den inventaris Op Reis. mvim trein Advertentiën. Gymnasium le Amersfoort Reisbelasting. Openbare Verkooping Diyp.rse MEUBÏLaIrE Goederen, Apeldoorn, Devenler, ZutpheD, Vorden en Rnurlo LOTISICO. bei-overgrootouders. Ja, we zagen een stam boom van een der bijzonder fraaie Sint Bernard's waarop deugdelijk, met officieels bewijzen gestaafd, vermeld stond, dat de overgrootouders beide kloosterbonden wareD. 't Was een lust zoo vele en velerlei ras honden gade te slaan eu wie van bonden houdt en werkelijk mooie exemplaren wil zien, vrage den eigenaars van den kennel eens een kijkje te mogen komen nemen en zal ten hoogste voldaan huiswaarts keeren. Tien tegen éen, dat hij als souvenir een of ander jong hondje bespreekt en zich laat zenden. Bij de hedenmiddag van 1.45 tot 3.20 onder voorzitting van den heer Burgemeester, jhr. J. W. A. Barchman Wuijtiers van Vliet, gehouden openbare vergadering van den Baad dezer Ge meente waren aanwezig 15 leden en de Secre taris, mr. dr. J. G- Stenfert Kroese. Afwezig met kennisgeving waren de heeren Van Beek en Oosterveen De notulen der vergadering van 28 Juni werden goedgekeurd. Om 1.50 kwam aan de orde de Agenda 1. Verzoek van den heer N. van Veen om eervol ontslag als Hoofd der School 3e soort in de Koningsstraat. Eervol verleend onder dankbetuiging met in gang van 1 November 1906. 2. Verzoek van N. M. Heijlijgers om eervol ontslag als onderwijzer aan do openbare Lagere school 3e soort Puntenburgerlaan (metadviezen) Wegens vertrek naar Utrecht eervol verleend met ingang van 1 October. 3. Verzoek van dr. W. van Schothorst om eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adviezen). Eervol verleend wegens vertrek naar Den Haag met ingang van 1 September. 4. Voorstel tot benoeming van een leeraar in de Nederlandsehe Taal en de Geschiedenis aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adviezen). Benoemd de heer Z. Stokvis, te'sGraveland. 5. Voorstel tot benoeming van een buitenge woon (vast) leerares in de Gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool (met adviezen!. Na langdurige discussie wordt met 10 tegen 5 stemmen besloten, ook voor den komenden cur sus een tijdelijke benoeming te doen en weder tijdelijk benoemd mej. J. C. van der Schroefl'. 6. Voorstel tot benoeming van een buiten gewoon (vast) leeraar in de Staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool (met adviezen). Benoemd dr. E. J. Beumer, thans tijdelijk leeraar. 7. Voorstel tot benoeming van een tijdelijk leeraar in de Natuurkunde aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool (met adviezen). Herbenoemd de heer H. Corver. 8. Voorstel tot benoeming van een tijdelijk buitengewoon leeraar in de Natuurlijke Historie aan het Gymnasium (met adviezen). Benoemd dr. A. A. Pulle, te Utrecht. 9. Voorstel tot benoeming van twee Regenten van het Burger Weeshuis (met advies). De heeren Tromp van Holst, in ae vorige vergadering herbenoemd, en dr. H. W. Schreu- der, toen benoemd, namen de benoeming niet aan; laatstgenoemde, omdat hij geneesheer .an het Weeshuis is. Benoemd werden thans luitenant W. H. E. Vrijdag en de heer B. A. Siddré. 10. Opgave personen ter voorziening in de op 1 Januari 1907 ontstaande vacatures, wegens periodieke aftreding, in het College van zetters van 's Rijks directe belastingen. Ter bene ming zullen aan den Commissaris der Koningin worden voorgedragen de heeren: G. Prins Sr., C. van der Zoo de Jong en I. ter Schuur, aftredenden, en A. Herschel Bzn., H. C. van Dam en B. A. Siddré. 11 Verzoek van Regenten van het St. Joseph- gestient tot overname van veldkeien. Na zeer langdurige discussie worden met algemeene stemmen aan het gesticht oude veld keien kosteloos afgestaan ter bestrating van den zandweg van den Liendertschen weg naar de boerderij van het gesticht, groot 300 M1. 