I Stadsnieuws. Advertentien. E, J. RUITENBERG, Kost en Inwoning TE HUUR FLÉHITE stellen on hyj die verpandt of beleent èn bij die in pand of beleening neemt, zich bloot aan schade. De Minister van Financiën brengt ter kennis dat reeds zijn ingetrokken 100 000 muntbiljetten van f10, modell894,en 12000 muntbiljetten van f50, model 1884. Men wil weten, dat by den Raad van State oen wetsontwerp is ingekomen tot invoering van een wcltelyk geregelden tyd in ons land. We lezen in de »Rotterd. Ct.M: Doordat do oogst der sinaasappelen is mis lukt en de vruchten voos zyn, hebben zy alle waarde verloren. Verleden week werd aan de veiling alhier zelfs geen bod gedaan Voor een paar duizend kisten. Menige klein handelaar is van zyn diensten beroofd, daar vroeger duizenden dezer zuidelijke vruchten albier werden omgezet. Mevrouw Van der Horst is door het meer dan 60 maal achter elkaar spelen van #Rita" zóo overspannen, dat zy eenige dagen absoluut rust moet nemen. De voorstellingen van x Allerzielen" ?.yn daarom eon week geschorst. Ook de audiëntie van den Minister van Bin- nenlandsche /aken zal deze week niet wor den verleead. We vesligen de aandacht op de waarschu wing van de Gezondheidscommissie onder de kennisgevingen aan het hoofd van dit nummer. Jbr P. A. van Holthe, klerk der Posterijen en Telegrafie lc klasse aan het postkantoor hier, wordt 1 April overgeplaatst naar Stads kanaal, terw\jl hier werkzaam word gesteld de heer 11. Lukas, van het telegraafkantoor te Amsterdam. Aan hot examen voor de acte nuttige handwerkenhebben van hier nog voldaan de jongedames Th. M. van Kreyl on P. J. M. J. van de Loo. De heer G. Vos, brouwer aan do vPhoeuix Brouwerij'', hoopt 5 April den dag te her denken, waarop hy '25 jaar geleden in dienst trad by de toenmalige »Amersloor(sche Beiërschbier Brouwerij.' «y Kon. besluit is aan mr. M. Crommelin, op zyn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 April e. k. eervol ontslag verleend als rechter in do Arrondissomonts-rechtbarik te Utrecht onder dankbetuiging voor de in rech terlijke betrekkingen bewezen diensten. Aan deri beer G. K. G. van Aken, kapel meester van het 5e regiment infanterie, is thans met ingang van 1 April ocu voortdu rend pensioen toegekend. De zilveren medaille voor 24 jarigen trou- wendienst is toegekend aan sergeant-scherp schutter J. A. Jansen van het 5e regiment iufanterie; de bronzen gosp voor achttien jarigen dienst aan [stafmuzikant P. J. Wynen. De miliciens der infanterie bohoorende tot de eerste ploeg van het blijvend gedeelte worden 31 Maart a.s. met groot-verlof ge zonden de miliciens der tweede ploeg van die lichting, moeten op dien datum van ver lof onder de wapenen tarugkueren. Gisteravond waren in »de Arend" op de vergadering van ahet Groene Kruis" 67 leden tegenwoordig. Da vnorloopige Voor zitter, de heer De Meyere, deed, alvorens over te gaan tot de behandeling van de agenda, mededeeling van den stand der ver- eeniug, waaruit bleek, dat zy nu ruim 700 leden telt en dus sinds de vorige vergadering, op 2 Maart, weder ruim 50 personen als lid toetraden, tezamen contribuueroud ongeveer 1800, terwijl voor bestryding der kosten van oprichting op ruim f725 kan gerekend wor den. Aangezien gebleken is, dat er by enkelen bezwuren bestaan tegen de in de vorige ver gadering vastgestelde redactie van art. 5 der Statuten, achtte de Voorzitter het gewonscht, alsnog terug te komen op dat art. en stelde hy voor dit artikel de volgende redactie voor: Leden dor vereenigidg zyn zij,die bun verlangen daartoe aan tien Secretaris der vereeniging hebben kenbaar gemaakt, en een contributie betalen van ten minste 50 ct." Deze redactie wordt zonder discussie aangenomen, zoodat de Statuten, deze wy- ziging in acht genomen, zijn vastgesteld. Op ae Statuten zal de Koninklyke goedkeu ring worden aangevraagd. Als tweede punt der agenda word behandeld bet aanvullen van het Bestuur, dat volgens de Statuien uit 9 personen zal bestaan, zoo dat nog vyf leden gekozen moeten worden. Een der leden wenscht als candidates