h ASCH van W1JCRI Co. TE HUUR gevraagd Binnenland. Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiëxi. Reisbelasting. De na heden te benoem adsistenten der posterijen zullen een uniform van rijkswege ontvangen, bestaande uit colbertjas, vest, pan talon, pet en overjas. De op dien datum in functie zijnde adsis tenten, zullen mede, indien zij het verlangen daartoe te kennen geven, geleidelijk van uni- formkleeding worden voorzien. Ook de Gezondheidscommissies gaan zich 't alcoholvraagstuk aantrekken. Reeds meld den wy wat de Commissie te Doesburg deed. Die te Boxmeer heeft in haar verslag over 1904 eenige beschouwingen gewijd aan het alcoholisme en zyn nadeeligen invloed op de volksgezondheid. De gezondheidscommissie te 's H ertogenbosch heeft aan de hoofden van scholen een circu laire verstrekt, om deze door de handen dei- schoolgaande kinderen aan de ouders te doen toekomen, in welke circulaire de ouders worden gewaarschuwd aan hun kinderen geen alcoholische dranken, dus ook geen bier of wijn en allerminst sterke dranken te ge ven, zelfs niet in de kleinste hoeveelheden, tenzij op voorschrift van den geneesheer. Steen en been klagen de vergunninghouders over de belemmeringen die hun in den weg worden gelegd. Hun baanlje blijft echter in werkelijkheid nog altijd gewild. Alleen in Amsterdam zijn sedert November j.l. ten stad- huize niet minder dan (3000 aanvragen om verganning behandeld. Sedert jaren, zooals men weet, worden er met luchtdicht gesloten flesschen proeven genomen om de richting der zeestroomen, in 't byzonder die van den Golfstroom te leeren kennen. Door den natuuronderzoeker Cb. Rabot wordt er thans een ander middel beproefd om tot de wetenschap van de diepe re stroomen te geraken. Kabeljauwen, van medailles voorzien, worden door hem op verschillende punten aan de zee toevertrouwd. Zoo een dier visschen door een visscher wordt gevangen, wordt deze verzocht, hem daarvan kennis te geven, ten einde op die wijze met de richting der onderzeesche stroomen vertrouwd te worden. Zondag zal ds. A. van Assendelft, Rem. predikant te Gouda, bij de godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk om half elf voorgaan. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag deD 4 Juli 1905 des namiddags ten half twee ure. Punten van behandeling. Benoeming van twee regentessen in het college van bet Burgerweeshuis ter voor ziening in de vacatures, ontstaan door perio dieke aftreding. Voorgedragen worden a. Voor de vacature Mevr. M. E. Reijn- ders. Ie. Mevr. M. E. Reijnders—Calkoen. 2e. Mevr. HagedoornSchutte. 3e Mevr. Meiners. b. Voor de vacature Mevr. J. L. G. de Jong. Ie. Mevr, J. L G. de Jong—Geerlings. 2e. Mevr. van Beijma thoe Kingma. 3e. Mevr. Tolboom Benoeming van twee regenten in het college van Regenten van het Burgergerweeshuis ter voorziening in de vacatures door periodieke aftreding. Voorgedragen worden. a. Voor de vacature Mr. P. ,.J. F. van Voorst Vader. Ie. Mr. P. J. F. van Voorts Vader. 2e. W. H. E. Vrijdag. 3e. H. C. van Dam. b. voor de vacature J. II. Krudop. Ie. J. H. Krudop. 2e. Dr. F. A. F. Groneman. 3. G. Doorman. (geDensioimeerd schout bij nacht,) (met adviezen.) 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging met éen jaar van de tijdelijke benoeming van den heer E. J. Beumer als leeraar in de staatswetenschap aan de Hoogere Burgersi hooi. (inci advie zen.) 