Gemengd nieuws. der meisjes die op reis zyn, buiten haar ere woon tehuis verblijf houden, of bij vieem- den inwonenzich in huizen bevinden van verdachte zeden tijdeljjk dakloos ayn ot om welke reden ook, bijzonderen steun behoeven. Zij tracht dit doel te bereiken door raad- «vingen, en, voor zooverre de geldmiddelen der vereeniging veroorloven, door stoftelijken bijstand, waar deze noodzakelijk oi gewensebt is; voorts zullen ook andere wettige middelen mogen worden aangewend. Het Bestuur van de deze week nieuw op gerichte zangvereenigiug «Patrimoniums Zangkoor" bestaat uit de heerenJ. de Valk VoorzitterG. van den Brink, Secretaris W. van Surksum, Penningmeester. Evenals de zangvereeniging van «Toon- kunst" repeteert zij 's Maandagsavonds. Waarom niet met «Toonkunst"? vragen we alweer. Uit bet Jaarverslag, Dinsdagavond in de 23ste Algemeene vergadering der vereeniging «Amersfoortsche Vrijwilligo Brandweer" uit gebracht, bleek o. a., dat die vereeniging telt 1 Eere-voorzitter, 4 onder-brandmeesters, 4 commandeurs en 28 leden. In de vacaturen is, gelijk we in ons vorig nummer meldden, tbans voorzien. De oefeningen bleken nuttig te zijn geweest en zullen voor alle leden Verplichtend gesteld wordenhet materieel was in goeden staat. Ook financieel stuat de vereeniging er goed voor; uit de Rekening en verantwoording bleek, dat de Ontvangsten over 1905 bedroe gen f337.17 en de uitgaven f 171.41. Er is dus een mooi saldo. Ter sprake werd gebracht het verzekeren der leden tegen ongeval bij brand of verplichte oefening. Aan elk lid zal worden verstrekt een opgave van de ligging der brandkranen. De heer H. G. Bosselaar is niet benoemd tot Onder-voorzitter, doch tot Onder-brand meester der A. V. B. Aanstaanden Woensdagavond geeft het Amersfoortsch symphonie-orkest »Jubal" weer een volksconcert in «De Arend", ditmaal afgewisseld door voordachten. Het programma luidt: 1. Hochzeitsmarsch aus ein Sommernachts- traum, Mendelssohn; 2. Ouverture .Landliche Bilder" E. Weissenborn3. Hulde aan de nieuwe drankwet, voordracht; 4. Idolatre, wals, P. Clignet; 5. Andante uit deöeSym- phonie, Haydn. 6. De bruiloft van neel Janus, Comisch duet7. «Das liegt uns im Blut", Ziehrer8. Standchen, Schubert9. 1 De brillenkoopman, voordracht; 10. Luft- scbuwarmer, wals Jos. Rixner. Programma's, tevens bewijs van toegang, zijn op de gebruikelyke plaatsen en den be kenden lagen prijs te bekomen. De plaatselijke afdeelmg vau den «Chr. Nationalen Werkmans Bond" zal aanstaanden Douderdag haar 8ste jaarfeest vieren, waarby dr. J. Th. de Visser, uit Amsterdam, Eere voorzitter van den Bond, als spreker zal op treden. De herkenking heeft plaatsin de Sint Joris- kerk. Frédéric Lamond, de beroemde pianist, geeft Diusdag een concert in «Kunsten en Wetenschappen" te Utrecht. Ook de voorlaatste rit van de «Militaire Sport-vereeniging" is Donderdag bij ongunstig weer in de omstreken van Nijmegen gehouden. Uit dit garnizoen namen er aan deel de luitenants baron Rengers, Dolleman, A. Die- mont, Blyenburg en Nierstrasz. Hut parcours van 20 K.M. werd afgelegd in 2«/4 uur. Terrein en weder dienende, zullen morgen voor den »U. P. V. B." uitkomen Quick 2 en Hercules 3. Voor de tennis-spelers een goede tijding. De heer Jacq. Reuten wil op het door hem aangekocht terrein tusschen Utrechtschen weg en Bergstraat, voorheen moestuin achter het woonhuis van wijlen den heer W. A. Croockewit, een blok van drie aan elkaar liggende lawn tennis-banen doen aanleggen. Zij zullen worden gebouwd uit zoogenaamd gewapend beton, cement-ijzer systeem-Monier, en ingericht naar de laatste eischen des tijds, waartoe de eigenaar de gunstigst bekende banen in Nederland in oogenschouw nam. De banen zyn zoowel bestemd om bespeeld te worden door plaatselijke clubs als voor het houden van onderlinge en nationale wedstrijden. De ligging, in het centrum der stad, het ruime veld en de bijzondere vrijheid zullen zeker veel clubs doen besluiten, daar het spel te gaan beoefenen. Een vervorschingsiokaal wordt mede ge bouwd, hetgeen vooral bij wedstrijden den spelers welkom zal zijn. Reeds lang zocht men hier naar