Stadsnieuws. KEN N 1 8 F, V I N G. BUIUIEMEESTER on WETHOUDERS van AMERSFOORT. Gotten de missive van dun heer Kolonel Militic- Coramissari* io do provincie Utrecht d.d. 28 Juni 1906, No 20. on art. 130 di-r Militiewot 1901, doeu to wotou, dnt do verlofganger. Johannes Uuitenbeck, op Zaterdag den 14 Juli a.a. des voormiddag» om 10 uur in het Militair Logement, Lange Nieuwstraat to Utrecht, gekleed in uniform ou voorzien van do kloodiug- en uitrustingstukken, hom bij vortrok mot groot-verlof medegegeven, vau zijn zakboekje en verlofpas, tor na-iuspectie voor don gemelden Militie-Commissaris moot versohjjtien. Do aandacht van gemelden verlofganger wordt gevestigd op art. 131 dor Mllitlewet 1901, hetwelk o.m. bepaalt, dat do verlofganger, dlo niet overeen komstig art. 180 der gomeldo wet voor den Militie- Commissaris verschijnt, iu werkeljjken dienst wordt geroepen en daarin goduroude ten hoogste drie maanden gehouden. Amersfoort, 28 Juni 1906. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgeuioester, WUIJTIER6. De Secretaris. J. G. STENFERT-KROESE. In do openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, welke zal worden gehouden op Donderdag 28 Juni 1900, des middags half twee zullen aan de orde worden gesteld de volgende Punten van behandeling. 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot herbenoeming van mej.G. Kam- permau, echtgenoote van G. van Ecden, als Gemeente-vroedvrouw. 2. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot uitbreiding van de Kom en do bebouwde kom der Gemeente en tot bet aanbrengen van daarmede verband houdende wijzigingen in eenige Politie-verordeningen. 3. Voorstel van Burgemeestor en Wet houders tot wijziging van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Ge meenteraad. 4. Voorstel vat» Burgemeester en Wet houders tot het doen rooien van eenige boomon aan de Langegracht (met advies). 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende het adres van den Raad der Gemeente Steenwyk in zake Rykspensioen voor Gemeente-ambtenaren. G. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende ovorgangs-oxaraens aan het Gymnasium (met adviezen). 7. "Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging vau de tydeljjko aan stelling van den Teeraar H. Oorver aan do Hoogere Burgerschool (met adviezen). 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het toekennen van pensioen aan den leeraar A- M. Kollewyn Nz. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling vau pensioensgrond- sltgen voor leeraren by Hooger- en Middel baar onderwijs. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eeuer Verordening, regelende het verlof van het personeel b\j het Lager Ondenvys (met adviezen). *1. Voorstel van Burg. meester en Wet houders tot uitbreiding van het onderwijzend personeel aan de openbare Meisjesschool le snort en de openbare Jongensschool le soort (met adviezen). 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag aan den ouderwijzer L. A. Slot (school Heeren straat) en voojstel van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van dien onder wijzer, hem een aanvullingspeusioeu toe te kennen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag aan den ouderwijzer H. Frantsen (school Beek straat;. 14 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het uitkeeren eener gratificatie aan den onderwijzer L. van Dommelen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van hei verlof, ver eend aan de onderwijzeres J. M. Boukamp met adviezen). 16. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders over ad essen, betreffende de zoogenaam le vervolgklasse op de Burger Avondschool (mot advies). 17. Rapport en voorstel van Burgemees ter en Weihouders betreffende het metsel- onderwys aan de Ambachtsschool. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot hei geven van eervol ontslag aan de Regenten van het Burger Weeshuis J. Bolk, A. M. Tromp van Holst en J. H. Krudup. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van 3 Regenton van het Burger Weeshuis fmet advies). 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Begrooting voor 1905 en 1900 in verband met de stichting van een Fonds tot onderhoud van wegen en strarnn, 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vermindering van de pachtsom, verschuldigd door A. Veldhuizen. 2'.'. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende eene reclame vmi B. J. Jens ter zake van een aanslag in het Ver gunningsrecht (met advies). 