Iwjuf 3776 Staatsloterij. f 100 000. Boekbinderij m G. filJBOFF, J. A. EBOMSDUK, Voorzitter de heer A. J. Nijland, te Utrecht tot leden: de dames: A. S. Borreman, ge boren Philips, onderwijzeres aan do Rijks normaallessen te UtrechtW. E. A. Ouwejan, onderwijzeres aan de Marnixstichting te UtrechtA. C. Kerlen, onderwijzeres aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn S. C. Visee, leerares aan de In dustrieschool voor meisjes te Rotterdam; tot plaatsvervanger van den voorzitterW. Middelveld Viersen, schoolopziener in het district Gouda; tot plaatsvervangende leden, de dames: J. M. Knoppers, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen teAmerongen, en 11. J. de Kroon, te Utrecht, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Maarssen. Herinnerd zij aan den ijk of herijk voor wijk G, welke morgenmiddag van half een tot twee uur wordt gehouden in de voor malige school aan de Koestraat. Zaterdag geen ijkdag. Maandag wijk C, tweede helft. Het plaatselijk telephoonnet zal binnen kort weer eenige nieuwe aansluitingen krijgen. O. a. zijn er behalve de vier reeds ge noemde weer aangevraagd door de heeren Th. H. G. Brandsen, tabak, sigaren en ge destilleerd, Langestraat 12, en W. Wolff, Langestraat 46. Tot dusver kon men slechts aan het cen- traal-station hier eendaagsche retourkaarten verkrijgen voor het traject Amersfoort Nijkerk Barneveld. De N. C. S. zal die eerlang nu óok ver krijgbaar stellen aan de halte Bloemendal- sctie weg. Inden hoogsten eenvoud werd hedenmiddag het stoffelijk hulsel van den heer W. A. Croockewit in het familiegraf op de oude Algemeene begraafplaats bijgezet. Op den doodenakkcr hadden zich vereenigd de Burgemeester en enkele oudere Raadsleden benevens vertegenwoordigers van corporatiën in welke de overledene lot voor korten tijd zitting had. Toen de kist, voorafgegaan door de Stads boden en bedekt met eenige bloemstukken, in het graf was neergelaten, dankte de oudste zoon voor de laatste eer, den ontslapene bewezen. Aan de groeve werd niet gesproken. De heer J. J. Nagelhout, leerling van den hoer T. Watervis, heeft met gunstig gevolg afgelegd het exameu voor de acte Boekhouden der federatie van vereenigingen van handels- en kantoorbedienden in Nederland. Architect E. P. J. Smith heeft voor zijn principale van de Gemeente Harderwijk ge kocht 1 H.A. grond, ter breedte van ongeveer 70 Meter, aan den Elspeeter grintweg om daarop voor de vereeoiging «Zusterhulp" een rusthuis te bouwen waarin aao 20 a 25 meisjes uit den onoemiddelen stand rust en verster king kan worden verschaft. Kapitei::-intendant I. van der Werff, inten dant in do stelling van Amsterdam, is aange wezen om als majoor-intendant op te treden bij de nieuw op te richten 4e divisie infanterie te Amersfoort. Aan de tactische oefeningen op de kaart bij de 2e divisie die onder leiding van den chef van den staf dier divisie, luitenant-kolonel C. D. de Roon, tot 10 Maart te Arnhem worden geh( udeu in de bovenzaal van de Groote Sociëteit, neemt uit dit garnizoen o.a. deel kapitein jhr. H. M. van der Goes, van het 5e regiment infanterie. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is ritmeester jhr. E. W. von Wrangel auf Lindenberg met ingang van 1 Mei op zyn verzoek eervol ontheven van de betrekking van ritmeester-instructeur bij de Rij- en hoefsmidscbool hier. Als opvolger van majoor J. J. Storm van Leeuwen, van het 10 regiment infanterie te Hoorn, i3 benoemd de tot majoor bevorderde kapitein-adjudant van het le regiment J. H. Huisken, Omtrent de voorwaarden, waarop het dispuut-gezelschap van luitenants te Assen mag blijven bestaan, is aan hei »Hbld" liet volgende bekend