TE KOOP Concertzaal JE AREND". B AL-CH A.MPÊTRE. SIGAEEN-MAGA2IJN. Stadsnieuws. Correspondentie. Advertentièn. E. J. RUITENBERG, G. G. Ph. L. Boekelman, een flinke DIENSTBODE Kruiskamp; daar werd door do Gemeente oen straat gelegd, die onbegaanbaar is. Spr. wilde de Gemeente autoriseeren, daarin gas buizen te leggen, doch de Gemeente vroeg een naar honderd gulden. Nu is 't er 's avonds bij duisternis een moordenaarshol. Een der heeren maakt de opmerking, dat dit niet bepaald een aanbeveling is voor de daar liggende woningen. De heer P. Van Achterbergh kan niet gelooven, dat de heer Hontelé werkelijk meent art. 8 te behouden als hij slechts een paar lantaarns krijgt aan de Kruiskamp. De heer H o t e I zou wenschen, dat, als elders, de Gemeente straatbelasting hiei' maar dan ook puik de straten onderhield en goed verlichtte. Velen: De staat-belasting komt er wel De heer Van 't H o t' zou wel wenschen te weten of de Dorresteinsehe steeg óok moet bestraat, gerioieerd, enz. omdat daar een paar woninkjes aan staan. Spr brengt hierna het voorstel- Aehtenbergh in stemming, dat wordt aangenome met op éen na alge- meene stommen. Art 8 wordt dus geschrapt. De heer Van 'tHof zegt nu ongeveer: We zijn aand einde en resumerend moetik zeggen, dat we heel wat hebben afgedaan. Eerst echter nog verder werk, dut een in- tusschen in kleiu-comité kan geschieden. Spr. zou wenschen, dat een commissie van vijf leden werd benoemd, welke een adres aai1 den Raad ontwerpt, waarin de bezwaren en voorgestelde wijzigingen worden opgesomd. De heer L. vanAchterbergh meent, dat de Pers de bezwaren reeds heeft ter kennis gebracht van de Raadsleden en zulks op zeer voldoenden wijze. De heer Van 'tHof wil <!at volstrekt niet ontkennen, de Pers heeft inderdaad zeer veel gedaandoch spr. herinnert, dat we den geordenderi weg moeten bewandelen en onze wenschen en verlangens in behoorlijken vorm aan den Raad moeten kenbaar maken. Het samenstellen van dat request kost maar éen avond. Tot leden der commissie worden nu aau- gewezen de heerenBoerkoel, J. R. van 't Hof, C. Ruitenberg, Salomons en Van Schaïk. Hierna werd de vergadering gesloten. Nog niet beslist is, omtrent de bij art. 0 voorgestelde arbitrage-commissie, ingeval van verschil van gevoelen tusschen bouwtoezicht en bouwers. In de Luthersche kerk hoopt aanstaanden Zondagochtend vóór te gaan ds. J. L. F. de Meijeo, van Wier. Ook de gewone audiëntiëu van de Ministers van Marine en van Binnenlandsche Zaken zullen deze week niet plaats hebben. Pe Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie inaakt hekend, dat, met ingang van 29 Augustus, te Doorn een interlocaal Rijks-telephoonbureel voor het algemeen ver keer wordt geopend. De diensturen op werkdagen zijn van 7.30 tot 11.30 voorm., van 12 30 tot 2.30 en van 0 tot 7 nam. (Greenwiehtijd). Op Zon- en feestdagen geen dienst. Gistermorgen overleed te Rotterdam, ten huize zijner zusters, de heer N. J. Weelden- burg, hoogleeraar in de Bespiegelende Wijs begeerte aan het seminarie der Oud-Katho lieken hier. Geboren te Rotterdam 25 Mei 1839, werd hij in Mei I8GÜ tot Prefect der Humanisten bij bovengenoemde inrichting aangesteld en 9 Sept. 1876 tot Professor in de philosophic benoemd. De overledene huldigde de spreuk van Ovidius »bene fix it, qui béne latuit", d.w.z. voor zijn studie levende, bewoog hij zich weinig in het openbaar. Allen, die het voor recht hadden hem echter van nabij te kennen, genoten van zijn fijnen critischen geest, welke zich gaarne in humor uitte. Zijn heengaan is een groot verlies voor het Seminarie. Aangezien gebleken is, dat niet alle thans voor motorrijtuigen nog niet afgesloten wegen aan den eisch van 4 Meter breedte voldoen, /.ooals reglementair is bepaald, zijn de Ge meentebesturen in de provincie uitgenoodigd, aan de Gepeputeerde