van f500 tot f700 fl.87* f700 f1000 f2.25 f1000 f 1600 f3.00 f1500 f2000 f3.76 f2000 of m«er f4.60 De heffing voor een perceel mag evenwel niet meer bedragen dan 2'/> en niet minder danl',,% van de belastbare opbrengst. Z. d. aangenomen met aigeraeene stemmen. 2. Voorstel tot het aangaan van een onder- handsche geldleenlnggroot t'125000 adS'/jO/o met het Pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van Burgerlijke ambtenaren. De voordracht ten deze van B. en W. is een vertrouwelijk stuk. Uit dien hoofde mag slechts meegedeeld, dat het bedrag dient om te voorzien in buiten gewone uitgaven, dienster, 1904 en 1905, als daar zijn: beklinkeren der Breestraat, uit breiding Reinigingsdienst, vergrooting Raad huis, uitbreiding Gasfabriek en schoolbouw. Aangenomen z. d. of h. st. 3. Request van het Bestuur van den »Bond van Inspecteurs van Gemeentelijke Politie in Nederland" in zake pensioensregeling voor weduwen en weezen, met adviezen. Het request werd 7 October in handen gesteld van B. en W. om prie-advies. Zich vereenigend met het advies van den Commissaris van Politie meenen B. en W., dat er nog geen aanleiding bestaat om tot een pensioensregeling, als wordt bedoeld, over te gaan en adviseeren zij, het adres aan te nemen voor kennisgeving. Het advies van den heer Commissaris luidt: Onder toezending der bijlagen, mij geworden bjj Uw missive dd. 13 October j.l„ beb ik de UEd.Achtbare mede te deelen dat ik, hoewel in principe vóór pensionnoering lijnde, in verband met de omstandigheden, waarin èn de Inspcteur èn de Adjunct-inspecteur alhier verkeeren, thans nog niet den tyd gekomen acht ooi tot een pensioenregeling voor weduwen en wee zen van Iuepecteurs van Politie over te gaau; dat, aangezien beide ambtenaren ongehuwd zijn en dezen reeds atorten voor hun eigen poDsioen, bet m.i. wel eeuigazin» bezwaarlijk voor hen zoude zijn, bij eeu eventueels vaatstalliug dier peusioens- regeliug, nogmaals een gedeelte van hun tractement te moeten missen, te meer aog omdat zij er beiden naar streven, promotie te maken en dus allicht hun gestorte gelden vrijwel als verloren zouden kunnen beschouwd worden dat, naar mijn bescheiden meenir.g, bedoelde pensionnecriDg meer doal zoude treffen voor In specteur» iu grootere plaatsen, die eeu flink salaris genieten en wier doel het is, niet meer van stand plaats te verwisselen dat mij bij ouderzoek gebleken is, dat de beide ambtenaren alhier er dan ook direct niet opgesteld zouden zijn, dat lot een dusdanige pensioensregeliug werd overgegaan dal ik alzoo, in verband met bovenstaande, UEdel- Acbtbare vermeen in overweging te moeten gaven, vuorloopig niet in te gaan op het verzoek van den .Bond van Iuspecteurs van Gemeentelijke Politie in Nederland1'. Aangenomen z. d. of h, st. 4. Request van G. van Eist Hz., met ad vies, strekkende om aan requestrant onder hands te verhuren de Directeurswoning der voormalige Gasfabriek. Requestrant schreef 1 November dat üij heeft opgehouden, lid te zijn van de han delsvennootschap firma G. Bern» Co. alhier, en hij het voornemen heeft, de fabricatie van zeeppoeder voor eigen rekening voort te zetten; dat hg voor de uitoefening van dat bedrijf opbel oogenblik in de Gemeente moeilijk een geschikt perceel kan vinden en daarom van de Gemeente Ameisfoort lijdelijk, en wel tot 1 Juli 1905, of zoo veel langer all mocht worden overeengekomen, mits twee maanden vooraf waarschuwende, zou willen huren het aan de Gemeente Amersfoort toebehoor- ende huis, slaande aan de Kampstraat, kadastraal bekend in Seclie E. no 4078 (voormalige Directeurs woning der Gasfabriek) benevens 100 M1 grond on middellijk daarachter gelegen; dat hij bereid is, voor dit perceel een huurprijs te betalen van twintig guldeu per maand. RedeneD waarom hij ÜEdelAchtbaren eerbiediglyk verzoekt bet hiervoreu genoemde perceel hem tjjd»- Ijjk en wel tot 1 Juli 1005, of sooveel langer als mocht worden overeengekomen, tegen betaling van genoemden huurprijs le