A.L.Versluys Thee .c. Marktprijzen. Advertentiën., Pianolessen. Haarlemsch Tooneel „VOERMAN HENSCHEL". STILLE WEEK. Methorst Van Lotterveid. Keukenmeid-Werkmeid Lichtdrukken]. Steendrukkerij. FLÉHITE. E.Brdtndsnu ïlHf en B. en W. meenen dien band niet te moeten verbreken omdat een andere vereeni- g.ng óok wel onder de zelfde voorwaarden subsidie zou willen genieten. Indien h et ver zoek tot gratis gebruik van een lokaal inge willigd wordt aldus schrijven B. en W. vreezen wij, dat van vele vereeniginge- een dergelijke aanvrage zal inkomen, die niet te weigeren zal zijn. Bovendien is 21 Febru ari lo9o een tarief voor het gebruik van het gebouw vastgesteld, waarop een uitzondering is gemaakt voor de «Amersfoorsche Muziek- vereemging". Na breede discussie wordt het subsidie geweigerd met 1'2 tegen 4 stemmen. 16-Voorstel van Burgemeester on Wethouder» betreffende een adres van de „Amersfoortsche Muziekvereniging" om subsidie. De veroeniging verzocht f 100 verhooging van subsidie. B. en W. adviseerden afwyzend opgrond, dat de Gemeonte-financiën niet toelaten, een hooger bedrag dat f200 beschikbaar testel len voor het subsidieeren van muziekgezel schappen. De Raad vereenigde zich z. d. of h. st. met dat advies. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van eenige verecnigingen tot bestrijding van drankmisbruik om subsidie. liet onlangs opgerichte Drankweer-eomité vroeg een jaarlijksch subsidie van f300 om meer naar buiten te kunnen werken. De actie zou bestaan uit: lezingen en voor drachten over drankmisbruikhet bevorderen van huisarbeid en het tentoonstellen daarvan het aanbrengen van spreuken en prenten het maken van gepaste propagandahet bewerken der publieke opinie in zake drankgewoonten bij het verrichten van sommige werkzaam heden het verschaffen van inlichtingen tot goede uitvoering der Drankwet; enz. Hoeveel sympathie B. en W. ook gevoelen voor het streven van het comité moeten zij ontraden, het verzoek in te willigen. Zij schrijven Uit de u toegezonden ontwerp-begrooting voor 1907 zal u gebleken zijn, dat deze met betrachting van de grootste zuinigheid is opgemaakt eu dat wij verschillende onder werpen nog niet aan de orde gesteld hebben, wegens het ontbreken der noodige gelden. «Waar de verbetering of afdoening van vele aangelegeü heden, welker behartiging in meerdere mate aan de zorg van de Gemeente is opgedragen dan die voor het tegengaan van drankmisbruik, nog wachten moeten op grond van financieele bezwaren, meenen wij niet te mogen medewerken voor het boven omschreven doel nieuwe offers op de Ge meente te leggen. »Wij stellen u derhalve voor afwijzend op het verzoek te beschikken." Na breede discussie wordt f300 toegestaan met 10 tegen 6 stemmen, onder beding van Rekening en verantwoording aan den Raad 18. Voorstel van Burgemeester eu Wethouders betreffende een adres van L. Kames, Keurmees ter der visoh, tot verhooging van jaarwedde. Na eenige discussie z. h. st. afwyzend be schikt. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van de politie. De Burgemeester schreef 16 Augustus, als Hoofd der politie, dat hij met het oog op de belangrijke kosten (f3200) heeft afgezien van een voorstel om aan den Soesterstraat- weg een hulp-bureau van politie te stichten, doch, in overleg met den Commissaris van politie, voorstelt politie-posthuizen, welke f1800 a 12000 zullen kosten en geleidelijk in verschillende buitenwijken kunnen opgericht. Voorgesteld wordt éen posthuis te bouwen aan den Soesterstraatweg op Gemeente-ter rein