Advertentiën. R. J van EIMEREN, E. J. RUITENBERG, Arts H. H. E. MORREN AFWEZIG. Prima HollaDdscbe WAFELEN verstrekt 26 November als medegeleider van een detachement naar Üost-Indië. Mr. J. Ileyligere hoopt Vrijdag 28 dezer zijn zeventigsten geboortedag te mogen her denken. Met tweede elftal van »Quiek" sloeg Zondag, op het terrein aan den Lensderweg, het derde van «Hercules" uit Utrecht, met 7—0. Hij de rust was de stand 1in het voordeel van «Quick" dat weer goed samenspel te zien gaf. Het. eerste van »U. D. 1." sloeg de »U. Y. v'." uit Utrecht met 3—0 en gaf eveneens zeer mooi samenspel te zien. De eerste wedstrijd wern gespeeld voor den »U. P. V. B.", de laatste voor den »N. V. B." Het tweede elftal van »U. D. I." speelde 2—2gelijk met»PrinsHendrik"uit Soesterberg. Gisterenavond had in de Luthersche kerk alhier de bidstond plaats tegen de kermis. Ken talrijke schare luisterde aandachtig naar den spreker, ds. van Kooteu predikant te Garderen, die, sprekend over Hand. 839b zijn gehoor geheel onder don ernst van zijn woorden wist te brengen. Met grooie voldoening mag de Jongelings- vereeniging Ps. 119:9, van wie deze bijeen komst uitging, terugzien op haar werk. Waar we een enkel woord wijden aan de kermis, daar moeten we wel bovenaan stellen als nestor de in heel de stad be kende beer Lauwers, die nu reeds voor de 52ste maal de kermis bezoekt, al dien tijd Hof-leverancier was en nu op 't Havik staat en bet weer heel druk heelt. Zijn brillen hebben zekere beroemdheid; zijn kennis van het vak boezemt vertrouwen in. Jammer, dat hij, die morgen 60 jaar wordt, voor de laatste maal de kennis bereist. Doch hij komt terug; hij weet, da; zijn klantjes hem noodig hebben en is gaarne te Amersfoort. En al zal 'tin een hotel zijn, toch zullen de menschen wier oogen niet willen als in hun jeugd hem trouw blijven. De voorstelling van het «Rotterdamsch Tivoli-gezelschap" in «Amicitia" was gister avond maar matig bezocht, veel minder dan zij het verdiende, want hot stuk was goed en het spel subliem. Misschien, dat men gewacht heeft op den Van Maurik-avond en diens «Belachelijke menschen" hedenavond wil gaan uitlachen. Jn ile «Arend", waar Stroober's zeer goed specialiteiten-gezelschap optreedt, was 't den eersteu avond al héél llink bezet't zal eiken avond drukker wordeD, want het gezelschap beveelt zichzelf aan, Goede krachten, mooie costumes, een goed gesoigneerd programma, rijk aan afwisseling. Alleen de muzikale clown en de gymnasten zijn reeds een bezoek over waard. Wie echter iets héél moois wil zien, bczoeke de sprekende bioscoop van de gebroeders Alben. Een keurig ingerichte tent, mei plan ken vloer en goede zitplaatsen; zeer mooie, nagenoeg niet trilleode beelden, waarby een onderhoudende explicatie, die in juist gekozen bewoordingen gegeven wordt, terwijl deentre- actes worden aangevuld door ongewoon goed piano-spel. Over het geheel ligt een zeer be schaafd cachet. De eenige aanmerking die men zou kunnen maken, is dat er te veel werkelijk moois wordt te zien gegeven voor zoo weinig geld. De gekleurde projecties zijn inderdaad prach tig; vooral munt uit «In de diepte der zeëen," een fantastisch sprookje, waarin de brand in het kasteel, het redden van de geschaakte prinses te midden der vlammen, zeer de aan dacht trekt. De films echter, voorstellende het woeden der golv< n, de onderzeesche planten- en dierenwereld, boeien evenwel niet minder. 'lis wel aardig, bierbij even te voegen, dat «In de diepte der zeëen," tijdens het verblijf van Albert frèr s te Apeldoorn, voor II. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins werd opgevoerd. Typisch was verder het uitgaan der kerken op het Zand en den Hof, de zeer duidelijke opnamen, Zondagochtend door Albert frères hier gemaakt. Telkens als een bekend per soon op 't doek kwam, ging er een algemeene goedkeuring op. Men raadplege verder de advertentie in dit nummer vour de beelden, welke heden en morgen (ook kin lervoorstelling) worden gegeven. De eerste kermisdag heeft een goed ver loop gehad. Er waren heel wat Maandag houders enkelen zijn tijdelijk eingesperrt éen gesignaleerde is aangehouden, doch over 'talizemeen is er «niets