verhuren, met bereidver klaring zijnerzijds een waarborgsom van vijfhouderd gulden te storten voor alle schaden, die bij het ont ruimen van het perceel mochten ontstaan. B. VV. adviseerden: dat nu bet plan tot reorganisatie der vleesch- keuring (volgens hetwelk dit perceel voor Bureau van vleeschkeuring zoude worden ingericht) voor loopig is aangehouden, dit perceel ouverhuurd en ongebruikt zou blijven. Waar tijdelijk nog een be hoorlijke buur kan worden verkregen, terwijl een waarborgsom wordt gestort waaruil eventueel» schade geheel kau worden gedekt, vinden wij vrijheid, U voor te stellen, aan adressant bel bedoelde perceel onderbands te verhuren voor f20 per maand, uiterlijk tot 1 Juli 1905, eu onder verplichting tot storting eener waarborgsom. Het komt ons niet wenschelyk voor, het gebouw voor langeren tijd uit hauden le geven. Mr. Heyligers vroeg of er eenige waarborg is, dat de fabriek niet hinderlijk is voor de omgeving. De Voorzitter antwoordde, dat ook deze fabriek ressorteert ondetjde Hinderwet en dat dus, eer hel bedrijf wordt aangevangen, bezwaren kunnen ingebracht. Mr. H ey 1 ige rs dankte voorde inlichting. De Raad vereenigde zich z. d. of h. st. met het voorstel. 5. Request van den leeraar aan het Gym nasium dr. Bh. H. Peyrot om vergunning tot het geven van privaatlessen, met adviezen. Aangenomen z. d. of h. st. 6. Voorstel tot verkoop van hoornen op stam. Het voorstel van B. en W. luidt: Nu, overeenkomstig Uw besluit van 1 Maart 1.1., een groot aantal booroen zal moeten worden ver wijderd, welk aantal nog wordt vermeerderd met de boomen genoemd in volgnummer 31 der Memorie van toelichting op de Geineente-begrooting, dienst 1904, en de dertien gedeeltelijk verbrande, iepou by de Kamppoortebrug, oordeelt de la Gemeente-op zichter het voordeeliger om niet van Gemeentewege te rooien, zooala veelal gebruikelijk is, doch die boomen op staru in bel openbaar te verkoopen, mot welk oordcel wy accoord gaan. Wij stellen U voor, daartoe te besluiteu. Het verkoopen op stam is eeu vervreemden van onroereude good en vereischt daarom de goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten (art. 149c Gemeeu- tewet). De Raad overwegende de weuscbelijkheid om na te melden boomen op stam te verkoopen, besloot z. h. st. tot verkoop in het openbaar op stam van: 41 linden in de Beekstraat, 17 kaataujeboomen op den Wererssingel, 1 beuk in da Boukenlaan, 1 iep op Davidabof, 6 eiken bij de Utrechtscbe brug, 2 eiken by do Heerenstraat, 215 iepen op den Hessen weg, 13 (gedeeltelijk verbrande) iepen by de Kamp- poortsbrug. en 74 eiken, iepen, esschen en dennen op „de Hooiberg"; een en ander zooals ze ter plaatse zijn gemerkt. De heer Van Beek had in het voorstel o. a. gezien 215 boomen aan den Hessenweg en wilde iti overweging geven, deze in twee keeren te vellen. Als er zooveel te gelijk wor den gerooid, doet dit schade aan den prijs dien men er voor kan bedwingen. Spr. wilde er intusschen geen voorstel van maken, doch een wenk geven. De Voorzitter merkte op, dat de grond geheel moet worden gezonken voor den nieuwplant, doch wil den wenk gaarne iu de vergadering van B. en W. brengen. Ook zijn de belendende eigenaren reeds aange schreven hun boomen te vellen en het zal toch wol een zonderling effect maken als de Gemeente het vellen weer ten deele na laat. De heer Van Beek bedoelt, dat men aan weerskanten een gedeelte laat staan. De Voorzitter zegt nog, dat de boomen niet veel zullen opbrengen zij zijn slecht en niet zwaar. Spr. zou wenschen, dat de Raad machtiging gaf om alle aangewezen boomen te vellen. De heer Van Beek kan zich, na Wet houder Ceiossete hebben geraadpleegd, vereenigen met het voorstel. 