te noemeD een vijftal personen, welk aantal nog met vyf wordt aangevuld door andere j leden. Uit de tien aldus gestolde candidaten zullen, met goedvinden dor vergadering, de vijf Bestuursleden worden gekozen, met dien verstande dat zy bij volstrekte meerderheid van stemmen gekozen worden. Uit de nu volgende stemming blykt, dat als leden van het Bestuur gekozen zyn do hoeren: D.Ger ritsen, W. G. Klomp, J. VV. Middelburg, B. Schooleman en W. H. E. Vrijdag. De heer W. C. Oosterman die by de eerste stemming een byna evengroot aantal stemmen op zich uitgebraent zag als op den heer Schooleman, zeine gaarne te zullen zien, dat deze laatste lid van liet Bestuur werd. By tweede stem ming werd de lieer Schooleman gekozen. De in de vergadering aanwezige leden namen allen hunne benoeming aan. Do Voorzitter deelde mede dat onder goed keuring van do vergadering het Bestuur de functiën onderling zal verdoelen, maar stelde voor, dat do vergadering den Voorzitter zou kiezen. Op voorstel van een dor leden wordt nu de heer L. F. de Meyere by acclamatie tot Voorzitter gekozen. Do heer De Meijero laat zich de benoeming welgevallen en doet een beroep op den steun van do andere bestuursleden en overige le den. De Voorzitter dankte de heeren die het stombureau hebben gevormd voor hunne hulp en sprak ten slotte de hoop uit dat de vereeniging good zal mogen werken drong aan op de samenwerking van alle leden en gaf de verzekering, dat vry binnenkort de vereeniging in werking zal kunnen treden tot heil van velen, ja, van geheel Amersfoort. Niemand meer het woord verlangend, sluit de Voorzitter ter 9.30 de vergadering. Ter gisteren en eergisteren gehouden zit tingen van het Bestuur van «Floralia" werden door ongeveer 800 kinderen ruim 1100 plan ten aangevraagd, welke op 10 Mei zullen worden uitgereikt. Morgenavond komt professor Glorieux, uit Brussel, voor de leden in de sociëteit A micitia een séance geven welke zeker door vele lief hebbers en beoefenaars van het billard-spel met genoegen en belangstelling bijgewoond zal worden. Een occasional schrijft: Door den Voorzitter der plaatselijke afdee- ling van den Christ. Nat. Werk mans Bond is, van een onbekende f10 ontvangen, ten bate van het gebouw nEben Haëzer." Het Bestuur brengt den milden gever zijn oprechten dank daarvoor. Mogen er nog velen bereid zijn om de aideeling mei hun give te steunen. Men wil weten, dat kolonel G. J. W Koolemans Boyuen, thans commandant van het 4e regiment infanterie, zal worden be noemd tot generaal-majoor, commandant van de stelling Amsterdam. Aan kapitein A. C. de Vos, thans van het le regiment infanterie te Assen, is op zijn verzoek zes maanden non-activiteit verleend buiten bezwaar der Schatkist. Kapitein I. 11. Boeije, thans van het 4o regiment infanterie te Gouda, wordt werk zaam gesteld aan de Normaal Schietschool te 's Gravenhage. De le luitenant 1'. D. van Essen, van het 1e regiment veldartillerie te Utrecht, wordt voor onbcpaalden tijd gedetacheerd ten bu- reele van den commandant der bereden ar tillerie te 's-Gravenhage. Zekere onrust wordt gewekt door het uit Engeland in allecorrespondentiën overkomend bericht, dut de modekleur voor heeren in den aanstaanden zomer zal zijngroen. 'tZal een kostelijk gezicht wezen zoo'n wan delend billflrd laken: hoed groen, costuum groen, das groen, schoenen hoog geel. De fiimaPeek& Cloppenburg, dio blykens haar pas verschenen reclame-boekje, zich voor het komend seizoen ongewone zorg ge troostte, komt, by het vele nieuwe dat zij brengt, rnct minder voyante kleuren, grijs met blauw,- beige, bruin en mélanges daarvan. In bet goed geïllustreerde boekje de prentjes zyn wel in Engeland geteekend maken we kennis met den Kunhardt-schou- dor, een nieuwen snit voor de pantalons, en het Viking-systeem door welk laatste de vorm langer in de kleedingstukken blijft. De heer L. Houbaer, aan de Langestraat, zal belangstellenden dcsverlangd ongetwijfeld nader bekend maken met deze technische nieuwigheden. De tyrand in de Kouingsstraat was toch niet zóo onbeteekenend