1 c, Lichtdrukkcrij, Steendrukkerij. VERBAND-CURSUS. AMTHIEHTE» Morst Yan Lotterveld. Gemengd nieuws. Bontwerk. Pianolessen. A. L. VERSLUYS, Ingezonden. Wereldpanorama. Advertentiên. VAN portemonaies met en zonder t een rozekrans in étui. Het rijwiel dat, met behulp van een val- schen sleutel, uit een schuurtje aan de Jo- han van Oldenbarneveldt-laan werd,gestolen Hoogland tenWvonden in rietland onder Den eigenaar van den sleutel is 't door de courantenberichten zek. r te benauwd geworden, zoodat hij het karretje maar weer wegdeed zonder te trachten, het te verkoopen, De ambtenaar van het openbaar ministerie dij de Arrondissements-rechtbank te Utrecht eischte Maandag tegen den 28-jarigen boeren knecht W. O. een gevangenisstraf van twee jaren wegens poging tot moord, waaraan een begm van uitvoering werd gegeven op 10 October door zijn baas J. Fl. met een knip mes in den hals te verwondeu. Wij wagen ons niet op zee, als het stormt. Waarom zouden we dan ook niet wachten tot de storm der hartstochten in onzen boe zem bedaard is, eer we tot handelen over gaan. CORRESPONDENTIE. »Een Bergbewoner". Ook ons is 't op gevallen, dat sedert eenigen tijd het zoo uiterst fraaie carillon van den Lieve Vrouwe toren des Maandags niet meer wordt be speeld. Wat daarvan de rc-den is, weten we al eveurain als U. En met u hopen we, dat het zich spoedig weer doe hooren. Wellicht wordt gewacht tut de mildere delgen. De klokkenist zit daar nogal hoog en dus koud. Dat kan wel de reden zijn van de tijdelijke staking. Hoe sterk het automobilisme is toegenomen, kan uit liet volgende blijken. Werden vóór de in werking trediug der Motor- en Rijwie'wet slechts voor geheel Nederland vanwege het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid 2054 num- merbewijzen afgegeven, waaronder een groot aanal aan personen buiten het Rijk wonende, thans blijkt, dat na «le iuvoering d'er wet het aantal motorrijtuigen en rijwielen enorm is toegenomen. Er werden sedert 1 Januari 1006 door de volgende Provinciën afgegeven Rij Nummer bewijzen. bewijzen. Groningen A 388 283 Friesland B 279 191 Drente D 161 191 Overijsel E 370 273 N.-Holland G 1422 1080 Z.-Holland H 1830 1293 Zeeland K 293 183 Utrecht L 584 399 Geld rland M 851 592 N.-Brabant N 794 r.88 Limburg P 274 222 terwijl door bet Departementaan vreemdelingen werden verstrekt ouder letter R 768 099 5919 totaal 8020 Zuid-Holland slaat dus zoowel voor rij-ah nummerbewijzen het record en wekelijks neemt het aantal aanvragen in die provincie nog toe. Iets nieuws voor de coupeurs. Het passen is altijd nog een lastig ding. De een kan bij zijn kleermaker in 't geheel niet komen passen, omdat hij elders woont, een tweede kan niet goed stil staan en eeu derde neemt een andere dan zijn gewone houding aan, zoodat het klee- dingstuk toch niet goed valt. Een Duitsch vakman, «le heer Mentges, uit Frankfort, heeft er lang over gedacht om het pussen te vervangen door iets doelmatigers, en hij is daarin geslaagd. Iemand, dame of heer, dat doet er niet toe, welke niet passen wil of kan, wordt als volgt door den coupeur behandeld: Na het gewone maatneraen wordt den cliënt een jasje van gewoon gaas aangetrokken. Als 'tgoèd zit, wordt de meneer aan banden gelegd. De coupeur n.l. heeft lang", strooken gegomd papier, waarmede de geheele buste omwonden wordt. Het gazen jasje krijgt hierdoor den juisten, goeden vorm van het lichaam. De cou peur knipt op den rug het jasje open, neemt 'tden cliënt af en naait 't weer toe. Een voor het doel speciaal vervaardigden zak van gutta percha plaatst hij nu in den papieren vorm van