Houtverkooping Advertentiën. E. J. RUITENBERG, Doctor Heine Ensemble, Huishoudster, EVEN goed als de BESTE doch BILLIJKER. verslagen van de Werkgevers Risico-Bank zullen circuleeren bij deleden en na afkondi ging ter lezing voor I iggen voor belangstellende; een missive van den instrumentmaker Olland, te Utrecht, over een adres aan den Minister naar aanleiding van het subsidie verleend aan de tentoonstelling te Milaan en met het oog op d bekroningen der tentoon stelling te Luik zal circuleeren en, zoo noodig, in een volgende vergaderiug worden behandeld een missive van de handelsreizigers-ver- eeniging «Twente" ter geleide van een adres aan den Minister van Handel in zake dub belspoor op het Noordernet der Staatsspoor wegen, waar volgons adressanten de toestand beslist onhoudbaar is. Hij do minste storing worden de aansluitingen gemist. Vooral op de lijnen Mepptl-Zwolle en Groningen- Leeuwarden wordt voor de zooveelste maal verzocht om dubbelspoor als voren prospectus en inschrijvingsbiljetten voor do in 1906 te Marseille te houden Exposition coloniale zal circuleeren bij de leden en later voorliggen een missive van de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel begeleidend een exem plaar van het verslag door jhr. Ch. F. van de Poll. Voorzitter der «Maatschappij van Nijverheid", als gedelegeerde uitgebracht over bet congres der Kamers van Koophandel en industrieel© vereenigingen. deze zomer te Luik gehouden. De Secretaris leest de conclusie, waar- uil o.a. spreekt groote waardeering voor de N'ederlandsche Kamers in het buitenland, die een waar nationaal werk verrichten en waarin wordt betreurd, dat de Nederlandsche Kamers zoo door beperkte geldmiddelen worden ge- bou len, waardoor zij niet zuove I vermogen tot stand te brengen als zij wel zouden kunnen en willen. De heer Van Duinen verzoekt/belang rijk rapport nogmaals rond te zenden bij de leden en hoopt, dat de Regeering het luisterend oor er naar zal leggen. Aan de orde is de gewone jaarlijksclie verkiezing. Tot Voorzitter wordt herkozen de heer J. Ger. Kleber en tot Onder-voorzitter de lieer H. 0. van Dam, beiden met 5 stemmen telkens wordt éen stein uitgebracht op den beer J. Sinnige. De Voorzitter feliciteert den heer Van Dam en vraagt of deze de herbenoeming wederom aanneemt. De beer Van Dam neemt haar volgaarne weer aan en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Spr. vraagt of ook de heer Kleber de benoemiDg weder aanvaardt. De beer Kleber: Zeer gaarne. De heer Van D a raDan wensch ik u en de Kamer geluk. Ik hoop, neen vertrouw, dat u ook thans weer de belangen van den handel en de nijverheid met allen ijver zult voorstaan (applaus). De S e c igt a r i s merkt op, dat de heer Kleber thans langer dan 20 jaar lid dei- Ka ner is, van welko ruim 8 iaar Voorzitter. Bij de rondvraag wil de heer S i n u i g e, eei- 1905 eindigt, den toestand van de gele genheid voor de boter- en eierenmarkt nog maals bespreken en terugkomen op hetgeen indertijd daarover in deze Kamer werd ge zegd. Door verschillende markt bezoekers is reeds lang gewezen op den werkelijk onhoud bare^ toestand. Zij adresseerden aan den Raad en B. en W. vroegen het advies der Kamer. Een zeer lange tijd is sedert verloopen, doch men hom-i er nu hoegenaaamd niets meer van. 't Is onbetwist waar, dat voor een stad als Amersfoort de toestanden- treurig, hoogst ellendig en zeer onwaardig is. Zie naar Nykerk, Barneveld, Putten eu HardqWijk, die zich alle beijveren om een goede marktplaats te hebben, terwijl hier bij regen en slecht weel de inonseben builen de kanarie-kooi moeten. Oók is gewezen op de eventueel hier te houden eiermijn, die door de puike ligging van Amersfoort zeer zeker gunstige resul taten zal hebben. Nu is er alie kans, dat Utrecht oak dit ons weer afsnoeptde handel zal zich dan verplaatsen naar Utrecht, terwijl Amersfoort toch de aaugewezen plaats is en groot bejaug heeft bij en groote behoefte aan een zeer bruikbare boter- en eiermarkt. Ondanks hot