12 Voorstel tot toelating van een meisje tot het Gymnasium (met advies). Aangenomen z, d. of h. st. 13 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van het verlof, verleend aan mej. M. C. van Olden (met adviezen). Z. d. of h. st. verlengd tot 1 November. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot splitsing der lste klasse van de Hoogere Burgerschool (met adviezen). De klasse, welke 66 leerlingen zal tellen, wordt in drieën gesplitst. 15 Voorstellen van Burgemeester eu Wet houders tot nadere vaststelling van jaarwedden en pensioensgrondslagen voor onderwijzers bij bet Lager onderwijs Overeenkomstig de verordening worden de jaarweddon van de heeren Nüland, Van Gelder, Oosterman, Veen, Van den Hooff, Van der Korst Van Veen en van mejuffrouw De Bruijn verhoogd. 16. Voorstel van Burgermester en Wethou ders tot wijziging van eenige strafverordeningen, in verband met art. 51 der Woningwet. Aangenomen z. d. met algemeene stemmen. 17. Indiening uitbreidingsplan der Gemeente (met adviezen). Na eenige discussie goedgekeurd met alge meene stemmen. 18. Aanbieding Gemeentsrekening over 1905. Zij heeft in ontvangst f 596 627.80, in uitgaaf 1521211.41 en sluit dus meteen bate van f75 416.39 Wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heoren Van Kalkeu, Hagedoorn en Van Es veld. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Verordening, betreffende de Straatpolitie. Aangenomen z. d. met algemeene stemmen. Uitgebreid overzicht in het volgende nummer. RECLAMES. Km van 1—5 regels f 1.25 elke regel meer f'0.26. Mijn redder. Do Pink Pillen. Da heer Louis de Donder, wever te Termonde, 61, St. Rocbusstraat, schrijft, „Ik ben een groote erlceulelijkheid schuldig aau de Pink Pillen zij hebben my genezen, ik heb langen tüd verschillende behandelingen gevolgd die mij niet de minste voldoening hebben gegeven. Ik beD er dus toe gekomen te gelooven dat, zoo ik de Pink Pillen niet had genomen, ik in den zelfden slechten gezondheidstoestand als vroeger zou zijn, „Do Pink Pillen zjjn myn redder geweest. Een jaar lang was ik voortdurend in een staat van ge jaagdheid die met zenuwachtige benauwdheid ge paard ging ik was zeer zwak en het was my on mogelijk des nachts lo slapen. Over dag leed ik veel aau scheele hoofdpijn en zenuwaandoeningen. „Na zonder succes verschillende medioijnen inge nomen te hebben, gebruikte ik de Pink Pillen en ben geheel genezeu. Mijne zenuwen zijn gekalmeerd, ik heb mijne krachten teruggekregen, een uitstekende eetlust, goede spijsvertering en ben opgewekt." Wij kunnen U niet te zeer het gebruik der Pink Pillen aaobeveleu, zoo gij verzwakt, uitgeput, bloed armoedig zjjt, zoo uwe zenuwen overspannen zijn. Wij kennen de waarde van ons geneesmiddel. Ter wijl gij regelmatig de getuigschriften van genezing door Pink Pillon leest, in de dagbladen gepubliceord, zoo lezen wjj de talrijke getuigschriften die wij dagelijks ontvangen, zóó talrijk dat wij iederen dag meerdere bladzijden der couranten zouden noodig hebben om ze te doen afdrukken. Beproef de Pink Pillen. De verbetering van uwen toestand, die gij zeker onmiddellijk zult ondervin den, zal U bewjjzen dat bet iu uw belang is de behandeling niet de Pink Pillen door te zetten, en dat die behandeling U kan genezen. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagpijnen en rheumatiek. Prijs fl.75 de doos, f9 per 6 doozen verkrijgbaar by SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand {e Afbeelding der doos Het Tweede Toelatings-examen zal ge houden worden Maandag en Dinsdag 3 en 4 September des voormiddags te 9uur. Kandidaten gelieven zich aan te melden vóór 25 Augustus bij den Rector J. H. MOLL, Utrechtscho weg 41. Rij den ondergeteekende verschijnt iederen Woensdag: i De Hollandsche Lelie i Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie van Jonkvrouw» ANNA de SAV0RNIN L0HMAN. De Hollandsche Lelie'is het eenige Weekblad in Nederland voor dames j uit de hoogste en beschaafdste krin- t gen. Let hierop voor uwe advertentie. Mei vriendelijken aandrang bevelen on dergeteekenden zich aan tot het ontvangen van gillen voor de Vereenigiug REISBELAS TING. Het doel dier Vereeniging is: aan minvermogenden, die dit tot herstel van ge zondheid noodig hebben, een verblijf van eenige weken iu de buitenlucht te bezorgen. Wy vragen daarvoor in de eerste plaats bij dragen aan degenen die zelf voor genoegen of om gezondheidsredenen op reis of naar builen gaan. Vandaar de benaming Reis belasting''. Maar verder richten wij ons tot allen die er eenig gevoel voor hebben van hoe onschatbare waarde een verblijf van eenige weken in de buitenlucht is voor zwakken. Zij ook dit jaar onze vraag niet tevergeefs. Mej. D. A. SIDDRE. Mevr. De JONG SCHÜW ENBURG- Parker. Mevr. GRONEMAN—Doornbos. Mevr. Baronesse Van ITTERSUM Stroeve. Amersfoort, Juni 1906. StoomZuivellabriek Nijkerk MELK-SALON AHNHEMSCHE WEG 40 Ziektekiemvrije Melkproducten, ouder vaste controle van den heer W. A. van den BOVENKAMP. Tweemaa daags aan huis bezorgd MELK per Liter f0.08, per glas f0.05 KARNEMELK f0.03 per Liter. ROOMBOTER f 1.35 per K.G. BIEREN en ALCOHOLVRIJE DRANKEN Lieve Louise, Het deed mij genoegen to vernemen, dat je evenals ik zoo zeer tevreden was over hetgeen je bij Figi te Zeist op den Lageweg (Laan achter Hotel Broeder gemeente) genoten hebt. Ja, dat is je banketbakkerij voor 't gebruik van Ver- verschingen. IJs, Sorbets, Gebak en Carnots zijn steeds prima, zooals je ook hebt ondervonden en de eerstvolgende maal, dat ik te Zeist kom, zal ik direct daar een portie »Glace café viennoise" a f0.30 gebruiken, dat je my vertelde dat daar nu weer te bekomen is en ik twijfel niet of 't is al even voortreffelijk als al het andere. Gegroet, au revoir, je Johan. to UTRECHT i' Prijs per jaarg. f4.50, fr. p. p. f5.25 r. Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. wegens Faillissement, De Deurwaarders KOCKEN, BALFOORT eu GROENENDAAL, te Utrecht, zullen op Woensdag 1 Augustus 1906, 's voormid dags ten 10 ure, publiek en tegen contante betaling VERKOOPF.N van het Hotel- en Café-Res taurant „De Keizerskroon" te AMERSFOORT, bestaande in Biljard met toebehooren, Pianino (Neumeijer), Lees-, Gezelschap en andere Tafels, plm. 300 Weener Stoelen, Buffet- en Toonbanken, Glas- en Aardewerk, eenige Dranken, Too- neeldecoratief, Gaskronen, Spiegels, Gordijnen, enz. enz. Noten buffet, Stoelen, Tafels, Spiegels, Sohilderijen, VloerkleedeD, Gordijnen, Étagère- en andere Goederen, Kabinet en Keukengereedschap, Fornuis, Ka chels, enz. Alles afkomstig van het faillissement van J. Th. MASSA, Hotel- en Kofliehuishouder te Amersfoort, Hof 40. De Vendumeester, J. BEIJERS. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij'. 2e en 3e klasse or Woensdag 8 Augustus 1906, van AMSTERDAM C.S. en M.P., VVEESP, N.