Staten van dit gewest een opgaven te doen toekomen van de wegen, in hun Gemeente gelegen, waarvan de rijbaan niet de vlakliggende bermen niet overal (be halve op de bruggen) een breedte van ten minste 4 Meter heeft. De Raad dezer Gemeente zal vermoedelijk aanstaanden Dinsdag weder een openbare vergadering houden. De temperatuur van het water in de Nieuwe zweminrichting was gisterochtend om 7 uur en hedenochtend 59°. Aan den heer Zondervan is met ingang van 1 Februari 1905 eervol ontslag verleend als opzichter van den weg bij de H.IJ.S. M. De heer P. M. Sweig, commies 2« klasse bij de H. IJ. S. M., is door de Directie aan gewezen als plaatsvervangend stations-chef. De heer T. Dorresteijn, thans te Zeist, legde met gunstig gevolg af hel examen voor de hoofd-acte. We hebben hier een vereeniging, die nog slechts een paar maanden bestaat«Ko ninginnedag" is haar naam maar al is ze nog maar jong van jaren, doch heeft zc al veel belangstelling. «Het beste ziet men dat uit het leden aantal dat nu reeds de 1200 bereikt heeft. Aan vaste en bijzondere bijdragen beschikt de vereeniging nu reeds over zoo'n bedrag, dat te verwachten is, dat 31 Augustus, op waardige wijze zal gevierd worden. Het feest-programma vermeldt: reveille met muziek en herauten te paard optocht groote allegorische en reclame-optocht pa rade concerten door verschillende muziek korpsen op verschillende punten in de ge meente, en tot slot een groot vuurwerk. Van particuliere zijde is een bedrag van f 100 aangeboden ter verloting onder de muziekkorpsen, uit audere Gemeenten, die hier concerten zullen gvven. Aldus schrijft men uit Hilversum, waar men er zich zeker over verbaast, dat Amers foort niets doet, naar buiten althans. Gouverneur-generaal Van Heutz, vergezeld van luitenant-generaal Snijders, Inspecteur van het wapen der infanterie, en het Eere en Uitvoerend comité, zal Zaterdagochtend 9.14 te Amersfoort aankomen om te 9.38 door te reizen naar Kampen, waar den gene raal in het gebouw van het Instructie-bataljon het Nationaal huldeblijk zal worden aange boden. Een zeer ongezochte gelegenheid voor het ofiicieis-^orps te Amersfoort om den gene raal hulde te brengen. Het hoofdkwartier van den leider der groo'.e manoeuvres der 2e divisie, generaal-majoor A. J. Prins is gevestigd: op6"en7 September te Veghel, op 8 en 9 September te Helmond, en na 9 September te Eindhoven. Kapitein A. F. K. Graswinckel, van het 5e regiment infanterie, overgeplaatst naar het regiment grenadiers en jagera en ingedeeld bij een der jager-bataljons, heefteerstgenoemd korps verlaten. Reserve-luitenant P. A. Fuijt, van het 5e regiment infanterie, is weder in actieven dienst getreden bij het 2e bataljon. Gedurende de aanstaande manoeuvres wordt paardenarts 2e klasse W. Folmer, van het 2e regiment veld-artillerie te 's-Graven- hage, gedetacheerd bij het le regiment veld artillerie hier. Programma van het concert (bij gunstig weder) hedenavond half acht te geven op het terras van «Amicitia" door destafmuziek van het 5e regiment inianterie, onder directie van den heer G. K. G. van Aakeii 1. „Tbe Directorate", inarch Soma. 2. Overture „Euryantbe". C. M. ron Weber. 3. „Auf Glüekea Wogen", Walzer Waldteufel. 4. Grosze Fantaisie aua der Oper „Die Zauberflüte" Mozart. 5. Einleitung zum drilten Act und Brautcbor aua „Lohengrin" Rich. Wagner. 6. Suite du ballet „Coppélia" Leo Délibes. 1. Introduction et Valse de lapoupée; II Danse de fête et Valse des heures; III. Czardas (danse hongroise); IV. Galop final. 7. a „La Séréuate" (Engellied) Braga. 6 „Klange vom Rhein", Gavotte Latann. 