Stadsnieuws. Advertentiën. nieuwe eo dan meer rationeele wyte kunnen worden uitgeoefend en zul een aaukweeking en uitpoting" van visch langs kunstmatigen weg mogelijk worden, hetgeen natuurlijk in een open zeeboezem altijd ondoeulyk zou blijven ook zal een vissciiery kunnen ont staan, zoowel in een nieuw zoetwatergebied als in bestaande zoete wateren dor omlig gende provinciën, welke by de beteekems oer tegenwoordige Zuiderzeevisscherij nauwe lijks zal behoeven achter te staan, terwijl het bedryf op veel eenvoudiger en min kostb re wijze, en het laatste niet het minst onder minder gevaarlijke omstandigheden zal worden uitgeoefend. Het is een groots verdienste van de Nederlandsche Heidemaatschappij, dat zy thans wederom door haar ernstig werk ook op dit punt een nieuwe toekomst voor oogen heeft gesteld. De Zuiderzee-Vereeniging meent hiermede de vry willig op zich genomen taak te hebben volbracht om een volledig overzicht te ver- schalTeu over de geheele visscherijkwestie. Men zou met grond kunnen beweren, dat de Zuider:eezaak nu van alle zijden bezien is, en de Zuiderzee-Vereeniging voorloopig in goed vertrouwen zal kunnen afwachten wat 's Lands regeering met dezen uitgebreideu schat van materiaal zai willen doen. Toch is er nog éen punt waarop zij voor dit oogenblik misschien oog nuttig werkzaam kan zijn. De technische kant van de zaak is voldoende bewerktde economische zijde is thans ook in het licht gestelddoch de financieels regeling bij de uitvoering van bet grootsche plan blijft nog over. Het Dagelijksch Bestuur der Zuiderzee- Vereeniging heeft zich voorgenomen, ook deze financieele regeling tot een bepaald punt van oDderzoek te maken en daaromtrent nadere voorstellen te doen. De Zuiderzee- Vereeniging hoopt deze laatste werkzaamheid nog tot een goed einde te brengen op een tydstip, waarop de tegenwoordige Regeering nog over voldoenden tijd zal kunnen be schikken om een ontwerp van wet, mede omvattende een financieele regeling, in tc dienen en in behandeliug te doen nemen. van Oorlog brengt in de ter kennis van belangheb- KENNISGEVING. Oproeping van Verlofgangers. De BURGEMEESTER der Gemeente AMERS FOORT, Brengt by deze ter kennis van de verlofgangers der Nationale Militie GERARDUS van der VEER behooreode by het le Regiment Veld-artilierie, lich ting 1901, en DIRK 0CKHUI8EN beboorende bij het korps Torpedi.-tea, lichting 1902, dat het aao hen verleend verlof wordt ingetrokken en zij onderscheidenlijk op Maandag dtn 6 Augus tus eu Maandag den 80 Juli 1906 onder de wapenen behooren te komen, waartoe zij z ah op dien dag voor des namiddags 4 uur bij bun korps moeten aanmelden, in uniform gekleed en voorzien van verlofpas en alle kleediug en uitrustingstukken by bun vertrek met groot-verlof medegenomen. De verlofpassen der manschappen moeten, zoover deze van vervoerbewijzen en daggeld ntoeteo worden voorzien, vóór vertrek naar het korps ter Gemeente secretarie worden aangeboden tot het doen van de vereisebte aanteekeningen. Wordende den verl fgangers uitdrukkelijk bekend gemaakt, dat zij zich in geen geval zullen kunnen beroepen op bet niet-oni zangen eener bijzondere oproeping, maar dat deze kennisgeving, welke uit sluitend dient als ree ïtsgeldig bewijs dat de op roeping behoorlijk is geschied, hen bij niet-ver- scbijniug ter opkomst onder de wapenen in verzuim stelt. Amersfoort, 12 Juni 1906. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. rnet roode uitmonstering nan de mouwop slagen." Het schutterspakje zou dus weer komen. Luitenant P. W. Scbarroo, van den staf der genie te Arnhem en gedetacheerd te Ede, wordt 2 Juli a.s. overgeplaatst bij den staf van het wapen ie Amersfoort. Waar geestelijken worden vrijgesteld van de uitoefening van bun militairen dienst plicht heeft het de vorige week door de Pers verbreide bericht, dat een Ned. Hervormd predikant in een Geldersche gemeente (lees Geesteren) militie-officier is, nogal aandacht getrokken. Hij staat echter niet alleen, want ook bij het 5a regiment infanterie is een der re serve-luitenants predikant en wel ds. J. W. 0. ürt, van Dongjum. De Minister «Staatscourant* benden lo. op gelijken voet als in 1905 heeft plaatsgehad, wordt bij voldoende deelneming ook dit jaar de gelegenheid opengesteld tot het betrekken van een kamp in de Leger plaats bij Laren voor jongelieden, die toe gelaten zijn tot de 4de of een hoogere klasse van een Gymnasium of een Hoogere Burgerschool, of die op anderen grond aanspraak hebben op vrijstelling van het toelatings-examen tot het reservekader, dan wel aan dit examen reeds hebben voldaan 2o. het onder lo. bedoelde kamp vangt aan op 31 Juli e.k. en eindigt op 25 Augus tus d.a.v. 3o. de deelneming aan het kamp geschiedt voor eigen rekening 4o. jongelieden als bedoeld onder lo., die vorengenoemde legerplaats wenschen te be trekken, rcoeten van hun voornemen schrif telijk doen blijken aan den Inspecteur van het wapen der infanterie en wel vóór 22 Juli e.k. H. M. de Koningin heeft afwijzend beschikt op het adres van leeraren aan inrichtingen van Ilooger- en Middelbaar onderwijs bier om het te hunnen aanzien genomen Raadsbesluit van 13 Maart 1906 te vernietigen. De heer J. B. H. Coenen is aan de Tech nische Hoogeschool geslaagd by het examen voor candidaat-civiel ingenieur. De firma Vetter Co. behaalde op de internationale tentoonstelling, welke tnans te Antwerpen wordt gehouden, den hoogsten prijs een gouden medaille, in de afdeeling distillaten en likeuren. „Sedert eenigen tijd gaan er geruchten, dat nogmaals een uniforrnveranderitig by de infanterie ztl worden ingevoerd. Het is haast niet aan tu nemen, dat men daar werkelijk toe zal overgaanevenwel nemen de geruch ten zoo beslisten vorm aau, dat twijfel byna is uitgesloten." Alius een inzender in »N. Rott. Crt.", een occasional, die welingelicht lilykt en verder vertelt lUt'ii sciijjni de kori'j- met den door het geheele wapen der infanterie zoo gehaten, Opzicnrigeit en onoogiyketi ronden kraag te willen ver aogen door eer» lunielt voor groot tenue bost eind, en voorzien met alleeo van een ronden kraag nutar bovendien van een roode bies iaugs de lyn der knoopsgaten eu Belanghebbonden worden er aan herin nerd, dat de aanmelding om deel te nemen aan het voorbereidend militair onderricht aaustaajiden Donderdag wordt gesloten. Ondanks den guren wind waren er Zondag heel wat belangstellenden bij het sportfeest van #(^iick"velen ook, die kaarten hadden genomen, waren thuisgebleven. De kas heef dus flink geprofiteerd. De prijzen wer len behaald als volgtdoel trappen Sanders; wedloop over 100 .Meter Tjassens Keiser en Schaapover 300 Meter Ürenth en F de Bruynover 1000 Meter G. de Bruijn wedloop op drie beenen. Theo Stroeve en J. van Nieuwenhuijaen. De veteranen kwamen omstreeks kwart voor drieën op het veld, voorafgegaan door lieflijk fluitspel en ontvangeu met handge klap en welkomstgebrul. Natuurlijk speelden ze met wind meeook na de rust. In de pauze werden zij behoorlijk gekiekt. Het eind van bun nobel streven om den «broekjes" nog eens een lesje te geven, was 2 2. 