GELD Stadsnieuws. Gemengd nieuws. Marktprijzen. Advertentiën. R. J. van EIMEREN, door zoogenaamde schoolartsen. Het Gemeentebestuur, in dato 21 Mei, door ons op deze aangelegenheid opmerkzaam ge maakt, verklaarde zich bereid, een voorstel tol wijziging der instruction van de Gemeente geneesheeren, heel- en vroedmeesters in overweging te nemen. De behandeling van lavus-lijders wordt geregeld voortgezet onder toezicht van den Gemeente-heelkundige in hot daarvoor be stemde lokaal aan tie Breedestraat. In den loop van dit jaar zijn behandeld 20 patiënten, van welke 9 geheel genazen; de overigen bleven in behandeling. Twee malen werd door B. en W. ons ad vies gevraagd over aanvragen tot de op richting van een bergplaats van lompen, enz, in de bebouwde kom der Gemeente- De eerste aanvrage, dd. 5 Mei, betrof de inrichting tot lompenpakhuis van een perceel gelegen op het terrein Weltevreden" No. 3, aan den Leusderweg; de tweede, d.d. 2 .Septem ber, betrol het oprichten van een steenen gebouw tot berging van gesorteerde lompen, ijzer, enz. Daar deze bewaarplaatsen broeinesten zijn van ziektekiemen, welke bij de verwerking en verplaatsing van de grondstof overal ver spreid worden, bovendien om den stank en het brandgevaar hoogst onaangenaam zgri voor de omwonenden, is in beide gevallen B. en VV. verzoent, de vergunning beslist te weigeren. (Wordt vervolgd.) Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met ingang van 1 November eervol ontslag ver leend aan den heer A. J. .Nijland als school opziener in het district Utrecht. Het plaatselijk telefoon-net wordt eerlang uitgebreid met aansluitingen voor deheeren P. van der Sluijs 138, mr. A.' S. Veiling Meinesz 140 en C. J, Nierstrasz 147. De officieele gids voor het plaatselijk net te Amersfoort is in druk. Gaarne verwijzen wc naar de advertentie in flit nummer waarbij een algemeene uit— noodiging wordt gedaan aan hen, die inden vervolge den Koninginnedag ook hier feeste lijk willen vieren. Moge de vergadering, Woensdagavond in #De vergulde Zwaan" te houden, flink bezocht worden en een goed resultaat hebben. Generaal-majoor A. D. Petter, commandant der 4e divisie, dineerde gister ten Paleize »Soestdijk". Majoor A. J. P. Metelerkamp, Directeur der Bij- en Hoefsmidschool, is aangewezen als. plaatsvervangend directeur van 't remonte- wezen m tijd van oorlog. Luitenant J. Alma, van het 2e bataljon Sc. regiment infairerm, is benoemd tot udju- daiii var. liet le bata'jon. Men verzocht ons, hot volgende op te nemen Door de kiesverceniging Amersfoort is be sloten, dun op 4 September gestelden eenigen liberalen cuididiai, den lieer A. M. Tromp van Holst, bij do aanstaande verkiezing van éen lid voor Je Provinciale Staten zooveel mogelijk te steunen eu bij de centrale kies- vereeniging «Anierslooi t" erop aan ce dringen óok die caudidutnur te aanvarden. De A. F. C. «Quick", kampioen der Ooste lijke 2e klasse N. V. B., zal morgen te Utrecht spelen tegen U. V. V. in de wedstrijden die in het Wilhelmiiiapark daar gehouden worden wegens het 3-jarig bestaan der laatstgenoemde club. Wie niet gewend is zijn voeten te gebruiken, dien dragen zij niet ver. Inhoud van de Wereldkroniek" van Zater dag 9 September Tentoonstelling Hollundsche Teeke.n Maat schappij. Vrede tusschen Japan en Rusland. Koninsziune lag 1905. De vaandel uitreiking te Milligen. De Java-divisie te Vlissingen. De Rijks-siraden van Boni. De «Staatscourant" no. 112 bevat een Kon. besluit van den 7en Semptember tot instel ling van een Departement van algemeen be stuur, dat den naam zal dragen van Mini sterie van Landbouw, Nijverheid en Handel, en tot wijziging van den naam van het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nij verheid. De inhoud daarvan luidt Wij Wilhelmina, enz. hebben goedgevonden en verstaan t. met ingang van heden in te