NESTLE Methorst Van Lutterveld. ROOKVLEESOH Slagerij „'iZnSiOFns. Stadsnieuws. Advertentiën. De heer J. Luyf heelt zyn b noeming tot Gemeente-ontvanger van Eeinues niet aan genomen. In de plaats van den heer W. van de Kuinder is thans benoemd tot Gemeente ontvanger de ook hier ter stede zeer bekende heer Joh. Harmaen, thans brievengaarder te Eemnes. Hier volge het kort programma voor de leestweek te Utrecht. Maandag 25 Juni: 1 uur, inhalen der reünisten en vertegenwoordigers van be vriende studenteokorpsen8 uur concert. Dinsdag 26 Juni: half twee, maskerade; 7 uur concert. Woensdag 27 Juni2 uur, Romeinsche wagenrenned (opening der arena half twee na kwartier over eenen wordt geen toegang meer verleend); 8 uur concert. Donderdag 21 Juni2 uur, matinée mu sicals, cour8 uur concert. Vrij lag 26 Juni2 uur Romeinsche wa genrennen 2 uur, matinée musicale8 uur concert; half elf, kermesse d'été en bal. Zaterdag 30 Juni2 uur matinée, musicale; half twee, volksspelen 8 uur concerthalf elf vuurwerk1 uur bal. De Centraalspoor laat weer extra-treinen loopen. Wat men door geweld niet kan bereiken, gelukt vaak door geduldmet vijlen komt men meestal verder dan met hakken. Prijs fl.75 de doos, f9, per 6 doozen verkrijgbaar bij SNaBILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van dk Weg, dro gist Langestraat 23 te Amesrefoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 ta Hilverum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- IfflélkvmdseT voer KindereniiZieken' Burgerlijke Stand van Amerfoort van 14 tot 21 Juni 1906. Nu ten gevolge van de vele natte dagen er heel wat muggen, van allerlei slag, hun kwellust weer botvieren, is 't wellicht niet geheel ondienstig er op te wyzen, dat een uitstekend middel tegen muggebeten is, zich vóór het te slapen leggen handen en hoofd te bevochtigen met een aftreksel in koud water van kwassi-hout. Een zeer onschuldig, doch zeer afdoend middel. Het schijnt thans wel als zeker te kunnen worden gemeld, dat door het Postcongres te Rome besloten is het tarief voor internationale briefwisseling in dien zin té wijzigen, dat wel het enkelvoudig porto bepaald blijft op 25 centimes (12y2 et!) maar dat het toegelaten gewicht wordt verhoogd tot 20 Gram, ter wijl voor elke 2') Gram meer 15 centimes port zal worden gevorderd. GEBOREN Maria Cornelia Mat got, d. van Franz Robert Rieping en Johanna Cornelia van Hemert. Ida, d. van Margaretba Koops en Marinus van Exel. Egbert, z. van Jan van IJken en Gijsbertje van den Bor. Johannes Hen- drikus, z. van Johannes Hendrikus Hilderink en Allegonda Francisca Hubertina Tienhoven. Everarda Hendrika, d. van Cornelis vart Dijl en Geertruida Fonteijn. Neeltje, d. van Theodorus van Laar en Neeltje van Laar. Haitske, z. van Freerk van der Laan en Johanna- de Groot. Wilhelmina Adriaua, d. van Teibert Scheublein en Anna Henriette Los. Dorothea Gertrude Gerarda Maria, d. van Joseph Friedrich Scbliehe en Johanna Antonia Mathilda van Heusdeo. Jan, z. van Hendrik van den Essenburg en Maria Geertruida Bos. Hendrika Elberdina, d. van Willem de Ruiter en Veronica Adriana Vossenberg. Adrianus, z, van Zeger de Graaf en Catrina Verhoef. Anua Maria, d. van Aalbert van Voorst en Alijda van del- Pol. ONDERTROUWD Johannes Martinus Boerssen en Geertruida de Wijs. Dirk Heere en Metje Wind. GETROUWD: Johannes Cornelis Becks en Gerritje Braak man. Evert van den Eshof en Alyda van Wageningen. Evert Johannes Mulder en Annetta Elisabeth Gerritsen. Johannes Verhoef en Jansje van den Berg. OVERLEDEN Hermanus Johannus Bonnier, 76 j., eebtg. van Anna Margaretba Kampschreur. Ge rard Jacob van der Zoo de Jong, 72 j., ongeh. verkondigd en vreugdekreten worden uitge- stooten waarbij die van Aimard's Roodhuiden nog maar kinderwerk zijn. Dat hoort er zoo bij. Maar toch, hoe verheffend ook sport zij, toch moet men al en toe een beetje rekening houden met de omgeving. En met art. 431 Wetboek van Strafrecht. leder Nederlander is