behooreude tot de Nieuwe Begraafplaats. Voor de bediening van dat posthuis acht de Burgemeester voldoende, dat het personeel der Gemeente-politie wordt uitgebreid mei drie agenten 2e klasse, hetgeen een hooger uitgaaf van f 1782.50 zal brengen. B. eu W. vereenigden zich geheel met dat advies. In de ie afdeeling werd opgemerkt, dat de Commissaris van politie een vcrmeereering van het korps met zes agenten noodig vond en gevraagd of de Burgemeester een uit breiding met drie agenten voldoende oordeelt anders is hot maar een halve maatregel. De Burgemeester antwoordde, dat de aan stelling van zes agenten wel wenschelijk zou zyn, vooral als de Gemeente zich blijft uit breiden met het oog op den financieelen toestand durfde hij echter niet nu reeds zes agenten aanvragen. Hij wees er nog op, dat èeu agent reeds door den Raad is toegestaan zoodat sedert verleden jaar de uitbreiding feitelijk vier agenten bedraagt. De afdeeling vereenigde zich daarop met bet voorstel. In de ,2e afdeeling informeerde een lid naar de grootte van het posthuis, terwijl een ander lid vroeg of het ook des nachts bezet zal zijn. De Burgemeester antwoordde, dat het zal bevatten twee kamers en twee cellen Voorloopig zal de post alleen overdag worden bezet. Een lid vroeg of het posthuis ook telephoniscb wordt aangesloten, hetgeen de Burgemeester beaamde. Ook deze afdeeling vereenigde zich met het voorstel. Een lid der le afdeeling vestigde nog do aandacht, op de woonwagens, wier bewoners dikwijls aanleiding geven tot klachten. B. en W. antwoordden hierop, dat zy hoopen, dat de uitbreiding der politie dozo klacht zal doen verminderen. Na breede discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen z. h. st. 20. Voorstel van Burgemeostsr en Wethouders tot wijziging der salarisregeling van do ambte naren en bedienden bij de üeineente-Becretarie. Waar da salarissen laatstelijk worden her zien ingevolge voorstel 21 Augustus 1905 stelden B. en W. thans een nieuwe regeling voor wegens het belangrijk toenemen der werkzaamheden. Ofschoon de bureau-tijd met éen uur is verlengd, bleek dit niet voldoen de en moesten de ambtenaren veel 's avonds overwerken zonder vergoeding. De hoogere kosten voor 1907 zullen bedragen f550. De afdeelingen vereenigden zich met het voorstel. De Raad vereenigde zich z. d. metalgeraeene stemmen met het voorstel. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van het personeel, werkzaam onder den Gemeente-architect. Ook hier is groote uitbreiding van de werkzaamheden der beide Gemeente-opzich ters oorza ik van het voorstel om een 3e Opzichter aan te stellen, meer speciaal be last met bureau-werk, aanvankelijk voor éen jaar, met vooruitzicht op vaste aanstelling bij gebleken geschiktheid. Beide afdeelingen vereenigden zich met het voorstel. Do Raad nam het aan z. d. of h. st. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van de gebouwen van den Reini gingsdienst en tot aankoop van een tweede sproei- machine. Aangenomen z. d. of h. st. Het voorstel strekt om op »Ma Retraite" een steenen schuur te bouwen voor berging van lourage en om een sproeiwagen van 1200 L. inhoud aan le koopen vooral met het oog op besproeiing van het Bergkwartier. De andere sproeiwagen komt dan meer vrij voor de Langestraat, »waar het stofdikwyls erg is, zeer ten ongerief dor winkeliers". Inde lsteafdeeling werd gevraagd of men niet eens een proef wil nemen met een stofbia- dend middel. Het antwoord luidde, dat daar over wordt gedacht. De afdeelingen vereenigden zich met hot voorstel. De Raad nam het aan z. d. of h. st. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van deToonen der concierges van de scholen 3de soort en van het Gymnasium. Het voorstel strekt om het weekloon der concieiges te verhoogen met f 1 en dus te brengen op f8. De afdeelingen vereenigden zich met het voorstel. De Raad nam bel aan z. A. oi h. st. Aan de orde werd nu gebracht een voor stel tot ruiling van grond met het Sint Pie- ters- en Bloklands-gasthuis. Met voorstel van Regenten werd verwor pen wet algemeene stemmen; dat van B. en W. werd aangenomen met éen stem tegen. 24. Behandeling van de Begrooting der Ge zondheids-commissie voor 1907. In ontvangst en Uitgaaf f900. 25. Behandeling van de Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1907, In Ontvangst en Uitgaaf f12 200 meteen Gemeente-subsidie van f 11 807.38. 26. Behandeling van do Begrooting van het Burger-Weeshuis voor 1907. In Ontvangst en Uitgaaf f9412.066. 27. Behandeling van de Begrooting voor de rustende schutterij voor 1907. In Ontvangst en Uitgaaf f 60. De afdeelingen hadden geen bezwaren tegen deze Begrootingen. Bij die van het Burgerlijk Armbestuur wees een der leden van do le aldeeling er op, dat in deze Gemeente veel wordt bedeeld en soms door verschillende Besturen aan do zelfde personen. Onderling overleg zou wol wenschelyk zyn, zooals byv. te Amsterdam. 28. Behandeling van de Gemeente-begrooting voor 1907. In Ontvangst en Uitgaaf ontworpen op f590 298.05 met een post voor Onvoorziene uilgaven van t'3330.686. De cijfers der Begrooting deelden we mede in de nummers van 9 tot 18 October. Ze zijn, ook na wijzigingen in het ontwerp ten gevolge van de besprekingen in de afdeelingen slechts weinig veranderd. De Ontvangsten zijn verminderd met f1741 (f441 minder schoolgeld Hoogere Burgerschool,f500minder Rijks-subsidie voor die school en f 800 minder uit leening); de Uitgaven werden verminder lt met f 1916 (f 400 bespaard op bestratingen' f530 op kosten van veeren, f400 op aanleg riolen, f28 als interest van nog aan tegane leeningen f 190 minder aan kosten Rustende schutterij) en verhoogd met f 175 aan pensioen van een agent van politie en f300 voor subsidie Drankweer-comité. De post Onvoorziene uitgaven is daardoor geslonken van f3330.686 tot f2662.686. De ontwerp-begrooting werd zeer in don breede behandeld in de afdeelingende «f- deolingsverslager» en de Memorie van antwoord van B. en W. beslaan 25 pagina's druks. In de Raadszitting nam zij slechts drie kwatier in beslag. Oudergewoonte zullen wo de gemaakte I opmerkingen meedeelen by de Begrootings- posten. Voor heden ontbreekt daartoe de t(jd. Amersfoort, Vrjjdag 26 October 1906. Appelen f4.f8.Peren f5.a flO.Nieuwe aardappelen f0.a f0. Zandaardappelen f1.80 f2.—. Hoender- eieren fö.50 fi f 7.00 por 100 stuks, Boter fl.40 4 fl.55 p. Margarine f 0.— if 0.— Kippen f0.80 i fl.00 Kuikens f1.-ifl.30 Piepkuikens f0.30 i f0.60 Ganzen f0.—i f0.- Eenden 1' 1.i f 1.20 Hazen 11.50 i f2.00 Wilde konijnen f0.— i f0.Tamme konij nen f0.(50 i f' l.n. st. Duiven f0.40 i fO.SOp. paar. Vette varkens f0.— i f 0.— Magere varkens f 18 i f25. Zeugen föO a f70 Biggen f8.— a f 13. Aangevoerd waren ongeveer: 150 hect- Appelen, 30 heet. Peren, heet. Kloi- aardappelen, 120 Heet. Zandaardappelon 20000 st. Hoendereieren, 1100 Kilo Boter Vette varkens, 10 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 250 Biggen en 10 Zeugen. Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder, Behuwdrnoe- dcr en Grootmoeder ELISABETH VET wed. Joh. Zacharias Kerkhoff in den ouderdom van byna95jaur. Uit aller naam, R. L. KERKHOFF. Amersfoort, 28 Oct. 1906. Do zaak wordt op don zelfden voel voortgezet. Dankbetuiging voor de deelne ming bij mijn smartelik verlies. A. M. KOLLEWIJN Nz. Amersfoort, 30 October 1906. Arnhemsche weg 27, Amersfoort Diploma Nederl. Toonkunst-Vereeniging, beveelt zich aan tot het geven van Directeur: LOUIS BOUWMEESTER. Up VRIJDAG, 2 November, In de comediezaal ran Amicitia, Tooneelspel in 5 bedrijven van GERHARD HAUPTMANN. Prijzen fl.50, f0.75, f0.40. Plaatsbespreking: Donderdag on Vrydag van 12 tot 2 en voor loden ook van 4 tot 6 namiddags. Aanvang ACHT uur. SCHOUWBURG'- UTRECHT. Noderlandacho Tooueolvorooniulng, van Anutordom, Donderdag 1 November 12do Opvoering van DE REDDER. Tooneolupel in 4 bedrijven van FELIX PHILIPPI, 8obr|jvor ran „Wol, oners dor Mnneohbeid", „Het Erfdeel", „Het Groote Licht". Vertaling van M. J. TERNOOY APiSL. Rdgio: A. v*n dik HORST. Orkest onder leidiug van dou heer H. Kmipera. Aanvang HALF aoht. De controle-commissie der beweging maakt haren leden bekend, dat de stillo week is vastgesteld van 30 Ootober tot 6 November a.s. Op hem, die zich 's avonds na olf uur nog op straat bevindt, zal artikel 11 van het Huishoudelijk reglement onverbiddelijk wor den toegepast. De controle-commissie. KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 15. Belasten zich met: aan- en verkoop van Effecten op de Ara sterdam iche en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering vnn Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies by uitlotingcn. Sluiten prolongatiën, nemen gelden ii de posito en bezorgen assurantiën op het leven oo tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-crodietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tut het bewaren van waarden in hunne SAPI IH.I'OMT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. oifC. L De heer SNABILIÉ, Kloin- Mfiriënhot", Bauni vraagt ter- P. G., niet beneden de 35 jaar. Uitstekend kunnende koken. Zij, dio geono gunstigo getuigen kunnen overleggen, komen niet in aanmerking. Zich uitsluitond schriftelijk aan fo molden. Bloklandstraat, AMERSFOORT. Golithographoeivle Stoom Zuivel fabriek Nykerk JIi:i,K-8AI.0N AKNHEMSCHE WEG 40 Ziektekiemvrije Melkproducten, onder vaste eontrolo van den heer W. A van den BOVENKAMP. Tweemaal «langs aan huls bezorgd MELK per Liter f0:08, per glua f0.05 KARNEMELK 10.03 per later. ROOMBOTER f l.50 per K.G. BIEREN en ALCOHOLVRIJE DRANKEN CREDIETVEREENIGING to Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J M. van den HKKUH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stolt zich ten doel het verloenon van Credieten onder per- soonlyko of zakelyke zekerheid of in- blanco het incasseeren van handelspapier hot ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. Reclameplaten, Etiquetten, Adreskaarten. Socletelt ATUilTIV De lijst der Abonnemonts voorstel lingen wordt op 1 November a.s., des avonds 6 uur, gesloten. 2W" Do eorste voorstelling is bepaald op Donderdag 15 Nov., 8 uur. Alsdan treedt op het Rotterd. Tooneelgezelschap, met het blijspel »Miss Hobbs" van JEROME K. JEROME. le Rang 12.—2e Rung t'0.75, 3e Hang 10.40. UiullH'ldluiiKllK Niim'Iiiii Is ilaui-lljks Ix'zloliilitcii vaar iilel-lnl.-n a IO mil. Kosteloos des Olnsdags van 10 tot 12 en Il/| tot 3 uur. va Inlichtingen omtrent den verkoop worden verstrekt door den heer H. boerwinkel, Utroclitsche straat, Agent voor Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3