bijzonders" voorge vallen. De eigenaars der kramen zijn zeer tevreden met de dislocatiehet kooplustig publiek wordt nu niet meer zoo gestoord als voor heen. Vooral de parfuinerie-kraam «Au Prin- 1 temps", met haar heerlijke odeurs en sier lijke byouterieën op lietilavik.is zeer tevreden. Ze is reeds een oude bekende, evenals die van den heer Wimpisiriger, wiens bekende handschoenen steeds veel aftrek hebben. Op. het Zand schittert's avonds een kraam j in prachtig electrische verlichting,,De moderne verlichtingstechniek toegepast op liet ninbu- lantisme. Dat alle begin moeilijk is, ervaart wel het meest de beginnende wielrijder en heeft Zondag weer een berijder vim het stalen ros ondervonden die, op den Hooglandschen weg peddelend, of liever nog zwaar slingerend, bij het ontmoeten van twee andere lietsers pardoes de Schansgracht in reed. Onnoodig te zeggen dat hij en zijn karretje illico werden opgevischt. Toon uw verontwaardiging waargeonrerht, uw waarheidsliefde waar go leugen, uw goed hart, waar ge lijden ziet. In de hedenmiddag onder voorzitting van den heer Burgemeester, jhr. J. VV. A. Barch- man YVuytiers' van 1.15 tot 3.55 gehouden vergadering van den Ruad dezer Gemeente waren aanwezig 16 leden en de Gemeente secretaris jhr. mr. B. W. Tl). Sand bergaf wezig met kennisgeving was mr. Prikken. De notulen der vergadering van 19 October werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De belangrijkste der Ingekomen stukken waren Een voorstel van R. en W. tot aanschaf fing van een pneumatischen ruimer en twee beerkarren voor f1890. urgent verklaard en aangenomen z. d. of h. st.een verzoek van tie «Industrie- en Huishoudschool" om f 1750 subsidie om prai-advies aan B. en \V.; een verzoek van den onderwijzer L. A. Slot om verlof wegens ziekte tot 1 Augustus 1905 buiten bezwaar van de Gemeente wordt urgent verklaard en toegestaan z. d. of h, st. Hierna kwam de Agenda aan de orde: 1. Renoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school, 3e soort aan de Beek straat (vacature-Roode). Benoemd wordt do heer G. Noorderbos, te Haarlemmermeer, met 9 stemmen, tegen 4 op den heer H. Udens en 2 up den heer P. A. Bos. Eén der leden kwam eerst na dit punt ter vergadering. 2. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Benoemd wordt in de vacature-Rieber de heer H. P. van den Mam van Heijst, luite nant-adjudant bij het 5e regiment infanterie. 3. Voorstel tot verhooging der toelage van den Concierge van het Raadhuis, voor schoon maak en schoonmaakbehoeften noodig na de uitbreiding van het Raadhuis. De toelage van f 150 werd conform het voorstel van B. en W. verhoogd tot f250. 4. Degrooting der Gezondheids-commissie. In verband met liet Raadsbesluit van 20 April 19)4 werd een maximum-bedrag van f400 verleend voor voortgezet systematisch woning-onderzoek. Elk der twee deskundige leden zal f0.40 per lid en per woning ont vangen. De toelage voor de commissie is in verband daarmee van f950 verminderd tot f550. Na eenige discussie aangenomen z. h.st. 5. Request van den Havenmeester om ver hooging van jaarwedde. Conform het prce-advies afwijzend beschikt. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot ophef fing der betrekking van Opzichter over het lossen buiten de Kleine Koppel, enz. De Havenmeester zal voortaan het toezicht houden over alle havenwerken, en de Direc teur der Gemeenlereiniping, over de puin- plaats. Het salaris van f50 wordt nu ver vangen door deri heer Kames vrije woning te geven in de-Koppelpoort. Aangenomen z. d. of h. st. 7. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den 1sten Gemeente-opzichter. De verhooging is bij Nota van wijziging voorgesteld op f 100. Na eenige discussie aangenomen met éen na algemeene stemmen. 8. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den 2<len Gemeente-opzichter. Eveneens verhoogd met f 100. Aangenomen z. d. of h. st. 9. Begrooting van het P.u-'gerlijk Armbe stuur voor 1905, met ontwerp-besluit tot toekenning van een subsidie uit de Ge meente-kas van f 11 807.68. Aangenomen z. d. of h. st. 10. Begrooting van het Burger Weeshuis over 1905. Vastgpsteld z. d. of h. st. 11. Begrooting der dd. Schutterij. Vastgesteld op f 1656.25 7.. d. of h st. 12. Voorstel tot verhooging van subsidie aan de «Amersfoortsche Muziekvereenigmg" (met wijziging). Aanvankelijk werd voorgesteld, het sub sidie te bepalen f250; by Nota van wijziging stelden B. en W. voor, een subsidie lver- leenen van f200, dus f100 meer dan vorige jaren. Na vrije lange discussie aangenomen met 11 tegen 5 stemmen. 