1. Grande fantaisie de l'opéra „La fille du Régiment". Donizetti. Blijkens het bestek voor de of^eptember te houden aanbesteding van werken op het stations-emplacement hier bestaan deze uit: den bouw der halte by de Kleine Koppel; dien van een draaischijf bij het voormalig station N. C. S.; rioleering van het emplace ment; het maken van houten hekken aan weerszijden van den Stationsweg; het aan leggen van een bloemperk voor de woning van den stations-chef en het plaatsen van 5 lantaarns op het Stationsplein. Als de Gemeente daar nu óok nog een urinoir deed stellen, zou 't bijna volmaakt wezen. Het stelletje Zigeuners trekt weer het Gooi in. Zij kampeeren nu ten getale van rond 75 co de Blaricumsche heide. Nog niet zoo heel lang geleden genoot een op 'tschietterrein zeer geduchte vereeniging van hier ten volle van den mond der Eem. Niet minder erg heeft een Amsterdamsche club er van gelust. Een barer leden deelt aan «De Echo" een getrouw relaas van de wederwaardigheden, die de club op haar reis, Zondag, naar Baarn over de Zuiderzee, had, of liever op de terug reis, want de heenreis liep zonder bijzondere incidenten af. Maar terug Het bleek, dat de kapitein der boot, die in de week op Purmerend pleegt te varen, in deze dreven te eenen male onbekend, terwijl /•ju kompas bovendien onklaar was. Fin zoo geviel het, dat men, om 7 uur 's avonds uit Baarn vertrokken, een uur later op de Zui derzee hulpeloos rondzwalkte. Het vuur, dat men in zicht kreeg, kon wel Harderwijk zijn, verklaarde de kapitein, die heg noch steg, hij wijze van zeggen, meer wist, en maar ijverig peilde eu met den machinist overlegde om ten minste maar niet aan den grond te varen. Na eenige uren dwalen, kwam weer een licht in zicht, dat bleek het licht van de om 7 uur verlaten monding vau de Eem te zijn. Het was inmidddels twaalf uur 's nachts geworden. Aan boord heerschte onder de 150 passagiers, mannen, vrouwen en kinderen, een stemming van onrust, die men zich ook zonder nadere omschrijving wel zal kunnen denken. Tegen het voornemen van den kapitein om maar op stroom te blijven liggen tot het krieken van den dag, openbaarde zich een zóo krachtig verzet, dat van dit plan afge zien en de Eem werd opgevaren tot zoover dat ging, want al spoedig was de weg ver sperd door de ophaalbrug, waarbij in het holle van den nacht geen bruggeman te re- quireeren was. Het eind der lijdensgeschiedenis was, dat men den tocht door het nachtel ijk duister te voet naar Baarn ondernam, eu vandaar 'sochtens 7 uur naar Amsterdam vertrok, afgetobd, slaperig, en vol verontwaardiging over de reederij, die den pleizierreizigers dit koopje had geleverd. Als groote zeldzaamheid, zegt de «Hilv. Crt." verdient verraeldiug, dat op de buiten plaats «Gooilust" te 's-Gravelaud een bamboe- plant in vollen bloei «taat. Dit gebeurt hoogst zelden en zonder twijfel moei hel aan den warmen zomer worden tuegesêhreven, dat deze Chinecsche plant haar eenvoudige bloemen vertoont. Een buitenkansje voor de wielrijders. Hoe dwazer een dwaasheid, des te beterte eer toch sterft zij haar eigen dood. Aan «Een getrouw lezer". De Burger lijke stand te Zeist beantwoordde uw vraag of op 31 Augustus, den verjaardag van H.M. de Koningin, aldaar huwelijken worden vol trokken zeer laeonisch met: «Waarschijnlijk wel". We hopen hiermee uw vraag te hebben beantwoord. Red. Burgerlijke Stand van Amersfoort van 18 Aug. tot en met 24 Augustus. GEBOREN Maria Adriana, d. van W. van Rouendal eu A. J. Bakker. Alida Hen- drika, d. van G. van Nieuwenhuijzen en D. H. van Giukel. Hendrika Sophia, d. van G. van Oost veen en J. C. Pijpers. Maria Elisabeth, d. van J. L. H. de Jong Schou wenburg en A. J. Parker. Jan, z. van J. Overeem en J. M. C. Pol. Alijda Maria, d. van J. de Gooijer en A. M. van 't Riet. Joannes Cornelia, z. van T. Smink en T. Berg. Elisabeth Henriea, d. van S. H. Massa en E. M. A. van der Vliet. Karei, z. van G. M Schweiz en J. Kissing. Pe- tronella, d. van J. Tommel en W. Nijland. Johanna Maria, d. van H. L. Maijer en