NESTLf5 F,: E. J. RUITENBERG, Advertentiën. R. J. van EIMEREN, Reisbelasting. iethors! Yan Lutterveld, Drinkt uitsluitend KRUMEICH's INMAAKPOTTEN B. A. van RUIJVEN, Een winkelhuis, Een woonhuis Een woonhuis Een woonhuis verkoopen Tijdens de regeering van czaar Nicolaas I van Rusland kwam in het paleis eens een revolutie voor, die in de geschiedboeken niet wordt medegedeeld, 't Was geen soldaten- oproer, zij begon niet in de benedens. j rangen van de paleisbewoners, maar by de hoogste daarvanzij deed niet den troon, maar de keuken van het keizerlijke huis op hare grondvesten schudden. Op zekeren dag zat de keizerin Alexandra Feoaorowna in het boudoir van het winter paleis en verveelde zich. Daar herinnerde zij zich plotseling, dat zij, toen zij nog een Duitscbe prinses tvas, meermalen veel be langstelling voor de keuken had getoond opnieuw bekroop haar thans de lust, om eens te zien hoe het in hare huishouding toeging en zij liet zich daarom de dagelijksche rap porten brengen. Daar zag zij o. a. „een flesch rum voor haar zoon, den dortigjarigen czarewiteh, later czaar Alexander 11, geno teerd. Dit vond zij vreemd,' en zij bladerde verder terug. De flesch rum kwam dagelijks op de lijst voor, tot aan den geboortedatum van Alexander, vroeger ook reeds. Dat was dus voor een anderen czarewiteh Alexander. De keizerin zocht verder en vond de flesch rum zelfs lot in de vorige eeuw. Daar stond zij eindelijk genoteerd met een verklaring die het raadsel oploste: tegen tandpijn door den lijfarts voorgeschreven. Dus alleen tengevolge van het feit, dat keizer Alexander I eens als troonopvolger een theelepeltje rum misschien voor een beetje tandpijn had gebruikt, was op rekening van de latere troonopvolgers een flesca van het Jamaica- product genoteerd. Lachend deelde zij het aan haren gemaal mede, maar Nicolaas lachte niet. Des namid dags vroeg hij de rapporten omtrent do huis houding van het paleis. Den ganschen nacht brandde het licht in des keizers-werkkamer hij rekende en schreef. Den volgenden morgeu was de stemming in het paleis verbazend somber. Er hing een zware lucht overal, alsof er een onweer broeide. Tot zijn gemalin zeide de czaar't Is veoi erger dan ik dacht. Zulke spitsboeverij geeft baars gelijke nog niet gevonden. Mijn tafel kost mij op het papier millioenen meer dan in werkelijkheid. Ik ga en pension leven. Den volgenden dag was de keizerlijke k.. uken opgeheveneen hotelhouder was de zorg voor de keizerlijke tafel opgedragen. Zij, die al te veel inkt en te vlugge pennen hadden gebruikt, werden gestraftde czaar wilde van een beroep op de gewoonte niets weten. zomer een bezoek ontving van onzen voralaggever, verklaarde hem dut zy ook zeer bloedarmoedig was geweest, gnduronde zeven maanden bad zij goun eet ust meer, had last van maagkrampen 011 slechte- spijsvertering, slapelooshoid en kortademigheid en nadat zy zooveel over de Pink Pillen in de couran ten had geleien is zij tot het gebruik or van over gegaan, Myn ziokte begon met een langzaam ver lies van don eetlust, mijn spijsvertering was moeilijk en pijnlijk, het weinige dat ik at gaf aan myn lichaam geen krachten eu dezelven verminderdeu van dag tot dag. Niet alleen dat ik veel over de Pink Pillen had gelezen, maar ik had ook voel goed over dezelven hooron spreken door mijn cliouton, on daarom bon ik er eveneens toe overgegaan. Naooo doos gebrbrulkt te hebben kwam mijn eetlust terng en de behandeling voortzettende gevoelde ik mij veel sterker. Men zou niet genoeg de aandacht kunnen vesti gen op de eigenschappen die de Pink Pillon bezitten bij iedere dosis geven ze bloed versterken hetzelfde en versterken eveneens het zenuwgestel. Deze ver schillende eigenschappen maken hot lot een onmis baar geneesmiddel om de ongemakken logen te gaan van de wöersvorandering. Daar de Pink Pillon met iedere dosis blood geven versterkon zy de werking van alle organen, geven krachten eu eetlust. Door het bloed te zuiveren be hoeden zy U tegen puisten, uitslag, dio gedurende dit jaargetijde zoo veel vuldig voorkomen. Met do zenuwen te versterken horstellen zy hul vervallen zenuwgestel, het welk gedurende hel slechte jaarge tijde sieeds overspannen is geweest. Verder zy nog vermeld