te verlioogen, daar die bijdrage als voorwaarde is gesteld voor het genot van het subsidie van de Provincie ad f200 en van 't Rijk ad f700. Ingekomen was een schrijven van Geil. Staten, waarin wordt voorgesteld in art. 1 der Bouwverordening de bepaling te doen vervallen, dat voor hel sloopen van woningen ook de toestemming van II. on W. werd vereischt. De Raad be sloot evenwel, de bepaling te handhaven, en desnoods in hooger beroep te gaan. Men kan een goed dienaar wezen zonder zich nog tot lakei te maken. Caprê, de Zwitsersche wcorproleet, voor spelt het volgende omtrent het weder in Augustus: De eei'ste week dezer vac.antiemaand zal men, volgens hem, slecht weer hebbenregen en -.vind. Van 9 tot 12 Augustus zal hel mooi, warm weder zijn. Den 12en komen er onwedei's aan de Golf van Gascogne (misschien ook elders). Van 12 tot 20 Augustus zal het afwisselend helder en regenachtig weer zijn. Van 22 tot 29 Augustus is weder mooi, warm weder te wachtenmaar den 30en en 31 Augustus dreigen weder zware regen-en onweersbuien. Gelukkig voor onzen Koninginnedag komen echter de weervoorspellingen nogal eens niet uit. De maand Juli bij v. had volgens de weer kundigen «koud en regenachtig" moeten zijn en ze was over warm en over droog. Amersfoort, 29 Juli 1904. Appelen f4.— a i'5.— Peren f4.- a f0.Zandaardaupelen f2.50 a 1'8.Hoen- dereieren 1*3.00 a f4.-- per 100 stuks. Boter f 1.20 a 11.35 p. k. Kippen f0.70 af L— Kuikens f I. a f 1.20. Piepkuikens f 0.30 a fO.OO Ganzen f0.a f0.Eenden 10.90 a 11.20 Hazen f 0.af'O.Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konijnen i'0.30 a 10.80 p. st. Duiven f 0.40 a 10.50 p. paar. Vette varkens f 0.a f 0.—. Magere varkens f 10 a 110 Zeugen 150.— a f70. Biggen 15.— a 18.50. Aangevoerd waren ongeveer10 heet. Appelen, 20 heet. Peren, heel. K lei- aardappelen, 150 heet. Zandaardappelen, 70000 st. Iloeudereieren, 1300 kilo Boter. Vette varkens, 20 Magere varkens,Var kens voor exportslagerijen, 350 Biggen en 20 Zeugen. Gevoudon voorwerpen. Een bovenstuk van een gouden oorbel een klepmand met gevulde flesschen. Rechthebbenden vervoegen zich aau het Bureau van politie. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verhuren van huizen. J. H. A. W.VEENENDAAL, Confiseur. Cuisinier, LANGESTRAAT 108. van 30 Juli tot 17 Augustus De praktijk wordt door de burgergenees- heeren waargenomen. Een gouden DAMES-HORLOGE met klein nikkelen KETTINKJE Do eerlijke vinder gelieve bericht te zen den aan den heer P. M. van SET TEN, Gemeente-ontvanger te Doorn. te AMERSFOORT. liet TWEEDE toelatings-examenznl worden gehouden Maandag en Dinsdag 5 en 0 Sep tember. Men wordt verzocht zich aan te melden vóór 25 Augustus bij den Rector, J. H. MOLL, Utrcchtsehe weg 14. Te HUUR aan de Varkens- WK markt na verkiezing met of zonder pension. Adres te bevragen, bureau (o ide) Amers- foorlsche Courant, Kortegracht 9. Er biedt zich aan een net MEISJE ter enz. Er zal meer gelet worden op goede behandeling dan op salaris. Brieven onder «assistente", bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Langestraat 18 levert beslist Neemt een proef met mijn hetwelk 2 a 3 dagen verscu blijft. Aanbevelend, C. van OMMEREN. Magazijnen van TAPIJTEN, BEDDEN-ARTIKELEN, enz., Langestraat 03, over de Kiommestraat. Teiephoon 88. van een groote partij en eenige door het étaleeren beschadigde GORDIJNEN. Hollandscbe IJzeren Spoorweg Maatschappij. Op Maandag 15 Augustus 1904, des na middags te half twee uur (Greenwichtijd), zal in het Centraal Personenstation te Am- sterdam, in het lokaal naast de Wachtkamer 3e klasse, (ingang Vestibule) worden aanbe steed volgens bestek No. 1003 Het maken van twee los- steigers met vier dukdalven en bijbehoorende werken, aan het boveneind van den aanlegsteiger voor de Hol- land-Amerika Lijn te Hoek van Holland, Begrooting f44 600. Met bestek met 1 teekening is tegen be taling van fl.50 verkrijgbaar aan het Cen traal Administratie-gebouw der Maatschappij, aaa het Droogbak te Amsterdam, Dienst van Weg en Werken, Kamer 154, of op franco aanvrage aan dien Dienst, met toezending van het bedrag in postwissel (postzegels worden niet iu betaling genomen en aan aanvragen zonder postwissel wordt geen ge volg gegeven). Aanwijzing geschiedt als in het bestek is vermeld. De Raad van Administratie. Het Gedelegeerd Lid R. van HASSELT. nri n Nederlandsche I O IHypotheek- en Crediet- I I Vereeniging, %m nu me mm prinsengracht 708, AMSTERDAM. verstrekt gelden op le en 2e hypotheek, rente 4 it 5 pCt. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langen termijn van af f300 tot elk bedrag, aflossingen in 510, 1520 jaren.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2