7. Voorstel tot toekenning van vrije woning aan den Directeur en aan den Stalbaas van den Gemeente-Reinigingsdienst en bepaling van de waarde der vrije woningen. Het voorstel van B. en W. luidde Hoewel het reeds aauvAukelyk, bij de voorstellen tot de inrichting van „Ma Retraite" voor den Ge meente-reinigingsdienst, in de bedoeling heelt ge legen, den Directeur van dien tak van dienst cn den stal baas vrije woning le verleenen, respectievelijk in de Directeurswoning van „Ma Retraite" en de daar naast gelegen stalbaaswoniug, is biertoe nog Diet officieel besloten. Volgens Uw bsluit van 1 Maart 1904 werd als tuin bij deze woning gevoegd een terrein van ongeveer 100 MJ terwijl toen een terrein vandezelfue grootte tot gratis gebruik voor den stalbaas werd bestemd. De waarde van bet genot van vrije woning behoort ingevolge artikel 5 der Pensioen-verordening door Uw vergadering to wordeo bepaald. De Directeur heeft sinds 1 November 11. de woning betrokken de stalbaas is met ingang van 15 No vember 1904 benoemd. Wij stellen U voor, aan de betrokkenen het genot van vrije wouing to verleenen, voor den Directeur te rekenen met ingang van 1 November 1904 en voor den stalbaas met ingang van 15 November 1904 en het bedrag daarvan, met inbegrip van 100 M' tuin voor ieder, te bepalen op f150 per jaar voor den Directeur eo f52 per jaar voor den stalbaas. Aangenomen d. of b. st. 8. Vaststelling van het 2de aanvullings kohier der Inkomstenbelasting, dienst 1904, tot een bedrag van f590.50. Aangenomen z. d. of h. st. 9. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de Inkomstenbelasting, mei advies der Reclame commissie. Conform het advies aangenomen z.d. ofh.st. 10. Voorstel tot verhooging van jaarwedden onderwijzend personeel (handwerken) de dames Oerlemans en Koentsz. Aangenomen z. d. of h. st. 11. Benoeming van een Regentes van het Burger Weeshuis, vacature mevrouw H. G. Peerlkamp Vos. Benoemd mevrouw A. N. J. VosCartier van Dissel met 12 stemmen, tegen 2 op mevrouw D. Gerritsen—Voorthuysen. De heer Gerritsen onthield zich van stemmen. 12. Benoeming van een lid der Gas-cora- missie (vaeature-H. J. Croockewit). Benoemd de heer N. Veis Heyn met 11 stemmen, tegen 4 op 3 andere Raadsleden. 13. Benoeming van een lid der Commissie van Fabricage (vacature- IJ. J. Croockewit). Benoemd de heer A. M. Tromp van Holst met 9 stemmen, tegen 6 op 5 andere Raads leden. 14. Samenstelling van het Stembureau ter verkiezing van een lid van den Gemeenteraad in het 1e kiesdistrict (vacature-mr. J. C. H. Prikken). Benoemd tot plaatsvervangend Voorzitter Wethouder Vissertot leden de heeren Van Esveld, Oosterveen en Van Eek lot plaats vervangende leden de heeren: Tromp van Holst, mr. Van Voorst Vader en Veis Heyn. 15. Verzoek van L. van den Berg (Havik 15) om tot makelaar te worden benoemd, met adviezen. Bij schriftelijke stemming benoemd met algemeene stemmen. 16. Voorstel in zake den bouw van een gashouder. Na zeer langdurige discussie aangenomen algemeene stemmen. Daar plaatsgebrek ons belet deze discussiën heden iu hun geheel op te nemen, en af breken het verband schaadt, worden zij uit gesteld tot het volgend nummer. 17. Aanvrage van jhr. mr. B. W. Th. Sandberg om eervol ontslag als Gemeente secretaris en als lid van het College van Curatoren van het Gymnasium. De Voorzitter zegt ongeveer Mijnheer de Secretins, eer de band tus- schen u en Amersfoort wordt verbroken, wensch' ik u geluk met de eervolle onder scheiding, u te beurt gevallen door uw be noeming tot Griflier der Staten van Drente. Die benoeming heeft intusschen bij bet Dagelijksch Bestuur, den Raad, de ambtenaren dezer Gemeente en niet bet minst bij mij zeer gemengde gewaarwordingen gewekt. Ik verblijdde mij over uw bevordering, doch gevoelde tevens leed, dat ik uw bijstand en goede adviezen zal moeten derven, welke steeds bewezen van uw ernstige studie, groote kennis en rijpe ervaring. Ik wil niet spreken over uw plichtsbe trachting en den ijver waarmede u de Ge meente hebt gedieudhet zou u wellicht niet aangenaam zijn en ik zou er niet ge noeg van kunnen zeggen. Maar ik wil hier het openlijk getuigenis geven, dat u het groot vertrouwen, dat ik in u stelde, nooit in eenig opzicht bebt beschaamd en u na mens Raad en Gemeente hulde