DanseMaintienetGrace NESTLEs Wijnen. Bekwame Strijksters E-Br^ndsmd dineeren Marktprijzen. Advertentiën. E J. RUITENBERG, R. J. van EIMEREN, Reisbelasting. KIN DER-I ♦meel: Drinkt uitsluitend FLÉHITE TE HUUR gevraagd Benedenkamer werd van He Naamlooze Vennootschap «Amersfoortsche Bouwmaatschappij de Eem" in eigendom en onderhoud overgenomen een tot aanleg van een weg bestemd terrein, gelegen tusschen de verlengde Wilhelmina- straat en de Stationsstraat, onder voorwaarde o.m. dat bij den gemeente-ontvanger zoude gestort worden een som van f3288. De storting dezer gelden heeft plaats ge had in 1904het bedrag is derhalve verant woord onder Hoofdstuk V afd. II art. 10, volg no. 00 der ontvangsten, dienstjaar 1904, en is vervolgens opgenomen in het batig saldo der rekeningdienstjaar 1004, daar «Ie uitvoering der werken niet heeft p'aats gehad in het dienstjaar 1904. De verwerking heeft eerst plaat3 gehad in het dienstjaar 1905; jaar wordt dus gedrukt door genoemde uitgave. Om deze laatste reden komt het ons minder juist voor om genoemde gelden te laten onder het batig saldo over het dienstjaai 1904, welk batig saldo zal voorkomen op de Begroo ting voor 1906. Het batig saldo op de Reke ning 1904 dient derhalve verminderd te worden met het bedrag van f3288 en de Begrooting voor het dienstjaar 4905 met dat zeilde bedrag vermeerderd te worden. De Raad vereenïgde zich z. d. of h. st. met het vooi'stel, 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het overbrengen van een som van f3526.25 van het batig saldo der reke- ning 1904 naar de begrooting van 1905. J Het voorstel van B. en W. van 26 Augus tus luidt De bedragen, op «le Begrooting voor het dienstjaar 1904 uitgetrokken voor renten en aflossing van geldleeningen, zijn in dat jaar met ten volle uitbetaald, zoodat aan interest is onbetaald gebleven een bedrag van f26.25, aan aflossing een bedrag van f3503. een en ander blijkende uit de Rekening over dienst jaar 1904. Deze bedragen behooren derhalve tot het saldo over het dienstjaar 1904. Echter is het mogelijk, dat de uitbetaling dier posten door belanghebbenden in den loop vnn dit jaar gevorderd wordt, weshalve het ons wenschelijk voorkomt om het saldo der rekening 1904 met het totaal bedrag, zijnde f3526.2'i te verminderen en de Be grooting van het dienstjaar 1905 met dat bedrag te vermeerderen. De Raad vereenigde zich z. d. of h. st. met het voorstel. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Begrooting 1905. Het voorstel van B. en W. van 28 Aug. luidt: Bij uw besluit van 4 Juli 1905 werden van de Coöperatieve Bouwvereeniging «Eigen Haard" en A. van de Pol eenige perceelen overge nomen bestemd tot den aanleg eener straat tot verbinding van het Appelwegje met den Leusderweg, op voorwaarde, dat een gezamen lijk bedrag van f 130.20 in de Gemeentekas werd gestort. Derhalve stellen wij U voor de Begrooting voor het dienstjaar 1905 in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van f 130.20 te vermeerderen. Aangenomen z. d. of h. st. 10. Vaststelling eerste aanvullingskohier Inkomstenbelasting, dienst 1905. Vastgesteld op een bedrag van f4781.25. 