BIJVOEGSEL Stadsnieuws. behoorende bij de Auierfoortsche Courant vm> ZATERDAG 24 FEBRUARI M06, uitgave firma A. H. van CLEEFF. 1)5. J. A. Prins, Ned. Hervormd predikant te Epe, hoopt morgenochtend half elf voor te gaan in de Remonstrantsche kerk hier. In de openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, welke zal|worden gehoudeo op Dinsdag 27 Februari, des middags half twee, zullen aan de orde worden gesteld de volgende Punten van behandeling: 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van verlof en eervol ontslag aan den tijdelijken leeraar aan het Gymnasium Z. J. de Langen en tot benoe ming van een tijdelijken leeraar in Natuur kunde (met adviezen). '2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlengen van het verlof, verleend aan deondeiwijzeresM. J. Boukamp (met adviezen). 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlengen van liet verlof, verleend aan den onderwijzer J. W. Raders- ma (met adviezen). 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een adres van J. M. Thiei tot het houden van verplichte schoolverga deringen op de Hoogere. Burgerschool (met adviezen). 5. Vaststelling eener verordening ter vol doening aan artikel 178 der Gemeentewet (5-juarlijksche herziening van de strafveror deningen). 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklarng van (ie peroeelen Hellestraat Nos. 86. 88, 90 en 92 (met adviezen). 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een adres van W. G. Krüseman Jzn. met het verzoek benoemd te worden tot makelaar (met adviezen). 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling en wijziging vau jaarwedden van personeel bij het Lager onderwijs. 9. Behandeling van reclames betreffende het 1ste aanvullingskohier Inkomstenbelas ting, dienst 1905. Ter benoeming tot tijdelijk leeraar in Na tuurkunde aan het Gymnasium wordt voor gedragen de heer H. Corver, tijdelijk leeraar aan de Hoogere Burgerschool bier. De jongedames M. J. Pusch en E. H. Bosch behaalden de acte nuttige hand werken. De heer A. Fleddérus, onderwijzer in timmeren en vakteekenen aan de Ambachts school hier. is benoemd tot leeraar aan de Teekenschool te Bussum. De heer N. de Bruin, te Barneveld, is be noemd tot onderwijzer aan de Chr. school bier. Dit jaar zullen, ingevolge art. 111 Militie- wet 1901, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen worden geroepen de miliciens der lichting 1899: van de regimenten infanterie, com pagnieën hospitaalsoldaten, korps pontonniers, regimenten vest.-art., korps pantserfort-art., regiment genietroepen. 1900: korps torpedisten, Ie eu IIo afd. 2e regt. veld-art., 2e afd. 3e regt. veld-art. 1901regimenten inf., corap. hospitaalsol daten, regimenten veld-art. (uitgezonderd de treinafd.), korps pontonniers,regimenten vest.- art., korps pantserfort-art. 1902 korps torpedisteD, treinafd. der veld- art. overgeplaatst van de huzaren. 1903: regimenten infanterie, regimenten cavalerie, Ie en lie afd. '2e regt. veld-art., korps rijd. art., korps pontonniers, regimenten vest.-art., pantserfort-a-t., regt. genietroepen. '1904: korps torpedisten, miliciens telegra fisten. Voor de dit jaar te houden toeiatings- exa- raeus zijn opengesteld voor de Kon. Mili taire Academie voor hier tu lande 9, 3, 11 en 2 en voor Oost Indië 22,2,0 en 2 plaatsen voor de Cadettenschool 26 voor b. t. 1. en 20 vooi' Indiëvoor den Hoofdcursus 16 en 6 voor h. t. 1. en 10 en 4 voor Indië. Bijzonderheden in Staatscourant 46. I Adjudant-apotheker A. Jonker wordt 1 Maart overgeplaatst van het Militair hospitaal te Utrecht naar dat te Amersfoort. De eerste ploeg van het blijvend gedeelte der lichting 1995 gaat 30 Maart met groot verlof. Moge de vorige tentoonstelling van „Kunst beschouwingen'' voor enkelen, wier oog nog niet zoo geheel en al gewend is, uitsluitend etsen