het lichaam en blaa9t dan met behulp van een blaasbalgje dien guttapercha zak op. Deze zet zich in het met papier overplakte gaas geheel naar den vorm van het lichaam. Telkens wan neer hij maar wil, kan de coupeur gaan passen, hetgeen een groot voordeel en gemak is. De Amerikaan Peary heeft bijna de Noord pool ontdekt. Nog een Meter of wat en hij zou er geweest zijn. Wat hij aan de Pool zou gedaan hebben, als hij er gekomen ware, is voor velen een raadsel. Je naam er in snijden, gaat niet; een stuk ervan mee naar huis nemen, evenmin, en het ergste is dat, als je niet goed oplet, je dwars door de Noordpool heen loopt, zonder dat je er iets van merkt. De sneeuw eu het ijs daar zien er precies zoo uit als overal in die buurt. Iu vroeger jaren, als iemand het in zijn nooia kreeg, de Pool te gaan ontdekken,Jkocht hijjzich een schapevacht, een stuk of wat honden, een paar schaatsen en oen flesch ingemaakte groenten; waarna hij vetrok. De monscben, die hem zagen gaan, wachtten belangstellond nf, welke andere ge vallen van krankzinnigheid zich in 's mans familie zouden voordoen. Soms kwam ie terug, en soms niet. Tegenwoordig is dat anders. Met een of anderen Amerikaanschen millionnairkom je overeen, samen de Pool te gaan ontdekken. Hij zorgt voor het geld, j ij voor do ontdekking. Als het voorjaar in het land komt, vertrek jo. De vloot bestaat gewoonlijk uit een schip voor je -rif, drie voor de provisie en een voor de dag boeken en reisverhalen. Als de millonuair thuis maanden lang in spanning heeft gezeten, krijgt hij ineens een telegram van zijn metgezel Rio •Janeiro. We zijn behouden teruggekeerd. Alles veloren, behalve de "er. De doppertjes in 'tblik. waren bedorven vóór we de West bereikten. Zoo ver als we gingen, hebben we schitterende resul taten bereikt. Uw naam zal met vlammede let teren geschreven staan aan het uitspansel der wetenschap. Wy hebben geconstateerd, dat de Golfstroom nog altijd daar is waar ie is en dat dat het er in Groenland niet warmer op wordt. Wieis je bankier hier Eén ding is bij al die Poolreizen zonderling. Dat men de Pool nog maar altijd tracht te ont dekken met menschen die wanneer ze hun neus buiten de deur steken, verkouden worden Waarom het niet veel liever met Eskimo's ge probeerd'? Er zijn natuurlijk heele stammen van die arme kerels, die met liefde een eerlijken Amerikaanschen dollar willen verdienen en voor wie het otdekken van de Pool zoo iets is als het ontdekken van den Dam door een Amster dammer. Ik wed, dat honderden Eskimo's dage lijks door de Pool wandelen zonder het te weten, en, dat.alsje er eenmaal bent, het blijk en zal, dat de Eskimo-vrouwen er van geslacht op geslacht hun waschgoed te drogen hebben gehangen. Of de wetenschap dan tevreden zal zijn? Aldus de Dagboek-schrijver in De Telegraaf'. Een anti-fooienman bekeerd. Een vermake lijk verhaal van een hoteleigenaar, die onlangs een reis door Duitschland en Zwitserland maakte met het heilig voornemen, geen fooien te geven, komt uit Zwitserland. De man die dus nooit zelf kellner is geweest deed de slechtste ervaringen op. Hij begaf zich met vrouw en dochter opreis. Nauwelijks een week later Heten zij hem in den Bteek en keerden, verontwaardigd over de lompheden en beleedigingen waaraan zij waren blootgesteld, naar huis terug. Reeds in het eerste hotel werden op zijn koffer geheim zinnige teekens gezet, welker beteekenis slechts de hotelbedienden kenden, die mededeelden, dat de eigenaar van dezen koffer geeu fooien gaf. Het gevolg daarvan was, dat de hotel-portier hen reeds aan het station vertelde, dat alles bezet