Donderdag 3 November 1904. No. 5574. 54e Jaargang. Feuilleton, UITGAVE FIRMA A- H- VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- eri Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden franco per post 1.15. Advertentiën 16 regels 60 centelke regel meer 10 cent. Legale-, ofhcieële- en onteigeningsadvcrtentiën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels f 1.25; eikeregel meei 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT 9 Telephoon 19. K K N N I S O F. V I N (j FN. De BURGEMEESTER vau AMERSFOORT, brengt ter kennis v.m do ingezetenen dezer Ge nieante, dut de door den Directeur van 's Rijks di recte belastingen enz. te Amsterdam executoir ver klaarde kolderen Nos. tJ en 10 van de PERSON KELE BELASTING over hel «hens,jaar 1994,1905 aan den Ontvanger van s Rijks directe belastingen ulhici zijn ter hand gest.-ld ,T"llchl is' *'j"en »an-lag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplant te Amersfoort, den 1. November 1901. De Burgemeester voornoemd, WMJTIERS. Drankwet. De COMMISSARIS van POLITIE tc Amersfoort relet op het Koninklijk besluit van 1\' October 1904 (Staatsblad no. 231), volgens hetwelk de Wet van 12 October 1004 (Staatsblad no. 23(1) tot her ziening der Wet van 28 Juni 18S1 (Staatsblad no 97), zooals zij bij verschillende wetten nader is ge wijzigd, op den 15 October 1904 in werking is ge treden Vestigt de aandacht van belanghebbenden op de volgende punten: I. Ecne vóór 1 Mei 1904 verleende vergunning voor den verkoop in ecne voor het publiek toe gankelijke lokaliteit blijlt, behoudens intrekken of vervallen, ingevolge ari. 59. lid 1, van kracht lot 1 Mei 1905, voor den verkoop bij hoeveelheden van minder dan twee Liter. Wenscht de houder na 30 April 1905 het bedrijf voort to zotten, dan zal hij vóór 1 Maart 1905 tol Burgemeester en Wethouder» een vertrek hebben te richten, als bedoeld bij art. 59, lid 2. Bij gebreke van zoodanig verzoek, vervalt de ver gunning niet 1 Mei 19115, ingevolge art. 59. lid 3. II. Eene vergunning, als hg 1 bedoeld, doch ver leend tuaschen 1 Mei 1904 en 15 October 1904, ver valt ingevolge art. Ii0 met den eersten dag van de zevende inaand, nadat beslist is. of art, 1, lid 2, ten aanzien van da Gemeeuleal dan niet van toepassing is. Wenscht de houder voortzetting van het bedrijf, dan zal hij tijdig eene nieuwe vergunning aan Burge meester en Wethouders hebben te vragen. III. Eene op 1 Mei 1904 bestaande vergunning voor den verkoop in de lokaliteit van eene socileit blijft, behoudens intrekken of vervallen, ingevolge art. 01, lid 1, van kracht tot 1 Mei 1905 voor den verkoop bij hoeveelheden vun minder dan twee Liter. Wenscht de houder na 30 April 1905 het bedrijf voort te zetten, dan zal hij vóór 1 Maart 1905 tut Gedeputeerde Staten een verzoek hebben te richten, als bedoeld bij art. 61, lid 2. IV. Eene vergunning, als bij III bedoeld, doch verleend tusschen 1 Mei en 15 October 1904 vervalt ingevolge art. 62 niet 1 Mei 1905. Wenscht men voortzetting van het bedrijf, dan zal tijdig een verzoek om een nieuwe vergunning tot Gedeputeerde Siaten moeten worden gericht. V. Zij, die op 1 Januari 1901 handel dreven in sterke drank alleen bij hoeveelheden van tenminste twee Liter (slijters), kunnen daarmede ingevolge art. 03, lid 1, doorgaan tot 1 Mei 1905. Wensohen zij na 30 April 1905 sterkedrank in het kleiu te verkoopen, dau moet een verzoek om ver- gunniiig vóór 27 November e.k. bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Zoodanige vergunning kan ook worden gevraagd voor een andere lokaliteit KOLOxNEL RANNOCK. Uit de Herinneringen van een Londtuscb detectieve. 