PAS BEKROOND! DIENSTBODE J. MINK SCHOL Op Reis. SOBDKÖÖM TSBIH STADSREIZIGER. Methorst ?an Lutterveld. Ingezonden. Advertentièn. Wat is noodig AFWEZIG. Rhenen en Nijmegen ZSIttUNCEN Reisbelasting. no© LOTISICO. jprar ma jMMWwMMMMtaai^nnBHiapMMM uitgaven heeft. Maar het is duidelijk dat een lagere raming van artikelen, waarop gewoon lijk toch minder wordt in uitgaaf gesteld, niet altijd de portóe behoeft te hebben van een bezuiniging. Vandaar het voorbehoud, dat de bezuiniging een feitelijke zij. Is zij dat niet, dan is er slechts schijn, met geen ander resultaat dan dat de Comptabiliteit van het Departement van Oorlog er ernstig door be moeilijkt wordt. In dat geval heeft men een begrooting met knijpende posten, ten aanzien van welke, vooral in de tweede helft van het dienstjaar, een groote hoeveelheid schrijf werk en periodieken vereischt worden, om te voorkomen, dat de begrotingsartikelen onge merkt zouden kunnen worden overschreden. Dat vermeerderde schrijfwerk kost op den duur natuurlijk nieuw geld. Het zou daarom veel waard zijn, dat by de pusten, die thans lager geraamd zijn dan voor 1906, kon worden opgegevèn welkè uitgaven, die men daarop tot voor kort feitelijk deed, in be ginsel voortaan zullen achterwege blijven. Ik acht dit ook noodig, omdat het voor een opvolger v n den Minister van Oorlog, en voor den tegenwoordigen Minister trouwens evenzeer, moeilijk zal kunnen blijken om op de thans verminderde artikelen iu de eerste jaren we lor een hooger crediet beschikbaar te krijgen. En toch zou dit met het oog op de defensie-belangen noodzakelijk kunnen zijn. Over de beteekenis van de lagere ramin gen voor de hechtheid van de defensie in het algemeen laat zich nog weinig zeggen. Zijn de raadgevers van den Minister omtrent de hoofdpunten, waarop bezuinigd is, het met hem eens, dan zou dat vertrouwen geven. Zijn zij het niet met den Minister eens, dan is het gistingsproces, dat de heer Tijdeman in de lagere rangen meende te ontdekken, ook in de hoogere sferen aan het werk. In dat geval ware er voor het Departement van Oorlog minder reden om groot te gaan op het feit, dat te voren 't nog niet gelukt was een zooveel lagere be grooting samen Ie stellen. Intusschen de eerste indruk van den be- zuinigirigsarbeid van Ooi-log is verre van onbevredigend. Uit de opgave bleek niet, dat reeds party getrokken is van de adviezen der bijzondere coa.missiën, onderscheidenlijk betreffende den geneeskundigen dienst, de artillerie-inrichtingen, den kazernebouw en de kleeding. De toelichting der begrooting zal daaromtrent waarschijnlijk wel gegevens bevatten. A. C. Pillen u eenmaal een goede maag hobbou weerge geven, wat niet veel tüd vereischt, hebt gfj slechts redelijk te blijven, geen buitensporigheden te doen, en gij zult de goede maag die de Pink Pillen u hebben gegeven, behouden. He Piuk Pillen hebben nog onlangs oen goede maag weergegeven aan een braven qzortrekker van Gendbrugge, den heer Allons Verbrugge, die daar wood in de Van OostgBMHMtfteM Het opnemen vau Iugezonden stukken bewijst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk iustemt met huu inhoud. Kopy van Iugezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Ylug en Actief! lil do plaatselijke bladen wordt vermeld, dat door Assurantie-Maatschappij »de Neder landen", Agent de heer J. Busquet, een premie is toegekend aan de vereeniging A. V. B. voor haar vlug en actief optreden bij den brand in het magazijn de »Lelie" aan de Lange- straat. Ik misgun hun niet het geld, maai de waarheid is dezeloen de braudkraan- wagen D. van Spuit no. 3 op 't terrein van den brand kwam, was er van deA. V. B. geen brandkraanwagon of spuit te zien. Geholpen door de naast den brand wonende buren, werd door no. 3 vlug bij de vlak bij den brand gelegen brandkraan aangelegen. Op dat oogenblik kwam de politie met haar slang op 't terrein, gaf water, maar kon den brand er niet eens mede bereiken. Geen 3 seconden na dien gaf no. 3 een llinkeslraal water op 't brandende perceel. Nu werd die straalpijp vast gehouden door den bij den brand wonende brandmeester der A. V. B. en aan de standpijp van no. 3 had ook een lid van de A. V. B. post gevat; dus alleen de schijn was of de A. V. B. den brand bedwong. De waarheid vun dit schrijven kan ik door verschillende geloofwaardige personen doen bevestigen. Mocht er sprake ziju van het eerst water geven, was,dat de politie, hoe weinig afdoende dit ook was maar vlug en actief optreden van de A. V. B. is zeker hier geheel misplaats. Een kwartier na de brand in werking was, stond de A. V. B. met haar brandkraanwagen voor een steeg, waar zij niet door kon, omdat er een hardsteenen paal stond. Dankend voor de opname, Een ooggetuige. Amersfoort, 13 Augustus 1900. RECLAMES. 