TARINE BUITENHUIS NIEUW JAMIE, Stadsnieuws. Advertentiën. E. J. RUITENBERG, bezocht. Een 50-tal kinderen, waarbij 30 van Om den afzender van een brief in staat, te Volgens de «Hangsche Crt." is bij den Raad van State ingediend een wetsontwerp tot invoering in ons land van den Middel- Europeeschen tijd. Met ingang van 1 Juni worden aan het Postkantoor verkrijgbaar gesteld briefkaarten van 3 en 5J/o cent in pakjes van tien stuks. Het eind-examen van het Gymnasium hier, dat gehouden wordt op 25, 26 en 27 Juni, zal worden afgenomen ten overstaan van dr. C. .I. Eggink, inspecteur der Gymnasia, dr. F. J. L. Kramer, oud-hoogleeraar, directeur van het Koninklijk huisarchief, en dr. P. van Geer, oud-hoogleeraar aan de Rijks-universi teit te Leiden, als gecommitteerden. Het 25-jarig bestaan van de vier olieslage rijen der firma H. W. Verb.op Co., te Amersfoort, Utrecht, Jutfaas en Oudewater, is gister te Utrecht feestelijk herdacht. Morgen zal het 30 jaar geleden zijn, dat de «Amersfoortsche Begrafenis Vereeniging" werd opgericht door den heer A. M. Kollewijn Nz. Hij en de heer G. Prins Sr. zijn nog leden van de Commissie van Toezicht. Bij de familie is bericht ontvangen, dat de toestand vau luitenant E. G. Gaarland, van wiens ernstige verwonding in een gevecht op Atjeh wij reeds melding maakten, thans gun stig is. P. van der Meer Jzn., vroeger hier wonende, is ter beschikking gesteld van dc-n Gouver neur-generaal van Nederlandsch lndië om te worden benoemd tot onderwijzer 3e klasse bij het Lager onderwijs voor Europeanen en daarmee gelijkgestelden. Luitenant H. Jespers, gedetacheerd geweest bij de landmacht in Suriname, is ingedeeld bij het 5e regiment infanterie. Reserve-luitenant P. M. S. van Leeuwen is in werkelijken dienst bij het korps terug gekeerd. Bij het 5e regiment, is overgeplaatst de reserve-luitenant M. L. Trouw, van het 6e regiment infanterie. Luitenant W. H. baron Van Heerdt, van het le regiment veld-artillerie, is gister plot seling te Utrecht overleden. De Maandag hier gehouden collecte voor bet Fonds voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f49.83f. Dat is niet bijster vepl voor een groote garnizoensplaats als Amersfoort. De concerten op het terras van «Amicitia" 3 3, 5, 7, 14 I en 26 Juli •le bibliotheek, werd een kinderfeestje be reikt. De commissie heeft een batig saldo van 36.12, dat best te pas zal komen voor de viering van het 40-javig bestaan. In de teekenlessen kwam weinig of' geen verandering, ofschoon deze cursussen door grooter deelneming aan Burger Avond school of Ambachtsschool op den duur over bodig zullen worden. Thans worden zij nog slechts bezocht door hen, die niet op die scholen kunnen worden toegelaten en met deze achterlijken hebben de onderwijzers dikwijls moeite om hen vooruit te krygen. Over den cursus in boekhouden was het verslag nog niet ingekomen. De algemeene indruk over de verschillen de cursussen kan gunstig worden genoemd en dat er druk gebruik van wordt gemaakt, moge hieruit blijken, dat, hoewel voor elke les slechts 5 cent wordt gevraagd, er toch een batig saldo is van f 55.55. De Rekening en verantwoording van den Penningmeester, den heei Ed. van Vollenhoven, sloot met een bate van f9.638. Hij werd onder dankbetuiging gedechargeerd van zyn beheer. De Voorzitter eindigde met de mede- deeling, dat 00^1905 een uitstekend jaar voor de vereeniging is geweest. Veel malen is gebruik gemaakt van deze of gene zaal tot het houden van vergaderingen op sociaal ge bied (drankbestrijding, kraamvrouwen-cursus en dergelijke)de zaal wordt dan kosteloos gegeven, doch daarvoor subsidieeren dan ook «Nut" en «Volksbond". Daar by de rondvraag niemand iets in het midden had te brengen, werd de vergadering hierop met de gewone plichtplegingen ge sloten. worden deze zomer gegeven op 3, 5, 7, 14, Juni; 5, 12, 17, 22 De «Bond van Orde" van H. IJ. S. M. per soneel