A KENNISGEVING. LanabLUwfeesten te Amersfoort Ingezonden. Marktprijzen. Advertentiën. J. RUITENBERG, GyiDDasmtD 1b Amersfoort. Smolders van Osch VERPLAATST GROOT CONCERT Eq de burgerij gehoor geeit aan hel ver zoek in dit nummer om de vlaggen uit te steken. Bij advertentie in „dit nummer kondigt mej. de weduwe Smolders van Oscb aan, dat haar hotel en restaurant is verplaatst van de Langestraat, waar het ruim zestien jaar met eere was gevestigd, naar Kortegracht 19 over het Postkantoor. Kapelaan H. G. G. üverbeek is benoemd tot pastoor te Lemmer. Aan het overgangs-examen van het Ie naar het 2e studiejaar van de Kon. Militaire Aca demie te Breda heeft o. a. voldaan de cadet R. van Lutterveld, van de cavalerie h. t. I.aan dat van het 2e naar het 3e, de cadetten W. K. F. BischolT van Heems- kerck, van de infanterie h. t. I., en P. J. Boogaert, van de cavalerie h. t. 1. Programma van het concert door de staf- muziek van het 5e regiment infanterie onder directie van den heer G. Bikkers morgen avond te half acht te geven op het terras van »Amicitia": 1. A Copper Queen, march Cook. 2. Ouverture „Halka" Moniuszko. 2. In schoner MaieDoacbt, Walzer Rentzsch. 4. Grande far.taisie sur des molifa de l'Opéra „Les Huguenots" Meijerbeer. 5. Ouverture „Isabella" Suppé. 6. Czardas, Oder Der Geisl des WoiwodenGrosman. 7. a. Médidation sur le I« Prélude de BacbGouned-Bikkers. b. MenuettoPaderewski. 8. Grande fantaisir sur des motifs de l'Opéra „Les dragons de VillarsMaillard-Van Aaken. Programma van het concert, aangeboden aan (de leden van het 58ste Ned. Landhuis- houdkundig Congres en door de stafmuziek van het 5e regiment te geven in «Amicitia'' op Dinsdagavond te half acht: 1. England's Finest, marchClarke. 2. Ouverture„DasgoldeneKreuz" Brüll. 3. Herbstweieen, Walzer. Waldteufel. 4. Grande fantaisie sur dos mo- tits del 'Opéra „LeTrouyère" Verdi-Van Aaken. 6. Ouverture „Rakoczy" Keler Béla. 6. Ballet égyptienLuigiui. 7. a. Paois augelicus Franclc. b. Chanson polonaise Wieniawski. 8. Rhapsodie hongroiae No. 2 Liszt. In een bijlage tot het jongste Jaarverslag van het vondel-museum" te Amsterdam wordt de echtheid van het in dat museum aanwezige stokje van Johan van üldenbarne- veld volgehouden. En in het museum van de Oudheidkundige vereeniging »Fléhite" is óok het echte stokje, dat wil zeggen het krukje waarvan de grijs aard zich zou hebben bediend bij zijn laaisten gang, naar het schavot. Dat rnag toch eindelijk wel eens worden opgehelderd. Eenige weken geleden werd ons bericht dat op de Eem een stoomsleepdienst zou, worden ingericht. Eerlijk gezegd, hielden we 't voor een Aprilmop en legden het berichtje dus ter zijde. Maar nu blijkt uit de «Staatscourant", dat er te Baarn toch een schroefsleepstoom- boot-maatschappij »Creta" is gevestigd, met een kapitaal van f25 000, geheel geplaatst. Het doel der vennootschap is, het aankoo- pen en exploiteeren van sleepstoombooten, met dien verstande, dat de vennootschap nimmer meer dan éen boot tegelijk in eigen dom zal hebben. De heer W. van de Kuinder beeft om lioogen leeftijd oók ontslag genomen als Penningmeester van het Waterschap Eemnes, in welk ambt hij is opgevolgd door den heer A. A. A. Snel, ambtenaar ter Gemeente- Secretarie van Eemnes. Tot Gemeente-ontvanger van Eemnes is in zijn plaats benoemd de heer J. Luijf, manu facturer aldaar. Terwijl meu op het terras van »Amicitia" bezig was de ballons te herplaatsen en gas gloeilicht aan te brengen, wierp een jongen een steen in de muziek tent en verbrijzelde daardoor eenige ballons. Denk niet aan het verkeerde, dat anderen doen, maar aan het goede, dat