gecenseerd de wetten des lands op zijn duimpje te kennen en dus weet ook ieder, dat het aangehaalde artikel »n zijn geheel luidt: «Met geldboete van ten hoogste vijftien gulden wordt gestraft hij die rumoer ol burengerucht verwekt, waar door de nachtrust kan worden gestoord". Daar waart af en toe een man roud aan de lieflijke boorden van den Zuidsingel. Of hij het visschen als sport beoefent, durven we niet met besliste zekerheid zeggen, maar zeker is 't dat hij geweldige zegekreten uit brult als hjj iets „te grazen" krijgt, zooals hij dat in zijn vaktaal noemt. Overdag is hij de boeman der kinderen. Loopt, als hij zyn vischtuig bij zich heeft, Zoo'n dreumes wat hard, of lachen er een paar te luid naar zijn zin, Jan regent het kraehtwoordeu om hen aan te manen tot stilteaanders bieten ze niet". Maar als de zon ter kimme is gedoken, dan hinderen de kinderen hem niet, doch plaagt hij de menscheo in de omgeving. Hoe later op den avond, hoe stiller het wordt, des te luider zet hij ziju stentorstem uit. En als 't wil, dat er een mede-visscher in de buurt is zoo heel klein vat de grootmon- dige man die nabuurschap niet op; in den regel gaat het gesprek van Pensionaat tot Kleine "Haag, dan kan er niets gebeuren of hij brult, door de nachtelijke stilte heen, wat hij waarnam oJan, zie je die kat" of »Jan ik heb er weer een". Zelden dient Jan van repliek. Een enkele maal ook is er een pseudo- Jan, die óok over een geweldige stem be schikt en wat meer praatlustig is. En dan wordt een boom geplant rnet vele takken eu oefenen de visschertjes zich in draadlooze telefonie, dat de ruiten er van rinkelen en alle Singel bewoners tusschen Kleine Haag en Peusionaat mitsgaders de Muurhuizers, geen oog kunnen toehouden. Ondanks art. 431 W. v. S. Er is al eens geprobeerd, de babbelzucht te stuiten door het kwistig aanbieden van sigarendoch dat kwam juist falikant uit, want dien ganschen nacht werd de qualiieit der rookoffers en de goedgeefschbeid des op een rustig slaapje zeer helusten schenkers breed uitgemeten. Deze proef werd dan ook niet herhaald. Eéns rukte een wat driftiger in zijn slaap gestoorde zijn raam open en riep hij, de nacht in »hou nou toch je mond". Eri toen kwam 't in koor terug»hou jie je", enzoovooi't. De vriendelijke lezer heeft het synoniem al wel gevonden. Zou deze derde pnging, een herinnering aan art. 431 W. v. S., beter effect sorteeren We hopen 't voor onze luidbesproken lezers in dut stadsdeel, al zouden we niet gaarne willen, dat de ijverige hengelsport- beoefenaar vijftien dagen Want -betaolen Kan je begriepen. Paor- veur bieten ze niet genog". In de Remonstrantsche kerk zal aanstaan den Zondag niet voorgaan ds. LI horst, doch ds. A. Jentink, emeritus-predikant te Koog aan de Zaan. De Minister van Financiën maakt iii de »Staatsct." bekend 1. dat by de in werking treding op 1 Juni jl. van liet Koninklijk besluit van 14 Mei 1906, no. 58, houdende bepalingen omtrent het personeel van de administratie der regi stratie, de bepaling is vervallen, dat nie mand meer dan twee maal tot de examen voor betrekkingen bij het kadaster wordt toegelaten. 2. dat de leeftijdsgrenzen voor toelating tot de examens onveranderd zijn gebleveD, en wel a. wat betreft candidaten voor de be trekking van adspirant-landmeter, dat zy op 1 Januari van het jaar waarin het gehouden wordt, hun 18de jaar moeten zijn ingetreden en de voüeu ouderdom van 23 jaar nog niet mogen hebben bereikt; b. wat betreft candidaten voor de betrek king van teekenaar, dat zij op 1 Januari van het jaar waarin het examen gehouden wordt den vollen ouderdom van 23 jaar nog uiet mogen hebben bereikt. Tot agent van politie 3e klasse hier is met ingang van 1 Juli benoemd P. van Gerderen. te Lage Vuursche. De heer O. J. van der Eist heeft aan de Technische hoogeschool te Dellt met gunstig gevolg afgelegd het candidaats-examen voor mijnbouwkundig ingenieur. Aan den heer J. C. C. Rupp, benoemd Hoofd der Jongensschool