16.) „Waarom ging je niet met den kolonel mee naar Klondyke'f" vroeg Faunce. „Wel, ik bleef hier om zijn huis to verhuren en zijn meubels te verkoopen eer de woekeraar er be slag op legde"', antwoordde Chatter. „En heb je ze verkocht?" „Zekereen mooie som zeshonderd veertig pond. Driehonderd voor het huurcontract en driehonderd veertig voor de meubelen". „En heeft hij al dat geld meegenomen „Neen, hij betaalde mij een half jaar loon in min dering van de anderhalf jaar, die hij nog schuldig was en had eenige kleine uitgaven, maar toeu hij van Waterloo-station vertrok, had hij vijfhonderd vijftig pond aan bankpapier bij zich". Aan bankpapier? Ken je de nummers soms. Neen, dat niet, maar er waren twee bankjes van honderd en vier van vijftig pond en de rest van tien en vijf. Maar wacht eeus. misschien heb ik de nummers ook nog wel. Ik sohreel ze op omdat ik wist hoe zorgeloos hij is''. „Maar waarom nam hij dat geld mee in bank. "Wel, men had hem gezegd, dat hij in San Fran cisco weinig kou uitrichten met een chói|ur-boek en in Dawson City heelemaal niets en daar moest hg toch een pels en zijn gereedschap knopen". „Hoe kwam hij er toe, naar Klondyke te willen ga,lWel oen kennis van hem, een Yankee, begon er "over en de kolonel, die altijd op avonlurou be lust was, had er al dadelijk onreu naar". „Zou je werkelijk denkeu, Chatter, dat de kolonel di n v het bedrijf thans wordt gedreven. Indien tengevolge van het verzoek overeenkomstig art. 63, ut 4, een bijzondere vergunning moet worden ver leend voor den verkoop hij hoeveelheden van twee lot t,en Liter, zullen de overige bepalingen van art. 03 in liet oog moeten worden gehouden. Voor 1 Mei 190ti kon aan don houder eener bij zondere vergunning eene vergunning worden ver leend voor den verkoop voor gebruik elders dan ter plaatse vau verkoop (slijtersvergunning), wanneer hij kan overleggen de verklaring van oen vergunning houder, dat deze afstand doet van zijne vergunning VI. Verkoop van sterkedrank in het klein in een logement alleen aan logeergasten kan zonder ver gunning geschieden tol 1 Mei 1995 (art. 64). Vergunningen tot dien verkoop na dezen datum zullen tijdig aan Gedeputeerde Staten moeten worden gevraagd. V II. Verkoop van alcohol houdeuden drank, ande ren dan sterkedrank, en van alcoholvrijen drank, kan zonder verfof geschieden tot 1 Januari 1906 (art. 75, lid 1). Wenscht men dien verkoop m 31 December 1905 voort te zetten, dan zal een verzoek om verlof bij Burgemeester en Wethouders moeten worden inge diend vóór 1 Januari '905. Zoodanig verlof behoeft niet te worden aangevraagd voor lokaliteiten, waar voor een vergunning voor den verkoop van sterke drank in het klein voor gebruik ter plaatse vau ver koop is verleend. Amersfoort. 2 November 1904. I'olitie voornoemd, A. NIJHOFF. De Gemeeflte-begrooting voor 1905. u. De ;ulat getrouw behandelden ook de af- deelitigen eerst de Uitgaven (posten 61—200). Mij n". 66, kosten van drukwerk (geraamd op I I2UU, legen 11000 begroot voor 1004 en 1803.0.-5 uitgegeven in 1003 werd in de eerste aliieeiing besproken liet aanschaffen van een schrijfmachine voor het maken van afschriften, omdat do afdrukken rnetdehec- togr.iaf onduidelijk worden gevonden en de leden soms eerst zeer laat de voorstellen ontvangen. Ook werd gewezen op de cyclo style, die goed schijnt te werken. Een" der leden verklaarde zich bereid, zijn machine voor een proefneming af te. staan. lil de tweede utdeeling werd over dezen post niet gesproken. B. en \V. antwoordden De bedoeling van liet verzoek tot aanschaffing van een schrijf machine is, naar \vy meenen, deze, dat men duidelijker afdrukken aan de leden wenscht te doen toekomen, ter vervanging van de heetografische. Wij moeten opmerken, dat bij het gebruik van een schrijfmachine wel enkele afdrukken kunnen verkregen wol'den, doch niet 20 a 30 exemplaren, welk aantal telkens noo lig is. Zooals de leden bemerkt zullen hebben, worden de stukken zooveel mogelijk gedrukt. Alleen ijls er veel haast is, wordt van de hectogriial' gebruik gemaakt. Gaarne nemen wij hel welwillend aanbod van een lid aan om met zijn cyclostyle een proef te nemen. In de eerste afdeeling werd bij post67 de verhooging der toelage aan den Concierge van liet Raadhuis voor hel schoonhou en goedgekeurd. Wel werd opge nerkt, dat het onderhoud van het Raadhuis duur begint te worden. De post van f1200 voor het aan schaffen van een nieuw kleed in de Raads zaal werd geschrapt, nadat eerst was bespro ken, een lager bedrag daarvoor te^besteden. Men meende, dat het oude tapijt nog wel eenigen tijd kun dienen. Ook de tweede afdeeling keurde de ver hooging van de toelage aan den Congierge voor het schoonhouden van het Raadhuis