geworden: Wij hebben de inlichting lang niet uit de eerste hand, maar de veranderingen in de Statuten zijn zóo zonderling, dat zij waar schijnlijk wei de voorgeschrevene zullen zijn. Ten eerste moet het kind opnieuw ge doopt worden. Het was een Dispuutgezel schap; de naam moet veranderd worden in: Debatingclub Dan moeten de sprekers eerst gekeurd worden door den kolonel. Zou dat beteekenen, dat personen, die mi litaire denkbeelden verkondigd hebben, afwij kend van die van den Inspecteur der infanterie, niet mogen genoodigd worden Wij herinne ren, dat de eenige niet-actief dienende officier, die te Assen optrad, overste Graafland was. En ten derde moeten ook officieren worden uitgeuoodigd om de luitenants voor te lichten. De fbv er plaatsing van luitenant Reitsma van het 1e naar het 8e regiment zal niet plaats hebben vóór 1 Mei. De Zutphenscbe voetbal-vereeniging »Re Quick" beeft aan het Amersfoortscbe «Quick niet alleen het verlies van den wedstrijd van joogstledeu Zondag te danken, maar ook dat van haar zeer mooie kans op bet Kampioen schap. Bij het wapenfeest van den «Onderofficieren Scherm Bond", dat te Haarlem wordt ge houden, behaalde sergeant-majoor P. de Jong, van het 5e regiment infanterie, den eersten prijs personeel geweer (21 deelnemers)^ l)e scherm-vereeniging «E. M. M. A". be haalde den 2den prijs colonne geweer. Sergeant Katerberg verwierf den 3den prijs floret (67 deelnemers). Wachtmeester Verheijen wonden'iden prijs schoonheid floret. Sergeant-majoor De Jong werd gekozen tot lid der technische commissie van het Hoofd bestuur. De Bond telt thans 210 leden met 20 af- deelingen. Begin Februari zal de heer A. H. Gerhard, uit Amsterdam, op uitnoodiging van hot plaatselijk comité van actie tegen de voor gestelde wijziging der Lager Onderwijswet bier een lezing houden. Zeer velen zullen zich nog herinneren De reis naar de maan, welke Alberts Fróres in de kermisweek lieten zien en welke zoo terecht werd bewonderd. Volgende week, van Zondag tot Donder dag, komen zij in sAmicitia" met De reis naar het onmogelijke, een nóg mooier, nog feëerieker tableau. Iemand die nogal beel veel gezien heeft en beel wat gewend is, vertelde ons van deze huwelijksreis van een jong toekomst-profes sor, die per automobiel den hoogsten berg ter wereld bestijgt en van den allerhoogsten top per luchtschip en torpedo de zon bereikt. De gebroeders Alberts zijn hier goede be kenden ieder weet reeds, dat zij veel moois en veel nieuws te zien geven. Men boude dus maar vast een paar avon- don vrij en leze de advertentiën in het vol gende nummer maar eens met extra aan dacht. Door de politie zijn eenige Drankwet-over tredingen geconstateerd. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft we gens gebrek in den vorm vernietigd het vonnis der Rechtbank te Utrecht waarbij, wegens elf misdrijven van valschheid in ge schrifte, tot éen jaar gevang nisstral werd veroordeeld de onderaanuemer van de Ge meentewerken te Amersfoort W. v. P. Opnieuw rechtdoende, veroordeelde het Hof den beklaagde tot anderhalf jaar ge vangenisstraf. Een Barnevelder boertje, dat verleden Vrijdag hier een varken had verkocht, trof het ongeluk zijn portefeuille waarin hij het geld had geborgen, te verliezen. Een eerlijke vinder bracht het hem Dinsdag terug. De toren der Roomsch-Katholieke kerk te Hamersveld, die in 1840 werd voltooid, is, na meermalen te zijn gerestaureerd, thans bouwvallig verklaard. Men is reeds begonnen, de balustrades af te breken. Ds. Goudappel, te Randwijk, heeft bedankt voor het beroep naar de Gereformeerde kerk te Scherpenzeel. Voor de betrekking vaja onder-inspecteur van politie te Zeist hebbem