hier, is met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verjeend als Hoofd der school te Eibergen. Mr. H. Th. s' Jacob, vroeger Griflier ter Secretaire hier, laastelijk schoolopziener in het arrondissement Rlienen, is benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Loeneü. De dN. Amersf. Crt". weet te berichten, dat, in verband met voorgenomen liquidatie der détail-zaken van het buis «A la Villede Lyon", te Amsterdam, de hier bestaande filiaal, Langestraat 74, met 1 Januari a.s. zal worden opgeheven, terwijl met dien datum zal worden gevestigd in hel perceel Lange straat 83, hoek Stoovestraat een succursale van het huis DCompagnie Lyonnaise"te 's-Gra- venhage, de welbekende zaak in zyden, wol len, fluweeleD, kanten en katoenen stoffen en aanverwante artikelen, ook bijdeAmers- foortsche dames zeker welbekend en dat, het geen de dames hier ter stede zeker met ge noegen zullen vernemen, uitsluitend voor Amersfoort ook een afdeeling van confectie daaraan zal worden toegevoegd. Onder leiding van generaal-majoor A. D. Petter, commandant der 4e divisie, zal van 16 tot 2t Juli in de omstreken van Deventer, Hellendoorn, Goor, Lochem en Zutphen een kader-manoevre worden gehouden. Uit dit garnizoen nemen daaraan deel de majoors R. J. graaf Schimmelpenninck, H. D. Twiss, P. G. Weuringb en majoor-inlendant W. P. van Leeuwen en vermoedelijk overste jhr. L. A. P. Six. Bij Kon. besl. is aan den reserve-2e-luite- nant P. M. S. van Leeuwen, van het 5e re giment infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Luitenant-paardenarts J. Abspoel, van het le reg. veld-a rtil I eri e, is gedetacheerd io de Legerplaats bij Oldebroek en belast met den vétérinairen dienst hij de oefeningsbatterij, welke aldaar tot 4 Augustus schietoefeningen houdt. De bepaling in de Landweerwet nopens de toe te kennen vergoedingen heeft aau net Departement van Oorlog zóo groote ver meerdering van werkzaamheden meegebracht, dat een suppletoir crediet wordt aangevraagd voor het betalen van tijdelijke hulp en het verhoogen van het traelement van den hoofd ambtenaar belast met de regeling. Voornamelijk daarvoor, voor het kazerne- ment te Ede en eenige andere uitgaven wordt een verhooging van het eindcijfer der Oor- logsbegrooting 1906 gevraagd ad f150 789. De tempei'atuur van het water in de «Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting" was gister- en hedenochtend 66° F. Door de politie zijn op heeterdaad betrapt drie zeer jonge meisjes, die uit den tuin dei' villa aan de Koninginne-laan rozen stalen. Voor ditmaal kwamen zij er af met een zeer ernstige berisping. Te Groningen is gearresteerd en op tele grafisch verzoek naar hier geleid E. VV., beschuldigd van verduistering van een rijwiel. Tegen J. H. is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van koper ten nadeele van zijn patroou, den heer H. A. de Vries. Ook bij is gevankelijk naar Utrecht ge bracht. Tegen A. V. is proces-verbaal opgemaakt wegens het stroopen van zand onder ver zwarende omstandigheden. Tegen H. Sch. is een vervolging ingesteld wegens diefstal van een aalfuik met bijbe- hooren uit de B'lierbeek. De politie houdt Hink de hand aan deRij- wielwet; zij meent nu lang genoeg gewaar schuwd te hebben. De chauffeur van automobiel L 103 is ge verbaliseerd wegens het ryden in de Berg straat op zoodanige wyze, dat de veiligheid voor anderen in gevaar was. Een 17-jarige jongen, die zonder noodzaak op zijn rijwiel over het voetpad der Van Per- sijn-straat reed, zag zijn hravour-stukje oók beloond met een proces-verbaal. Ook hier beginnen de fietsende slagers jongons door hun woest rijden gevaarlijk te worden voor de voetgangers. Kort geleden werd een schoolkind op de Breedestraat onderstboven gereden nu trof een oud vrouwtje op den Westsingel het zelfde. Dergelijke vlegels mogen wel eens op hard handige wijze worden herinnerd, dat er nog zooiets als een u:Jwielwet bestaat en er óok wel aan