brengen. Ook persoonlijk dank ik u voor hetgeen u drie jaar voor mij hebt gedaanu was mijn rechterhand en steeds zal ik uw goeden raad herdenken. Ik hoop, dat het u wel moge gaan, dat uw nieuwe werkkring aangenaam en gelukkig moge zijn en dat God u eu uw gezin behoede. De Voorzitter, zich weder tot den Raad wendend, stelt voor, liet ontslag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de vele eu gewichtige diensten. De heer Van Beek stemt als oudste Raadslid volkomen in met den lof door den Voorzitter aan den vertrekkenden Secretaris gebracht. De Secretaris antwoordt ongeveer: Mijnheer de Burgemeester, in ben zeer getroffen door uw hartelijke en welwillende woorden. Ook bij mij heeft mijn promotie verschil lende gevoelens gewekt. Als jongen ben ik te Amersfoort gekomeD, 25 jaar heb ik hier gewoond, 12 jaar ben ik Gemeente-ambtenaar geweest. Ik heb hier veel personen leeren kennen, vooral in den laatsten tijd aan velen gedacht. Ik heb geducht aan mijn hooggeachlen ambtsvoorganger den heer Scbellus, die me zeer veel leerde en welwillend omtrent alles inlichtte. Hij zal ine steeds bijblijven. Ik trof hier den heer Schimmelpenuinek met wien ik het grootst aantal jaren hier samenwerkte en wiens groote hartelijkheid op mij een steeds blij venden indruk maakte. Ook mocht ik samenwerken met den heer Van Asch van Wijck, wiens groote werk kracht en zeldzame administratieve kennis ik bewonderde. Daarna kwaamt gij. Ik zou veel van uw hartelijke woorden kunnen herhalen, doch wil dit liever nu nalaten. Ik herinner mij ook de oud-Wethouders Croockewit en dr. Groeneboom, uit den tijd toen ik nog niet Secretaris was en denk aan Wethouder Celosse, die reeds zoo lang hier is en dien ik gewoonlijk spoedig leerde be grijpen. Wethouder Visser, die steeds met grooten ijver de belangeu der Gemeente be vorderde, heb ik steeds bewonderd. Ook van den Raad mocht ik steeds wel willendheid en hartelijkheid ondervinden, waarvoor ik mijn diep gevoelde erkentelijk heid betuig. U sprak van mijn arbeid. Ikf-zou niet eerlijk z\jn als ik den lot liiét afwentelde op het korps ambtenaren en ik reken mij ge lukkig, hier le mogen verklaren, dat het korps, hoe ook in de steeds grooter wordende Ge meente de werkzaamheden toenemen, dage lijks met grooten ijver zijn plicht doet. Ik denk ook aan mijn mede-ambtenaren doch wil geen namen noemen. Slechts éen uitzondering wil ik maken voor hem met wien ik dagelijks zeker een kwartier sprak, den hooggeachten Gemeente-architect van wien ik zeer noode afscheid neem evenals het mij werkelijk veel kost, van hier te scheiden. Jk hoop, dat het u allen gegeven moge zijn, den bloei der Gemeente nog lang te behartigen en dat het haar en u onder Hooger zegen wel moge gaan. (Applaus.) De Voorzitter stelt voor, aan jhr. mr. Sandberg ook eervol ontslag te verleenen als Curator van het Gymnasium, hetgeen z. h. st. geschiedt. Hierna werd de vergadering gesloten. De canditaatsstelling voor den Gemeente raad ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van mr. J. C. H. Prikken, is vastgesteld op 4 Januari; de stemming op 17 Januari, de herstemming, zoo die noodig is, op 24 Januari. Bij de heden van 10 tot 1 uur gehouden verkiezing voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken zijn van de 207 kiesgerechtigden opgekomen 39. Herkozen werden de heeren H. C. van Dam met 36 en H. Meursing met 34 stemmen. In de vacature-C. van der Zoo de Jong werd gekozen de heer S. J. van Duinen, met 32 stemmen. Op den heer Van der Zoo de Jong werden nog 5 stemmen, op den heer E. Klasser werd 1 stem uitgebracht. Bij Kon. besluit is aan jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als kanton-rechter- plaatsvervanger in het kanton Amersfoort, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Het ontslag als Gemeente-Secretaris op de mee eervolle wijze verleend aan jhr. mr. B. W. Th. Sandberg gaat in op heden 22 November. Namens Burgemeester en Wethouders en den Raad werd gisteravond aan jhr. mr. B. W. Th. Sandberg als souvenir aangeboden er .i tafelversiering, bestaande een zilveren blad met inscriptie en vier kristallen vaasjes met zilver gemonteerd. De heer H. A. lttmann is aan de gemeente lijke Universiteit van Amsterdam bevorderd tot arts. Tot onderwijzer aan de Chr. school bior is benoemd de heer J. H. van der Veen, thans in gelijke betrekking aan de bijzondere school te Bunschoten. De tot reserve-luitenant bij bet 5e regiment infanterie benoemde vaandrig G. W. Blote, van het korps, wordt 3 December beüedigd en in functie gesteld. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat een proel zal worden genomen met een nieuw model signaalhoorns, vervaardigd van geel koper, die in gebruik eu toon veel solieder moeten zijo dan de thans bestaande van rood koper. De proef wordt genomen by het 2e regi ment vestiug-artillerie, het regiment genie troepen en het 7e regiment infanterie. Et Pon revient toujours, etc. »U. I). I." heeft zich Zondag weer prachtig gehouden. Haar eerste elftul klopte het tweede van »Quick" met 8—1 en haar tweede sloeg »U. F. C." uit Utrecht met 8—0. Vuu een der Hoofdbestuursleden van don „Midden stands Boud" vernaui „De Telegraaf" het eeu en ander over het onderhoud, dat een tweetal afgevaar digden van dien Boud hadden wet de Directie der II. ij. S. M. over de coöperatieve verbruiks-vereeoi- ging „Voor allen" der H. IJ. S. M. Do afgevaardigden betreurden het, dat de H. IJ. S. M. subsidie verleende aan deze vereeuiging, waartegen euhter verklaard werd, dat deze subsidies uitsluitend werdon gegeveu voor de verschillende iustellingeu der vereeniging, zooals voor de spaar- en voorscholkas, het onder steuningsfonds, de studie-instellingen, de bibliotheek eu dergelijke. Echter werd geen subsidie verstrekt aan du verbruiksvereeniging, hetgeen uitdrukkelijk bepaald was. De overige gunsten, die du vereeniging geniet, zooals dienst- en vry vervoer, zijn de zelfde, die aan elk lid van het personeel, overeenkomstig de reeds tientallen van jaren bestaande bepalingen, worden verstrekt. Inzonderheid weos de H. IJ. S. M. er op. dat bjjv. dienstvervoer verleend wordt aan personeel, dal zijn koopwaren van elders en van andere leveranciers betrekt, zoodat van het verleenen van een gunst aan de coöperatieve ve.eeuigiug geeu Verder was het uiet mogelijk, vcraudering te brengen in de regeling, dat voor bet personeel, dat daartoe het verzoek gedaan heeft, op de loonlijsten wordt ingehouden, hetgeen zjj voor contributie enz. aan do vereeniging schuldig zyn, welke regeling volgens de H. IJ, S. M. zeer door hot betrokken personeel op prijs wordt gesteld, De afgevaardigden van den „Middensfauda Bond" meenden deze instelling te moeten beschouwen als een inning van gelden door de il. IJ. S. M. en achtten dit onbillijk tegeuover handelaars, die hier voor moeten betalen. Thans heofl de Directie in een schrijven aan den „Middenstands Bond" medege deeld, dat zy in het vervolg aan de coöperatieve vereeniging voor het iu te houden bedrug de gewone kassiersprovisie in rekening zal brengen. Aleer kan de Directie niet doeu eu zij hoopt, dat thans de Bond zal medewerken om een eiude te maken aan de agitatie, die tegen de, volgens haar, hoogst nut tige instelling gevoerd wordt. Het jaarlijksch sneeuwbericht komt ditmaal vrij vroeg. Gistermiddag tegen 2 uur sneeuwde het hier Ilink dikke vlokken. Üm half drie scheen echter 't zonnetje weer. Te Baarn is thans opgelicht een Friesk Selkskip, dat den naam draagt van den frieschen letterkundige Tjibbe Geerts. Secretaris is de lieer D. Driebergen. Wees rechtvaardig, want recht en gerech tigheid zijn de grondwetten der menschelijke maatschappij. *Ti4TSl,OTKltlJ EERSTE KLASSE. Trekking van 21 November 1904. (500 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f100 op N. 20788. Prijzen van f20 479 1801 6366 6389 7657 16973 18331 18340 18534 18536 en 18554. Te zamen 12 prijzen.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2