zich niet minder dan 40 sollicitanten aangemeld. Een vriend een kleinigheid weigeren, valt harder dan een vijand een groote concessie doen. Het «Weekblad van het Recht" schrijft Een vijftal dames, niet-rechtsgeleerden, hebben zich beschikbaar gesteld om op be paalde tijden aan vrouvveu raad en inlich tingen te geven in rechtskundige aangelegen heden. Het denkbeeld lijkt ons weinig gelukkig. De dames, die zich tot het aangegeven doel hebben vereenigd, wijzen er op, dat vole vrouwen een groote, op niets berustende vrees hebben voor advocaten dat andere het den rechtskundige lastig maken met noodelooze uitleggingendat weer andere hoogst ongaarne kiesche familieverhoudingen openbaren aan een haar onbekend man. Daaruit spruiten bezwaren voort, die met waf beleid en tijdige hulp van een rechts geleerde liaddeD kunnen worden voorkomen. Om de aldus denkende en handelende vrou wen voor die bezwaren te behoeden, bieden de bedoelde dames hulp aan van niet-rechts- geleerden, Wij vreezen, dat daardoor het ongetwijfeld goede doel niet zal worden bereikt. Integen deel, het gevaar bestaat, dat de met-deskun dige adviezen de raadplegende vrouwen riog veel verder van den goeden weg zullen af brengen, ook omdat zij haar nu van het vragen va» wei-deskundige adviezen nog meer zullen afhouden. De dames willen raai verstrekken «voor- zoover haar doenlijk". De eenige werkelijk doenlijke read zou moeien zijn. advocaat en vraag zijn advies Willen dames nuttig werk verrichten I tien Jl alles doen om aan haar mindei ontwiKKeiuc zusters de «op niets berustende vrees o advocaten te ontnemen en aldus te zorgen, dat zii raad en advies gaan halen daar, waai op góeden raad en doelmatig advies meer kans is dan bij diegenen, die zelf nog en advies behoeven. RECLAMES. 1-5 regels fl.25, iedere regel meer fÜ.25. De dankbaarheid van een mpMlW bewoner van Utrecht. Uit dankbaarheid voor de verkregen *«'d»dfD met den wensch dat velen nut mogen trekken van hare ondervinding, machtigt one «n Utrecht hare volgende verklaring te Mbhceeren. Meiul*rouw ler Want, wonende Bloem.tr.a 8 te Utrecht meldt oni: Ik ben er van overluigd.dat U belang 'zult «tellen in de merkwaardige Be£6Iln* door middel van Uwe Foster's Rugpijn Nieren ?illen. Toen ik Uw Pilleu begon in te nemenbad ikreed. verschillende jaren last van e.u nioriiek De pyu in den rug en in de zijden maakte bet minste werk mij dikwijle geheel onmogelijk. Ik leed voel aan «ware hoofdpijn, on ik had «Lede een terneerdruk kend vermoeid gevoel, vooral in de boenen. Da urine'liet bexink.el na en of.choon ik veel ouder behandeling geweest was, had ik mol al de ingenomen medicijnen met Teel multart. Leu mijner kennissen raadde m|] aan een proef'tone met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. En dit wee rnyn redding, want dadelijk na het innemen bekwam ik verlichting en na xes dagen was .k reeds zoogoed als hersteld. Het xal n.y aieeHs een genoegen xijn een ieder in te lichten, die in het xelide geval mocht ?6irkeondDergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek t« maken op elke wijxe die U goed dUDkt. Het ie ruggiju, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere toeken van nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de rugpijn, terwijl xe de nieren in orde brengen die xich daaronder boviuden, want inderdaad xyu net de nieren die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpyn Nieren Pillen geeft, de zelfde die mejuffrouw Ter Want gehad heeft. Zij zijn te z. i ïersfoort verkrygbaar by den heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel F. 1.76 voor éen-, of van F. 10 voor zes doozen. 