23. Behandeling vau reclames betreffende liet tweede aanvullingskohier van de plaat selijke indirecte belasting, dienst 1905. 24. Vaststelling van het primitief kohier Straatbelasting, dienst 1906. 25. Vaststelling van oninbare posten plaat selijke indirecte belasting en Straatbelasting diensten 1904 en 1905. Bü Kon. besluit is aan mr. J. A. Pijnacker Hordyk eervol ontslag verleend als Ambte naar van het Openbaar ministerie by de Kantongerechten in het arrondissement Utrecht en in zijn plaats benoemd mr. A. F. M. Steeuberghe, tbans Ambtenaar van het Openbaar ministerie by de Kantonge- gerechtou in het arrondissement Amsterdam. By het heden geëndigde eind-examen van het Gymnasium hier slaagden alle leer lingen. Voor A de heeren P. J. vau Buuren, J. A. R. Langhout en J. A. R. Frederikse; voor B dn hoeren W. H. van deSaode Bakbuyzen, A. G. H. J. Kievits en J. M. G. Numans voor A en B de heer A. M. Gaasbeek. De officier van gezondheid 2e klasse dr. P. A. Voermau, van het le regiment veld-artil- lerie, hier, wordt van heden tot 1 Augustus ge detacheerd te Woudrichem en belast met den geneeskundigen dienst by de troepen in de forten Uppelsche Dyk, Giessen, Wou drichem en Loevenstein. Met ingang van 27 Juni wordt, ter ver vanging van sergeant-majoor-ziekenopzichter H. Brougers, die den diensi mei pensioen ver laat, overgeplaatst naar het Militair hospitaal hier de sergeaut-ziekenopzichter J. Ritsie, thans te Maastricht. Bij gunstig weer zal de muziek van het ie regiment huzaren onder directie van ka pelmeester H. A. Maas morgenavond te half acht een concert geven op het terras van «Amieitia" en daarby het volgende program ma ten gehoore brengen I. Frühliugs-Einzug, marsch. Voq Blom. 2. Ouverture Czar uud Zimmermaun Lortzing. 8. Amour et printemps, valie célèbre Waldteufel. 4. Simple aveu, romance saus paroles Thomé. 5. Faotaisie de l'opi'ra Carmen. Bizet. 6. Saluut aan bet Vierde, marsch Maas. 7. Ouvorture La nation beige Benoit. 8. Vöglein auf dem Zweige, concert polk* voor twee pistons Kling. V. Fantaisie de l'opérette Boocfce Von Suppc. 10. Le Matcbicbe, marebe populaire Boret-Clerc. Keu kegelfeest in de sociëteit «Vereeniging". Aanstaanden Zaterdag 30 Juni begint het reeds. Stedelyk concoursvrije baan en korps. De plaatselijke clubs werden bereids uitgenoodigd. Weldra zullen de prijzen worden geëta leerd bij de firma Fortmaan Hehenkamp. Keegluars ten stryde! By het Donderdag te Wageningen gehou den concours-hippique behaalde «Master William", vau luitenant A. A. W. van Blij- enburgh, een Bestuursprijs in het concours schoonste rijpaard; «Sjpbinx", van luitenant P. II. Beerniuk, den 2den prys spring-con- eours; en .Sphinx", van luitenant Beernink, en «Djompoe" van luitenant Van Gellicurn, den lsten prijs spring-concours sauts couples. De rennen te Bussum zullen morgen zeer belangrijk zijn, vooral de groote steeplechase die om half vijf wordt geloopen en waarvoor 8 inschrijvingen zijn. Het Bestuur van de Arnersfoortsche Wieier Club »De renner" is thans saamgesteld als volgt: P. van Ooik, VoorzitterA. Bakkenes, Onaer-voorzitter; J. BeekmaD, Secretaris; J. van Nieuwenhuizen, PeuningmeesterP. van Veenscboten, J. van de Venne en J. Jaeger, Commissarisseu. De A. N. W. B. verspreidt een briefkaart waarop de volgende uuttige lessen worden gegeven Wat gy niet wilt, dat U geschiedt, Doe dat ook een ander niet. Werp op den weg geen scherpe zaken, Die gaten in de banden maken. Laat 't wielerpad voor 't rijwiel vry, Weer daarvan ander soort gerij. Geef ieder van den weg zyn deel, Dan is er rust en geen krakeel. Een meisje, dat gisterochtend op de markt naar een mand met duiven wees, werd door de hond van den duivenkoopman zóo gebe ten, dat heelkundige hulp moest ingeroepen. Een harde plicht had gister een politie agent te vervullen, toen hij een vrachtrijder moest gelasten het armoedig paardje, dat aan de schoft was gewond, uit te spannen. Het vrachtertje had een slechten dag toon hy nieuwe trekkracht moest huren. 