11. Benoeming van een lijdelijk leeraar in Natuurkunde. Benoemd de heer Z. J. de Lange, teSap- perneer, met 10 stemmen; 1 blanco. De vergadering, te 1.45 geopend, word hierop te 2.58 gesloten. Meeruitgebreid overzicht in het volgende nummer. De rij- en exercitie-wedstrijden voor kader en manschappen van het le regiment veld artillerie hier, welke Zaterdag om het on gunstige weder niet konden doorgaan, worden vermoedelijk aanstaanden Zaterdag gehouden. Tot opperwachtmeester in de 4e en de 5e batterij van het le regiment Veld-artillerie hier zijn aangesteld wachtmeester 8. M. Blank en fourier li, Oudeman. Ter viering van het slichtingsfeest de ver- eeniging werd Zoudagavond door »Si. Joseph" een uitvoering gegeven voor de leden, welke hedenavond voor de buitengewone en dona teurs wordt herhaald. De temperatuur van hel water in de Nieuwe bad- en zweminrichting was gister en hedenochtend 5911 F. In verband met hel bericht omtrent hot door H. M. de Komugiu-Mned.-r bepaal In betrekkelijk het pad, loopo» Ie langs net Raarnsche Bosch, van don Oranjeboom af tot de Koningslaan, deelt men ons nader mede, dat wel het berijden van tol pad mot rijwielen is verboden, doch dal I law Maje steit tegelijkertijd daarvoor op liet pad aan de andere zijde van den straatweg vergun ning verleende. (Voor de fietsrijders is dus een ander pad, evenwijdig aan hot vori beschikbaar gesteld. Uit den regenmeter hier werd in Augustus de-es jaars afgetapt. 89 8 m. M. neerslag, daarin na 12 regendgaen verzameld, waar van 8 vallen na 19 Augustus. In 1904 waren er II regendagen met 35,3 m. M. neerslag; in 1903 15 met 79.8 in 1902 24 met 125.5; in 1901 8 met 68.3; in 1900 18 met 154.4in 1899 3 met 85.7 in 1898 10 met 57.4; en in 189719 regendagen met 143.7 m. M. neerslag 't Geweten heeft altijd gelijk, wat 't spreekt slechts, wanneer 't gelijk heeft. Stof voor een roman. Een verdronkene, verleden week uit de Sambre opgevischt, te te Montignies, werd door een vrou.v her kend als zijnde haar echtgenoot, Serafien Demersman, mynwyker, van Peronchamps. Sedert lang leefden de twee echtgenooten gescheiden van elkander. De begrafenis had plaats en aangifte van het sterfgeval werd, gedaan in den burgelijken stand. Maandag morgen ontving vrouw Demersman bet on verwacht bezoekt van haren man den ware. Een zekere gelijkheid had haarb ij de herkenning bedrogen. Beide echtgenooten vielen in elkanders armen en een verzoening had plaa»s tusschen den levenden doode eu zijne vrouw. Onder wettelijk opzicht blijft de man dood en de vrouw weduwe totdat de acte van overlyden zal veranderd wezen. Jntusschen wonen man en vrouw samen en betoenen zij elkander hunne beste gevoelens 1—5 regels fl.25, iedere regel meer ft) 25. RECLAMES. Bij bet restiureeren van «len toren der Ned. Hervormde Kïrk te Soest is in het bij torentje een aantal in den loop der jaren grooteudeels tot stof vergane houten heiligen, beelden gevonden. Het rijden met zieken-, kinder-en bokken wagens is voorloopig nog op hot eerstbe doelde pad langs het Baarnsche Bosch toege staan. Indien het Paleis echter het volgend jaar door Hare Majesteit weder voor langen tijd wordt betrokken, zal vermoedelijk ook voor die voertuigen het andere pad worden aan- aangewezen en wordt het eerstebcdoelde dus uitsluitend wandelpad. J. de LANGE, dansleeraar, lieeft do