't Was het oude doen en ook leze oudjes hadden reeds bedenkelijke gewoonten aan genomen. Zoo was er een die, zelfs in 't vnrigste spel en bij het gevaarlijkst opdrin gen der niets ontziende jeugd, maar geen afstand kon doen van zijn pijp; ditmaal ge lukkig geen gouwenaar. Een ander, die als werkend lid nooit heeft meegekund en in geen vier jaar achter de bal had geloopen, bleek geheel te behooren tot hen die »n'ont rien appris ni oublié*'. De doel verdediger deed prachtig werk. Als zyn illuster voorbeeld van nu eenige jaren terug, die in de goal een luierstoel had ge sleept, volbracht hij zijn taak met zijn over jasje aan, wat niet wegnam, dat hij menige vijandelijke kogel meesterlyk buiten zijn doel wist te houden. De captain was een en al vuur en zorgde er voor, dat de oudjes niet ai ie zeer in 't gedrang kwamen en amuseerde dol het pu bliek door zijn jolige opmerkingen. De scheidsrechter deed almee wat hij kon. Toen een hoekschop deerlijk mislukte, liet hij dien overdoen. 'I Was waarlijk niet zyn schuld, dat de bal nu nog niet in 't doel der broekjes vloog. En ook thans weer bij de leden der oude garde onmogelijk stijve beenen en pijnlyke armenzelfs heden nog. Zij kunnen thans in den zilveren stroom die in de schatkist van Quick vloeide eenige vergoeding vinden voor het onaangename gevoel, dat de oude dag niet meer toelaat te doen wal men een paar jaren geleden niet telde en zeer gewoon vond en hebben de vol doening zich weer zeer verdienstelijk te heb ben gemaakt voor «Quick" waarvan ze een maal de steunpilaren vormden. Als afgevaardigde naar die vergadering werd gekozen de Secretaris de lieer J. D. Rei man Jr.tot diens plaatsvervanger jhr. nar. dr. A. van Beresteyn. Voor den aanstaanden winter heeft de afdeeling zeer uitstekende plannen. In Novem ber zal een Schumann-avond worden gegeven, waarbij ten gehoore zullen worden gebracht «Zigeunerleben" ook in 1887 en in 1897 do-.r de afdeeling uitgevoerd, «DesSangersFluch" en «Der Rose Pilgerfart", ook in 1894 dooi de Zungvereeniging ten gehoore gebracht. Ook solisten zullen dan liederen van Schu mann zingen. Vóór de Vasten een reprise van »Die Jahreszeiten", het laatst in 1900 uitgevoerd zoo eenigszins mogelyk met orkest. De plaatselijke afdeeling van den «Kon. Nederlandscben Bond van oud-onderofficie ren" zal uitkomen te Hilversum met 5 schutters uit de afdeeling en 5 van haar schietvereeniging «Wilhelmina". Oók zal zij daar deelnemen aan den vaan delwedstrijd. In ieder geval zal haar prachtig vaandel met over de veertig medailles in dien wedstrijd een zeer goed figuur maken. Donderdagavond half acht concert in »Ami- citia". De vereeniging «Handel en Nijverheid" houdt Vrijdagavond haar gewone maand vergadering. Onder meer komt aan de orde de eier markt. Aau het jongste nummer van «Piscicul- tura" is toegevoegd een bijvoegsel, dat de concept-statuten van de Algemeene Neder landsche Hengelaars-Federatie bevat. Aan het eind daarvan schrijft de Redactie: «SportbroedersWij hebben ons gehaast om dit concept met de toelichtingen nog in dit nummer van «Piscicultara" geplaatst te krijgen. Gij allen zult overtuigd zijn, dat een Nederlandsche Hengelaars Federatie dringend noodig is. Daarom allen de handen in elkander geslagen en laten wij een Fede ratie vormen, die krachtig ons aller belangen zal behartigen. Dat rang of stand noch politiek en geloofsbelijdenis bij de oprichting Wy zijn kinderen van éen groot gezin en moeten daarom niet verwachten, dat er veel notitie van zal genomen worden als we ons stooten of licht bezeeren; wij moeten levre- den zijn met weinig