denken, dat niet langer een politie beambte de overtreding behoeft te consta- teeren, doch dat elkeen een klacht kan in brengen als hij maar twee getuigen mee brengt. Dr. S. Greidanus, te Baarn, die gister zijn 40-jarig doctoraat mocht herdenken, is be vorderd tot officier in Je Oranje Nassau-orde, Het oflicieele cijfer der slachtoffers van den lagen moordaanslag op den Koning van Spanje is 25 dooden en 70 gewonden, van welke laatste 40 voor hun leven verminkt werden. Er toch noemen de couranten den naam van den ellendeling, die dit laffe stuk uit haalde, en geven geïllustreerde weekbladen zelfs zijn portret. RECLAMES. van 1 5 regels t 1.25elke regel meer f 0.25. Eene geschiedenis van een wederopstandeling. De heer Emile, Lemaire, rue de Gand, No. 282 le Tourcoing (Noord Fraukryk) was op een zeknr oogonblik zoo ziek, dat z(jn familie hem op ieder oogenblik meende te zien sterven en reeds herhaalde malen waa het bericht van zyn dood in de w(jk waar hij woont verspreid geworden. Tot groote verbazing van hen die hem verloren waanden, beicwam de heer Lemaire de gezondheid terugweder eene merkwaardige genezing, te voegen bjj de roeds zoo vele door de Pink Pillen verkregen. De geschie denissen van weder opstandelingen zijn over het algemeen nioeielijk na te gaan, deze maakt eene uitzondering tt> bet is zeer gemakkelijk inlichtingen daar omtrent bekomen. Ten gevolge zijner ge nezing heeft beer Lemaire den volgenden brief aan den heer Cablio gericht. „Mijn besten dank, ingesloten myn portret en ik maohtiR U in de dagbladen te verkondigen dal de Pink Pillen mij genezen hebben. Sedert anderhalf jaar leed ik erg aan asthma aanvallen. Ik kon niet meer werken. Ik hoestte erg, ik spuwde een soort van geelachtige gal en sijjm. Ik had hevige hoofd pijnen, steken in de zijden en in den rug. Ik bad geen kracht meer om te loopen en na verloop van drie minuten van inspanning rm mij te bewegen was ik buiten adem. Nauwelijks kou ik te bed blijven. „Men moest steeds de vensters geheel en al open laten want anders stikte ik. Veie malen des nachts hebben de mijnen gemeend dat ik ging sterven, en twee malen, zoo het schijnt, heeft het bericht van miju dood in de wijk rondgeloopen. Vele genees middelen heb ik genomen die my zoo wel in Frank rijk als in Belgie werden voorgeschreven, zij hebben mij een weinig verlichting gegeven tijdens ik ze gebruikte. Zoodra ik ophield met ze nemen, leed ik als voorheen. Myn familie wanhoopte. Eindelnk raadde men mij aan de Pink Pillen te nemen, Ik heb er 6 doozen van genomen en zy hebben mij geheel en al hersteld. Ik lijd boegeDa»md niet meer en al mijne krachten zijn terug gekomeu on ik heb mijn werk kunnen hervatten." De Pink Pillen hebben personen genezen die als ongeneesbaar beschouwd werden en die door allen opgegeven waren, Men ziet er hier weder bet bewyH van. Men kan gemakkelijk begrijpen dat als zij personen genezen die zoo ernstig lijdende waren, zij op uiterst gemakkelijke wijze de gewone gevallen zullen genezen. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloed armoede bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwpijnen, rheumatiek. Heden overleed na eene langdu rige ziekte onze geliefde broeder en behuwdbroeder Gerard Jacob van der Zoo de Jong Apotheker alhier, in den ouder dom van 72 jaar. C. VAN DER ZOO DE JONG. O. D. van der 7'J0dkJ0NG— Leinweber. Amersfocrt, 18 Juni 1906. KASSIERS. Commijsionaira in Effectan. MUURHUIZEN 15. Belasten zich met: aan- en verkoop van Effecten op de Am- .iterdamsche en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op het leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wisspls op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tot het bewaren van waarden in hunne SAFE DEPOSIT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. (rnndvleesch) heerlijk, onovertrefbaar. Stukjes van 3 tot 8 pond, 70 cent per pond rembours.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2