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging mei één jaar van de tijdelijke benoeming van d liceien Dr. H. F. Nierslrasz en J. J. Vermeulen als leer aar van het gymnasium respectievelijk in de natuurlijk historie en in de geschiedenis (met adviezen.) 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening regelende de jaarwedden van het personeel verbonden aan het gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adviezen). G. Verzoek van den onderwijzer L. A. Slot om zijn verlof met drie maanden te verlengen, (met adviezen). 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wyziging van het raadsbesluit van 31 Januari 1905 waarbij o.a. de pensioen grondslag voor den onderwijzer 0. J. F. Prins werd vastgesteld. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklaring. a. van het perceel Utrechtsche straat no. 20. b. perceelen in de St. Agathastraat. c. het perceel aan den Hof no. 32. (Met adviezen.) .9. Reclame J. van Schaik tegen zijn aanslag betreffende bet vergunningsrecht voor den verkoop van sterkendrank in het klein, (met adviezen.) 10. Rappoit en voorstel van Burg. en Weth. betreffende een adres van de naam- looze vennootschap „Volkshuisvesting 11. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende de boete opgelegd aan N. Wolfswinkel, met adviezen. 12. Verzoek van het College van Kerk voogden der Ned. Ilerv. gemeente tot het aangaan eener ruiling van 2 stukjes grond. '13. Voorstel van Burg. en Weth. betref fende een adres van den Nederlandschen Schutterij kaderbond om eene gemeentelijke subsidie voor 1905. 14. Voorstel van Burg. en Weth. beu-ellende het verzoek van de vereeniging »Jubal" tot het mogen gebruiken van een gemeentelokaal. Met ingang van 1 Juli zijn o.a. benoemd: tot generaal-majoor commandant der te Amers foort op te richten 4e divisie infanterie de kolonel A. D. Peller, commandant van het Ge regiment infanterie; bij het 2e regiment infanterie tot kapitein de le luilenant Jos. M. C. Haak, van het 5e regiment; bij het 5e regiment infanterie; tot luitenant-kolonel de majoor P. G. Weuringh, van het korps lot majoor de kapiteins jhr. E. A. Teding van Berkhout, van het regiment grenadiers en jagers, en D W. de Jager, van den staf der infanterie, werkzaam bij de Kon. Militaire Academie; tot kapitein de le luitenants J. W. von Henning, van bel Algemeen depot van discipline, en F. Kohlbrugge, commam dant der 2e compagnie hospitaal-soldaten. Met ingang van dien datum is majoor A. Holland, van hot 5e regiment infanterie, op non-activiteit gesteld en zijn in hun rang overgeplaatst bij den Generaleti staf de majoors A. L. Klerk de Reus, van het 5e regiment, en H. W. van Terwisga, van het le regiment infanterie. De heer H. J. van der Noordaa, vroeger tijdelijk leeraar aan de Hoogere Burgerschool hier, en thans te Borinchem, is benoemd tot leeraar in de Engelsche taal en haai letter kunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Schiedam. Uitslag eind-examen Gymnasium alhier: Geslaagd: voor A: R. A. H. Bertels,P. de Graaff. B. Gijzel, L, J. Jellesma, C. G. van Riel C. P. van Rossem, P. W. A. Smit, P. J. F. van Voorst Vader. Voor B: H. v. d. Nieuwenhuizen en C. Spijkerboer. Afgewezen twee candidaten, teruggetrok ken heelt zich één. De heer H. W. J. de Jong heeft met gun stig gevolg het candidaats-examen in de Rechten aap de Rijks-universiteit te Utrecht afgelegd. De heeren J. A. H. Coenen eu D. W. J. D. Meiners, studenten aan de Polytechnische school te Delft, zijn als buitengewoon opzich ter tijdelijk werkzaam gesteld onderscheiden lijk