37 *ste Tri A TS-MjO TT HiJ. VIJFDE KLASSE. (Eerste week). Trekking van 17 en 18 Januari (1400 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. 0. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f 100 000 op No. 6361. #200 6892. Prijzen van f70. 489 498 6368 6370 637911755 48553 en 20764. Te zamen 10 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 484 497 6365 6380 6875 6883 6898 6899 6900 7288 7383 7493 7512 7619 7632 7668 11305 11314 113161175711761 11771 13065 13085 13089 16995 18317 18332 18333 18336 20762 eu 20793. Burgelijke stand ran Amersfoort van 11 tot en met 18 Januari. - Heden overleed, na eene kortstondige ongesteldheid, onze zeer geliefde Vader, Behuwdvader en Grootvader, de heer WILLEM ANTH0NI CROOCKEWIT, weduwnaar van Vrouwe Sara van der Hoop. Oud-wethouder van Amersfoort, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Spokane CJ. gjj00(-:K|iW|T. Amersfoort^ SCIIRÖDER. All"Cl(>'rar A. CROOCKEWIT. R M. CROOCKEWIT— Quintus. Utrecht,s HEUKELOM- Croockewit. J. L. van HEUKELOM. Ameisfomt,cRoockeWIT WAz Amsterdam,CR00CKEW1T- H. M CROOCKEWIT— Van Eijk, en Kleinkindoren. amersfookt, 14 Januari 1905. GEBOREN: Johannes, z. van P. Wijnands en C. van Vliet. Cornelis, z. van C. Berkloo en A. Apeldoorn. Elisabeth, d. van H. van Es eu J. C. Veenendaal. Gerritje, z. van J. Hendriksen en M. A. R. van der Hilst. j Alijda Maria, d. van C. E. Jansen en H. de Ridder. Gerritje, d. van J. van Doorn en H. van Geenhuizen. Jan, z. van R. Poort. Karei Martinus, z. van E. Roose. Antonie, d. van A. Koenen M. G. van Plateringen. Gesiena Theresia Anna, d. van J. A. Maarseha kerweerd en G. M. Guiting. Adriana Wiihelmina, d. van W. Sleeking en W. van Wessum. Freerk Willem, z. van A. Jansen en G. Jonkman. Gerrit, z. van C. Gouw en G. van D(jk. Philippus, z. van E. Ouwerkerk en J. Kooreman. Mar- garetha, d. van G. van Empelen en M. Bakker. Aloysius, z. van D. Snijders en C. vau der Velden. Martha, d. van D. Moorselaaren N. van de Kooij. Jantje, d. van D. Juffer en H. Groen. ONDERTROUWD: geene. GETROUWD: geene. OVERLEDEN: Johanna van der Last, 70 j. wed. van Jan Tommei. Willem Antoine I Croockewit, 79 j., wed. van Sara van der Hoop. Johannes Antonius van Meeteren, 1 77 j,, ong. Jacob Hilversum, 2 mud. Bartfiolomeus Verburg, 85 j., wed. van Maria Elisabeth Spilbas. Anna Maria Groot, 26 j., echtg. van Cornelis van Beek. R. STRUVE en Maria J. VERNOOYS die hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Amersfoort, 19 Januari 1905. - - De heer en mevrouw H. van OELDER-Hijmausbetuigenhun harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij het overlijden van hunne Zuster en Behuwdzuster on dervonden. Amersfoort, 18 Januari 1905. Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) is op No. 6361 gevallen de prijs van Een jongmensch van goeden huize, niet zonder fortuin, verlangt kennis te maken met een jongedame van 20 25 jaar. Fortuin gewenscht. Herkenningsteekentaschje in de linkerhand volgende week in de Bios coop of brieven onder mottoHa ha! die Oscar! Bloklandstraat 6, b/d Christelijke school. Inrichting voor alle soorten BINDWERK BROCHEER, en CARTONNAGE-WERK. ENCADREMENTS. Het onderhouden van BIBLIOTHEKEN en LEESGEZELSCHAPPEN. Verder alles wat tot het vak behoort. Aanbevelend, G. NIJH0FF. Wegens vertrek naar Indië «SII5V.4Ï» wordt met primo Maart of later voor een KINDERJUFFROUW en een DAG MEISJE, beiden van de beste getuigschriften voorzien. Rrieven onder letters A. Z. aan VALK- HOFF's boekhandel. ACHE tto,. Depol voor AMERSFOORT en OMSTREKEN by den heer LANGESTRAAT 56. De goederen kunnen eiken Vrijdagavond tot negen uur bezorgd worden.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2