M. te Beek. ONDERTROUWD: L. van den Ham en L. M. Bukkenes. J. J. Bijl en R. Bakker. GEHUWD: W. L. Morsink en A. C. Itt- mann. OVERLEDEN Gerardus Schinnij, 4 m. Abraham VerhoefF, 3 m. Een levenloos kind van 't m. geslacht van W. Priem en B. Bliekendaal. Sahina M u-ia Ederveen, 4 m. Wouterus Marin us van Groen steijn, 16 d. Arnoldus Joachim Dijs, 3 m. Ar.na Maria Krijnen, 5 m. Antonia Wil- helmina Gerritsen, 3 m. Een levenloos aangegeven kind van 't vr. geslacht van L, A. van Munster en A. H. Westhof. HlBeleefden dank aan hen, n** ji" die de welwillendheid had den, ons een exemplaar der Oude Amer8foortsche Courant van 7 Juli toe te zenden. De Administratie. Makelaar, WEVRKSSINGEL No. 11 huren en verhuren van huizen. Leeraar in PAINO en ZANG, UtrecMscMraat, M Hellingstraat 36. Ontbinding Vennootschap. Bij acte dd. 17 Augustus 1904, voor den ondergeteekende ADR1AAN NICOLAAS JAN VOS, notaris ter standplaats Amersfoort verleden is tusschen de heeren ADRIANUS PIETER HOUTZAAGF^R, wonende te Amers foort en PI ETER van VEEN, wonende te Amsterdam, met ingang van 31 Augnstns 1904 ONTBONDEN de vennootschap «HOUT- ZAAGER Van VEEN", gevestigd te Amers foort ten doel hebbende de onderneming van eenen stoombootdienst tusschen Amersfoort, tusschengelogen plaatsen en Amsterdam en terug, opgericht bij acte dd. 17 Januari 1899 voor ondergeteekende verleden, onder bepa ling dat de likwidatie wordt opgedragen aan voornoemden heer ADRIANUS PIETER HOUTZAAGER. A. N. J. VOS, Notaris. Oprichting Vennootschap. Bij acte dd. 17 Augustus 190-t, voor den ondergeteekende ADRIAAN NICOLAAS JAN VOS, notaris ter standplaats Amersfoort verleden is tusschen de heeren ADRIANUS PIETER HOUTZAAGER, ondernemer van eenen stoombootdienst en koopman, wonende te Amersfuort en HILBERT van VEEN, kan toorbediende, wonende te A msterdam aan gegaan eene VENNOOTSCHAP ten doel heb bende de onderneming van eenen stoomboot- dienst tusschen Amersfoort, tusschengelegen plaatsen en Amsterdam en terug onder de firma HOUTZAAGER Van VEEN. De Vennootschap is gevestigd te Amers foort en vangt aan den 1 September 1904 en is aangegaan voor onbepaalden tijd. Zij zal echter eindigen zes maanden nadat daartoe schriftelijke opzegging door den eenen Vennoot aan den anderen zal zijn gedaan. De vennootschap zal door de beide Venuoo- ten bestuurd worden. Beide Vennooten hebben het recht om te teekenen v> or de Vennootschap, doch alleen inzake de Vennootschap betreffende, terwijl er dus ten behoeve van de Vennootschap geene in- of verkoop, of geldleeningen, borg tochten of betalingen zullen mogen geschie den, aangegaan of gedaan, die niet rechi- streeksch tot de onderneming behooreu. Het aangaan van geldleeningen onder beider handteekening bij wijze van obligatiën ter vermeerdering van het kapitaal der Vennoot schap wordt echter niet uitgesloten. A. N. J. VOS, Notaris. een zeldzaam klein jong HONDJE, prachtig geteekend, rank van bouw. Te zieu en te bevragen Bisschopperweg 105, Amersfoort. Zondag 28 Augustus e. k. Bij gunstig weder Aanvang 8 ure. Terstond gevraagd van goede getuigen voorzien. Adres te bevragen aan het Bureau (oude) Amn-sfoortsche Courant, Kortegracht 9. Wordt gezocht een WINKELIER op len stand te Amersfoort, welke genegen is (tegen nader t« bepalen overname der huurpennin gen) den alleen verkoop eener bekenue siga renfabriek te aanvaarden. Brie en letter V. 42 aan het Algemeen Advertentie-Bureau ROUMA Co., Am sterdam. Ook komen zij in aanmerking, welke een nieuw magazijn openen. Schietoefeningen tot verhooging van 's Lands weerkracht. Aan de deelnemers wordt bekend gemaakt, dat de oefeningen voor dit jaar zyn GE ËINDIGD. Als datum voor den schietwedstrijd is voorloopig bepaald de 24e September; aan vang 12ii2 uur namiddags.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 3