advies der Kamer blijven B. en W. op dit punt in dolce lat- niente en spr. wil daarom voorstellen, nogmaals aan te dringen bij den Raad, opdat in 1906 de zaak tot stand kotne. Spr. wil niet indienen een motie daarvan houdt hij net doch voorstellen deze vraagDe Kamer, overtuigd vin de noodzakelijkheid der vernieuwing en uitbreiding van de plaats waar de boter- en de eierenmarkt wordt ge houden, betreurt het, dat, oudauks baat- advies, nog geen gevolg is gegeven aan het deswege gedaan verzoek en verzoekt dringend, dat het weldra alsnog worde ter hand ge nomen. De heer Van Duinen zegt, dat de lieer Siunige sprak van den Gemeenteraad. Voor zoover aan spr. bekend, i^vroegeu echter B. en W. het advies der Kamer. Het verzoek zou dus ook aan bet Dagelijksch Bestuur der Gemeente dienen gedaan. De Voorzitter stelt voor, de vraag van den beer Sinnige eerst i:i de volgende vergadering in behandeling te nemen, 'tls wellicht beter, haar inmiddels eens ampel te overwegen. Al verloopt er een maand dan nog maakt het niet zoo'n groot verschil. Ware de zaak thans in den Raad aanhangig gemaakt, dan zou spoediger handelen beter zijn thans is dat niet zoo noodig. De heer H. van Haselen gaat volko men mee met den Voorzitter, doch kan zich goed indenken hoe de lieer Sinnigo kwam tot zijn vraag en wol omdat er zoo geruime tijd verloope.i is sedert liet advies der Kamer werd gevraagd, terwijl de zaak nog niet in den Raad is gebracht. De toestand is bepaald onhoudbaar, doch ook spr. vindt bet beter om de behandeling dor vraag uitte stellen tot de volgende vergadering. Do lieer Van Dam meent te weten, dat B. en W. plan hebben gehad, een voor stel in te dienen bij den Raad, doch daarvoor zijn teruggedeinsd toeu zij hoorden, dat daarmee een 20 mille zou zijn gemoeid. Spr. is er intusschen vóór, nog eens aan te dringen bij B. en W. De heer H. Meur sing begrijpt niet hoe dat 20 mille kan kosten. Kan rae-i niet volstaan met een zeer primitief atdak, bij voorbeeld op het Lieve Vrouwe kerkhof? De heer Van Dam meent, dat men óok hulp kan krijgen van de plaatselijkeafdeelingen van liet «Utrechtsch Genootschap voor Land bouw en Kruidkunde" en van de «Vereeni- ging van Pluimvee-houders". Spr. herinnert óok, dat er over gedacht is, het Havik to overwelven. De heer Van Duinen acht het ook zeer gewenscht, dat detfeestand wordt verbe terd, doch is er voor, de vraag van den heer Sinnige eerst in een volgende vergadering te behandelen en baar midderwij! van alle kanten te bezien. De heer Sinnige wil zijn voorstel best aanhouden, desnoods niet tot de, maar tot een volgende vergadering, 't Is geenszins spr. bedoeling, nu opeens spoed te maken, doch wel een kleinen stoot te geven. B. en W. hebben het advies der Kamer niet in dun Raad gebracht en aan de Kamer geen bericht gezonden, dat het niet goed of wat dan ook was. Het rapport is van 1904. Wellicht hebben B. en W. de geheele markt vergeten. Is 't te kostbaar, dan moet er maar iets minder goeds worden gedaan; doch 'troept dringend om verbetering. Spr. sluit zich gaarne aan by uitstel van zijn voorstel. Hierop worlt de vergadering, welke te 8.15 aanving, klokke 9 gesloten en bleef de Kamer uog geruime» tijd in comité-generaal. De heer C. T. J. L. Rieber, ook hier be kend door zijn studiën over Jacob van Campen, zal 29 dezer gedurende 25 jaar algemeen Secretaris zijn van de «Maatschap pij lot bevordering der bouwkunst» te Amsterdam. Dr. P. Groeneboom Jr., thans leeraar aan het Gymnasium te Utrecht, wordt aanbevolen als courector te Assen. De wagen werkplaats der H. IJ S. M. hier zil eerlang weder belangrijk worden uitge breid. Men spreekt met een 800 man meer. De Commissie van beroep voor de R.