NESTLE5 Op Reis. GOEDKim TREIN DEN HAAG Hethorst Van LnML AANBESTEDING. Advertentiën. Wereldpanorama. Reisbelasting, aanbesteden: en de bouwery op den Berg voldoen niet aaa .de eenvoudigste sanitaire eiscbep; oog altijd ztfa daar beerputten en zinkputjes. Oók moet spr. wijzen op bet ontbreken van een rioleeringsplan. Spr. zal tegenstemmen zoolang de rioleering in de nieuwe stadsge deelten niet is geregeld en niet is bepaald welke gedeelten worden aangewezen voor bepaalde gebouwen. De Voorzitter verwyst spr. naar het gedeelte van bet antwoord van B. en VV. waarin wordt gezegd, dat in deze zaken wordt voorzien door de Bouwverordening het uitbreidingsplan is een op zich zelf staande zaak en kan thans worden vastgesteld. Mr. Heyligers maakt er een voorstel van om het uitbreidingsplan te laten rusten tot in de Bouwverordening de noodige be palingen zijn opgenomen, welke verhinderen, dat er maar in den. wilde wordt gebouwd. De heer Kolandus Hagedoorn heeft uit de stukken gezien, dat B. en W., zich beroepend op art. 5 sub. 2 der Woning wet, zich vierkant stelden tegenover de Ge zondheids-commissie. Spr. verzoekt voorle zing van dat artikel; hetgeen geschiedt. De heer Vissei, Wethouder van Openbare werken, moet opmerken, dat een rioleerinsgplan en een Bouwverorde ning niet in een vloek en een zucht te maken, doch kostbaar en laugdurig zijn. Spr. vreest, dat de Commissie van fabricage zal worden verrast door aanvrage van eigenbouwers als men nu geen voortgang maakt. De, Voorzitter herhaalt, dat het uit breidingsplan geheel onafhankelijk is vao de Bouwverordening en dat het doel geenszins wordt bereikt 'door uitstel. De heer Van Esveld zou zeer zijn tegen uitstel van vaststelling van het uit breidingsplan. Reeds zóo lang is hier ge bouwd naar vrijen wil, dat B. en W. nu toch wel eens een woordje mogen meespreken. Mr. Heyligers constateert, aat zijn voorstel niet wordt gesteund en neemt het daarom tprug. De heer Van Esveld heelt op de kaart ti.-reinen gezien, die te duur zijn om voor speelplaats te worden bestemd de bestaande openbare pleinen zijn nochtans te klein voor den tegen woord igen tyd. Bestaat er bij B. en W. het voornemen, grooter terreinen tm reserveeren voor pleinen Het is spr. opgevallen, dat de circus-Carré hier alleen voorstellingen kon geven omdat het b^j toeval terrein kon huren van een particulier. De Gemeente had kuQneti profi- teeren van dat staacgeld. Alle openbare f.-estvieringen moeten hier uitgesteld door gebiek aan £en goed terrein. De Voorzitter meent, da', dit is buiten de orde en niet behoort bij hot uitbreidings plan, tenzij de heer Van Esveld een motie tndiene, waarin aan B.en W.wordt opgedragen een terrein in te richten voor feestvieringen als anderszins. De heer Van Esveld zegt, geen motie daartoe thans te zullen indienen. Mr. Heyligers vraagt el B. en W. plannen hebben voor rioleering der stad. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. zoo gauw mogelijk de Bouwverordening zulleu voornemenen imn voorstel den Baad ten spoedigste zal bereiken. Het uitbreidingsplan wordt hierna goed gekeurd mot algemeene stemmen. De benoemingen, enz. vermeldden we reeds in het vorige nummer. Ds. G. J. Heering, Remonstrantech predi- kadt te Oude-Weteriug, hoopt aanstaanden Zondagochtend balt elf vóór te gaan in de Remonstranische kerk, hier. Bij geruchte verneemt de «Avondpost", dat volgens het nieuwe plan der algemeene Rijks-Inkomstenbelasting van Minister De Meester, wat de belastingheffing