hield Zoudag te Haarlem zijn zevende Jaarvergadering. Hij telt thans 14 afdeelingen met 1350 ledenhet batig saldo van den Penningmeester is f26.63. De volgende Algemeene vergadering wordt gehouden te Amersfoort. Herinnerd zij nogmaals aan de wellicht zeer belangrijke vergadering van aandeelhouders der Amersfoortsche Tramweg-Maatschappij" welke hedenavond te 8 uur aanvangt. Het Bestuur van de Wielerclub De Renner" heeft aan den Minister van Waterstaat ver gunning gevraagd, op Hemelvaartsdag een ouderlingen wegwedstrijd te mogen houden op den Rijks-siraatweg Amersfoort—Amster dam. Wie een pracht van een collie mocht kwiit zijn, kan daarover inlichtingen bekomen aan het Bureau van politie. Hedenmiddag is er een komen binnen stappen bij een stadgenoot, die het dier zeer goed zal verzorgen, doch liefst spoedig aan den eigenaar teruggaf. stellen hei antwoord te frankeeren, zullen bijzondere antwoord-bons voor 25 centimes verkocht worden. Het Internationaal Bureau te Bern laat die bons drukken en zendt ze naar de Postbe- sluren. In de landen die tot de Wereldposi- vereeniging behoo^en, kunnen ze tegen post zegels van 25 centimes ingewisseld worden. De «Staatscourant" van gister bevat de Statuten van de Naamlooze Vennootschap «Oscar Carré's Nederlandsch circus", te Amsterdam. Doel: de exploitatie van het circusgebouw aan den Arostel te Amsterdam, thans bekend als Circus Oscar Carré, tot het geven aldaar van equestriselie hippologische voorstellingen en balletten, alsmede de ver pachting of de verhuring van aan het gebouw verbonden buffetten. Duur25 jaren. Kapi taal f 400000, verdeeld in 400 aandeelen van f1000, welke alle zijn geplaatst en vol gestort. lnbieng ter volledige st rting op 398 aandeelen: de gebouwen met stallingen, machinerieën en verdere getimmerten en erven, behoorende tot eu uitmakende het Koninklijk Nederlandsch circus Oscar Carré, te Amsterdam, met al de zich in gemeld gebouw bevindende roerende goed ren en zaken. Voor de eerste maal is tot Direc teur benoemd de heer Oscar Carré. en 2, 12, 21 en 31 Augustus. Gister ontvingen we het gedrukte Jaar verslag over 1905 van de «Vereening tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Amersfoort", uitgebracht in de Jaarver gadering van 26 April eo opgenomen in ons nummer van 28 April daaraanvolgende. In de vacature, ontstaan door het overlijden van ds. J. G. Buscli Keiser, is gekozen tot Bestuurslid der plaatselijke afdeeling van «Vjlksonderwys" ds. J. L. F. de Meijere Joh. Czn. De Jaarvergadering der Amersfoortsche Toynbce-vereeniging «Ons Huis", Dinsdag avond onder voorzitting van den heer D. Gerritsen in bet eigen gebouw aan de Korte- graciit gehouden, werd, behalve door van de 9 Bestuursleden, bijgewoond door éen lid. De notulen der vergadering van 2 Juni 1905 werden ongewijzigd vastgesteld. De Secretaris, de heer H. W. Prille- vitz, bracht alsnu het Jaarverslag over 1905 van de verschillende onderafdeelingen uit. De toestand van de Kinderbiblio theek was de zelfdede liefhebberij in lezen bleef gelijk. Slechts zou de commissie gaarne zien, dat ook meerbehoeftige kinderen lief hebberij in lezen hadden. Haar kas sluit met een saldo van f2.90. Dank werd betuigd aan hen, die boeken afstonden. Wat aangaat de cursussen inFrausch en Duitsch kun gerapporteerd, dat alleen vertrek uit de Gemeente het aantal leerlingen deed verminderen. De opkomst was trouw; de vorderingen waren zeer voldoende. Ook de resultaten van de cursussen in Nederlandsche tail waren zeer be vredigend. Ook deze werden goed bezocht, behalve in een tijd toon enkele deelnemers moesten ov. rwerken bij hun patroon. Het bezoek aan de leeszaal bleef stationnair. Slechts enkele nieuwe leden kwamen er bij. Er worden vooral couranten en tijdschriften gelezen, terwijl boeken thuis worden gelezen. Haar saldo bedroeg f12.50. De commissie voor vermakelijkheden kon in het afgeloopen