voeding en liefkozing, maar des te meer elkander helpen. Blijkens de laatste volkstelling heeft België ruiin zeven millioen inwoners en Nederland vijl en een half millioen. Aan belastingen betalen de zeven millioen Belgen 250 millioen franc en de vijf en een half millioen Nederlanders 315 millioen franc. Nederland is dus heel wat zwaarder belast dan België. En hoe staat het met de lasten In België worden, bij minder uitgaven, even goede, zoo niet betere, uitkomsten dan in Nederland bereikt. Bij ons te lande is men dan ook eindelijk tot de overtuiging gekomen, dat de Staats huishouding te duur is ingericht eu is men op bezuiniging bedacht. Het is te hopen, dat dat streven ernstig zy. RECLAMES. van 1 —5 regels f 1.25elke regel meet- f 0.25. Weigering tot gehoorzamen. Eene weerspannige maag die door de Pink Pillen tot bedaren gebracht wordt. Mej. J. Hoogendyk, te Krimpen a/'d Yse), verhaalt on» in een barer brieven al de ellende die zy gedu rende jaren achtereen wegens baar mang doorstaan bad. Dezelve weigerde te gehoorzamen zy wilde my niet voedeD, maar goedschiks of Kwaadschiks zy moest gehoorzamen, d. w. z. zij moest mijn voedsel iunemen en mijne ntaag uatu wraak door mij de hevigste pijnen te doen uitstaan. Na eiken maaltyd bad ik een gevoel of ik eene slechte spijsvertering had. De maag brandde mij, ik bad groote lust tot slapen, erge dorst, walgingen en maagzwaarteu. Do slechte werkiog mijner maag had mij uatuurlyk zeer verzwakt. Na verschillende geneesmiddelen tever geefs genomen te hebben, besloot ik de Pink Pillen tu gebruiken en zy bebben my veel goeds gedaan. pumietv en geiuuisuetijtieuis oij ue upi'icuuilg i tu georuisen en zy neoneu my veei goeus geuaan. van zulk een Federatie in aanmerking komt, J Terstond na bun gebruik hebben zjj mij eene groote i'ArltAhlincr uatrnvan cïa tannsvArt.Arinc» warn vaaI hi*lAr De 64ste ledenvergadering der plaatselijke afdeeling van de «Maatschappij tol bevorde ring der Toonkunst", gisteravond onder voor zitting van mr. J. Hoyligers gehouden, was maar weer slecht bezocht, in hoofdzaak kon men zich vereenigen met den Beschrijvingsbrief voor de Algemeene vergadering den 23 Juni te Amsterdam te houden, voor welke een groot aantal voor- Stellen van de afdeeling Amersfoort is inge bracht. staat onbetwistbaar vast. Voor alle Vereenigingen, Bonden, enz. van ordelyke hengelaars in geheel ons land is plaats in deze Federatie. Lezers, mocht gy zelf niet tot een Vereeniging of Bond be hooren, welnu verplicht ons dan met de opgave van adressen van bestaande Vereeni gingen of Bondeo om dan in de gelegenheid te zijn aan die Vereenigingen alsnog deze concept statuten te kunuen toezenden. Zendt zulke adressen aan den uitgever van dit orgaan, den heer P. Beitsma, te Deventer. Sportbroeders zendt uw afgevaardigde ter vergadering op 17 Juni a.s. te Den Haag en wilt gij uw adhaesie schrittelyk betuigen, welou richt dan uw schrijven aan deu heer H. Siebolts, Scheukweg 90, Den Haag, Voor zitter van de Hengelaars-Vereeniging «*s- Gravenhage". Exemplaren vnn dit nummer van «Piscicultura" met bijblad zijn bij den uitgever gratis en franco verkrijgbaar. Door de politie is in beslag genomen een van valschheid verdacht kwartje, dat naar 's Rijks Munt is opgezonden. Eenigen tijd geledon werd B., wonende in de omgeving der Arnhemsche straat, die steeds vrouwen en meisjes lastig viel. voor rekening der Gemeente opgenomen in 's Rijks krankzinnigengesticht te Utrecht. Gebruik makend van de bepaling werd hem eergister verlof verleend onder voor behoud, dat hij zich