betreft, onderscheid zal worden gemaakt tusscben inkomsten uit kapitaal en die uit andere oorzaken verkregen. Aan een der kennisgevingen in het hoofd van dit nummer sluit zich aan het volgende bericht, dat een zeer ernstige waarschuwing bevat Wegens het zich zonder kennisgeving ves tigen in een andere Gemeente is de milicien- verlofganger H. door den Burgemeester van Vriezen veen voor den tijd van 4 weken on der de wapenen geroepen. Bij het Postkantoor Amersfoort en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd in Juli ter Ryks-Postpuarbank ingelegd f46 335.475 en daaiuit teruggevraagd 135281.94. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje droeg het nummer 12 395. Een oud rympje zegtwil September vruchten dragen, dan moet Juli van hitte klagen. Nu met de warmte heeft bet nogal geschikt de warme dagen zijn pas aan 't einde der maatid gekomen. Maar heel veel regen hebben we niet ge had. Er wares slechts 7 regendagen (11 tot 14, 20, 21 en 24) met een totaalneerslag van 49.3 m.M. Den 12 den werd uit de regenmeter hier afgetapt 35.3 m.M., een geweldige hoeveel- Tijdens het veriol van den Commissaris van Politie van 3 tot 20 Augustus zullen zijn functiën worden waargenomen door den in specteur van politie, den heer S. Posthuma Jzn. De heer J. Boswinkel, commies-titulair der Posterijen en Telegrafie, is benoemd tot Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Ammerstol. Van de vijfde of laatste groep hebben voldaan aan het eind-exameu der Hoogere Burgerscholen mét 5-jarigen cursus: J. H. P. Beisiegel, H. G. Goossens, J. H. Muller, G. de Vries, Gesina M. de Vries Trijntje en G. de Vries, allen leerlingen der Gemeentelijke Hoogere Burgerschool hier. Van de 39 leerlingen der school hier moest éen wegens ongesteldheid zich lijdens het examen terugtrekken en mochten er 36slagen, zoodat er slechts 2 niet voldeden. De heer Z. Stokvis, te Hilversum, nieuw benoemd leeraar aan de Hoogere Burger school hier, is óok benoemd tot tijdelijk leeraar in Geschiedenis en Nederlandsch te Arnhem, doch zal aannemen voor Amers foort. De heer J. van Dorssen, klerk der Tele grafie, wordt overgeplaatst van Rotterdam naar Leiden. Van de Cadettenschool te Alkmaar gaan op 2 October o.a. over naar de Kon. Mili taire Academie te Breda de cadetien M. A. Bischoff van Heemskerk voor infanterie h. t. 1. en C. O. van Kesteren voor artille rie b. t. i. Ondanks de warmte en den grooten af- s'and waren er van middag toch noch eenige jongedames op de Leusderheide om de parade gade ts sliau. De troepen kwamen laat ee zeer vermoeid terug in de kazernes en toen begon voor de hefbden wapens, die reeds om tiaif elf opzadelden, pas bet eigenlijke werk. Overste J. S. C. Pichal, dirigeereod officier van gezondheid 2a klasse, is hier in garni zoen aangekomen. Een Landweerman-kostwinner verhaalt de lijdensgeschiedenis, bon hij de hem de wet telijk toogezegde vergoeding van f6 nog niet ontvangen beeft. 11 Juni aanmelding. Terug, Aerst trouwacte halen. Kom weer met trouwacte. Kryg een request, dat eerst door de vrouw moet worden geleekend. Kom weer om 't request in te leveren. 14 Jnni komt een adjudant aan huisvrouw moet even bij een commissaris komen. 16 Juni komt een agent woont u wel aan 't opgegeven adres? 17 Juni komt driemaal een adjudant aan de gesloten deur; wilde het buwelyksbewys zien. 18 Juni komt weer een agentals u uu zeif eens bij den commissaris wilt komen. 20 Juni getelefoneerd aan den patroon, of het weekgeld ook doorging. 