goede tennis-banennu komen ze. De data voor de Landbouwtentoonstelling zyn thans vastgesteld op 13, 14 en 15 Juni. Bij advertentie in dit nummer worden ge gadigden gevraagd voor het exploiteren van bar's enz. en de levering van benoodigdheden. Na Alberts, Loholf in «Amicitia". Van dezen laatsten schreef het «Dagblad van Gouda" den Februaria 1. I. Het was gisteravond in «Kunstmin" weer stamp, en stampvol en als niet by politie verordening verboden \vas om staaoplaalseu in te nemen, zou menigeen er zich zeker mee vergenoegd hebben, den geheelen avond staande de voorstelling by te wonen. Nu moet ook werkelyk bekend worden, dat de beer LohotT in de afgeloopen week, veel nieuws en moois heeft laten zien, zoodat hij zeker bij een later bezoek aan onze stud op een goed onthaal zal kunnen rekenen. Door deze overgroote drukte heeft de heer LohofT zich dan ook gedwongen gezien, boe- wel i eeds verbintenissen buiten de stad waren gemaakt, nog twee voorstellingen te geven en wel op heden- en Dinsdagavond. Wie nog eens een kijkje wil nemen kan, dus zyn hart nog eens ophalen. Verder verwijzeu we naar de advertentie in dit blad. oorlog van 1906 Laronsche schilders Avi- cultura Personalia Maikki Jarnefelt, Jos. Salmon, Ant. J. Sistermans, J. D. II. de Ia Frunte Kroniek van de week De troon- wisseling in Denemarken Alb. J. J. Leidel Karikaturen uit hel buitenland. Door de recherche zyn hier aangehoudea twee personen, die in het «Algemeen Politie blad" waren gesignaleerd. Zij werden op transport gesteld naar Utrecht. Een minderjarig meisje, dat zij mede hier aantrof, werd naar haar ouders te Assen geleid. De Rechtbank te 'sGravenhage eischte twee jaar gevangenisstraf tegen rar. J. I). advocaat en procureur te Rotterdam, be klaagd van het uaunemen van f 4500 en f3750 van den inmiddels vei oordeelden Wilkeus te 'sGravenhage. Als eon bijzonderheid wordt uit Scherpen- zeel (Geld.) gemeld, dat de zong van G. van G. haar eigenaar op eenmaal verblijdde met twintig biggen. Aan dit bericht zou een collega nu nog eens kunnen toevoegen zyn heerlijk «Doch ook boven deze zweeft het Damocles-zwaard van den worstfabrikant". Sigaretten Velen weten nict.dat^de sigaret uit Amerika oorspronkelijk is. Toon de Span jaarden onder den groote Cortes in Meijco vielen, bestond ze daur. Alleen als sigaren rookten do Azteken de tabak en onder dien vorm leerden de Spanjaarden „smoren die het buitenblad vervingen door papier. De sigaret werd door de Spanjaarden in Europa ingevoerd en pas 200 jaar later ging ze on bekend geworden in Amerika naar naar vader land terug. Niet te vlug. Eerst in Januari van dit jaar zijn in Suriname de briefkaarten, ook de buiteniandsche, met de beeltenis van Koning Willem III buiten omloop gesteld. Ter navolging To Bavol, bij Breda, zou een algemeene vergadering gehouden worden van leden eener coöperatieve boterfabriek. Aan hei eind der agenda stond te lezen „aanbieding van worstenbrood". Van de 150 leden ontbrak er slechts een I Menigeen vaart het hevigst uit tegen anderen, ais hij niet wil laten merken, dat hij aan eigen goed recht twyfell. Inhoud „Wereldkroniek" 10 FebruariWin tersport in de Alpen De Fransch-Duitache Het jongste nummer van „Das Schnauferl", hot blad dat, hoogst oneerbiedig, steeds met de automobielen spot, heeft een allorleuksto voor stelling van de Pariser Platz to Berlijn in 1925. Langs de Hauptwache keert het 1ste Reuard trein bataljon van een oefening terug naar de regimenta-garrage. Voorop rijdt, op een motor rijwiel van kolossale capaciteit, een bazuin-blazer. Achter den motor volgt de Heir Major met de bataljonsvlag in een overdekte wagenin de kap daarvan zijn voor subcl en vuanael openingen gemaakt. Het bataljon zelf, met geweren bewapend volgt in een langen sleep van open karretjes, dik in stof en stank. En de eenmaal beroemde nu gansohellik ver ouderde quadriga op de Brandenburger Thor is vervangen door eenzustigpaards motor. De zon beschynt het lieflijk tafereel, zelf beschut door 'n oogkap. De goedgeteekende charge hangt in Van Dor en's sigaron-maguzyn.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 6