dat de Pink Pillen onover- treffelyk zijn tegen bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, algemecne zwakte, maagkwalen, rhouma- tiek, zenuwzwakte, scheele Hoofdpijn, zenuwpijnen en heupjioht. Makelaar, WEVERSNINGEL No. II buren en verhuren van huizen. De heer en rat- Baïz geven kennis van il ZOON. Amersfoort, 25 Juni 1005. ouw SCHUTTE geboorte van een Door het verbindend wnr- den der uitdeelingslijst is het faillissement van K. SCHIMMEL te Amersfoort geëindigd. De Curator, mr. C. de WILDE Jr., Advocaat en Procureur, Utrecht. Het haar speelt een belangrijke rol in het bijgeloof. Men beroordeelt naar het haar dik wijls het karakter, niet zonder roden. Hoe langer en fijner het haar is, hoe zijdeachtigor, des te gevoeliger is het karakter, dat dikwijls verlegenheid en zwakheid wordt. Een derge lijk persoon is gemakkelijk te leiden en te influenceeren, vooral wanneer het haar blond is. Men verwijt den blonden gebrek aan tem perament, dat bij velen door natuurlijke goed heid des harten ruim gecompenseeul wordt. De blonden met fijn haar zijn dikwijls zeer aractisch en ve.otandig met een tintje slim heid en van tyd tot tijd wat koppigheid. Zwart haar duidt op geest. Dik kort, steil haar wijst soms aan een lichtzinnig, onder nemend karakter, zonder idealen. Groeit het baar laag op het voorhoofd, dan is de persoon zeer temperamentvol, maar ook grillig, spil ziek en onbestendig. Kort kroeshaar is een opbruisende, leugen achtige of laten we liever zeggen een phanta- tische natuur, die eerder vatbaar is voor slecht dan voor goede invloeden. Sterk ontwikkelde, weerbarstige nekharen verraden een gelukkig, vroolyk gestel. Donker haar is een teeken van kracht en energie, van hartstocht, soms van zelfzucht, en heerschzucht. Wie vroeg grijs is en spoedig een witte kuif heeft, is eveneens gevoelig voor invloeden. Blonde vrouwen oefenen lichter een groote bekoring uit dan donkere en daar zij dikwijls fijn en geslepen zijn, heeft men steeds alle feeën en godinnen blond voorgesteld. Als liefdesproef, zegf een oud bijgeloof, moet men een haar van de twee gelieven in een knoop leggen. Houdt de knoop stevig, dan zal de liefde hecht en langdurig zijn. Het haar, dat glad blijft, duidt den persoon aan, die het eerst ontrouw wordt. RECLAMES. -5 regels fl.25, iedere regel meer f0.25 De bloedarmoede is niet meer te dachten De Pink Pillen voorkomen en geneozen dezelve. Er zyn zoovele personen die door do Pink Pillen van bloedarmoede genezen zijn, dat hot byna on mogelijk is dat do genen dio er nog aan lijdou niet over do wondervolle genezingen hebben hooron spre ken, die zij gegeven hebben eu nog iederon dag geven. De Pink Pillen verschaffen op regelmatige wijze zelfs do genezing, als de bloedarmoede veron achtzaamd is geworden, als derelvc ruslig is gowor- den tot op de tering af en als de levous verzekering Maatschappijen er tegen op zien een levens verzo- I I kering met die personen af te sluiten die aan ver- 1 gevorderde bloedarmoede lijden. Juffrouw Laurs, vroedvrouw te Heerlen, die deze j De rekening en verantwoor- Wi* ding in de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalaten schap van GRIETJE DU IJST, gewoond hebbende te Spakenburg, gemeente Bun schoten en aldaar overleden 25 October 1904, zal plaats hebben op Woensdag 5 Juli 1905, des voormiddags te 9 uren, ton kantore van ondergetekenden Notaris, Utrechtschen weg 2, te Amersfoort, zullende indien geen verzet plaats heeft tot uitbetaling worden over gegaan. A, IT. J. VOS, Notaris. A meric an-V rucht enpu dding o uitsluitend voor de funk tafel. o Verkrijgbaar in alle goede comestibles/aken 12 VERSCHILLENDE SOORTEN 20 ets. PER PAKKET. a. j. foïzAK:, FABR1KAMTGRONINGEN. Amersfoort, Arnhemsche weg 8. jToiFFEUR-j-WnCHEUR. Aparte salons voor DAMES- en IIKEREN Billijk Tarief. Er zyn onder de minvermogenden velen, voor wie een verbluf van eenige woken in de buitenlucht tot herstel van gezondheid, eene onschatbare weldaad zou zyn. Welnu, even als vorige jaren blyven on dergeteekenden zich vriendelijk aanbevelen tot het ontvangen van gitten voor boven genoemd doel. Het Hulpcomité voor Amersfoort, Mevr. KNOOTK— Van Lanscmot IlunnECHT. Mevr. De JONG SCHOUWKNBURG- Parkkr. Mevr. GRONEMAN—Doorniios. Mei 190; Mej. D. A. S1DDRE KIN DER-I -meel: |IY\elkvuedsel voorKinderenVZiêkerij KASSIERS, Commissionairs in Effecten. Etiecten, Coupons, Buitenlandsch gold Prolongation, Beleeningen, Incasseeror. en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE Dï POSIT. Kantoor: Huurhuizen 9. C R E D I E TV EREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. A. van T R A A. MUURHUIZEN, 9. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco, het incasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden A deposito en rekening-courant. Hollandscbe Theeverbruik-Vereeniging, AMSTERDAM. Stof en grove Thee 50 en 55ct Ontbijt „(grof)«5 Namiddag 75 Extra fine Ch. Theo 100 per 5 ons Alleen verkrijgbaar bij WATERSCHOT Co., I.ANGESTRAAT 43. (gedeponeerd^onder No. 1.18915.) MO® Volgens eensluidend oordeel van vaklieden het beste en doel matigste voor het inmaken van groenten en vruchten. Springen als by glas onmogelijk. Hoogst eenvoudige en zeker werkende hermetische sluiting. Krumeieh'a Ininnnkpotteu vrjjwaren den ir.houd tegen licht en temperatuurwisseling. De natuurlijke smaak en kleur blijven bierdoor zelfs na langeu tijd behouden. PRACTISCH. GOEDKOOP. DUURZAAM Men vrage gratis de Brochure: „Hoe maakt men het boste fruit en groenten in" by Magazijn van Ijzerwaren en Huishoudelijke artikelen, Langestr 41. De Notaris JOHs. KNOPPERS, mLr*y te Amersfoort, zal op Zaterdag 1 ■w Jnll 1905, des avonds 7 uur (8 uur precies beginnen) in het koflihuis «'Iet Valk je", te Amersfoort, publiek verkoopen: IN DE GEMEENTE AMERSFOORT. Perceel 1. tevens woonhuis, met plaats aan de Arn- homschostraat nummer 18, groot 1.50 oion. Verhuurd aan den hoor u van Nieuwon- huizen voor f400 por jaar tot 1 Moi 1!N)7, met drie optiejaren. Perceel 2. met schuurtje en grond op Krnontjesuu.ion nommer 11, groot 1.88 aren. Verhuurd aan D. Jaarsveld voor f2.10 [ter week. Perceel 3. me grond, naast nerc. 2, plaatselijk gen m- merd 13, groot 1.83 aren. Verhuurd aan de wod. Verhaar voor f 1.80 per week. Perceel 4. mot grond aan do Bloomondalsohestrsat nommer 30, groot 1.07 aren. In eigen gebruik bij C. van Mourik. Aanvaarding by de betaling op 30 Sep tember 1905. Breeder by biljetten. De Notaris JOHs. KNOPPERS to Amersfoort, zal op Zaterdag 1 m+Emv Juli 1905, dos avonds te 71/., uur, in het koffiehuis «HET VALKJE" te Amers foort publiek In de u r meen te AM E RS F O OR T. perc. I en Twee woonhuizen met grond aan de B.oe- destraat nommer 3 en 5, groot 1.85 aren. Pore. 1 verhuurd voor f 0.90, perc. 2 voor 1.10 per week. perc. 3. Een woonhuis, thans ingericht tot werk plaats, met grond aan de Breedestraut no. 4, groot 1.05 aren. Verhuurd voor f0.85 per week. perc. A en 5. Vier woningen met grond aan do Molen straat nommors 2, 4, 0 en 8, groot 3.37 aren Te zamon verhuurd voor 1'2.G5 perwijk. perc. G. Een winkelhuis, tevens woonhuis, met tuin daarachter aan de Arnhemschestraat nommer 15, groot 1,12 aren. Vefhuurd aan den heer E. Beera voor f 2,50 per week. perc. 7, Een huls, verdeeld in twee woningen, plaatselyk genommerd 87 en 89, met schuur en tulngroud aan «len Parallelweg nabij de Klcino Gasthuislaan, groot 8.50 aren. De woningen zyn verhuurd voor f1.50 por week. perc. 8 en 9. Twee perc. bouwgrond gelegen naast perc. 7, respectievelijk groot 0.50 aren en 7,95 aren. perc. 10-10. Zeven perc. bouwterrein mot Kalven weg aan de Kleine Gasthuislaan, groot als volgt: Perc. 10 10,75 aren, perc. 11 14,9 J aren, perc. 12 14,50 aren, perc. 13 14,10 aren, perc. 14 12,00 aren, perc. 15 14,05 aren en perc. 10 13.70 aren. perc. 17. Een perc. bouwterrein met halven weg op den hoek van dc Kleine Gasthuislaan en den Woestygerweg, gr. .t 10.80 aren. pcrc. 18. Vier woningen met grond aan den Woes tygerweg, plaatselijk genommerd 12, 14, 10 en 18, groot 10.90 aren. Do woningen zyn verhuurd te zamen voor f290 por week. De voorschreven perceelon 7—18 vormen te zamen het laud, geuaamd Schroijersho k gelogen aan den Parallelweg, de Kleine Gasthuisluan en den Woeslijgerweg. Hot (laurtoe behoorende bouwland aan diversen te zamen voor f75.90 per jaar. Aanvaarding b|j de betaling op 30 Sep tember 1905. v Broeder b|j biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 3