22 Juni nieuwe aanvraag, of ik 'tgeidnu haast krijger kan. 29 Juni opnieuw aan 't bureau ODtboden. 9 Juli nog maar eens weerkomen, eerst verlofpas laten afteekenen. 21 Juli krijg ik eindelijk neen niet het geld, maar een bewijs, dat ik het kan krijgen op nader door Burgemeester en Wethouders aan te kondigen tjjd en plaats, q En inans, 31 Juli? Nog niets ontvangen. Wanneer zal ik eindelijk geld zien? Bij den korpswedstryd van het stedelyk kegelconcours in de sociëteit «Vereeniging" werden de volgende houten geworpen «Houd Plank" 262 «Val onl" 229 U. D. I. 228 «Koroeibos" 220 W. O. D. A. N. 214 «Acht om den Koning" (Soc. Vereeniging) 212. De heer H. Hehenkamp was met 66 houten in 10 ballen de hoogste korpsgooier. Om den negenprys word gister overgekampt tusscben «Koroeibos"en „Achtom den Koning" die beiden 4 negens wierpen. «Koroeibos" (Amicitia) behaalde den negenprys. De zeer fraaie prijzen, voor dezen wed strijd zyn thans smaakvol geëtaleerd bij den goudsmid A. de Vries, aan de Langestraat. Prijsuitdeeling, met wat daaraan vast is, Zondagavond. Het ondersteuningsfonds «De Spoorweg beambte" hield hier Zondag zijn Jaarverga dering. Uit het verslag over 1905 bleek, dat fonds op 31 December vnn dat jaar 2232 leden telde, verdeeld over 176 correspon dentschappen, terwijl de ontvangst aan con tribution f 12 402.04s, en de uitkeeringen bij ziekte f 11 960.77 hebben bedragen. Met het, na aftrek der exploitatiekosten, verkregen batig saldo ad f 304.39s, vormt de reserve thans een bedrag vao f4299.855. De periodiek aftredende Bestuursleden G. J. Bosch, President, en H. P. JoannusJr., 2e Secretaris, werden als zoodanig herkozen, terwyl, wegens bedanken door den heer J.M. Augustjju als Penningmeester, in diens plaats is gekozen do beer J. Barleëns. De temperatuur van het water in de Bad en zweminrichting was hedenochtend 68°en hedenmiddag 72° F. En dan spreekt me:i nog van een veriris- schend bad. Ondanks de geweldige warmte kwam een 24-jarig moedertje uit Hilversum, vergezeld van een even jong meisje, hierheen gewan deld, de vier kinderen in twee sportkarren, en allen op marsr.h naar den man en vader, die te Emmerik werk gevonden heeft. De politie verleende hun nachtverblijf en wees hun den volgenden ochtend den Arn- hemscben weg, dien ze vol moeds optip- Een Duilscher, die uit Kiel hierheen was kornen loopen, werd door de goede zorgen der politie per spoor tot Apeldoorn geleid en vandaar Heimatwarts bevorderd. Zelfs den postduiven is de warmte te groot. Niet minder dan drie zijn hier neergestreken aan de Oldenbarneveldt-iaan, de Utrechtsche straat en de Hellingstraat. Ze zyn onderscheideDlyk gemerkt 126— 06—T 268 78 8 T 8 en 78 8 T 307. Letterlyk in de haven strandde gisteravond een jongen uit Hoevelaken, die naar hier mocht meerijden met een vrachtwagen. Op de Kampstraat gekomen, klouterde bij van den wagen toen opeens het paard weer aan trok en de knaap een der voorwielen over de beenen kreeg, zóo hevig, dat dr. Scbreu- der heelkundige hulp moest verleenen en den jongen per as huiswaarts moest laten brengen. H. M. de Koningin-Moeder zal morgen avond tegen 7 uur per spoor op «Soestdijk" terugkeeren. Tot Voorzitter van he( Waterschap Eem- and is benoemd mr. F. Pen te Baarn. De Directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie heeft afwijzend beschikt op bet verzoek van eenige ingezetenen uit Putten om die Gemeente by het intercommunaal telephoonnet aan te sluiten. De afwijzing is gegrond op