jaar slechts éen uit voering geven, door de groote onkosten oesi daaraan verbonden. Die uitvoering werd druk die In de zaak van de naaimachine-herstellers C J. van N. en J. J. M., hier, wegens valsch- heid in geschrifte (leesdoor een onbevoegde invullen van een werkmanskaart) veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, heeft de Hooge Raad overwogen, dat het valschelijk door ben opgemaakte en gebruikte aanvraag formulier voor een werkmansabonnements kaart 3e klasse bij de Ned. Centraal Spoorweg Maatschappij strekte tot bewijs, dat tusschen den werkgever-aanvrager en den werkman voor wien de kaart werd aangevraagd, be stond een overeenkomst van dienstbetrek king. Mitsdien werd hel cassatieberoep ver worpen, in strijd met de conclusie van den advocaat-generaal tot ontslag van rechts vervolging, aangezien deze van oordeel was, dat bedoeld geschrift geen wettelijke bewijs kracht had. De Minister van Binnerilandsche Zaken heeft bezwaar gemaakt tegen de uitvoering van het door Gedeputeerde Staten van Utrecht goedgekeurde Raadsbesluit der Ge meente Baarn, waarbij de jongedameskost- school «Erica" voor de som van f 1250 is verhunrd aan mej. Jas, te Doorn. In verband hiermede is door B. en W. van Baarn de gunning op de aanbesteding van den verbouw r.og niet geschied. H. M. de Koningin-Moeder wordt 20 Juni op «Soestdijk" verwacht. Het bijpost- en telegraafkantoor by Soest dijk is beden heropend. Aanstaanden Maandag komen in de Leger plaats bij Zeist en naar het oefeningsterrein bij stationDe Bilt twee detachementen van het regiment genietroepen ter sterkte van 3 officieren en 100 minderen om het kamp in Sereedheid te brengeu voor het regiment en e technische compagnie. De mensch acht het natuurlijker te dooden, dan te sterven voor wal hy goed en waar noemt. Het Weieldpostcongres to Rome heeft besloten tot het invoeren van een nieuwigheid A'"* international»! postzegel gelijkt. RECLAMES. van 1—5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25. De brieven volgen elkander en gelijken op elkander. Steeds genezingen met de Pink Pillen. Wij ontvangen alle dagen een groot aantal brieven vau genezene personen. Wij zijn er zeer tevreden over, niet voor ous, maar voor de personen waartoe wy geslaagd zyu buu lijden te verlichten. Wij pu- bliceeren heden twee dergelijke brieven ouder dui- zende geuomen, maar met opzet gekozen wegens de genezen zieken de bloedarmoede, de zenuw uitputting. Deze ziekten komen zeer vaak voor, vooral in de steden wegeus de slechte gezondheidstoestanden, vooral ook wegens het meer bedrijvige leven, en tasten vooral de vrouwen aan. Proefnemingen om bet t« gebruiken geneesmiddel te vinden dat bet ge nezen kan, dat alles veroorlooft do ziekte zioh nog meer vast te zetten, ou wel zoo zelfs dat somtijds de hulp te laat komende, de genezing niet meer moge lijk is. Beproeft dus niet, wendt U terstond tot de Pink Pillen. Z|j kunnen U genezen eu zie er hier bet bewjjs van De heer Broekhuizen, le dwarsstraat Yssellaan, R 618 B., wever van beroep te Gouda, schrijft: Ik ondergeteekende verklaar aat mijne vrouw door de Pink Pillen ia genezen geworden. Zij is 38 jaar oud eu gedurende langen tijd heeft zij aan bloedarmoede geleden. Zij klaagde steeds over pijnen in den rug, steken in de zijde. Zij at bijna niet meer, was zeer zwak en kon hare huiselijke bezigheden niei meer waarnemen. Alles wat wij aangewend baddeu is vruchteloos gebleven. De ziekte scheen niet moge lijk uit te roeien en het scheen alsof het lichaams gestel zich niet meer in orde kon stellen. Mijne vrouw wensebte de Pink Pillen te probeeren. Zij heeft er zich zeer wel by bevonden. Wat de andere geDeecmiddelen niet hebben kunnen doen, hebben de Pink Pillen gedaan. Mijne vrouw is thans uiterst welvarend. Mej. Suzaua de Voet, Korte steeg 12 te Vlaardiu- gen, schrijft: Sedert langen tijd leed ik aan zenuw uitputting en ik