als men ons berichtte. Immers aan het vlug en doortastend optreden der Vrijwillige Brandweer is het te danken dat het vuur werd beperkt tot den hooizolder en niet oversloeg naar de petroleum-bewaar- plaats. Spuit 3, die ook te werk moest gesteld, deed den gehpeleD nacht dienst om de groote hoeveelheid smeulend hooi niet te doen opvlammen. Do Rechtbank te Amsterdam veroordeelde tot drie weken hechtenis den overwegwachter aan der Zwarteweg te Bussum die op 2 Januari verzuimde de afsluitbooms» te sluiten waardoor de sneltrein AmersfoortAmster dam in botsing kwam met een boerenwagen die juist do lijn wilde oversteken. Te Zutphcn zyn valsche bank-bi!jetten van f25 verspreid, alle gemerkt Y Y Y 995. Opgepast dus. Het request der Bunschoter-visschers om in de gelegenheid te worden gesteld deel te nemen aan de stemmingen, is thans verzon den, voorzien van 172 haudteekenmgen. In de eerstvolgende Raads-vergadering van Zeist zal ter tafel worden gebracht een voor stel van de Commissie voor de gasfabriek tot uitbreiding dier fabriek en daarvoor een crediet toe te staan van fdOOUOU. De goedhartige vergeet; de hooghartige vergeelt. Door plaatsgebrek moeten het feuilleton en enkele nagekomen advertentiën uitgesteld. Men bezorge ons toch de kopij der ad vertentiën vóór twaalf uur, wil men zeker zyn dat deze den zelfden dag worden opge nomen. Burgerlijke stand van Amersfoort van 9 Maart tot en met 15 Maart. GEBOREN: Cornells z. v. G. van de Bult en F. 11. Bauer. Theodorus, z. v. C. Bon zei en R. H. van den Bijtel Hendrika Dora Johanna d. v. H. Stuurman en J. van Golder. Cornelis z. v. C. van Ommeren en N. Booustra Geertruida Cornelia d. v. IJ. A lies en A. Koekoek. Aaltje d. v. A. Peters en A. de Graaf. Everdina Hendrika d. v. W. van den Eshof en M. C. J. van Leeuwen. Cornelia d. v. C. van Dijl en G. Fonteijn. Jansje d. v. H. Niezen en W. Kleuver. Neoltje d. v. R. van Willigenburg en N. van Effrink. Cornelis z. v. C. Eijkel- boora cn E. de Graaf. Hendrikus Leonar- dus z. v. J. van Meeteren en Th. van Veeoen- daal. Albertha Johanna d. v. J. Maas en A. Ilagenbeuk. Frans Adolphe Johan z. v. A. P. H. J. van Weezei Errens en G. C. F. Kiepe. Karei Wilhelmus z. v. A. A. Snabel en H. P. Riezebos. Hendrika We- melina d. v. H. Wessel en R. Jonkhoff. -- ONDERTROUWD: Goene. GETROUWD: A. van Beek en H. A. B. Douze. P. Rison on E. Brandsen. A. P. van Ginkel en G. H. van Nieuvvkerk. OVERLEDEN: Alijda van Straten 7 m. Jacobus Gerardus de Waal 4 m. Hen drik de Kruiff, 31 j. echtgn. van A. van Dijk Adriana van Mourik, 21 j. ongeh. Hendrik van Bekkum, 84 j. wed. van H. Hoppenrijs. Lodewijk van der Moleu, 48 j. echtg v. F. Fransbergen. Johanna de Wyer, 29 j. echtg. van|A. A. Monteauban. Hermanus Valewink, 85 j. wed. van G. Jetten. Hendrikus Rijk Riksen, 1 jaar LIJST van BRIEVEN enz. geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Post kantoor le Amersfoort, gedurende de le helft der maaud Maart 1905. Brieven. P. C. Setteur Bestuur Mij. onroerend goed Amsterdam. Van de Vaar Giessendam. Piet van dor Meulen Leeuwarden R. van Veen Lemmer. K. Schoolstra Rotterdam. Mej. G. Jorink Utrecht. Briefkaarten. Mej. A. Noorman A. van Zuden Amsterdam. D. Bockweg Dz. Mevr. A. Brinkman Haag. J. Riegen Utrecht. Uit Buitenland terug. Mme. W. A. van de Gant Menton. Früulein L. Willerding Barmen. RECLAMES. 1—5 regels 11.25, iedere regel meer f0.25. Na zes jaren. Velou onzer loiera kennen ongetwijfeld den heer Van Daal, woneude Achter de Heilige Geest 2 te Amersfoort. Het publiek moet hem dankbaar zijn voor zyn open en eerlijke verklaring, waarin hy zegt: „Reeds sedert zes jaren heb ik geleden aan een wreede pijn in den rug, daar waar de nieren zitten en iu de beide zijden, doch voornamelijk in de lin kerzij. Ik kon my soms niet staande houden van de pijn en niettegenstaande al de daaraan bestede zorgen werd deze hoe langer zoo erger. Ook had ik zeer veel lost van hoofdpijn, die niet wilde wijken onophoudelijk had ik duizelingen en een gedurigen aandrang tot urineereu. liet gebeurdo wel eens, dat