den onwil van het Gemeentebe stuur om hiertoe mede te werken. Men wete hierbij, dat aan het Postkantoor de cel voor de telepboon gereed is en de aansluiting geen cent aan de (Gemeentekas kost. Dprre harten erkennen geen onbeschreven recht. Plato. LIJST van de aan het postkantoor Amers foort en de daaronder beboorende hulpkan toren ter post bezorgde BRIEVEN en BRIEF KAARTEN, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet kunnen worden uit gereikt, over de tweede heift der maand Juli 1906. Brieven (Binuenland). M. Wacutke Amsterdam. H. Plevier 's-Gravenhage. Mevr. Droukers NijbolT Groningen. Mej. Reinders Rotterdam. Briefkaarten (Binnenland). Mad. R. van Straten Amersfoort. Tf>. Sterk Mej. J. van 't Hof Amsterdam, id. id. Mej. T. Soramesse 's-Gravenhage. Mej. Scheller Haarlem. Wouter van de Vorst Utrpcht. iis van 6 Augustus AFWEZIG. De praktijk wordt door de overige burger- geneesheeren waargenomen. KINDER- -MEEL. IlKlsIkvuedsel vo» Kinderen'fcZie.keiïj Het beste en goedkoopste Stereoscoop apparaat. Hoogst interressant voor jong en oua, daarom een uitstekend cadeau voor iedereen. Apparaat iet 20 voorstellingen ft, 00. Prijscourant v. Gezelschapsspelen, enz. gratis. AUG. vin de VELDE, Amsterdam, Prinsengracht 506. Met vriendelijken aandrang bevelen oil dergeteekenden zich Ban tol het ontvangen van giften voor de Vereeniging REISBELAS TING. Het doel dier Vereeniging is: aan minvermogenden, die dit tot herstel van ge zondheid noodig hebben, een verblijf van eenige weken in de buitenlucht te bezorgen. Wij vragen daarvoor in de eerste plaats by- dragen aan degenen die zelf voor genoegen of om gezondheidsredenen op reis of naar buiten gaan. Vandaar de benaming «Reis belasting". Maar verder riebteu wij ons tot allen die er eenig gevoel voor hebben van hoe onschatbare waarde een verblijf van eenige weken in de buitenlucht is voor zwakken. Zij ook dit jaar onze vraag niet tevergeefs. Mej. D. A. SIDDRE. Mevr. De JONG SCHOU WENBURG- Mevr. GRONEMAN—Doornbos. Mevr. Baronesse Van 1TTERSUM— Stroeve. Amersfoort, Juni 1906. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zulleu op Donderdag 9 Augustus 1906, 's voormiddags te elf uur, ten Raadhuize publiek Bestek I. Fet vernieuwen van vier vakken werfmuur aan den Zuidsingel. Bestek II. Het rioleeren en herstra ten van de 8t. Andriesstraat en van de Kleine StJan straat en de Beestenmarkt. Bestek III Het verharden van drie wegen op «Den Berg" te Amersfoort. De bestekken zijn ter Gemeente-Secretarie of franco op aanvraag verkrijgbaar, te weten bestek 1 en 111 a 20 cent en bestek II A 30 cent. Bij franco toezending 21/2 cent meer. Inlichtingen op het bureau van den Ge meente-architect alle werkdagen van 10 tot 12 uur. Aanwijzing volgens datum en uur, in de bestekken vermeld. Hollandsche IJzeren Spoorweg MaatschappQ. 3e en 3e klasse op Donderdag 9 Augustus 1906, van AMERSFOORT, BAARN, HILVERSUM, NAARDEN-BUSSUM, WEESP, en AMSTERDAM naar ©a terug. Inlichtingen aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op éen dag: 2e klasse f 1.59, 3e klasse fl.00. Terugkeer deu volgenden dag 2e klasse f 2.00, 3e klasse f 1.25. KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 15. Belasten zich met: aan- en verkoop van Effecten op de Am- .iterdamscbe en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op het leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tot het bewaren van waai den in hunne SAFE DEPOSIT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3