'tLag er dik bovenop, dat de baas zoowel als 't paardje 't werkelijk niet breed hebben. De omstanders hadden medelijden met bei den en brachten wat geld bijeen voor de huur. Zulke tobbore toch. In «De Kampioen" wordt betoogd, dat het gewensebt z<.u zijn, dat in art. 437 Wetboek van Strafrecht ook straf werd bedreigd (den len keer 25 geldboete, en by herha|jDg •binnen 2 jaar, tot 6 dagen hechteuis) tegen den rijwielhandelaar, gelijk in dit artikel straf bedreigd wordt, tegen den «goud- of zilver smid, kashouder, horlogemaker, uitdrager, winkelhoudende, opkooper, of tagrijn, die geen doorloopend register houdt of in dat register geen aanteekening houdt van alle door hem gekochte goederen, of daarin niet ver meldt den koopprys, de namen en woonplaats dor verkoopers, of die nalaat dat register op aanvrage te vertoonen aan den Burgemeester of aan den door dozen aangewezen ambte- nuar." «Deze controle zal preventief werken. De rijwielhandelaar zal niet zoo licht tot aankoop overgaan, als hij vei moe It, dat een valsche naam wordt wordt opgegeven, en de dief of handlanger zal zich niet meer zoo ongedeerd achten bij het te koop aanbieden van ge stolen rijwielen. «Dergelijke registeis geven aan de politie menigmaal het spoor in handen tot het vin den van den dief of pleger van het feit." Wie hiermee zeer zeker instemt, is de V. W., wiens rywiel nu wel is aangehouden, terwyl de dief volledig bekende, doch die zijn karretje nu mag terugkoopen. Als ten minste de opkooper, die vrij uit gaat, het weer wil verkoopen. Aanstaanden Vrijdag houdt de afdeeling Gooi- en Kernland van de »Ned. maatschappij tot bevordering der Geneeskunst" een ver gadering te Baarn, o. a. om te behandelen bet voorloopig rapport van het comité inzake Schoolartsen. Zouden die dus eindeljjk komen De heer F. baron D'Aulnis de Bourouill, te Baarn, heeft met ingang van 1 Juli e. k. ontslag gevraagd als Voorzitter van het Waterschap Kernland. Door B. en VV. van Baarn is herbesteed het bouwen der jongedamesschool voor M. U. L. aan den Dalweg te Baarn. Ingeleverd werden 10 biljetten. Laagste inschrijver was de heer N. Vlasman, te Utrecht, voor f20350. De warmoezenier H. Koot, aan den Hoog- laudschen weg by den Liniedijk, rooide deze week al nieuwe aurdappelen. Ook dit jaar is hij de eerste in deu omtrek» H. M. de Koningin zal de Romeinsche wagenrennen, welke aanstaanden Woensdag te Utrecht gehouden worden, niet bezoeken. Aan de feestcommissie is meegedeeld, dat H. M. de Koniugin-Moeder zoomede Z. K. H. de Prins der Nederlanden daarentegen de rennen wèl met ueu bezoek zullen vereeren. Er is zóóveel belangstelling voor de wa genrennen op Vrijdag, deD tweeden dag, dat thans daarvoor reeds alle plaatsen zijn ver kocht. Den 1en Juli, als de feesten zijn afgeloo- pen, zal de arena aan den Leidschenweg voor het publiek tegen een matigen toegangs prijs ter bezichtiging worden gesteld. Aan bet »Hbld." wordt bericht, dat het denkbeeld om de beide gedeelten van de Koloniale reserve in een garnizoen samen te brengen, voorloopig is opgegeven. De Recon- valesceuten-afdeeling dier reserve blijft te Zutpben omtrent de plaats van legering van het valide gedeelte er van, dat eerlang met het tegenwoordig Koloniaal Werfdepot wordt sa mengesmolten, zal nadnr worden beslist. Zou dan liet Koloniaal Werfdepot uit Harderwijk worden verlegd? Hoe verbazend snel loopt toch het gerucht van een booze tijding. Omstreeks half twaalf gisterochtend s'oeg de bliksem in de beide kampen op de Zeister- heide, dat van het regiment genie-troepen en dat van do landweer, en reeds kort na twaal ven bereikte ons het eerste beriebt; zij het ook zeer onvolkomen. Nog zijn, bij het ter perse gaan vaD dit blad, niet alle bijzonderheden bekend. Om zeer te billijken redenen werden de militaire autoriteiten en de betrokken naaste familieleden eerst ingelicht; aan de verslag gevers uit Utrecht werd eerst later mee gedeeld wat er eigenlijk gebeurd is. Als we nu de tot dusver ingekomen berich ten samenvatten, dau blijkt, dal in het land weerkamp een ledige tent verbrand is en Yier omliggende tenten door het hemelvuur getroffen zijn, waarby 14 laudweerlieden, allen uit Rotterdam, werden gekwetst, van wie drie vrij ernstig; de overigen waren meest bevangen door den schrik. In het geniekamp werden twee tenten getroffen in een waarvan 13 man schappen licht gewond zijn, van welke 7 na een paar uren geheel hersteld warenin de andere werden 2 man door het hemelvuur gedood.de ongehuwde milicien, H.J.Bisschop uit Adorp, en de gehuwde landweer-genist J. van der Weyden, uit Maasniel, vader van twee kinderen. De eerste zou heden met groot verlof lerugkeeren naar zijn gezin. Twee doodeti en 25 gewonden, van welke 9 vrij ernstig, 't Is wel te begrijpen, dat de consternatie in beide kampen