ik korten ijjd verlost werd, doch dit was slechts ten koste van veel meer ellende en de pijn kwam dan met verdubbelde woede terug. Ik moet U eer- lyk zeggen, dat Foster's Rugpijn Mieren Pillen mij ontzaglijk veel goed gedaan hebben. Deze werden mij aangeraden door een vriend en na al hetgeen ik gebruikt had, bad ik er wel is waar niet veel vertrouwen in, wal echter te eenen male beschaamd werd. Ma een week knapte ik reeds op eD nadat ik twee doosjes geregeld ingenomen had, wat ik zoover hersteld, dat ik niets meer van de pijn kon bemerken; ook de aadere kenteekenen mijner ziekte warou bijna geheel verdwenen. Aan allen die lyden, zooals ik vroeger, zou ik myo genezing wal willen verkondigen, want ik ben overtuigd, dat ik hun daarmede een dienst bewijs."' Ik ondergeteokeude verklaar, dal hel bovensta* ido waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze dio U goeddunkt. De pij tv, die gelijkt op een dolksteek in den rug, spruit voort uil de nieren en duidt aan dat zo erg aangetast zijn. Het urino-zuur heeft zich in de nieren zelf gekristalliseerd on de bijtendo en suy- deude oneffenheden der kristallen veroorzaken hevige nyuen. Du beataudd.ielen, waaruit Foster's Rugpijn Mieren Pillen samengesteld zijn, lossen spoedig hol urinezuur op en helpen de nieren iu afvoering uit het lichaam van dit vergif, welke afvoeriug plaats grypt bij het urinceren. Verzeker U, dat nion U do cchto Footer's Niereti Pillen geeft, de zolfde, die do heer Van Daal gehad heeft. Zij zijn to Amersfoort verkrygbaar by don heer A. van de Weg. Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it f 1.76 voor Óen-, of van f!0 voor zes doozen. Op 15 Maart j.l. overleed te Ensley (Staat Alabama) onze broeder en zwager mr. U. J. HEERMA van VOSS, in den ouderdom van 42 jaar. J. C. PELS RIJCKEN, Heerma van Voss. J. C. J. PELS RIJCKEN. Amersfoort, 10 Maart 1904. jBezoeken worden niet afgewacht. •v Oudergeteekenden brengen bun dank voor de bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden» van hun Broeder. Wed. G- H. ZWIER— Van Esveld. Wed. G- W. van GOOR— Van Esveld. JOU. van ESVELD. W. van ESVELD. E. H. van ESVELD— Kilian. Amersfoort, 16 Maart 1904. Bij beschikking van den EdelAchtbaren lieer Recliter-commissaris in bet faillissement van W. ENDENDIJK, koopman en winkelier, wonende te Amersfoort, is bepaald 1<>. dat de termijn, vóór welks afloop de schuldvorderingen by den Curator moeten worden ingediend den 15den April 1905 eindigt 2°. dat de verificati -vergadering zal plaats hebben op Dinsdag den 2den Mei 1905, des voormiddags te 10 uur, in het Paleis van Justitie aan de Hamburgerstraat te Utrecht. De Curator, mr. H. J. M. van den BERGH, Bergstraat 33, Amersfoort. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11 huren en verhuren van huizen. GET? HAAGS voor een net BURGERMEISJE, P. G. in de omstreken van Amersfoort tegen een kleine vergoeding, genegen in de huishouding be hulpzaam te zijn. Brieven letter M. bij de Boekh. DORSMAN ODÉ, Vlaardingen. op een der mooiste standen met KANTOORTJE en SLAAPKAMERS, voor éen of meer heeren. Brieven franco letter X Bureau (oude) Amcrsfoorlsche Courant, Kortegracht 9. Oudheidkundig Museum is d a g c I IJ k s le bezichtigen voor iiiel-leden a IO cent. SCHOUWBURG UTRECHT. BERTMA JOHANNSEN-FÜNDS. (Pensioenfonds voor Utrechtscho Musici). DINSDAG ^21 MAART Opvoering door den Muzikalen kring van „Dc Doge van Venetië" v JOH. WAGENAAU Voorafgegaan door „P ROEFZINGEN" (Intermezzo A la Bunte Bühne). Aanvang HALF acht. Prijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f2.50. 1. Amph. en 1. Zyloge f2. 2. Arnpb. en Baignoires fl.50. Parterre fl.25. 3. Amph. en 2. Zijloge fl. 4. Amph. f0.75. Gaanderij 0.60. Plaatsbespreking: Voor Aandeelhouders 18 Maart van 10 tot 12voor het Publiek van 1 tot 3 uren, en 20 eu 21 Maart van 10 tot 12 en 1 tot Donateurs van bovengenoemd Fonds hebben persoonlijk toegang op vertoon van hun diplom», Rugpjjn j mits na vooraf plaats besproken te hebben.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2