ge zelf moet doen. Inhoud «Wereldkroniek" 2 Juni: Het nieuwe reptielengebouw der Rotterdamsche Diergaarde. De internationale tentoonstel ling te Milaan. Personalia. Uit Schouw burg en Concertzaal. De fancy-fair ten bate van het Sint Franciscus-gasthuis te Rot terdam. Een bezoek van 150 Britsche bakkers aan Nederland. Duindigt. Be vordering der visscherij in Duitschland. De studenten-roeiwedstrijden. Kroniek van de week. Hendrik Ibsen. Karikaturen uit het buitenland. Het opneuien van Ingezonden «tukken hewijü niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met huti inhoud. Kop\j van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. het 58e Landhuishoudkundig Congres dit jaaa alhier zoude worden gehouden. Eveneens was het bekend, dat de afdeeling Amersfoort van het Utrechtech Genoc'.schap voor Landbouw en Kruidkunde dit jaar zoude vieren haar gouden jubileum, het 50-jarig bestaan der afdeeling, en dat zij zich voorstelde dit feit te gedenken door het organiaeeren van een uit gebreide Landbouw-tentoon8telling en deze te honden gedurende de dagen, dat het bovenge noemde Congres alhier zoude bijeenkomen. Voor Amersfoort een belangrijke gebeurtenis. Het gewicht hiervan gevoelende, werden door twee vereenigingen hier ter stede stappen gedaan om Amersfoort gedurende die belangrijke dagen, waarin tal van vreemdelingen deze plaats zullen bezoeken, een prettig en vroolijk maar vooral een welvarend aanzien te geven, gedachtig aan de Bpreuk„aanzien doet gedenken". Zij waren n.l. van plan, wedstrijden uit te schrijven op het gebied van versieringskunst, waartoe zij het winkel-uitstallen óok rekenden. Buiten baar toedoen moesten zij echter dit plan opgeven. Het Congres ml., met al wat daar aan verbonden is en in verband Btaat, zal acht dagen eerder worden gehouden, dan oorspronke lijk was bepaald, en wel op 5, 6, 7 en 8 Juni a.s. En dit vervroegen, een noodwendig gevolg van onvoorziene buitenlandsche aangelegenheden, deed een zóo grooten tegenslag ontstaan voor wedstrijden, dat de beide vereenigingen bezwaar gevoelden, voort te gaan op den ingeslagen weg, Het Pinksterfeest, dat onmiddellijk de Congres dagen voorafgaat, was oorzaak dat, hoe ongaarne ook, van het voorgenomen plan moest worden afgezien. In vele takken van winkelbedrijf toch zijn de laatste dagen voor het Pinsterfeest al mee de meest drukke dagen van het jaar. Dat verreweg het{grootste deel der winkeliers op zulke dagen onmachtig is zich aan andere zaken te wijden dan de hoognoodige, zijn affaire rakende, weet ieder die van nabij of van verre met het winkelbedrijf is bekend. En het aanbrengen van versieringen aan bal- con of gevel bij particulieren, vond in die twee irect voorafgaande Piuksterdagen mede een zeer groot bezwaar. Vandaar, dat in een gecombineerde vergade ring, gehouden op Woensdag 16 Mei j.l., door hetBestuur der „Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer" en dat van „Handel en Nijverheid" het onaangename besluit moest worden genomen.- de wedstrijden niet uit te schrijven. Toch doen de beide Besturen een beroep op allen, die den naam van Amersfoort hoog wil len houden n-1. een verzoek om gedurende die dagen te vlaggen. In de tweede plaats richten zij zich tot den daarbij belanghebbende, den winkelstand. Zij verzoeken allen die hier winkelzaken drij ven, 't zij zij lid zijn van een der twee vereeni gingen of niet, om aan het etaleeren hunner winkels, gedurende de a.s. Congresdagen bij zondere zorg te besteden, opdat de vreemdeling die hier komt een goeden kan het zijn een hoogen indruk meeneemt van de verschillende winkelzaken te dezer