13. Voorstel tot het vcrleenen van een subsidie aan de «Vereeniging tol bevordering van het vreemdelingenverkeer". Een subsidie van f 100 wordt weder ver leend z. r'. of h. st. 14. Voorstel met ontwerp-besluit tot bet verleenen van een subsidie aan de «Amers foortsche Tramweg-Maatschappij." Een subsidie van f800 wordt weder ver leend z. d. of h. st. 15. Voorstel met ontwerp-besluiten in zake heffing van vuur-, haven- en tongeld. Evenals in vorige jaren zal weder 50°/0 worden geheven van het tarief, doch nu niet alleen voor 1905 maar óok in 1906 en 1907. Aangenomen z. d. of h. st. Om 2 uur kwam aan de orde 16. Begrooting der Gemeente voor 1905, mei Memorie van toelichting, rapporten der afdeelingen, Memorie van antwoord en Nota van wijzigingen. Na zeer lange discussie vastgesteld op f592 954.98 zoo aan Inkomsten als Uitgaven, met f3402.84 voor Onvoorzien. Wel teekenend is het, dat op een budget van bijna 6 ton een bedrag van ruim f 108 000 noodig is voor rente en aflossing van geld- leeningen. De Algemeene beschouwingen, waarbij soms scherpe woorden werden gewisseld, namen een vol uur in beslag. Over het al dan niet behouden van den Memorie-post voor de Industrie-school, staak ten de stemmen, waarop de Voorzitter de vergadering sloot, de leden mondeling .con voceerde en na eenige minuten de nieuwe vergadering opende waarin de Begrooting verder werd afgehandeld, nadat weer vrij i langen tyd besproken was of deze tweede vergadering al dan niet wettig was. i 17. Benoeming van een tijdelijk leeraar in I Teekenen aan de Burger Avondschool. Benoemd wordt de heer J. Hledderus. 18. Vaststelling van jaarwedden van per soneel der Burger Avondschool. Z. d. ol h. st. conform het voorstel. Hierna werd de vergadering gesloten. Ter wille van de adverteerders, die er immers groot belang bij hebben, dat de courant wordt gelezen eer men uitgaat, be perken we ons voor heden tot een zeer korte vermelding der resultaten. In de volgende nummers de hoofdzaak der discossiën en de geheele Begrooting. Nog deze heuglijke tijding: «le gewisselde I stukken mogen voortaan gepubliceerd zoodra ze aan de leden zijn verzonden natuurlijk J voorzoover ze voor openbaarmaking vatbaar zijn. mm eetlust, slechte spijevorloring, maagkrampen, «leken iu «Jts zijde, slapeloosheid, oorsuizing steeds konde handen en voeten en erg zenuwachtig zoodat ik bepaald nan don toekomst begon te wanhopen. Zoo als ik U gezegd heb, hebben al de andere geneesmiddelen mij hoegenaamd niet gebolpen. hindelijk heb ik in de dagbladen verscheidene ge nezingen van bloedarmoede gelezen die door de Pink Tulen bewerkstelligd waren geworden en bovendien waren zg mij ook van andere zgdo aangeraden ge worden. Ik heb een geneesmiddel meer willen be- proevt ik heb -- raU met over te beklagen gehad want vanaf clo eerste dageu der behandeling deed er zich eene belangrijke verbetering voor welke van dag tot dag toenam en thans beu ik zoo wel varend dat ik met lust mijne werkzaamheden verricht. Indien de goneeemiddolen die U genomen hebt do bohaudeliugüu die U gevolgd hebt zonder uit-' werking zijn gebleven noemt als dan de Pink Pillen en gij zult Uw geld niet verkwisten. Zjj genezen, daar waar de andere geneesmiddelen zich onmachtig geloond Hebben. Zij zijn onovertieffelijk tegen bloedarmoede bleekzucht, neurasthenie, vhoiimatiek, algenierne zwakte, maagziekten, scheelc hoofdpijn en zenuwhoofdpijn. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringe dat men wel acht geve do echte Pink Pillen van l)r. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zeis zoodanig dat zij uiterlijk den schijh hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende hostanddeelen bezit ten ze in geenea doelo. Koopt ze slechts bij die depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of, zoo gij maar eenigen twijfel inocht hebben laat, ze rechtslreeks van den Hoofddepothouder karnen, den heer Snabilié. Prijs f 1.715 de doos, f9.por 6 donzen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rolterdrm, hoofdde- pothouijer voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending 'egen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij A.vandiWeq, dro gist, Langestraat 23 te Amersfoi rt, en A. dk Vries, Kerkstraat 90 te Hilverusm. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- Muntnamen. Wat is dat voor een munt'? Een kwartje. En deze? Een dubbeltje. En deze? Een stuivertje. En deze Een twee-en-een-halve-cent- stuk. BewareWat een lange naam. Waarom gebruik je die? Omdat ie zo in do wet staat. Staat in de wet ook niet vijf-en-twintig cent-stuk, tien-cent-stuk en vijf-cent-stuk? Ja, maar die namen zijn zo lastig en daar voor heeft men de kortere namen kwartje, dubbeltje en stuiver in gebruik. Waarom gebruik je voor twee-en-een- halve-cent-stuk ook geen korte naam Omdat ik er geen weet. Ik zeg ook wd- eens halve stuiver of vier duiten. Heb je dan nooit oudere mensen horen spreken van vijf-groot voor 12l/2 cent? j Vroeger waren er munten van 2i/a cent en i deze droegen de naam van yroot. Ze kwamen I later in onbruik, maar nu we weei ^'/jcent- l stukken hebben, kan met die munt de vroe- j gere naam yroot weer in gebruik worden I genomen, al komt die niet voor in de wet. i Deze spreekt óok niet van kwartje, dubbeltje I en stuivertje, en duiten houden we er niet I meer op na. VisBcberBwoduwen cu weezen. Alsnog in hartelijke dank ontvangen van N. N. of M. B. f5, M. S. f2.50, A. V. A. t'2.50, D. B. fl, M. M. IJ. (voor Urk) f4 postwissel N. N. (door tusschenkomst van ds. Van Aalst) f2.50 T. en A. de 1'. f 1.50 voor Hrk. Gezellen drukkerij (oude) Amersf. Crt. f 0.70. Totaal met de vorige opgaven f 109.45. Morgenochtend verzend ik alzoo naar de Ileldersche commissie f51.97!/2 en naar die te Urk f 57.471/3. Suze Frederiks— Van Cleeff. RECLAMES. 1—5 regels f 1.25, iedere regel meer f0.25. Onnuttige uitgaven. De verkwisting. Het verkwiste geld bedraagt fortuinen en hier onder laten wn het voorbeeld volgen van juffrouw Krahe, wonende .Schoolplaats 8 te Arnhem. Ook zij had belangrijke sommen gelde uil gegeven tot bet knopen van allerlei soort geneesmiddelen om zich van een vergevorderde bloedarmoede, waaraan zij gedurende drie jaren leed, te genezen. Doch al dat uitgegeven geld kon ale verloren beschouwd worden want er was hoegenaamd geen verbetering te bespeuren. Thans echier, zoo verklaarde zij aan onzen verslaggever hij zijn laatete bezoek ben ik genezen en goed genezen, en als ik zoo veel geld voorheen hah uitgegeven dan is zulks door dat ik do waarde der Pink Pillen niet kende. Hel zgn deze Pillen dio mij van rngne bloedarmoede genezen hebben. De hoeveelheid douxeu die ik geuomoD heb vertegenwoordigen niet veel geld, het was een werkelijk goedkoops genezing. Hoe jammer dat ik (Ie Pink Pillen niet eerder gekend heb en wat een geld en tgd zoude ik bespaard hebben want ziehier euno op eomming van mgne ongomakkenGebrek Afbeelding der doos: Overleden te Norwich, Noord- Amerika, onze waarde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de heer HENRI CATO KLOPPENBURG, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Uit aller naam, W. H. KLOPPENBURG. Wkesp, October 1904. Amersfoort, Arnhemsche weg 8 jToiFFEUR-J^OSTICHEUR. Aparte salons voor DAMES- en HEEREN. Billijk Tarief. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11 huren en verhuren van huizen. is van 25 OCTOBER tot 8 NOVEMBER De overige burger-geneeskundigen nemen de praktijk waar. a fO.90 per dozijn. Onder minzame aanbeveling, J. G. de JAGER ZOON, CONFISEURS, Langestraat 60—02, bij de Krommeslraat. Telephoon 115. P. S. Ook verkrijgbaar in den SALON h f 0.20 per portie. nri rt Nederlandsche I- L I I IHypotheek- en Crediet- I I Vereeniging, VI Kar kar prinsengracht 708, AMSTERDAM, verstrekt gelden op le en 2e hypotheek, rente 4 k 5 pCt. Ook voorschotten en bediijfskapitnal op langen terrnyri van af ('300 tot elk bedrag, allossingen in 5—10, 15—20 jaren.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2