-BÏJSSUM, HILVERSUM, BAARN, AMERS FOORT en BARNEVELU-'VOORTHUIZEN naar en terug. Inlichtingen aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op éen dag: 2e klasse fl.50, 3e klasse fl.OO. Terugkeer den volgenden dag 2e klasse f2.00, 3e klasse fl.25. Een onloochenbaar feit is het, dat 't voor hen die geregeld aan de Nederlandsehe Staatsloterij deelnemen, of voornemens zijn zulks te doen, veel voordeeliger ia zich eene polis van Lotisico aan te schaffen en voortaan geen loten meer te koopen. Zy, die tot onpartijdig oordeelen be voegd zijn, zullen dadelijk moeten toegeven, dat het verlies van hen, die geregeld jaar in en jaar uit aan de Nederlandsehe Staatsloterij deelnemen, of voornemens zijn zulks te doen, vooraf niet onder cijfers te brengen is. Lotisico daarentegen garandeert, dat op hare polissen beslist geen sprake van verlies zal zijn, wanneer belangheb benden zich stipt aan de polisvoorwaarden houden. Hij, die 10 achtereenvolgende jaren geregeld met een doorgefourneerd twintigste lot aan de Nederlandsehe Staatsloterij deelneemt doch ge durende dien tijd geen prijs of premie trekt, heeft een bedrag van f105.onherroepelijk verloren. Elk jaar worden 3 loterijen gehouden en voor elk doorgefourneerd twintigste lot moet f350 betaald worden, zegge f 10.50 per jaar ot f 105.in 10 jaar. Degene, die zich eene polis van Lotisico aan geschaft heeft en daarop gedurende 10 achter eenvolgende jaren in het geheel geen aanspraak op uitkeeringen maken kan, heeft aan hoofdsom der verschuldigde premie f100.betaald, maar niets verloren. Zonder verdere bijstorting blijft zijne polis voor elke volgende lotery van kracht, totdat hij aan diverse uitkeeringen het verzekerd kapitaal van tien duizend gulden genoten heeft, vooropgesteld, dat zijne polis niet vóór dien tijd ter amortisatie aangewezen wordt in geval van amortisatie, blijft hij nog aan de drie eerst volgende loterijen deelnemen en ontvangt daarna, tegen inlevering van de polis, de hoofdsom van de door hem behaalde premie ten volle terug, terwijl hij natuurlijk in het bezit blijft van het bedrag, dat tot op het oogenblik, waarop het contract eindigt, op zijn polis uitgekeerd ge worden is Uit het eerBte voorbeeld blijkt, dat degene, die 10 jaar lang zonder eenig succes aan de Ne- derlanasche Staatsloterij heeft deelgenomen, een bedrag van f 105.onherroepelijk verloren heeft, zoodat hij telkens opnieuw moet storten, wanneer hij aan de volgende loterij wenscht deel te nemen. Uit het tweede voorbeeld blijkt, dat degene, die eene polis van Lotisico genomen heeft, doch gedurende de zelfde periode van 10 jaar evenmin eènige uitkeering ontving, een bedrag van f100 bespaard heeft, zoodat hij van verdere stortingen ontslagen is, terwijl zijn polis voor elke vol gende loterij van kracht blijft, totdat deze op do hierboven omschreven wijze en voorwaarden ingetrokken wordt Bovengenoemd voordeel springt nog duidelijker in 't oog, wanneer men in aanmerking neemt, dat in de kans op winst tusschen een doorge fourneerd twintigste-lot der Nederlandse!»* 'J*r ata- loterii en een polis van Lotisico beslist geen verschil bestaat. Lotisico keert op hare polissen precies dezelfde winst uit, welke op een doorge fourneerd twintigste-lot der Nederlandsehe Staats loterij wordt behaald. Tegenover de verwijde ring van de kwade kans op verlies staat dus precies de zelfde goede kans op winst. Hoe dat alles mogelijk is? Het antwoord ligt voor de hand. Aan zijne loterij verdient de Staat elk jaar veel meer dan een half millioen gulden netto, terwijl Lotisico tot dusver niet meer dan ongeveer tienduizend gulden per jaar als netto wiust aan hare Aandeelhouders heeft uitgekeerd 1 VAN VETTER Co., BEAHDZWIJNSTOKZRS. Verkrijgbaar by de voornaamste han delaren. Orders in te zenden aan het KAPELHUIS Lieve Vrouwe-kerkhof te Amersfoort. 2^" Op schriftelijk verzoek aan het adres van LOTISICO, Lange Vijverberg No. 2, te 's-Graveiihnge, werden prospec tussen met bijbehoorendc documenten gratis en franco per post verzondeu.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3