stede. Zonder twijfel zal deze goede dunk nawerken en zoo niet direct dan toch zeker indirect vruchten afwerpen, en daarmee zal weer iets zijn bijgedragen tot Amersfoorts vooruitgang. Laat het ieders streven zijn, in de gegeven omstandigheden zoo goed mogelijk voor den dag te komen met zijn winkelzaak. Wij van onzen kant zullen pogingen aanwenden o ae bezoekers van Congres en Tentoonstelling (die velen zullen zyn) onze straten te doen bevolken en dan.... gij weet het: „goed voorge daan, is half verkocht". Wij hopen niet te vergeefs een beroep op uw medewerking te doen. Voor de Vereeniging „Handel en Nyverheid". S. J. van DUINEN, Voorzitter. J. H. van der MEIDEN, Secretaris Voor de „Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer", J. van der HORST BRUYN, Voorzitter. H. MEURSING, Secretaris. Amersfoort, Mei 1906. Gereform. kerk (Langegracht). Voorin. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 51/2 uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorin. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 57a uur> Teerink. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 97a lezen. 's Avonds 5 uur, lezen Tweede Pinksterdag. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uuur ds. Teerink Overigens geen dienst. LIEFDADIGHEID. Tot het geven van inlichtingen aan De- partementshoofden, Wijkbezoe- kers en Belangstellenden zal het Centraal-hnreau a.s. DINSDAG 5 JUNI des namiddags te vier uur ten Raadhuize zitting houden. Voor spoedeischende zaken wende meu zich tusschentijds tot den Boekhouder der vereeniging, den heer N. G. vandeSTADT, Kleine Haag 7. Amersfoort, Vrijdag 1 Juni 1906. Appelen f0.— k f0.— Peren f0.— a f0.Zandaardappelen f2.20 a f2.50 Hoen- dereieren f3.30 a f3.80 per 100 stuks. Boter f1.15 9 f 1.25 p. k. Margarine 10.- itfO.— Kippen fl.— a fl.30 Kuikens f0.60afl.— Piepkuikens f0.50 a f0.80 Ganzen f0.a f0. Eenden fl.00 a fl.30 Hazen 10.— a f0.- Wilde konijnen f0.a f0.Tamme konij nen f0.40 a f 0.80 p. st. Duiven f0.50 a f0.60p. paar. Vette varkens f0.a 10.— Magere varkens f14.— af 18.— Zeugen f50 a f70. Biggen t 7.a f 12. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, hec'. Klei- aardappelen, 90 Heet. Zandaardappelen. 110000 st. Hoendereieren, 1200 Kilo Boter Vette varkens, 20 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 30 Zeugen. Geachte Redactie, Zoudt u onderstaand stukje in uw courant van Zaterdag willen plaatsen? Bij voorbaat vriendelijk dank. De Congres-dagen Dezer dagen werd door de Vereenigingen Vreemdelingenverkeer" en „Handel en Nijver heid" een circulaire rondgezonden met een op wekking aan de winkeliers om met de congres dagen hunne étalages zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Ik veronderstel, datniemand zal achter blijven, en daardoor meewerken den vreemdeling een gunstigen indruk van Amersfoort mee te geven. Nu wensch ik, met het oog op dit laatste, een vraag te stellen. Zou het ook geen overwe ging verdienen om de uren, waarop onze stads reiniging de straten doorkruist, althans deze week, te veranderen? Zooals de regeling nu is, geschiedt dit, voor onzen winkelstand althans op de onmogelijkste tijden van den dag en nu vindt het Amersfoortsch publiek het wel niets ongewoons, in een winkel, behalve den winkelier, ook „den man met de ton" te ontmoeten, een vreemdeling zou het misschien onaangenaam vinden en zijn conclusies trekken. J. G. FONTEIN. Amersfoort, 1 Juni 1906. 