goed zou gedragen. Van dat verlof werd echter geen bericht gegeven aan Gemeentebestuur of politie, die dan ook zeer verbaasd waren, weer een klacht over hem te ontvangeu. Gistermiddag toch viel hy reeds weer een dame lastig. Onmiddellijk nam de politie nu maatregelen om herhaling te voorkomen. Aan het huis zijner ouders wordt gepost en reeds is mach tiging gevraagd, hem weer naar Utrecht te leiden. Ook de ongelukkige Vaa O., vandenSoester- weg, zal nu wel spoedig naar Utrecht worden j overgebracht. In het eind der maand wordt van Gemeen tewege aanbesteed het leveren en stellen van ijzeren rasters bij de bruggen bij Heerepoort, Viandenstraat en Korte Beekstraat eo het bouwen der twee lokalen by de Meisjesschool. Deze laatste moeten vóór 1 October worden opgeleverd. H. M. de Koningin-Moeder wor.it Zater dagochtend tegen 10 uur op »Soestdijk" terug verwacht. ver lie It ling gegeven, de spijsvertering werd veel beter, eu thans ben ik geheel en al genezen. Het horloge dat gij op zak draagt, loopt uiet immer nauwkeurig; dan loopt het eens voor en dan weder na. van tijd tot lyd moet bet geregeld wordeu. Ons spijsverteringsorgaan is niets anders data een uur werk, dat zeer ingewikkeld iB, dat van lijd tot tyd door de Pink Pillen moet geregeld worden. Natuurlijk als gij een hoogst fijn horloge neemt, en gy legt het ouder een globe, g /ijwaard van stof en alle weergesteldheid, zal hetzelve goed loopeu. In de werkelijkheid is het niet zoo gesteld; g'j haalt het uit Uw zak om het op bet marmer vau een schoorsteenmantel te leggen, dan eens bevindt hel zich in de eene positie, dan weder in eene andere, eu ia voor stof niet gevrijwaard. Het is aan zoo vele dingen bloot gesteld, dat het wonderlijk isdat het nog op tamelijk regelmatige wyze het uur aan geeft. Indien gy eens nagaat hoe gy bet ware horloge, dat Uw maag is, behandelt, welke duizend maal teer gevoeliger is, dan de fynste horloges, is het wonder baar dat Uw maag nog dienst kan .toen en U laat eten. Bedenkt dat zy sedert langen tyd verscheidene malen per dag werkt. Bedenkt dal gij er vele malen misbruik van hebt gemaakt. Heb medelijden me Uw tnaag. Herstelt haar wat. De Pink Pillen zullen zeer goed deze reparatie doen, z|j zijn niet alleeo onovertreffelyk tegen maagkwaleu, maar bovendien tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurusthénie, al gemeene zwakte, rheumutiek, heupjicht, zenuwpijnen. Prijs f 1.75 de doos, f9, per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIÉ, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amesrefoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilverum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- ■tfR.-wvint.taWv nezen. (hssij ink" vtj Afbeelding der doos jWpJcrsonnesJJ 381e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 9 Juni 1906. (100 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prys van f70 op No. 14194. Zonder prijs zijn uitgetr >kken 4513 14178 en 17376. Gedeputeerde Staten hebben thans hun goedkeuring gehecht aan het besluit van den Raad der ti-emeente Baarn tot verhuren van het schoolgebouw «Erica". De school zai nu worden verbouwd. Het regiment genie-troepen, ter sterkte van 20 olficieren en 450 minderen, heeft gister de Legerplaats by Zeist betrokken. Heden overleed te Amster dam na een kortstondig lijden onze gefielde Brooder en Behuwdbroeder GERUIT vau 'tEINI), in den ouderdom van 43 jaar. B. van 't EIND. T. van 'tEIND- K koppers. i Amersfoort, 11 Juni 1906. Eeniye kennisgeving.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2