wa9 zoo zwak geworden, dat ik het bed niet kon verlaten. Het was mij oumogelijk de eene voet voor do andere te verzetten. Na gedurende eenige weken de Pink Pillen genomen te hebben, beb ik j mij veel sterker gevoeld, mjjn eetlust werd beteren ik heb mijne werkzaamheden kunnen hervatten. Gedurende eenigen tijd beb ik de behandeling voort gezet cn toans ben ik volkomen genezen. De Pink Pillen geven bloed met iedere dosis, zij zui veren hetbloed, versterken de zenuwen. Zjj geven eet lust bevorderen de spijsvertering. Zij genezen bloedar moede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagziekten, rheumntiek. Prijs fl.75 de doos, f9, per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE. Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemaud ge-^B nezen. mx Afbeelding der doosMDsJëRSONNEaBl Burgerlijke Stand van Anierfoort van 10 tot 17 Mei 4906. 381e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 15 en 16 Mei 1906. (1400 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R, O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f 400 op No. 14262. Prijzen van f70: 1035 1519 1550 1565 1567 3807 4501 9235 12143 12190 14284 142871739517410 en 17539. Te zarnen 16 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetr kken 108 116 124 1011 1015 1021 1027 1522 1558 3X18 3822 3829 5233 5243 12173 12199 12200 13055 1417914210 14283 15979 17393 en 17403. GEBOREN Everarda, d. van Rijk Rijnders en Cornelia Pothoven. Hendrik, z, van Lambertus Jo hannes Vonk en Everlje Schut. Tietsko Alida, d. van Nelletje van der Velden. Jan, z. van Albert Reinders en Berendina Johanna Bourgonjen. Jan, z. van Carel Victor Ger ritsen en Charlotte HenrietteTeengs. Jozef Jan z. van Emil Brtickner en Oltmandina Smêins. Hendrik, z. van Henne de Vries en llendriku Jacoba Boon. JanGerardus z. van Gerardus Frederik Singels en Henders Jonkers. Feitse, z. van Feitse Boerwinkel en Catharina Johanna van Ommen. Bar- tholomeus, z. van Abraham CornelisChristi- aan Planye en Maria Cornelia Slotboom. - Teunis, z. van Jacobus Veeriendaal en Evertje Rrandsen. Johanna Woutera, d. van Dirk Pieter Jan van dei" Heul en Evertje van Eeden. Hendrik us, z. van Nicolnas Gijben en Anthonia van Dyk.Jenueke Johanna Wilhelmina, d. van Dirk Pt'ins en Maria Alida Haar. Johannes, van Everardus Bliekendaal en Helena Wilhelmina de Gans. ONDERTROUWD: Johannes van der Pol on Sophia Marga- retha van Ooslveen. Nicolnas Willem Kooke en Rosina Hendrika vau Zwol. Martinus Gerardus Versteeg en Cornelia Westhof. Cornells Aretids en Antonia Gal- jee. Antonius van Wageniogen en Wil- lemina de Wit. Ciiristiaan Frederik Vol- mer en Hendrika Palland. GETROUWD: Gerrit Wallert en Elisabeth Snijders. Philip Arnoldus Manné en Tonia Maria Wit- teveen. Cornelia van Mourik en Gerritje Hemmers. Teunis Bouw en Grietje Tim merman. Gerrit Nicolaas Arlar en Johanna Maria Bakker. OVERLEDEN Jacobus Johannes Luijk, 32 j., ongeh. Arend Rurapt, 20 j., ongeh. Annie Tbé- rèse lurjans, 37 j., echtg. van Gerrit Johannes Maris. Arend Jan Jansen, 7 tn. Frati- ciscus Brandseo, 6 j. Makelaar, WEVERSSINGEL 11. Huren en verhuren van huizen. ui Aantal kamers minstens zevenligging niet meer dan ongeveer een uur per spoor van Amsterdamop drogen grondniet in de kom van een Gemeente. Huurprijs niet boven de f400; koopprijs hoogstens f6000. Brieven onder lel tere D. B. R. Bureau (oude) Amersf. Courant, Kortegrucbt 9. CREDIET-VEREE NIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, wilhei.minastraat 5. Zij stelt zich ten doel.- het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. LL'NGEN Fabr: VAN HASELEN&BQOM AMERSFOORT (JAPANSCH MOT-PAPIER) een uitstekend, bijna reukeloos middel tegen motonmisbaar om bont en wollen goede ren absoluut motvrij te bewaren. I 25 cent per stuk. KLEINE VELLEN 15 cent per dozijn. Langestraat 37. Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2