was. Een plaatsje in den omnibus wa3 voor onze arme reizigers een onbereikbaar ideaalja, wanneer ze een rijtuig namen, dacht er niemand aan even hun bagage er heen ie brengen In het hotel werd op de meest ruwe wijze met hun goed omgegaan het kamermeisje liet steeds een half uur op zich wachten, en aan tafel werd het drietal het laatst bediend. Gedurende oen week tijds verzuimde men drie eker den trein, o„ Jat de bagage zoek was twee apar nieuwe schoenen verden op geheimzinnige manier vernield, terwijl een japon, drie blouses en twee dassen duidelijk de sporen van verf of inkt vertoonden. De heer des huizes hield de reis tot op het laatste oogenblik vol, maar thuis gekomen, verklaarde hij zuchtend, zich in 's he melsnaam maar weer aan den fooiendwang te zullen onderwerpen. De zeven provinciën. Het bouwen van „De Zeven Provinciën", een getrouwe nabootsing van het admiraalschip van admiraal de Ruijter, is opgedragen aan de werf van den heerMeursing te Amsterdam. Het schip, dat in Maart gereed moet zijn, zal de verschillende havens in ons land bezoeken en later enkele Fransche en Engelsche havens aandoen. concerten door hun bezoek ook voor het vervolg mogelijk te maken. Hoogachtend, G. K. G. van AAKEN. RECLAMES. van 1—5 regels fl.25 elke regel meer f 0.25 Zoowel in Frankrijk als in N ederland staan de Pink Pillen in hooge gunst. Het vol gende kon men dezer dagen lezen in de „Mantin", van Parijs. Het feit van den dag. Een groot man heeft gezegd„De feiten zijn de spiegels waarin de waarheden terug gekaatst worden." De beroiders der Pink Pillon hebben dat spreekwoord tot gedragslijn gekozen. Daarom hebt gij dan ook nooit een enkel artikel gelezen betreffende genezin gen door de Pink Pillen verkregen, zonder dat er het bewijs oaD was toegevoegd dat die genezingen bestaan en dit in gvooten getale. Feiten, genezingen, die maken wy alle dagen in do bladen van het land bekend. De genezing van den dag is die van den heer Jules van Kelst, wonende te RijBsel, rue des Guin- guettes, no. 48. Deze schrijft: „De behandeling met de Pink Pillen heeft my volkomen genezen. Voor hot repareeren en herstellen van BONTWERKEN, het voeren van HAND MOFFEN, enz. vervoege men zich aan het van ouds bekende adres,*: DE UNIFORM- PETTENFABRIEK, Arnhemsehe weg 22 te Amersfoort. Aanbevelend, A. HASSING. Arnhemsehe weg 27, Amersfoor, Diploma Nederl. Toonkunst-Vereeniging beveelt zich aan tot het geven van Bloklandstraat, AMERSFOORT. GELITHÜGRAPH EERDE De beer Van Kelst, door de Pink Pillen genezen. „Dank zij die goede pillen zijn mijn migraine en mijn hoofdpijn verdwenen. Ten overvloede heeft de algemeene zwakte, die mij verhinderde te werken, plaats gemaakt voor een lichaamskracht die mij ver oorlooft welken arbeid ook zonder vermoeienis te verrichten." Ziedaar een feit, en feiten van dien aard kunnen wij er niet ééa, maar hoderd per dag aanhalen, zonder nog die allen waar over .vy niet ingelicht worden. In al die gevallen, voor al die personen, doen de Pink Pillen éèn ding, een ding alleen, maar dat doen zij goed. Zij geven bloed, en bloed is bet beste om ziekten te bestrijden, daar de meesten uit armoede en slechte samenstelling van het bloed vooorkomen Het is om deze reden dat de Pink Pillen onovertroffen zijn tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijdeu, algemeene zwakte, maagkwalen, rheutnatiek, zenuw zwakte. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij SNA BI LIE, Steiger 27, te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist. Langestraat 23 te Amersfoort, en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum, Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemaud ge- Reclaxneplaten, Etiquetten, Adreskaarten. Het beste en goedkoopste Stereoscoop apparaat. Hoogst interressant voor jong en oud, daarom een uitstekend cadeau voor edereen. Apparaat met 20 voorstellingen 11,00. Prijscourant v. Gezelschapsspelen, enz. gratis. AUG. van Ge VELDE, Amsterdam, Prinsengracht 560. CREDIET-VEREENIGING to Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. Tan den BERGH, WILHELMINASÏRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en ekening-courant. Het opnemen vau Ingezonden stukken bewijst i niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopij van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Geachte Redactie, Mag ik u beleefd een klein plaatsje in uw blad verzoeken voor het navolgende. Bij voorbaat mijn besten dunk voor uw gastvrij heid. Zoo menigmaal heb ik hooren zeggen: »hier iu Amersfoort is weinig of liever gezegd nooit iets te hooren op muzikaal gebied". Toen nu 1.1. winter een concert door het Rotterdumsche Trio met medewerking van mej. Lotte Rousing gegeven werd en de zaal vol, ja bijna uitverkocht was, werd er ge zegd:' »ziet ge wel, als er maar wat goeds te hooren is, komt men wel". Welnu de Concert- Directie »de Algemeene muziekhandel", te Amsterdam, heeft op uitnoodiging van een paar familie's hier hot plan 4 solisten-con certen te geven waarvan het le zal plaats hebben op 20 November a.s. Men kan er van verzekerd wezen, dat wat door boven genoemde Concert-Directie wordt aangeboden het hoogste en beste op muzikaal gebied is. Ten zeerst was ik dan ook verwonderd te vernemen, dat de deelname niet groot is, ja zelfs te wenschen overlaat. Niettegen staande dat zal toch die Concert-directie in dit seizoen de concerten laten doorgaan. Van daar mijne oproeping aan |allen, die ge- I voel voor g oede muziek hebben om deze Bij genoegzame deelname zal ondergetee- kende na 1 December een VERBAND-CUR SUS voor Dames geven. Inlichtingen verstrekt gaarne M. KAMER- j LING, arts, Arnhemsehe weg 34. Eene DAME, een logeabel buis op EERSTEN stand met riant uitzicht bewonende, heeft met volledig peesion disponibel voor twee dames, of heer en dame. Brieven franco onder No. 96 aan het Cen traal Advertentie-bureau Max R. NUNES, te Amsterdam. "T71T T*\ beschikbaar tot elk bedrag vJTJIjJLiJ-/ k. of lang. term. v. handel. part. en industr. conditiën en r. billijks.v.p. geen tusschenpersonen. Fr. 'or. lett. V. V. No. 42 aan het Post kantoor, DEN HAAG, bus no. 32. SCHOUWBURG UTRECHT. ($5 Bij den ondergeteekende verschijnt |j| iederen Woensdag: S De Hollandsche Lelie "Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie jonkvrouwe ANNA de SAVCRNIN L0HMAN. gg Ue Hollandsche Lelie" is het eenige 5 Weekblad in Nederland voor dames uit de hoogste en beschaafdste krin- sj gen. Let hierop voor uwe advertentie, i Prys per jaarg. f 4.50, fr. p. p. f5.25 sT Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. N. V. Het Utrechtsche Tooneelgezelschap, goedgekeurd bij Koninlijk besluit vau 15 Juni 1900, No. 43. Donderdag 15 November HAAR THUIS, Tooueelspel in 4 bedrijven van HERMANN SUDEUMANN. Regiemevrouw A. ROELOFSEN, Aanvang HALF acht' KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 15. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten op de Am- sterdamiche en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op het leven en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tot het bewaren van waarden in hunne SAFIs. DKPÖSIT. Kantoor geopenJ van 9 tot 5 uur.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3