groot was. Nad&r bericht men ons, dat heden alle landweerlieden naar hun haardsteden konden terugkeeren, dus ook de gister getroffenen. Uit het genie-kamp geen bericht. Van hier verleenden gister hulp twee offi cieren van gezondheid, die per automobiel naar de Zeislerheide werden vervoerd. De grootste vijand van het goede is niet de liefde tot bet kwade, inaar de valsche schaamte voor hel goede zeil'. In een Duitscb blad vinden wij een artikel dat voor vele angstige zielen een bron van rust kan zyn. Het bevat een studie over het onweer en het geeft kostelijke raadgeviugen, boe zich bij dat natuurverschijnsel te gedragen. Tydens een onweer doet men het best zich in hot midden van de kamer op te houden Wordt men buiten overvallen, dan loope men in regelmatigeu gang verder. Snel loopen en nog erger blijven staan,verhoogt het gevaar. Men vermyde heuvels, water en boomen. Alleenstaande boomen zijn bijzonder gevaarlijk. Overigens is de aantrekkingskracht der boomsoorten zeer verschillend. Eiken hebben de meeste kans getroffen te worden. Duidt met het bliksemgevaar voor beuken bijv. met 1 aan, dan krijgen naaldboomen 9, olmen en linden 12, eiken 84. De oorzaak hiervan is de verscheidenheid in den inwendigen bouw der boomen. Men doet goed, altijd op een afstand van 5 tot 0 Meter van de uiter ste takken der boomen te blijven. In de laatste jaren slaat de bjiksem meer in dan vroegertoch worden er maar japr- lyks in Duitschland 200 tot 300 meuschen getroffen, waarvan 50 tot 100 doodelyk. Op een millioen gebouwen worden jaarlijks in Duitschland slechts 271 tot 404 in de ver schillende streken getroffen. De trefkansen van den bliksem zijn dus zeer gering. Bliksemstralen, van welken men den don derslag hoort, hoeft men in het geheel niet te vreezen, daar de bliksem al lang zijn weg heeft algslegd, vóór de geluidgolven ons be reiken. Ook alle bliksemstralen, welke men ziet zijn ongevaarlijk. De berekening op welke afstand de bliksem stralen neerdalen, kan ook eenige kalmte geven. Die berekening is eenvoudig, want elke drie seconden, welke na het waarnemen van den bliksemstraal verloopen, beteekenen 1 K.M. afstand. RECLAMES. van 1 5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25. Een geheim van schoonheid. Iu de laatste eeuw was bet mooi voor eene vrouw om delicaat, teer en bleek te zjju. Zulk is tbans de mode niet meer. Wat de mannen bot meest inneemt, ie do schoonheid die de natuur geeft. De vrouwen tnoetoQ schitterende oogen, roode lippen, gekleurde wangen hebben. Hun gang moot lenig zjjn en zij moeten er sterk uit zien. Iu hoofdzaak, zoo als Proudhon bet gezegd heeft bestaan er geen lcelijke vrouwen, alle vrouwen kunnen er mooi uit zien, als zij den voorzorgsmaatregel nemen eene goede ge zondheid te onderhouden. De schoonheid is geene kwestie van trekken, noch van huid. Hot is eene bloedkwestic. Het zuivere en rijke bloed geeft inder daad aan de oogen de levendigheid en het schitte ren aan de wangen eu lippeu de kleuren. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed, zij geven eetlust, zij bevorderen de spijsvertering, stillen en versterken de zonuwen en verscbaffeu een rustigon en ver- kwikkeuden slaap. De Piuk Pillen regelen alle werkingen der organen bij de vrouw. Zjj zuiveren het bloed, zjj bevorderen de verwijdering van al de vergiftige overblijfsels der voeding, en vrijwaren de vrouwen van roode vlekken, uitslag eu puisten die het gelaat beschadigen. Do Pink Pillen worden aan allo zwakke, bloed armoedige personen aangeraden, alsmede aan de jonge meisjes door bleekzucht ondermijnd, aan de vrouwen die eene slechte spijsvertering hebben. De Pink Pillen eene krachtige werking op het zenuw gestel hebbende, zullen aan allo neurasthönie-lijdera verbazend veel goed doen. Prijs f 1.75 de doos, f9, per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, eu Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amesrafoort, en A. de VrieB, Kerkstraat 90 te Hilverum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand ge-jjl!R*ïw\)vtrïjr\ uozen. (ffllH W. at Afbeelding der dooa Wms£cMONNEaH\ HVLPBANK TE AMERSFOORT. coTot het geven van gelden ter leen zal eene d mmissie Lit het Bestuur op MAANDAG ten 25 JUNI aanstaande, 's namiddags en twee uur, zitting houden ten Raadhuize alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ót k voor het teruggeven van gelden. HERMS. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2