-K. bijzondere scholen, behoorende tot de dekenaten Amersfoort en Naarden, is thans in zijn geheel samengesteld als volgt Leden, gekozen door de schoolbesturen J. Berendsen, rector van het pensionaat te AmersfoortB. Disselhof, oud-onderwijzer te Hilversum; F. Hotstee, rector van het pensionaat te Bussum. Leden, gekozen door de onderwijzersG. H. van Haastert, notaris te HilversumC. F. G. W. var. der Hurk, inspecteur dercoö- Peratieve Centrale Raiffeisenbunk te Utrecht Steenhof te Baarn. Door hen is als 7e lid, tevens Voorzitter, gekozen jhr. mr. J. B. L. C. C de Wijcker- slooth de Weerdesteyn, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, to Utrecht, die de be noeming heeft aangenomen. Do zittingen der commissie zullen gehouden worden te Amersfoort. Ritmeester jhr. VV. II. J. van de Poll komt hier in garnizoen terug en zulks ter vervan ging van ritmeester C. Sandt van Nooten, die wordt overgeplaatst naar 's Gravenhagc. De Secretaris van bet Rembrandt-comité voor de provincie Utrecht, de heer N. J. Singels, Wilheltnina-park 26 te Utrecht, zou gaarne vóór 23 Januari opgave ontvangen van de in deze provincie gevestigde openbare boekerijen en Volksbibliotheken die over een leeszaal kunnen beschikken en bij gelegenheid van de herdenking van Rembrandt's 300-jari- geu geboortedag kosteloos een exemplaar weuschen te ontvangen van den Rembrandt- B(jbel, uit te geven onder leiding van dr. Hofstede de Groot, met opgave tevens of verlangd wordt de text volgens de Staton-ver- taling dan wel die der Vulgata en van Rem brandt's biographic door Jan Vethen omtrent Volksbiblotheken, die geen eigen leeszaal hebben en alleen voor een geschenk van laatstgemeld boekwerk in aanmerking wenscheu te komen. Zij, die nog niet inteekenden voor du abonnements-voorstelliugen in »Araicifia"( hebben een kansje, daar ze zich nog tot I aanstaanden Dinsdag 6 uur van kaarten 1 kunnen voorzien bij den kastelein. In het voorstukje spelen o. a. mevrouw Holtrop en Rika Hopper en de heer Clous; in het blijspel o. a. mevr. Poolman en «Ie beer Jan C. de Vos. Beide stukken worden goed gerencenseerd en zijn overal lieel warm ontvangen. Vooral »l)e groote passie" is ongewoon goedgeen (lauwe duitsche Posse, maar een werkelijk goed en geestig geschreven blijspel, van echt Weaner Blut. Nogmaals bevelen we do inteekeiilysten voor het concert van het trio Wolff-Verhey- Mossel aan. Er moeten 15U kaarten genomen worden, zal bet concert op 29 dezer kannen doorgaan. In een volgend nummer iets meer over dit trio. De wereldberoemde pianiste Teresa Careuo ztl Dinsdag 9 dezer te Utrecht een recital geven. Zondag 7 Januari geeft de pianist Mark llambourg daar een matinee. Van Ludwig Wiillner vernamen we nog niets. Merkwaardig. Zóo als de Burgemeester zijn kennisgeving omtrent het zich begeven op bet ijs der stadsgrachten uitvaardigt, maakt de wintervorst zich weder zóo warm over die inmenging op zijn territoir, dat de dooi intreedt en 't met schaatsenrijden voor- loopig weer gedaan is. Heel eventjes heeft men er echter nog van kunnen genieten. En nog is 't winter, zoodat de schaatsen nog volstiekt niet voorgoed behoeven opge borgen. Aan het vijfde wapen feest van den thans «Koninklijken" Onderofficieren Scherm Bond, van 15 tot 20 dezer te 's Gravenhage te houden er zijn een 250 schermers op de verschillende wapens zal óok worden deelgenomen door «E. M. M. A.'\ en onder officieren uit dit garnizoen. 't Kon moeilijk anders dan dat de kegel club »U. D. I.", die te Haarlem zoo prachtig den lsten prijs behaalde, door haar zuster- vereenigingen in »'t Valkje" zou worden ge fuifd. Tegen 9 uur werden gister de prijswin naars met den krans in de draag-medailles aan 't station opgewacht en in optocht naar de sociëteit geleid, waar ze werden ontvangen door goede sportbroeders met toespraken en muziek eneerewijn en een gezelllig feest hun werd bereid, waarbij niemand zich onbe tuigd liet. 't Was, als gewoonlijk, een hoogt gezellig feest. Door de geweldige drukte aan het station merkte men niet op, dat een lampenist nog op een der waggons bezig was toen Oude jaarsavond een trein vertrok. Hij moest de reis meemaken tot Baarn, waar hij, wel zeer verkleumd doch overigens zonder verder ongeval, zijn moeilijke reis inocht beëindigen. Met wenscben waren we, o! zoo gul: Het stak er niet op eene. En mooi Het klonk inaar steeds „Geluk, En leed en rampen geene"! 