stellen een Departement van algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel II. aan bet hoofd van dat Departement de zorg op te dragen voor de uitvoering van a. de wetten on Koninklijke besluten die thans behandeld worden bij deafdeeling «landbouw" en «handel en nijverheid" van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid en voor welker uitvoering de zorg thans bij het hoofd van dat Departe ment berustb. de wetten en Koninklijke besluiten, die thans behandeld worden bij de afdeeliug «arbeid" van het Departein ot van Biunenlandsche zaken en voor welker uit voering de zorg thans bij het hoofd van flat Departement berust; c. do verdere bestuurshandelingen, die verband houden met de onder a. of b. bedoelde wetten of Koninklijke besluiten een en ander voor zooveel noodig onder voorbehoud van wettelijke voorziening en in elk geval' mol dien verstande, dal de zorg voor de uilvoering niets op het hoofd van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel overgaat, zoolang die uitvoering door een wet of algemeenen maatregel van bestuur aan het hoold van een ander De partement van algemeen bestuur is overge dragen, en dat de zorg voor de uitvoering van ile Begrootiiigsweiten voor de dienstja ren 19U4 en 1905, voor zoover deze betrek king hebben op de aangelegenheden, die thans behandeld worden bij Je afdeelingen «landbouw", «handel en nijverheid" en «ar beid" voornoemd, votrloopig blijft berusten bij hel thans daarmede belaste Departement. III. te bepalen, dat de naam van het Mi nisterie van Waterstaat, Handel en Nijverheid met ingang van den dag, waarop die naam in do wetten, waarin hij voorkomt, door een andere mocht worden vervangen op ge lijke wijze zal zijn veranderd uls dit in die wetten mocht geschieden. Het besluit is floor alle hoofden der ministerieels Departementen mede-ondertee- kend en zal in afschrift worden toegezonden aan de beide Kamers der Staten-Geueraal, aau alle Departementen van Algemeen be stuur, aan den Raad van State en aan de Algemeene Rekenkamer. Tot Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel is met ingang van 9 September benoemd mr. J. D. Veegens, lid van den Raad van toezicht op de spoorwegdiensten. Iemand, die in dezen zomer een badreis gemaakt en met lieden van schier elke natio naliteit aan tafel gezeten heelt, beweert, dat hij kan opmaken tot welke landaard zij be lmoren, uit hun wijze van doen, wanneer er een stukje kurk iu hun wijnglas is gevallen. De Ëngelschinaii roept den kellner en vraagt een lepeltje om het stukje kurk op te visscheri; de Rus vraagt een ander glas en een nieuwe flesch er bij; de Franseb- man wipt het stukje kurk zeer losjes met den top van zijn pink uit liet gl as en drinkt rustig voort; de Duitscher slokt wijnen kurk samen op, zonder zich er moeilijk over te maken. De Hollander Iaat bet glas met de kurk eeuvoudig staan en drinkt verder uit een schoon glas. Na den slag bij Waterloo viol hel rijtuig van Napoleon in handen der Eiigelscben, en daar te Londen alles tot geld gemaakt word werd het voor 220Ü gulden aan een liefhebber verkocht. Deze had zich het rijtuig uange- schalt met he* doel er zaken mede ie doen, en werkelijk de man heeft zijn plan goed overlegd. Zijn nakomelingen trekken hiervan thans profijt. Duizenden nu di izenden inwo ners van Londen zijn het rijtuig gaan zieu en moesten daarvoor een zekere som betalen. Zij, die zich in het rij'uig wilden neerzetten, op de plaats waar eens de machtige keizer gezeten had, moesten iets meer betalen. Men heeft uitgerekend, dat zoodoende tot heden reeds 309 009 guldei) ontvangen is. In eene menagerie te New-York heeft men een olifant, die ziek was floor den slechten staat zijner tanden, gechloroformeerd en daarna zijn tanden schoongemaakt en met goud geplombeerd. De kunstbewerking liep uitmuntend af en de