oer do geachte fainiliëu te berichten, dat hij primo OCTOBER zijn lessen weer zul aanvangen. De dansen die op de laatst gehouden congressen te Londen, Hamburg en Arnhem zijn aangenomeu o. a. Le Ski, the Harrovian Waltz, Flirtation, Régal, enz. zullen door hem worden onderwezen. Sluit vrede met Uw maag. Do Pluk Pillen deze vrede bekomen Verklaring van een schoenmaker. Het is tfjii (lat gy vrede met Uw maag sluit. Als de twee dracht voort duurt zullen er zich de grootste onaangenaam heden voordoenzonder te sprekeu over het lijden dat gij zult te doorstaan hebben, zullen uwe zaken er erg dorr ljjdeu. Als gij niet eet, of als gij weinig eet, of als gij weinig eet, zult gy niet werken, gij zult slecht gesterad zijn, gij zult niet meer zoo vol lust zijn als wel noodzakelijk is voor het doen uwer zaken, deze helderheid van geest die U tot het oogenblik dat gij ziek kwanrat te vallen U do beste zaken deden ontdekken De ruïne vau Uw ruaag zal de ruïue Uwe gezondheid eu vau Uw beurs zyn. Eenige doozeu Pink Pillen voor bleeke personen, genomen zooveel mogelijk overeenkomstig de kostbare aanwijzingen wolke'deu prospectus kevat die elde doos omhult zullen u terstond vrede met Uwe maag doeo sluiten, By de particulien gelgb bjj de volkeren zyn de vrede perioden perioden van voorspoed. Wij geven nimmer verklaringen zonder terstond het bewijs te leveren van wat wij voorgeveo. Wij zeggen dat de Pink Pillen geuezen en wy geven steeds bewijzen van genezing. Wij geven u heden de waardeering van den heer A. J. van Breda, schoenmaken te Mieu. gem. Dode- waard prov. Gelderland. Ik veklaur zoo schrijft hij ons dat ik sedert een jaar aan eeue hevige maag- aandoenning heb geleden, het geringtte voedsel kon ik niet verdragen, ik had geen eetlust meer, had slechte spijsverteriug, was beuauwd, akelijke droomen stoorden mijn nachtrust, en bovendien had ik van tyd tot tijd -enuwpijnen, meestal koude handen eu voeten. Wat ik er voor had aangewend niets mocht baten en ten slotte was ik niet iu staat mijn werk te verrichten zoo zwak was ik geworden. Deze ziekte had zich verklaard nadat ik de Influenza had gehad. Op zekeren dag raadde men my aan de Pink Pillen te gebruiken, dut heb ik gedaan, en thans ben ik de zelfde niet meer, want zij heb ben mij bepmld geuezen en ik werk thans met op geruimdheid, Schalt u dus vanaf heden de Pink Pillen voor bleeke personen aan, en neemt ze nog heden in. Gij zult alsdan van af heden vrede met Uw maag sluiten. De uitwerking der Pink Pillen voor bleeke personen is omniddeljjk omdat zij met iedere dosis bloed geven. Wat veroorzaakt uwe maagkwalen, uwe slechte spjjsverteering De zwakte der orgamm van de maag en de ingewand. Wat is de oorzaak dezer zwakte De armte van het bloed. De Pink Pillen voor de bleeke personen genezen door hunne werking op het bloed, do bloedarmoede, de bleek zucht, de algemeene zwakte, rbeumotiek, onregel matigheden. Door hunne werking op het zenuwge stel, genezen zo neurasthenie, zenuwzwakte, schele hoofdpijn, zenuwpjjuen, heupjicht, St. Vitus dans, Ook echt verkrijgbaar bij A. vak de Weg, dro gist, Langest'aat 23 te Amerslö' rt, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hlvecsum Het uamaikeel dor Pilei Pil. en hoeft nog nooit iem uid ge- Afbeelding der doo.i paar. Vette varkens f0.a f 0.