't Was alles goed gemeendgewis Maar och I mijn lieve inenscher., Laat ons toch meer het goede doen, Wat minder 't goede wenschen En doen we dit niets slechts éen dag, Maar eiken dag na dezen Dan zal voorzeker heel dit jaar Voor ons gezegend wezen. Meijer en Hendrika Beek, Everdina Gesina Petronella, d. van Frauciscus Adrian us Korne- lis Heylou en Johanna Raué. Maria Ca trina, d. van Theodorus Martinus de Groot on Johanna Geertruida Sperna Weiland. Johanna, d. van Dirk v in den Hoek en Jan netje Reyenhorst. Maria Johanna, d. van Gerrit van Weerhorst en Kornelia van Leeuwenstein. Frederik Gerrit, z. van Dirk Schouten on Johanna van den Born. Marie, d. van Jacobus Dorré en Herminie Nieuwen- huijs. Johannes, z. van Petrus Janssen en Theodora Johanna Moor. Albortus Theo dorus Hermanns, z. van Frauciscus Theodorus Antonius de Goeij en Christina de Witt. ONDERTROUWD: Gijsbertus Verweij en Alijda Hartman. GETROUWD: Willem de Ruytor eu Veronica Adriana Vosseuberg. Dirk van der Linden on Jacoba Peeman. OVERLEDEN Johanna Elisabeth Buvelot, 4 mini.Gijs- berta van der Velden, 14 j. Jannetje Walet, 74 j., ongeh. A Irianus Langras, 76 j., echt. van Jacoba Williams Jan Lief- tink, 67 j., wed. van Alijda Batenburg Hendrika Kaaaikamp, 69 j., wed. van Joseph Vial Dirk Tuithof, 38 j., echtg. van Cornelia Jordenes Hendrikje Veer, 1 rand. Matthys van der Last, 78 j., echtg. vau Theodora Groenesteijn. Burgerlijke stand van Amersfoort. van 28 December 1905 tot 4 Januari 1906. GEBOREN Maria Petronella, d. van Joseph Vacano en Maria Wilhelmina van 't Wel. Jacoba Wilhelmina Johanna, d. van Johannes Teten- burg en Sara Maria Patist. Theodorus Albortus llendrikus, z. van Hendrikus Johan nes Huurdeman on Cilia van Noordenburg. Mijndei-t, z. van Grietje van der Horst Hendrikus, z. van Rijk Schoonderbeek en Antje de Groot. Hendrika Everdina, d. van Evert Ruizendaal en Hendrika de Boef. Klaas Barend, z. van Klaas Smink en Dirkje I Bonhoff. Jacoba Martha, d. van Hendrik I van Doorn en Johanna Akkerman. Gijs- hortus Cornelia, z. van Gijsbertus Pothoven en Jannetje van Heerik. Petrus, z. van Peter Voskuilen en Hendrika van der Eiden. J Alijda Mathilda, d. van Jacobus Roos en Al ida Langras. Marinus, z. van Reijer Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. ^0 Afeeling BAARN. k Zaterdag 6 Januari 4 Walpurgisnacht f en kleinere zangstukken en soli. J Leden met éen dame; dames-kaarten f2. Makelaar, WEVERS8INGEL No. U. huren en verhuren van huizen. SCHOUWBURG - UTRECHT. Sonuabend d. 6 Janaar, Abends 8 Uhr Einmaliges Gastspiel ARTHUR WALDEMAR, VOM mit seiner bervorragendenKïinstlergesellschaft Else Kassegg, von dei- Kom. Oper, Berlin, Tyra Nordstrom, Oper in Stokholm, n. d. H. Henri Waldemar, Heyde, Noac-h, Eborle. Lebende Lieder und Operettenabend. Grosser Succes. Grosser Succes. Die schone Galaihóe. Operette von OFFENBACH. Nach der TanzstundeDie Brautwerbung der SPIELMANN. Pr ij zen der Plaatsen: Balcon f2.25. Stalles en le Amph. 12—. 1e Zijloge fl.75. Baignoires en 2e Amph. f 1.50. Parterre f 1 3e Amph. f0.80. 2e Zijloge f0.75. 4e Amph. f0.50. Gaanderij f0.3ü Plaatsbespreking Voor Aandeel houders Donderdag van 10 tot 12 uur voor het Publiek den zeilden dag (na loting) van 1 tot 3 uurverder Vrijdag en Zaterdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. Een nette BURGERJUFFROUW, P. G., zoekt tegen 1 Mei.eene be trekking als liefst bij een Weduwnaar. Brieven onder letter Z., bureau Barueveld- sche Courant, Barneveld. Notaris J. BOLK, te Amersfoort, maakt bekend, dat de gewone voor de heeren baron Van Mat denbroek van Ammerstol, de Diaconie van Leusden en Arris Pruijff, zynde 84 PERCEELEN zal gehouden worden te Scherpenzetd inhet Logement «De Prins", bij Blanken, Don derdag 11 Januari, 's morgens half twaalf. N. V. Nesenberend's Cacao-fabriek. AMERSFOORT, Arnlmiusche straatweg 1046.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3