te zien, wellicht min of meer een teleurstelling zijn geweest, hetgeen thans dooi- de uitnemendp zorgen van bet volijve rig Bestuur wordt aangeboden, is een ware Lueullus-maaltijd van kunst. Inderdaad is de hier thans geëxponeerde portefeuille van den heer E. van Essen van superieure qua- liteit. In drie rijen zyn de aquarellen, enz. ten toon gesteld en 't is waarlijk niet omdat de derde rij van minder hoedanigheid is dau de eerste, doch eenvoudig omdat de zaal niet lang genoeg is. Op de eerste rij, aan de straatzijde, pronkt als middelstuk een Jozef Israëls, oen bekend motief, Zandvoortsche visschersvrouwon, een stuk vol stemming en poezie. Daarnaast een Gabriël, dat dezen landschapschilder als een der grootste virtuozen op dat gebied doet kennen. Een Bauer, die, èn wat compositie èD wat kleur betreft, ons wat minder wel geslaagd lijkt dan de Lauer in het midden der tweede rijeen droom in waterverf, prachtig, heerlijk. Ook kan men ten volle genieten van teeke- ningen van Jan van Essen, twee pracht- leeuwen, of de hond iti 't veldjwaarnaar elke jager met welgevallen zal kijken. Een Rochussen, een paar teekeningen van Paul Rink, waarvan vooral de Boerenmeid magnifiek is. Voor de berainnae^ van Jan Voerman drie aquarellen uit zijn landschap periode. En zooveel meer, te veel om in dit kort bestek te noemen. Ook voor niet-leden is de keurige collectie morgen nog in Amicitia te bezichtigen, van 10 tot 4 uur. Begin verleden week is geannonceerd, dat liet «Amsterdamsch operetten-ensemble" aan staanden Dinsdagavond éen enkele voorstel ling geeft in «Amicitia". Mevrouw Buderman, de guitige, vroolijke ster van Prot, gaat volgende week naar België, doch zal bier nog de hoofdrollen zingen. De verschillend;. Couranten te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag schreven allen met grooten lof over de opvoeringen en voora over de zoo geestige operette Blonde Ka". Het publiek heeft dan ook niet anders dan van 't begin tot het einde zich kostelijk ge amuseerd en zóo gelachen, dat de artisten midden onder de voorstelling niet verder kouden gaan. Het succes was zelfs zóo groot, dat in Den Haag na de derde opvoering alle plaatsen weder waren uitverkocht. Bij advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt, dat de muziekuitvoering door leer lingen der Muziekschool van «Toonkunst" zal plaats hebben op Woensdagavond in «Amicitia". Dus toch samen met de Ambachtsschool- vergadering. Verschenen is het Verslag van de werk- zaamhaden der (Oudheidkundige) vereeniging «Flehite" over 1905. In een volgend nummer komen we er op terug. Morgenmiddag 2 uur een hoogst belang rijke voetbalwedstrijd op het terrein aan den Leusderweg tusschen «Quick" van hier en «Be Quick" uit Zutfen. Scheidsrechter de heer .1. Brunnekreelt. De sport-correspondenten der Hollandsche bladen voorspellen den zege aan Amersfoort, dat veel kans heeft op 't kampioenschap. In ieder geval een hoogst spannende wedstrijd. Hot derde elftal van «Quick" speelt voor don U. P. V. B. tegen het tweede van «Victoria". Hier is opgericht de Amersfoortsche hockey club „Amersfoort". 'tls nu zeker, dat tijdens de Landbouw- feesten hier het concours-hippique doorgaat. Als datum daarvoor is vastgesteld Donderdag 14 Juni. Wellicht geeft ook dit bericht velen nog aanleiding een paar aandeeltjes van f 10 te nemen in het waarborgfonds; ze zijn nog te krijgen bij de Penningmeesters, de hoeren jhr. S. M. van Reygersberg Versluis en H. Tromp van Holst. De lezing welke overste jhr. Graafland Woensdag zou houden voor de plaatselijke afdeeling van «Ons Belang" is uitgesteld tot volgende maand. Voor haar zal óok optreden mr. F. A. van Engen, wien gister op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend als le luitenant der infanterie.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 5