goed. De Burgemeester deelde mede, dat de le afdeeling het kleed in de Raadszaal nog niet wenscht aan te schaliën, nadat eerst was be sproken een lager bedrag beschikbaar te stellen. Een der leden vindt beter, den geheelen aankoop uit te stellen dan een minder goed te nemen. De Wethouder-Voorzitter zegt, dat de aanschaffing werd voorgesteld nu toch kosten worden gemaakt bij de uitbreiding van het Raadhuis. Met 2 tegen 1 slem verklaarde ook deze afdeeling zich voor schrappen. In hun voorstel zeiden B. en VV Bij uw besluit van 3U October l'JOl werd de toelage voor den Concierge van het Raadhuis voor schoonmaak en schoon maak behoeften bepaald op f 150 per jaar. Door de aanmerkelijke uitbreiding van hei Raadhuis zullen de werkzaamheden voor schoonmaak toenemen en zal de Concierge Beleefd vragen we de aandacht van lezeressen en lezers voor liet volgend nummer, dat Zaterdagavond ver schijnt en een artikel bevat, dat zeker zeer velen zal inte- resseeven. heel naar het Verre Westen is getrokken vroeg Faunce ernstig. „Alleen God weet liet, mijnheer. Mij komt de zaak verdacht voor". „Zou hij niet le Monte Carlo zijn geluk hebben beproefd „Dat geloof ik niet, mr. Faunce: ik geloof veel eerder, dat den kolouel een ongeluk is overkomen, tc meer na hetgeen air. Haldane me heeft meege deeld omtrent zijn nasporingen. Maar hij kan naar Kale zijn teruggekeerd", „Dat deed hij uiet, Chatler". „Hoe weet u dat?" „Zij heeft liet mij zelf gezegd. Was zij aau het Waterloo-station om afscheid te nemen „Neen, mr. Faunce. Zij haddeu te Parijs hevigeu twist geiiad en hij liet haar geheel allóen terug gaan uaur huis". „En is zij niet aar, den boottrein geweest?" „lig is niet met den boottrein gegaan; hg ging den vorigen avond met den expres naar Bourne mouth". „Dien van 4.50 „J nist". „En du» hleef hij 'snachts le Southampton?" „Ik denk 't wel, ofschoon hij er mij niets van zeide. Hij was erg opgewonden en zeer in zichzelf gekeerd." „En heeft hij beloofd, je te zullen schrijven?" „Ju, dadelijk na aankomst zou hij mij nadere instructies geven." „Had de kolouel kennissen te Southampton?" "l)at kan ik u uiet zeggen". „Mevrouw Rannock maakt zich ernstig ongerust over haar zoon omdat zij sedert Maart taal noch toeken van hein ontving. Zie jg daarin óok iets verontrustends „Ja, mr. Faunce, de kolonel hield op zgu wgze veel van zijn moeder en ik ben er zeker van, dal hij haar niet verdrietig zou nebben gemaakt door haar niet te schgrven als hg er toe in slaat was geweest." „Wel, Chatter, we zullen oen stelegrafeereu en I trachten uit Dawson City wat te weteu te komen; I maar zeg ine eens, was tnrs. Randall, alias Kate I Delmaiue, werkelijk gehecht aan je meesier?" I „lk geloof 't wel, mr. Faunce, althans na hun I lamste standje, nu twee jaar geledcu, schreef zij hem een brief die een steen zou hebbeu vermurwd de kolonel maakte toeu reeds werk vau lady Perivale en nam daardoor geeD notitie van den brief, dien ik echter wei las." I „En later keerde hij tot haar terug? Dat is toch I vreemd, niet waar Chatter?" j „Och, niet zoo heel vreemd, mr. Faunce. Na ruim I een jaar te hebben omgegaan meteen zóoongeuaak- I baar mensch als lady Perivale moest een vroolgk schepseltje als Kate wel een groote aantrekkelijkheid voor mijn armen meester hebben." „En je geloolt dus niet, Chatter, dat zij hem be droog en de voorkeur gaf aan den boaser? Hoe heet bij ook weer, o ja, Bolisco." „Juist, mijnheer, Joe Bolisco, een kwaadaardige kerel met een ingeslagen neus en een scheel oog. Zij heeft hem gekend van kindsbeen al, want zij is maar van lage afkomst, haar vader hield oen kroegje aan den weg naar Battersea, maar ik geloof niet, dat zij ooit eenige genegenheid voor hem heeft gehad; wel heb ik dikwijls gedacht, dat zij bang voor hem was. meerdere assistentie behoeven. Nu overleg met den Gemeente-architect, die litt meerdere op f100 taxeert, stellen wij U voor, met ingang van 1 Januari 1005 deze toelage nader vast te stellen op f150. Op de afdeelingsverslagen antwoordden B. en W Het schoonhouden van het Gemeentehuis eischt veel werk. Men vergete niet, dat het dagelijks, ook meestal 's avonds, door een groot aantal personen