381e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 31 Mei 1906. (975 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f70: 1030 14286 17409 17538 en 17543. Te zamen 5 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 127 1544 3825 9229 9263 13249 en 15981 De volgende trekkingen geschieden 5 tot 9 Juni 1906. Behalve de premi^jB f30 000 voor den laatst uitkomenden prij^an f 1000 ofbooger en de premie van f3000 voor het laatst uit getrokken lot, zijn ingebleven de volgende prijzen1 van f15000, 1 van f 1500, 21 van f 1000, 24 van f 400, 28 van 200, 46 van f100 en 1029 van f70. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Febr. 1906. (Excl. tramdiensten.) Reizigers f 65 343.57 Bagage en honden Goederen, levende dieren, Rijtuigen, enz. Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal 1906 1 253.61' 67 313.256 2 272.176 136 182.616 1905 Ontv. over Febr. f 136 182.616 f 126 659.466 Totale ontv. van 1 Jan. af f284068.44 f 268726.326 Gemiddeld aantal Kilom. expl. vanaf 1 Januari 148 148 Dus ontvangst per dagkilometer 32.54 f 30.78 Een verzoek van „Vreemdelingenverkeer" en van -Handel en Nijverheid". L. S. Reeds ten vorigen jare was het bekend, dat PREDIKBEURTEN. Eerste Pinksterdag Evang. Luth. Keik. Voorro. 10 uur, ds. De Meijre. Remonstrantsche kerk. Voorin. IO'/j uur, ds. Hooykaas. Makelaar, WEVERSSINGEL 11. Huren en verhuren van huizen. Het Eerste toeiatings-examon zal gehouden worden op Maaudag en Dinsdag 9 en 10 Juli des voorm. te 9 uur. Kandidaten gelieven zich aan te melden vóór 1 Juli bij den Rector J. H. M0LL, Utr. weg 14. Undergeteekende heeft de eer te berichten, dat sedert 1 JUNI het en RESTAURANT NAAR KORTEGRACHT 19, over het Postkantoor. Intercomunaal Telefoonnummer 161. Aanbevelend, Wed. P. SMOLDERS van OSCH. Hoogheemraadschap De Bonscboter Veen- en Yeldendijk. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den BUNSCHOTER VEEN-enVELDENDIJK geven bij deze kennis dat de REKENING en VERANTW OORDING over het dienstjaar 1905 van heden af gedurende 14 dagen ter inzage van de Ingelanden is nedergelegd ter Secretarie van het Hoogheemraadschap te Amersfoort, Langegracht F. No. 17, alwaar tegen betaling der kosten een afschrift ver krijgbaar is. JOHs. KNOPPERS, Dijkgraaf. C. JANSSEN, Secretaris^ Amersfoort, 2 Juni 1906. W 5 tot 9 Juni 1906. Ter gelegenheid van het Landhuishoud kundig Congres en het 50-jarig bestaan der plaatselijke afdeeling van het Utrechtsch Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde PI op 6, 7 en 8 Juni. 6 JUNI, 12 uur: Opening der Tentoonstelling half tweeRingrydery. 7 JUNI, half twee: Concours-hippique. 8 JUNI, Vee-tentoonstelling. Toegangsprijzentot ae tentoonstelling 50 cent; tot de tribune 25 cent: tot het Concours-hippique f2 (tribune) en fl. Zie verder de aanplakbiljetten in de Ge meenten en in de Spoorweg-stations. De Regelings-commissie. Ingang tentoonstelling: Koninginne-laan. concours-hippique: OudeUtrechtscbe weg. ter gelegenheid van het Landhnishondkundig Congres te Amersfoort WOENSDAG 6 JUNI a.s. in den a la giorno verlichten tuin van het Hotel en Pension „O u d - L e u s d 9 a" onder leiding van heer Van EIJSDEN, uit Amersfoort, des avonds ten 7 nur. Verplicht programma. Aanbevelend, S. van KOLFSCHOTEN. Heen in ONZEN winkel, LANGE STRAAT 105, STAAN WIJ ER VOOR IN, dat onze artikelen DAGELIJKS VER8CH zijn Jn -- LANGESTRAAT 105. N.B. Bestellingen worden gaarne aan buis opgenomen en spoedig bezorgd. CREDIET-VEREE NIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. vau den BEKGH, t WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel; het verleenen van Credieten onder per soonlijke 'of zakelyke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden it déposito en rekening-courant.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2