P*MUfeg] ROOKVLEESCH TiTOHIËlING Inboedel, Hotel-Café „Dennehoeve", bij het station DE BILT. Nesenberend's cacao Ingezonden. Advertentiën. Eerste aankondiging. E. J. RUITENBERG, FLÉHITE. Slagerij „'tZWIJSSHDOFD" Oss. Laodbouvfeesten te Amersfoort LOOPJONGENS verkoopen G. GRAMSMA. EEN KOP raid is, den overtreder aan den ly ye te doen gevoelen dat hy tegen de adat zondigde. In een ommezien was bij omsingeld door een sterk cordon, alle luid dooreen praten de, heftig gesticuleerende en zwaar dreigende leden van het sterke geslacht, 't Huzaartje vond het maar 't best, beenen te maken, achtervolgd door een telkens aangroeiende, brullende massa belangstellenden. Op de Langestraat gaf hij zich over aan twee agenten van politie die hem meenamen naar net Politie-bureau, waarin en waar voor de affaire in alle kleuren en geuren werd uiteengezet. Nadat de buitenstaanden ten slotte waren vertrokken omdat er toch niets meer te zien en het geval reeds van alle kanten bekeken was, kon ook 't huzaar tje vrij uit gaan. In het jongste nummer van het Algemeen Politieblad" komt de volgende waarschuwing voor De Burgemeester van Zeist, raadt hun, die zich in verbinding willen stellen met M. W. van Rijkom, zich noemende Directeur van het gerechtelijke Schuldinvorderingsbureau »De Nieuwe Controleur", wonende te Zeist, Maurikstraat, no. 8, naar aanleiding van by hem ingekomen klachten aan. alvorens daartoe over te gaan, bij hem Burgemeester inlichtingen in te winnen. Overneming door de bladen wordt ge- wenscht. Uit het verslag van de Ned. Centraal Spoor weg Mij. over 1905 blijkt dat de tramaienst Soest—Baarn aan die Maatschappij een ver lies heeft bezorgd van f1234, tegen f1841 in 1904. De Gemeenteraad van Eemnes heeft, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten door hem in dat ambt bewezen, met ingang van 15 Juni op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer W. van de KuiDdèr, sedert 1864 Ontvanger dier Ge meente, en hem een geschenk aangeboden. Verplicht eenieder aan u, doch uzelven aan niemand. Prof. Wefers Bettinck waarschuwt in het «Pharmaceutisch Weekblad" tegen het ge bruik van gekleurd krijt, dat ook vaak als speelgoed in handen van kinderen komt. Zulks naar aanleiding van verschijnselen van loodvergiftiging by twee leeraren, die zulk kryt gebruikten bij hun onderwijs. Door plaatsgebrek moet weer velerlei uit gesteld óok hoi verslag over «Onderlinge Voorzorg". De hedenmiddag van 1.45 tot 3.01 onder voorzitting van den heer Burgemeester, jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers van Vliet, ge houden vergadering van den Raad dezer Gemeente werd bijgewoond door 16 leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Alwezig met kennisgeving was de heer Van Beek. De notulen der vergadering van 1 Mei werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De voornaamste der ingekomen stukken waren een verzoek van de afdeeling Utrecht van den »Ned. Bond van Gemeente-ambte naren" houdende verzoek om adhaesie te verleeoen aan het verzoek van B. en W. van Steenwijk om den Gemeente-ambtenaren Rijks-pensioen te verleenen om pras-advies aan B. en W.; en een adres van den heer G. Wessels q.q. om voor de hier volgende week te houden pluimvee-tentoonstelling eereprjjzen af te staan wordt urgent ver klaard en z. h. st. een crediet van f15 toe gestaan voor het aankoopen van medailles. Om 1.58 kwam aan de orde de Agenda 1. Benoeming van een Hoofd der openbare Jongensschool le soort (Heerenstraat). Benoemd de heer J. C. C. Rupp, te Eiber- ll gen, met iJJgetneette stemmen; >a>.l 2. Benoeming van tene Regentes van het Burger Weeshuis. Benoemd mevrouw H. M. E. van der Noordaa—Van Wisselingh met 10 stemmen 4 op mevrouw Gerritsen, 2 onthoudingen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het stichten van een fonds tot onderhoud van door de Gemeente overgenomen wegen en straten. Noodig, nu in plaats van 5% van eigen- bouwers 20°/0 in de kosten v<2n aanleg wordt geheven. Aangenomen z. d. of h. st. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijzigi ig der Begrooting voor 1906, in ver band met het onder 3 genoemde voorstel. Als voren. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van twee tijdelijke leeraren aan het Gymnasium voor den cursus 1906/1907 in de Geschiedenis en in de Aardrijkskunde (met adviezen). Benoemd de hoeren A. K. Hovens Greve en S. de Vries, hier, beiden met algemeeue stemmen. (5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de adressen van J. C. van der Meer en O. Gorter, tot toelating van hunne dochters tot het toelatings-examen voor het Gymnasium (met adviezen). Toegestaan z. d. of h. st. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een minimum-aantal lesuren voor leeraren aan de H. B. S. (met adviezen). Aangenomen z. h. st. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van de lokalen van de openbare Meisjesschool le soort (met adviezen). Üp de Gymuastiek-zaal worden twee lokalen bijgebouwd. De raming bedaagt f4300. De gecombineerde meisjes- en jongensklasse aan de Jongensschool wordt dan óok opge heven. Aangenomen z. b. st. 9. Voorstel van de Commissie van wetgeving tot wijziging van de Verordening betreffende de straatpohtie in verband met de Motorwet. Aangenomen z. b. st. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van wegen en terreinen van de Maatschappij „Amersfoort" tot Exploitatie van van onroerende goederen te Amersfoort (met adviezen). Het betreft wegen op den Berg welke die zijn, werd niet meegedeeld. Het voorstel werd aangenomen z. d. of h. st. 11. Voorstel van. Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel, gelegen by de Bloemendaalsche Poort. Het geldt den tuin van wijlen den heer H. Dumoulin. Een bedrag van 1510 is er mee gemoeid Aangenomen z. d. of b. st. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Begrooting voor 1906 in verband met het onder 11 genoemde voorstel. Z. d. of h. st. 13. Voorstel van den Burgemeester tot uit breiding van de politie. Voorloopiga uitbreiding met éen agent 3e klasse en aankoop van een rywiel ter bewaking van de toegangswegen tot de Ge meente. Kosten f 467.08. Bij de Begrooting voor 1907 zal een meer afdoend voorstel tot uitbreiding van het polilie-korps volgen. Aangenomen z. d. of h. st. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende meubileering van het Stadhuis. De f 500 toegestaan voor restaureeren van de Raadszaal werden thans gebruikt voor restaureeren van Burgemeesters-kamer. Vol gend jaar de Raadszaal. Aangenomen z. d. of h. si. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Begrooting voor 1906, in verband met den aankoop van een schrijfmachine. Z. d. of h. st. werd besloten voor f 300 aan te koopen een Oliver-schrqfmachine. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het Weeshuis. Na een discussie van bijna een half uur wordt met 12 stemmen vóór, 3 tegen en 1 onthouding aangenomen bet voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot Regle- ments-herziening en met 13 tegen 1 stem en 1 onthouding om de Raads-commissie onder dankbetuiging te ontbinden. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benaming van de nieuw aangelegde straat van den Appelweg naar den Leusder weg, Z. d. of h. st. genaamd Westerstraat. 18. Behandeling van reclames in zake den aanslag in het vergunningsrecht (met adviesen.) Z. d. of h. st. 2 gehandhaafd, 1 vermin den), 1 te herschatten. 19. Voorstel tot wijziging van en tot af- en overschrijving van verschillende artikelen van de Begrooting van 1905. Z. d. of h. st. goedgekeurd. Het betreft een bedrag van twintig cent. 20. Vaststelling van het derde aanvullings kohier plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Z. d. of h. st. vastgesteld op f81. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van afschrijving van plaatselij ke directe belasting, dienst 1905. Z. d. of h. st. afgeschreven tot een bedrag van f3353.50. Uitvoerig overzicht in bet volgend nummer. Het opnemen van Ingezonden •tukken hewyit niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met buo inhoud. Rong van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt nimmer teruggeven. Geachte Redactie, Ter inlichting van den heer Th. Bianchi kan k hem meedeelen, dat in „De Katholieke School" van eind November of begin December 1903, deze advertentie voorkomt: „Het Roomech-Kath. Kerkbestuur van Eiber gen vraagt een Kath. Bijmeester. Brieven franco aan den Zeereerw. heer Pastoor aldaar." De advertentie is overgenomen in „De Bode" van 11 Dec. 1903, Hoofdblad, pag. 2, 4e kolom. De heer Bianchi kan dus de onbetrouwbaarheid en twijfelachtigheid van de mededeeling van den heer Ketelaar onderzoeken. Ik vertr jui. dat de heer B. dit nu ook doen zal en het resul taat daarvan zal publiceeren. Met dank voor de opname Uw. dw. W. C. OOSTERMAN Amersfoort, 28 Mei 1906. De heer en mevrouw C. V- GER RITSEN—Teengs betuigen hun harte- lyken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van bun zoon ondervonden. Amersfoort, 29 Mei 1906. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Dinsdag 5 Juni a. s. tusschen en 4 uur. VI Bij deze betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het verlies van onzen jongsten lieveling. Th- H- G. BRANDSEN en Ecbtgenoote. Amersfoort, 29 Mei 1906. V Alle», die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van vvylen den HoogWelGeb. heer W. H. baron Van HEERDT, overleden te Utrecht den 16 Mei 1906, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kan tore van mr. E. C. U. dj: BALBIAN van DOORN, Notaris te Utrecht, vóór den 15 Juni 1906. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Amsterdam, Tweede Kamer, van den lOden November 1905 is het huwelijk tus schen MARGARETHA CHRISTINA KNAP PER, zonder beroep, wonende te Amsterdam, en dr. JOHANNES HENDRIK US van EPEN, arts, wonende te Polsbroek, ontbonden ver klaard door Echtscheiding. mr. C. FRIKKERS, Procureur. Makelaar, WEYERS8INGEL U. Huren en verhuren van huizen. Oudheidkundig Museum Is dagelijks te bezichtigen! voor nlet-leden li ÏO cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en li/j tot 3 uur. llAelkvuedsel voor KinderetinZiekei^ (rundïleesch) heerlijk, onovertrefbaar. Stukjes van 3 tot 8 pond, 70 cent per pond, rembours. 5 tot 9 Juni 1906. Ter gelegenheid van het Landhuishoud- kundig Congres en het 50-jarig bestaan der plaatselijke afdeeling van het Utrechtsch Genootschap voor Landbouw eu Kruidkunde op 6, 7 en 8 Jnni. 6 JUNI, 12 uur: Opening der Tentoonstelling half tweeKingrijderij. 7 JUNI, half twee: Concours-hippique. 8 JUNI, Vee-tentoonstelling. Toegangsprijzentot de tentoonstelling 50 cent; tot de tribune 25 cent; tot het Concours-hippique f2 (tribune) en fl. Zie verder de aanplakbiljetten in de Ge meenten en in de Spoorweg-stations. De Rcgelings-commissie. Ingang tentoonstellingKoninginne-laan. concours-hippique: OudeUtrecbtsche weg. Voor de CONGRESDAGEN en de LANDBOUWFEESTEN, 5tot 8 JUNI, GEVRAAGD een paar nette vlug van begrip en liefst in het bezit van een rijwiel, om in de stad berichten weg te brengen. In persoon zich aan te melden aan het Bureau der «Amersfoortsche Courant", Korte- gracht 9. CREDIET V EREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in*blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. to i De Notaris JOHs. KNOPPERS, te Amersfoort, zal op Woensdag 30 Mei 1906, des voorm. 9 uur, ten woonhuize van Mevrouw de Wed. A. OVER- BOSCH, te Amersfoort in de Muurbuizen no. 79, publiek om contant geld DEN GEHEELEN voornamelijk bestaande uitcanapé's, stoelen, fauteuils, tafels, spiegels, schrijftafel, boeken-, linnen- en penantkasten, kachels, schilderyen, pendules, vloerkleedeD, karpetten, gordijnen, kleedjes, fornuis, ledikanten, waschtafels, bedden met toebehooren, nachtkastjes, tuin tafel en tuinstoelen, kippen met haan, voorts glas-, porselein-, blik-, tin- en aardewerk. GOUD en ZILVER als: gouden heeren- en dameshorloge, dito ketting, zilveren ketting, dito lepels en vorken, enz. BREEDER BIJ BILJETTEN. Nieuw gerestaureerd, electrisch licht, groot wandel bosch, Zomer- en Winter-Pension, ruime kamers, goede keuken, billijke prijzen. Alle Wijnen verkrijgbaar van de „The Continental Bodega-Company"- Aanbevelend, by het ontbyt geeft voldoening, niet alleen doordat men daardoor de hmerefoorteohe Industrie bevoor deelt, dooh ook wagens de hooge voedingswaarde die deze puike oaoao bezit. Amersfoort, Arnherasche straatweg 104»

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3