wordt bezocht. Wij hebben de verhooging der toelage van den Concierge niet voorgesteld, dan nadat ons uit de opgave van den Gemoente-architect was gebleken, dat zulks noodzakelijk is. Het doet ons genoegen, dat de afdeelingen hier mede accourd gaan. Do post voor een kleed in de Raadszaal hebben wij teruggenomen, nu ons bleek, dat de leden dit minder noodzakelijk vonden. Het zal echter slechts een kort uitstei kunnen zijn, daar het feitelijk versleten en giooten- deels verteerd is. Bij 81 (Kosten van het beheer der Gemeente- inkomsten) werd in de eerste aldeeling ge ïnformeerd of de kosten der landverhuring (begroot op f400) niet lager kunnen zijn door een andere wijze van verhuren en bij voorbeeld te bepalen, dat de pacht vervalt bij niet-betalen der pachtsom. Nog werd besproken, het schoolgeld op alle scholen te doen innen door de Hoofden der scholen, maar men kwam tot de slot som, dat zulks bezwaarlijk zou zijn en aan leiding zou geven, dat hei geld uiet geheel binnenkwam. De tweede afdeeling had geen bezwaren tegen den voorgestelden post. B. en W. antwoordenWij zijn bereid, de eerstvolgende publieke landverhuring zonder tusschenkomst van een notaris te houden. In vroegeren tijd geschiedde zulks eveneens. Deze weg werd verlaten omdat men den indruk had, dat de opbrengst min der was. Wij erkennen, dat er thans, nu de Gemeente de kosten der verhuring draagt, wel aanleiding bestaat oin weer een proef te nemen met verhuring door ons college. Wij verwachten hiervan een besparing van onkosten groot f200. Bij Nota van wijziging werd de post dan ook geraamd op 1200. Bij post 87 (traetement marktmeester, f200) werd in de eerste aldeeling gevraagd of het uoodig is, een afzonderlijk persoon aan te stellen voor adsistentie van den marktmeester waarvoor uitgetrokken is f35 (d.i. tegen 15 cent per uur) en of deze arbeid niet door Fauuce was i vau Chatter had vernomen. Was "er eeu misda gepleegd, of was do kolonel werkelijk uaar Monte Carlo gegaan eu vandaar naar een andere spet Ibank en zat hij nu wellicht te Parijs? Dat hem iets ernstigB zou zijn overkomen, had nagenoeg geen grond en dat hij onder de zoo heel andere levensomstandig heden in Klondyke Diet meer schreef, was loch waarlijk zoo vreemd niet. Misschien ook was hij te Ne v Y'ork of to San Francisco gebleveu of zat hg in Canada te visachon of jaagde hij in het Alleghany- gebergte. Hij kon er niet toe besluiten, uit het uitblijven van een paar brieven te coucludeeren, dat Kate oneerlijk spel had gespeeld, al had haar gedrag ook dikwgls zjjn argwan gaande gemaakt.' Als er een misdaad was gepleegd, wist zij er misschien iets van, maar was zg er toch niet bjj betrokken. Hij had baar dikwijls gade geslagen en ernstig bestudeerd, maar toch nooit ondervraagd daarvoor was 't nog te vroeg eu hij wilde baar niet wakker maken door ook maar de geringste ver denking, juiat omdat zg de gewichtigste factor was in deze mysterie. 's Avonds ua zijn onderhoud met Chatter ging hij naar haar toe en nam haar mee naar een der kleine theaters, 't Was do eerste maal, dat hg de houding aannam van een' vertrouwd vriend en hoewel zij ver rast scheen, stemde zij toe. Zij woonden een operette hg waarin eeu zeer populair komiek ziju llauwe aardigheden tapte. Terwijl de zaal daverde van lachen, keek hg haar aan, doch geen glimlachje verhelderde haar gelaat. Ook die ervaring bevestigde Faunce in ziju meening, dat zij meer wist dan zij wilde laten blijken. Hij bracht baar naar eeu oeraterhuis, liet haar soupeeren en stopte haar een cab, die ha-tr naar Selbarne street terugbracht. Pas op het laatste oogenblik, toen bjj den koetsier betaald eu haar de ticket ge geven had, klaarde haar gelaat op door een ge- dwongeu glimlachje. „Ik dank tt voor den prettigen avond", zeide *ij „Ik vrees, d it u zich niet erg hebt geamuseerc.", antwoordde Faunce. „Och, ik heb tegenwoordig niet veel meer op met die dingen. Hoe kotniacher ze zijn, des le meer deuk ik aan audere zakeu. Goeden nacht. Kom mij eens gauw weer opzoeken en als me u dan mee neemt naar een treurspel, zal ik misschien lachen", antwoordde zjj bitter. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 1