olifant ging daarna weder met smaak aan bet eten. De nieuwe briefkaarten met het portret van Leopold I en Leopold II genieten veel bijval bij het publiek21 Juli werden zij I verkrijgbaar gesteld en thans zijn er reeds vijf millioen verkocht. I Heel eenvoudige vragen brengen soms zeer j knappe menscheri in de war en doen hen I aanstonds denken aan strikvragen. Ziehier eenige voorbeelden Als een gans 10 pond weegt en de helft l van haar eigen gewicht, hoe zwaar is ze dan? Menigeen antwoordt: 15 pond en toch is 20 pond het juiste antwoord. Of: hoeveel uren zou men noodig hebben als men van een lap laken van 50 Meter i iederen «lag 1 Meter afsneed Velen zeggen weer 50 dagen in plaats van 49. I Vraag maar eens hoeveel dagen een slak 1 noodig heeft om tegen een boom van 20 j voet op te kruipen als ze 5 voet der flag klimt maar 's nachts weer 4 voet afglijdt. Na veel rekenen, zal men u antwoorden J 20 dagen, terwijl het juiste antwoord is 16. Immers de slak klimt in 15 dagen 15 X 1 voet en doet den zestienden dag de laatste 5 voet. Veel Ëtigelsche vrouwen lijden aan drank zucht, dat is niet onbekend. Maar een dok ter van do groote wereld vertelt er toch verbazende dingen van iti »Tit-Bits". Hij zegt, dat hij alleen meedeelt wat hij bepaal delijk weet. Dat vele dames onbehoorlijk veel port en likeuren drinken bij den banket hakker, waar zij zoogenaamd taartjes gaan eten, weet iedereen. Maar ook in andere ge legenheden weten zij aan drank te komen. Er zijn te Londen kleermaaksters, waar lustig champagne gedronken wordtonder het passen wordt h t eene glas na het andere aangeboden. Er zijn modi&lcn, die zich door hun goede whisky naam gemaakt hebben, en handschoenenwinkels, beroemd om hun oude pale ale. Dikwijls is de dokter 's nachts bij dames geroepen, die in schroinelijkon staat uit den schouwburg waren gekomen. Achter hun waaier doen die dames zich tegoed, ot' het tleschje wordt verborgen gehouden achter den zakdoek, waarmee zij de oogen drogen. Anderen bevredigen baar lust door groote hoeveelheden met likeur gevulde bonbons te eten. De dokter beeft bij zijn patiënten nog andere slimme manieren ontdekt om ten alle tijde te kunnen diinkcn. Zoo een zuigllesehje, in Je mof gedragen. Terwijl de mof voor den mond wordt gehou den, gaat 't op een zuigen. Ook zijn er kleine platte lli-sciijes die in den stok van parasol of oarnpluif verborgen zitten. Dertig van zijn vrouwelijke patiënten, zegt de dok ter, zijn drankzuchtig. De akelig vervelende Zondagen in Engeland leiden tot dergelijke uitspattingen binnenshuis. Ik ben zeer ziek geweest maar er is uieis meer van le bespeuren. De Pink Pillen hebben mij genezen. Als eene vrouw üjdt bewerkt men zulks terstond. Hef is vooral zichtbaar als zij aan bijzondere on gesteldheden lijdende is die zij wel verbergen. Men ziet wel dat zij geen krachten meer heeft en dut zij bovendien de schoonheid van huur voorkomen ver liest. alsmede de bevalligheid barer vormen. Het is het kenmerk van de hehaudeling met de Tink Pillen deze ongemakken te doen verd wjjuen, de gezondheid terug te geven en tegelijkertgd lut goede voorkomen. Ik beu zeer ziek geweest, zoo verklaarde Juffrouw C. Moerman, wonende Nieuwe liubensstraat, Gö te Botterdam, aan onzen verslaggever, maar er is niets meer van te bespeuren sedert ik de behandeling met tie Pink Pillen volg. Gedurende een jaar was ik lijdende geweest aan aan een vergevorderde bloedarmoede, ik was verschrikkelijk bleek zulks had zich niet opeens voorgedaan maar was van Bovendien lijd li ver lede al eigt-r en erger gi liet de eetlust veel te wenscben over, ue s] tering was uiterst moeit lijk, ik had van lijd steken in de zijde en maagkrampen en bij de kraehts inspanning was ik kortademig. Ik moet er bij voegen fi.it de geneesmiiideleu die mij voorge schreven werden, mij hoegenaamd nietj