1—5 regels f 1.25elke regel meer f0.25. Heer Alfons Verbrugge. „Sedert acbl maanden, schrijft hij, was mijn eet lust gaaudeweg verminderd en mijn spijsvertering aldoor slechter, moeielijker en pijnlijker geworden. „Na mijne maaltgden ondervond ik hevige pijnen in de maag, in de zijden en zelfs in den rug. Die pijnen bleven zelfs wanneer ik te bed lag, en sliep ik eindoljjk in, dan bad ik een onrustigen slaap. „Mijn maagpijnen bezorgden mij ook dikwijlsscheele hoofdpijn. Ik heb meerdere specialisten voor de maag geraadpleegd, maar geen beeft mij verlichting gebracht. Eindelijk heb ik gebruik gemaakt van de Pink Pillen en beu verheugd u te kunnen roee- daeleti dat die mij volkomen geuczen hebben. Mijn maag werkt goed eu ik zie er weer kloek en gezond uit.' G(j kunt niet te veel op uw maag passen. Zorg voor haar, zoo gij wilt dat zij zorg voor uhebbe. De Pink Pillen zijn een uitmuntend middel om u in dien zorg te helpen. Zij zijn tevens ongeëvenaard tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemeene zwakte, zenuw verslapping, rbeumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der pink Pil len heeft nog nooit iemand ge- Te Amsterdam wordt op y een bovenhuis op netten stand gevraagd met 15 September een llinke een burgerpot kunnende koken. Waseh geheel buitenshuis. Loon 100 gul den bniten verval. Franco brieven onder letters R. A. aan het bureau der (oude) Amersfoortsche Cou rant, Korteg-acht 9, te Amersfoort. Tot onze diepe droef beid overleed beden onze gelielde Echt- genoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw A. MEIJERS— Visser in den ouderdom van 73 jaar, na eene gelukkige Echlvereeniging van ruim 50 jaar. Uit aller naam Ph. MEIJERS. Utrecht, 13 Augustus 1906. Oudegracht WZ. 167bi9. om een goede maag te hebben? Zij die een goede maag hebben, moeten op hunne levenswijze passen, onvoorzichtigheden in de voe ding en overdaad vermeden, anders raakt de arme maag van streek. Zij die een slechte maag hebben, moeten eenige doosjes Pink Pillen gebruiken die de maag in orde brengen en opknappen zoo dat zjj weer goeden dienst kan doeu. Wanneer de Pink TANDARTS is van 15 tot 33 Augustus Voor de talrijke bewijzen van hartelijke deelneming, ondervonden bij bet overlijden van mijn geliefden Echtgenoot betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijn oprechten dank. A. M. C. STORM van LEEUWEN- Van Hoijtema. Amersfoort, 13 Aug. 1906. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. 2c en 3e klasse op Donderdag 23 Augustus 1906, van HAARLEM, AMSTERDAM CS. en MP., WEESP, BIJSSUM, HILVERSUM, BAARN en AMERSFOORT naar on terug. Inlichtingen aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op éen dag: 2e klasse f1.50, 3e klasse fl.00. Terugkeer den volgenden dag 2e klasse f2.00, 3e klasse fl.25. op de Tentoonstelling te Leeuwarden de echte Winselmanu verbeterde Stanlnaaima- chine met Verguld Zilveren Medaille. Acht jaar garantie. Alleen verkrijgbaar te AMERSFOORT Varkenmarkt 48. FAB*:VAN HASELENABOOM AMERSFOORT WINSELMANN'S Naaima chinehandel, Varkenmarkt 48 te Amersfoort, vraagt een Hooge provisie. Zich in persoon aan te melden eiken werk dag tusschen 10 en 11 uur 's ochtends. ft n n Nederlandsche LI I I Hypotheek- en Crediet- Vereennlgig, VI Wm mm prinsengracht 708, A MSTERDAM verstrekt gelden op le en 2e hypotheek rento 4 A 5 pCt. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op angen termijn van af f300 tot elk bedrag aflossingen in 5—10, 15—20 jaren. Met vriendelijken aandrang bevelen ori dergeteekenden zich aan tol het ontvangen van giften voor de Vereeniging RE1SBELAS TING. Het doel dier Vereeniging is aan' minvermogenden, die dit tot herstel van ge zondheid noodig hebben, een verblijf van eenige weken in de buitenlucht te bezorgen. Wij vragen daarvoor in de eerste plaats bij dragen aan degenen die zelf voor genoegen pf om gezondheidsredenen op reis of naar buiten gaan. Vandaar de benaming »Reis- belasting". Maar verder richten wij ons tot allen die er eenig gevoel voor hebben van hne onschatbare waarde een verblijf vaneenige weken in de buitenlucht is voor zwakken. Zij ook dit jaar onze vraag niet tevergeefs Mej. D. A. SIDDRE. Mevr. DeJONGSCHOUWENBURG- Parker. Mevr. GRONEMAN—Doornbos. Mevr. Baronesse Van 1TTERSUM— Stroeve. Amersfoort, Juni 1906. Ds natuur lijke kleur der Conser ven blijft be- Door duizenden als HET BESTE