BIJVOEGSEL behoorende by de Amersfoortsche Courant van ZATERDAG 19 JANUARI 1906. Uitgave Firma A. H. van CLEEFF Aangaande het Hambourg-trin, dat Dinsdag avond ook hier een concert zal geven, lezen we in de „Wereldkroniek": Mark Hambourg, de pianist, die reeda het vorige jaar hier te lande is opgetreden en alge meen erkend werd als een eminent kunstenaar, is nu door de goede zorgen van den Algemeenen muziekhandel, te Amsterdam, opnieuw tot ons gekomen, ditmaal echter niet alleen maar in gézelschap van zijn beide broeders Jean en Boris, met wie nij nu samen optreedt. Mark behoeft hier bij het concert- publiek geen nadere inleiding; Boris, die violoncel speelt, en Jean, die violist is, zijn beiden in het vorige seizoen te Londen opgetreden en hebben daar algemeen bewondering gewekt. Wie van de drie het beste is? EenLondensch muziek-recensent verklaarde hier voor een nieuw Paris-vraagstuk te staan, alleen met dit verschil, dat het hier niet de vraag was wie de schoonste was, maar wel wie den appel toekwam als den meest begaafde. Ook hier (te Rotterdam) hebben zij zich meester getoond, alle drie; hun spel was zeer talentvol en werd dan ook herhaaldelijk warm toegejuicht- Blijkens advertentie in dit nummer is, voor de opvoering van „Het kind van Staat" ook hier, zoo veel geteekend, dat de voorstelling kan plaats hebben. Omtrent een opvoering te Amsterdam schreef hot „N. v. d. D.'' van 2 9 Maart 1906 o. a. Do Stadsschouwburg had gisteren een feeste lijk aanzien. Alle rangen dicht bezet met toe schouwers en toeschouwsters, de eerste rangen tneerendeels in galatoilet en met een aantal officieren van leger en schutterijde voorstel ling ingeleid en afgewisseld door muziek (ditmaal oud-Hollandsche dansen en liederen.uitgevoerd door het strijkorkest van het 7e regiment) de tegenwoordigheid van een aantal autoriteiten; het publiek samengesteld uit personen van allerlei leeftijd en op de bovenste rangen de middelbare-schooljeugd flink vertegenwoordigd, alsook een tiental Burgorweezen, da» alles kon reeds terstond den indruk geven van iets zeld-> zaams en bijzondeis, in overeenstemming nlzoo met het zeldzame en bijzondere deV uitvoering zelve, de voorstelling van Schimmel t „Het Kind van Staat", niet door tooneelkunstenaars van beroep, maar door officieren, die zich niet merk waardige toewijding in de moeilijkheden hunner zelfgekozen tank hebben ingewerkt, en die een geheel hebben tot stand gebracht, dat bewonde ring verdient. Met ingespannen aandaeht werd ook hier de uitvoering gevolgd. Trouwens zonder die inspan ning kan men niet komen tot het ware genot; want het is bekend, dat de schrijver van dit stuk zijn kracht niet gezocht heeft in schitterende tooneel-effecten, maar in de fijnheid zijner dialoog, een voortdurend kruisvuur van opzettelijke diplomatie. Op het Wupenfeest voor den »Kon. Onder officieren Scbermbond", te Nijmegen ge houden, won wachtmeester H. Louis, van het eskadron ordonnansen, nog den lsten prijs Poret, een verguld zilveren medaille (97 deelnemers) en den 4den prijs zware sabel, een bronzen medaille (62 deelnemers). Bjj het sluiten werd gisteravond dank ge bracht aan den Bonds-voorzit ter, adjudant- kwartiermeester J. Th. van Schouwenburg, voor de uitmunten le regeling der feesten. Het 7de Wapenfeest wordt gehouden te Utrecht. Gelijk we reeds meldden, speelt morgen het eerste elftal van »Quick" hier tegen •Vitesse" uit Arnhem. Haar derde elftal speelt te Utrecht tegen het tweede van »D. O. S.'\ Bij de 19de Jaarvergadering der plaatselijke af.Jeeling vau «Patrimonium" bleek uit het verslag van den Secretaris, dat het Chr. arbeidersleven ook in 1906 is vooruitgegaan. Gememoreerd werd de oprichting van de afieeling der vereeniging van Chr. spoor- en tramwegpersoneel. Er werden gehouden 15 Bestuurs- en 11 Led en vergaderingen. De Rekening van den Penningmeester der afdeelmg sloot, bij een ontvangst van f326.07, met een bute van f 12.86®, waarvan echter nog moesten voldaan de kosten der Jaarver gadering die va i den Penningmeester van bet ondersteuningsfonds had, ondanks 53 itilkeeringen totaal bedrag van 1336.14®, een bate van 1508.52*. De bibliotheek telt thans 245 nummers. Nadat ds. Vunderink had gesproken over Een blik in de toekomst" en nadat het Zangkoor eenige nummers ten beste had ge- gever, en ty.iens het nuttigen van versnape ringen eenige voordrachten en samenspraken waren gehouden, ging men middernacht huis waarts. Uit de Handelingen van de 36ste Algemeene vergadering van den Ned. Protestanten Bond blijkt, dat de afdeeling Amersfoort thans 123 leden teil. Wie zich interesseert voor den Bond kau het zeer lezenswaardige verslag kosteloos be komen by de Secretaris, den beer F. W. A. J. Morel, Wilhelminastrai't 4. Herinnerd zy dat Dinsdag en Woensdag in de R. K. Jongensschool de tentoonstelling plaats heeft van de voorwerpen der Vincentuis- lotery. Men zou gaan denken aan zeker systeem bij het stelen van ry wielen bier ter stede. Verleden Zaterdag werden er twee gestolen uit den gang der Hoogere Burgerschool; gistermiddag tegen vier uur werden er twee op den kop getikt uit de gang van een der bankierskantoren. En hoe nrutaal de dadera te werk gingen, is wel hieruit af le leiden, dat ze van een derde karretje de lantaarn schroeiden en die meenam. Het stelen van rywielen zit andere wel in lucht. Alleen in het Pulitie-blad van deze week staan de sinaleraenten van 18 karretjes die in Den Haag, 2 te Delft, 7 le Haarlem enz. gestolen werden. Onder politie-toeaicbt word begraven een door ziekte gestorven paard van den Reini gingsdienst en een kalt van een particulier Door de politie is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Arbeidswet. Wegens veroordeelingen ter zake van over treding der Drankwet is ingetrokken het verlof van een verkooper van alcoholhou denden drank, anderen dan sterkedrank. Anderen ten les. Ook met de Ü-anj^-vcreenigifig te Biarn gaat riet niet al t. bes». Van I300bdj*«t kwamen er slechts 50 terug m en totaai aan inschrijvingen van f 280. Toch hoopt men de vereeniging ui stand te honden, Jhr, mr. H. W. van Asch van W(jk, het Kamerlid voor Amersfoort, zal nog deze maand te Spakenburg spreken in de anti-revoiuti- onnaire kiesvereenigiog. Wie iets weet, weet dat hy niets weet; wie niets weet, meent dat b(j iets weet. Door plaatsgebrek moeten zoowel Feuille ton als advertentiön overstaan, ondanks het izjvoiasiL

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 5