hielpen, zoo dat er redenen bestonden mij ongerust te maken. Als toe.ii besloot ik «le Pink Pillen te gebruiken, om dat men er mij zoo veel goeds van gezegd had en ik er zoo veel goede attested over gelezen had. Ik heb dezo behandeling gevolgd en dezelve heeft mij weldra op de been gebracht. De Pink Pillen, hebben al mijne ongemakken doen verdwijnen, zij hebben mij nieuwe krachten gegeven, alsmede een uisstekenden eetlust en goede maag. Sedert ver scheidene maanden heb ik de behandeiing gestaakt en ik gevoel mij nog steeds uiterst welvarend, dus wel een bewijs dat het geen geneesmiddel is dat een tijdelijke beterschap verleeut, maar dat de genezing bepaald van blijvenden aard is. De Pink Pilleu geven rijk en zuiver bloed met iedere dosis. Zij verrijken bet bloed en versterken liet zenuwgestel, zij zijn goed voor een ieder, zoowel kinderen, volwassenen en grijsaards, maat zij zijn voor al onmisbaar voor de vrouwen, onverschillig op welken leeftijd. De behandeling is gemakkelijk, goedkoop en zeker. Zij genezen bloedarmoede bleekzucht, neurasthenie algemesne zwakte, zenuwzwakte, scbeele hoofdpiju, zenuwpijnen, heupjicht, onregelmatigheid bij de by de vrouwen, rheumatiek on de gevolgen van allerlei overspanning en overdaad. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist, Langestraat 23 te Amersfot rt, en A. de Vbie3, Kerkstraat 90 te Hlversum Het" namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge zJOjvyiuiEs Afbeelding der doos: WwJËlïteNNESa) Amersfoort, Vrijdag 8 Sept. 1905. Appelen 1'4.— a f6.Peren f5.— a f7.— Zandaanlappelen f2.-- a f2.30 Hoen- dereieren f4.25 a f4.80 per 100 stuks. Boter f 1.25 a f 1.40 p. k. Margarine I 0. - a l'O.— Kippen l'O.GO a 10.90 Kuikens f 1.af 1.20 Piepkuikens ('0.30a fö.60Ganzen l'O.afO.— Eenden t'0.91) a 11.20 Hazen af Wililekonijneii l'O.a f0.Tamme konijnen f0.40 a 10.60 p. st. Duiven f0.40 a 10.50 p. paar. Vette varkens f0.a 10.Magere varkens flö.a f25.— Zeugen f50 a f70 Biggen f8 a 112. Aangevoerd waren ongeveer: 60 heet. Appelen, 30 heet. Peren, heet. Klei- aardappolen, 150 Heet. Zandaardappelen, 00000 st. Hoendereieren, 1200 Kilo Boter- Vette varkens, 30 Magere varkens,— Var kens voor exportslngorijen, 300 Biggen en 20 Zeugen. Predikbeurten. I)e predikbeurten bij de kerkgenootschap pen zijn op Zondag 10 September geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Voorrn. 10 uur ds. De Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. lü'/o uur, ds. Hooykaas. Gereform. kerk (Langegracht). Voorin. 10 uur, fis. Dnnner. 's Avonds 5'/a uur ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 5V2 uur, ils. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 91/2 uur, «le heer Kigeman, van Achterberg bij Rhenen. Avond 5 uur, de heer Kigeman. Heden overleed, ten huize van haren Behuwdbroeder den WelEerw. beer S. G. GEF.RTSFMA BECKER1NGH, predikant te Eysden, zacht en kalm na kortstondige on gesteldheid Mevrouw de wed. N. E. KOST geb. L. F. HARGER, in (len ouderdom van bijna 81 jaren. Uil aller naam, N. E. ROST. Amersfoort, 7 September 1905. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag worden niet afgewacht. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde tante I en behuwdtanle Mejuffrouw HENBIJETTE CORNELIA BROEDELET in den ouderdom van 70 jaar. Uil aller naam. W. H. BEAUCHEZ— Manuel. Den Haag. Amersfoort, 7 Sept. 1905. Brandewijn v/d Inmaak Telefoon 131. Amersfoort, ahnhkmsciie weg 8. j?OIFFEUR-j"'oSTICHEUR, Aparte salons voor DAMES- en HEEREN Billijk Tarief. Noflerlandsclie Hypotheek- en Crediet- Vereeniging, PRINSENGRACHT 708, AMSTERDAM, verstrekt gelden op le en 2e hypotheek, rente 4 it 5 pCt. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langer, termijn van af f300 tot elk bedrag allossingen in 5—10, 15—20 jaren.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2