bij de werken voor den bouw van het personen-station te Haarlem en die voor de uitbreiding van het Departement van Oorlog te 's Gravenhage. De he£r P. J. F. van Rossem legde met gunstig gevoig af het eind-examen van de openbare Handelsschool te Amsterdam. Het toelatings-examen tot don Cursus bij liet 5e regiment infanterie, tot opleiding voor den officiers-rang, zal aanstaanden Dinsdag aanvangen. De plaatselijke afdeeling van den Kon. Nederl. Bond van Oud-onderofficieren houdt op Maandag 3 Juli een vergadering in nde Arend". Ouder de 35 onderwerpen welke zullen worden behandeld iri de gewone zomerver gadering van de Provinciale Staten van Utrecht, welke zul worden geopend op Dinsdag 4 Juli, komen als punt 15 en 16 op de agenda voor: Het advies van Gedeputeerde Staten betref fende het in de jongstleden wintervergade ring aan hun college gerenvoyeei-d adres van het bestuur der Vereeniging sAmers- foortsche Industrie en Huishoudschool", als mede betreffende een later ingekomen adres van dat Bestuur, houdende verzoek om, wegens wijziging in het plan van oprichting, in plaats van liet bij besluit der Staten van 20 Juli 1903 toegezegde subsidie van f1000, voor het jaar 1905 een subsidie van f700 te ontvangen. Het adres van iiet bestuur der vereeniging »Amersfoortsche Industrie- en Huishoud school" houdende verzoek voor het jaar 1906 een subsidie van flOOO te ontvangen. Aan de deelnemers der schietwedstrijden van den Nederlandschen Schutterijkaderbond alhier op 30 Juli, 31 Juli en 1 Augustus 1905, zal door de Staatsspoor-Mij. reductie op het vervoer worden verleend. De heer G. Verloop, van 18G5 tot 1900 Gemeente-ontvanger en van 18G0 tot zijn dood Directeur der Spaarbank te Barneveld Is daar in den ouderdom van 82 jaar overleden. De temperatuur van liet water iu de Bad en Zweminrichting was liedeu ochtend 7 uur 70 gr- Falirenb. Hij, die echt, waarachtig geleden heeft, zal anderen nooit willens smart veroorzaken, omdal hij weet, hoe bitter zwaar het is te lijden. A. J P s PUDDING Bots/ a ALTIJD JE PUDDING A. J. POLAK i Predikbeurten Op beleefd verzoek van den Kerkoraad der Ned. Ilerv. Gemeente worden de predikbeur ten, in de Si. .loriskerk niet meer dooi- ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerkgenootschappen zijn op Zondag 18 Juni geregeld ais volg: Zondag 25 Juni. Evang. Luth. kerk. Voorin. 10 uur, ds. De Megere. Woensdag 5 Juli. Kam. 12'/,Huwelijksinzegening. Remonstrantsche kerk. Voorm, 10',i uur, Ds. van Assendell't, pred. te Gouda Gereform. kerk (A.) Voorin. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5'/, uur, Ds. Donuer. Ger. form, kerk (B.) Voorm. 10 uur, Ds. Teeriuk. 's Avonds 5'/j uur, Ds. Teeriuk. Maaudelij ksolie collecte. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9>/'i uur, de beer Biirth van Gravedeel. 's Avond 5 uur, de beer Burtb, Amersfoort, Vrijdag 30 Juni 1905. Appelen faf— Pootaardappelen f0.a f0.— Zandaardappelen 11.60 a f2. Hoen- dereierer. f3.G0—a f 4. per lOOstuks. Boter f 1.20 a fl.3ü p. k. Margarine f 0.- a ('0. Kippen f0.90 a 11.20 Kuikens 10.afO. Piepkuikens f0.40af0.G0Ganzen f0.afO. Eenden f 0.90 a 11.20 Hazen 1 0.af Wildekonijnen f 0.— a f0.Tamme konijnen f0.50 a 10.80 p. st. Duiven t'0.50 a fO.GO p. paar. Vette varkens f0.a f0.Magere varkens 114.a f25.Zeugen f50 a f70 Biggen i'9 a 113. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 100 Heet. Zandaardappelen, 90000 st. Hoendereieren, 1400 Kilo Boter- Vette varkens, 10 Magere varkens,— Var kens voor exportslagerijen, 200 Biggen en 20 Zeugen. De heer en mevrouw II. GERR1TSEN- Roi'kf.ns geven kennis van do geboorte van een ZOON. Amersfoort, 1 Juli 1905. Bij acte den 27sten Juni 1905, voor ondergeteekenden notaris verleden is tus- schen ELISABETH KOELMAN weduwe van den heer WILHELM RUDOFPH SCH WEM- MER, hótelhoudster en WILHELM RUDOLPH SOHWEMMER Junior, hotelhouder, beiden te Amersfoort, aangegaan eene VENNOOT SCHAP onder do firma »W. R. SCHWE.M- MER Co." gevestigd te Amersfoort, ten doel hebbende liet uitoefenen van het hotel )>de Vergulde Zwaan" in den uitgebreidsten zin, met al wat daartoe behoort. De Vennootschap vangt aan op den lsten Juli 1905 en eindigt den Sisten December 1914, met stilzwijgende verlenging telkens voor den lijd van éen jaar, indien niet 3 maanden vóór het expireeren van den loo penden termijn eene schriftelijke opzegging door een der Verinooten heelt plaats gehad. Ieder der Vonnooten is gerechtigd den firmanaam te teekenen doch slechts voor zaken welke de Vennootschap betreffen, wel ker onderwerp de som van f200 niet te boven gaat. Voor het doen van inkoopen boven dit bedrag en voor het geven van kwijlingen boven gemelde som, het aangaan van geldleeningen, het verleenen van borg tochten, het doen van speculutiën, het aan knopen en vervreemden of bezwaren van onrojrende goederen, zal de handteekening van beide Vennooten met vermelding van de firma worden vereischt. Namens partijen, A. N. J. VOS, Notaris. Amersfoort, 1 Juli 1905. RAZEND GOEDKOOP De ondergeteekenden hebben de eer UEd. aandacht tu vestigen op de door hen gefa briceerde viiligheids-Steigerklauw APFIE, Rij het gebruik van dezen veiligheids- Steigerklauw vervalt het zoo kostbare en ge vaarlijke touw geheel en wordt het maken en afbreken van steigers 10 a 20 m-aal spoe diger bewerkstelligd dan met touw. De prijs van eiken veiligbeids-Steigei klauw APPIE'is f 0.75. Ze zijn niet zooals touw aan slijtage onderhevig, zoodat ze eenmaal aangeschaft steeds weder dienst kunnen doen en dus eene groote besparing in materieel geven, ongeacht nog den tijd die er mee wordt uitgespaard. Met aanbeveling, UEds. dw. dnr. Gcbrs. KUIPER, Fabrikanten te Putten (Gelderland). Brandewijn v d Inmaak Telefoon 131. Er zijn onder de minvermogenden velen, voor wie een verblijf van eenige weken in de buitenlucht tot herstel van gezondheid, eene onschatbare weldaad zou zijn. Welnu, even ais vorige jaren blijven on dergeteekenden zich vriendelijk aanbevelen tot bet ontvangen van gilten voor boven genoemd doel. Het Hulpcomité voor Amersfoort, Mej. D. A. SIDDRK Mevr. KNOOTE— Van Lansohot Hubreciit. Mevr. De JONG SCHOUWENBURG- Mevr. GRONEMANDoornbos. Mei 1905. Commissionnuirs in Effecten, llooth straat 12, UTRECHT, E. J. RUITENBERG, Makelaar, WEVERS8INGEL No. 11 huren en verhuren van huizen. Koopen en Verkoop Eüecten. Verzilveren Coupons, Nemen Geld a Déponito. Sluiten Prolongation en Beleeningen. Er wordt in AMERSFOORT een net, niet te groot HUJS voor 2 personen en dienstmeid, tegen aanstaande October. Adres letters A. B. Bureau (oude) Amers- foortsche Courant, Kurtegracht 9. StoomZuiveltabriekNijkerk. MELK-SAI.ON AKNHEMSCHE WEG 40. Ziektekiemvrije Melkproducten onder vaste controle van den heer W. A. van ken BOVENKAMP. Tweemaal daags aan huis bezorgd MELK per Liter f0.09, per glas f0.05 KARNEMELK f0.03 per Liter. ROOMBOTER .f1.35 per K.G. BIEREN en ALCOHOLVRIJE DRANKEN.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2