—Magere varkens ft4.— a f25.— Zeugen f52 f70 Biggen 18 a 112. Aangevoerd waren ongeveer: 90 heet, Appelen, 80 liect. Peren, heet. Klei- aardappelen, 100 Heet. Zandaardappelen, 70 000 st. Hoeudereicrei), 1300 Kilo Boter* Velte varken-, S0 Magere varkens,— Var kens voor exporlslugerijen, 350 Biggen en 40 Zeugen. Amersfoort, Vrijdag 1 8e pt. 1€05. Appelen f3.— a f7.Peren f4.— a f0.— Zandaardappelen f 1.80 a f2.20 Hoen- dereierer. f4.— a f4.59 per 100 stuks. Boter f 1.15 a fl.25 p. k. Margarine f 0. i f0. Kippen f0.70 a tl.— Kuikens fl.— if 1.30 Piepkuikens l'0.30a fO.OOGanzen f0.—afO.— Eenden fÜ.C0 a 11.20 Hazen f 0.— a f Wildekomjnen f0.— a f0.Tamme konijnen f 0.30 a f 0.60 p. st. Duiven f0.40 a f0.50 p. 379e STAATSLOTERIJ. V'erde klasse. Trekking van 4 September 19J5. (500 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEDER te Amersfoort (Breeds- slraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f65. 930 962 2012 2035 2812 2318 4431 5904 10358 11392 11545 15312 en 15331. Te zumen 13 prijzen. Trekking van 5 Sept. 1905. Ten kantore van den collecteur A. G. MARIN te Amersfoort (Oldenbarneveldluan 30) zijn op do volgende nummers prijzen gevallen No. 17794 f 1000. Pryzen van föö: 2228 2690 2812 2818 3269 590411545 13280 15312 en 17750. Te zumen 10 p-yzen. Aiuerican-Vruchtenpuddiiig. O UITSi.lUTiiND VOOR DE FIJNE TAFEL. O verkrijgbaar in alle goede comestibleszaken, 21 VERSCHILLENDE SOORTEN 20 ets. PER PAKKET. A. J. POLAK, FABRIKANTGRONINGEN, Makelaar YVEVERSSINGEL No. II. Huren en verhuren van huizen. Amersfoort, Arniiemsche weo 8. Er zyn onder de minvermogenden velen, voor wie een verblyf van eenige weken in de buitenlucht tot herstel van gezondheid eene onschatbare weldaad zou zyn. Welnu, even als vorige iaren blyven on- dergeteekenden zich vriendelijk aanbevelen tot het ontvangen van gillen voor boven genoemd doel. Het Hulpcomité voor Amersfoort. Mej. D. A. SlüDRK Mevr. KNOOTK- Van Lanschot Iknr ccht- Mevr De JONG SCHOUWENBURG. parker- Mevr. GRONEMANDoohni.os. Mei 1905. poiFFEUR-j^OSTICHEUR, Aparte salons voor DAMES- en HEEREN Billijk Tarief. Prima firma vraagt vertegenwoordigers L o n f. n i) e a r, 242 Cours d'Espagne, Bordeaux. GEVRAAGD voor fijne WASSCHERIJ. Brieven franco onder No. 323 bij J. BRUNT Zn., Boekh., Den Haag. Melkvuedsel voor Kinderen\éZieken.| Hollandsche Theeverbruik-Vereenigiag, AMSTERDAM. Stof en groveTlieeöOon 55 ct. Ontbijt (grof) 65 Namiddag 75 Extra fine Ch. Thee 100 por 5 ons Alleen verkrygbuar by: WATERSCHOT Co., LANGKSTRAAT 43. Inlichtingen omtrent den verkoop worden verstrokt door den heer H. BüERVVINKF.L, Utrechtsche straat 5, Agent voor Amersfoort. Oudheidkundig Museum Is d a ff e I U k s le bezichtiffe voor it iet-leden ii lO cent. een Ongemeubilocrdo of Gemeubileerde inct ALKOOI' liefst in de Langeslraat te Amersfoort, zonder Pension 6 7 gulden per week. Adres motto «Kamer" bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegrueht 9. Van af 1 SEPTEMBER gele- 'MMt* Aê— genheid om te in gesloten huis. Brieven franco letter M. Bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortogracht 9.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 3