erkend. De groenten en vruchten blijven, op ze wijzein ge maakt Jaren lang versch. Wie ALTIJD VERSCHE en HEER LIJK SMAKENDE Groenten en Vruch ten hebben wil, bestelle KRUMEICH's INMAAKPOTTEN. Vraagt de brochure „Hoe maakt men het best Fruit en Groenten in" en onze mededeelingen «Waarom een metalen en geen glazen deksel op Krumeieh's Inmaakpotten", welke u gratis worden verstrekt door B. A. van RUIJVEN, Langestraat 41, Eenvoudige en zekere sluiting. Springen, als bij glas, on MOGELIJK. KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 15. Belasten zich met: aan- en verkoop van Effecten op deAm- .jterdamsche en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies by uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op het leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tot het bewaren van waarden in hunne SAFE DEPOSIT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. Een onloochenbaar feit is het, dat 't voor hen die geregeld aan de Nederlandsche Staatsloterij deelnemen, of vooraenr "s zijn zulks te doen, veel voordeeliger is zich eene polis van Lotisico aan te schaffen en voortaan geen loten ineerte koopen. Zij, die tot onpartijdig oordeelen be voegd zijn, zullen dadelijk moeten toegeven, dat het verlies van hen, die geregeld jaar in en jaar uit aan de Nederlandsche Staatsloterij deelnemen, of voornemens zijn zulks te doen, vooraf niet onder cijferB te brengen is. Lotisieo.daarentegen garandeert, dat op hare polissen beslist geen sprake van verlies zal zijn, wanneer belangheb benden zich stiptaan de polisvoorwaarden houden. Hij, die 10 achtereenvolgende jaren geregeld met een doorgefourneerd twintigste lot aan de Nederlandsche Staatsloterij deelneemt doch ge durende dien tijd geen prijs of premie trekt, heeft een bedrag van f 105.onherroepelijk verloren. Elk jaar worden 3 loterijen gehouden en voor elk doorgefourneerd twintigste lot moet f3.50 betaald worden, zegge f 10.50 per jaar ot f105.in 10 jaar. Degene, die zich eene polis van Lotisico aan geschaft heeft en daarop gedurende 10 achter eenvolgende jaren in het geheel geen aanspraak op uitkeeringen maken kan, heeft aan hoofdsom der verschuldigde premie f100.betaald, maar niets verloren. Zonder verdere bijstorting blijft zyne polis voor elke volgende loterij van kracht, totdat hij aan diverse uitkeeringen het verzekerd kapitaal vau tien duizend gulden genoten heeft, vooropgesteld, dat zijne polis niet vóór dien tijd ter amortisatie aangewezen wordt in geval van amortisatie, blijft hij nog aan de drie eerst volgende loterijen deelnemen en ontvangt daarna, tegen inlevering van de polis, de hoofdsom van de door hem betaalde premie ten volle terug, terwijl hij natuurlijk in het bezit blijft van het bedrag, dat tot op het oogenblik. waarop het contract eindigt, op zijn polis uitgekeerd ge worden is Uit het eerste voorbeeld blijkt, dat degene, die 10 jaar lang zonder eenig succes aan de Ne derlandsche Staatsloterij heeft deelgenomen, een bedrag van f105.onherroepelijk verloren heeft, zoodat hij telkens opnieuw moet storten, wanneer hij aan de volgende loterij wensoht deel te nemen. Uit het tweede voorbeeld blijkt, dat degene, die eene polis van Lotisico genomen heeft, doch gedurende de zelfde periode van 10jaar eveDmin eenige uitkeering ontving, een bedrag van f100 bespaard heeft, zoodat hij van verdere stortingen ontslagen is, terwijl zijn polis voor elke. vol gende loterij van kracht blijft, totdat deze op de hierboven omschreven wijze en voorwaarden ingetrokken wordt. Bovengenoemd voordeel springt nog duidelijker in 'toog, wanneer men in aanmerking neemt, dat in de kans op winst tusschen een doorge fourneerd twintigste-lot der Nederlandsche Staats loterij en een polis van Lotisico beslist geen verschil bestaat. Lotisico keert op hare polissen Sireciea dezelfde winst uit, welke op een doorge- ourneerd twintigste-lot der Nederlandsche Staats loterij wordt behaald. Tegenover de verwijde ring van de kwade kans op verlies staat dus precies de zelfde goede kans op winst. Hoe dat alles mogelijk is? Hot antwoord ligt voor de hand. Aan zijne loterij verdient de Staat elk jaar veel meer dan een half millioen gulden netto, terwijl Lotisico tot dusver niet meer dan ongeveer tienduizend gulden per jaar als netto winst aan hare Aandeelhouders heeft uitgekeerd I "HÊf" Op schriftelijk verzoek aan het adres van LOTISICO, Lange Vijverberg No. 2, te '8-Graveuhage, worden prospec tussen met bijbehoorende documenten gratis en franco per post verzonden.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3