Stadsnieuws. Laatste berichten. Marktprijzen. dit werd overwogen in Bestuursvergaderingen on trouwens al meer .s besproken in alge meens vergaderingen. Spr. heeft intusschen te voel vertrouwen in de leden dan dat hy zulk eou politie-toezicht zou wenschen in te voeren. Het hoogst enkeie schurftig schaap zal zijn straf wel vinden en wordt geroyeerd, Ziet eeu lid, dat zyn eigen geld wordt mis bruikt, dun is het zyn plicht, het Bestuur te waarschuwen. Eeu lid vindt de voorgestelde maat regel niet billijk. Deze oude leden hebben jaren langdo hoogere premie betaald dan waarnaar zij nu zouden uitgekeerd krijgen. Waar do naam der vereeniging duidt op onderlinge hulp zou spr. liever zien, dat de contributie wat werd verhoogd (geroep neen neonen daardoor gesteund zouden kunnen worden, als zij zonder verdiensten zyn zyn, wat ze toch niet kunnen helpen. Daar door zal men den naam der vereeniging eeren. De Voorzitter heeft spr. met groot genoegen aangehoord. Ook door het Bestuur is deze maatregel overwogen een Bestuurs lid nam geheel het zelfde standpuntin,doch heeft eindelijk moeten toegeven, dat dit niet helpt. De oudere leden hebben nu al 14 jaar geprofiteerd van de vereeniging en feitelijk geteerd op de '20 en 30-jarigen. Deze vereeni ging is geen maatschappij van levensverzeke ring, doch verleent onderlinge hulp bij even- tueele ziekte. Als niet wordt overgegaan tot den maat regel dan zullen we telken jare meer men- schen hebben, die heel geen inkomen hebben, en nairmate ze ouder worden meer ziek zullen zijn en meer in de verleidiDg zullen komen, van de vereeniging te trekken. Hoe jammer dat ook is, we mogen en kunnen niet het goede hart laten spreken, doch moeten de belangen der vereeniging in het oog houden. Zelfs al werd de contributie verhoogd dan nog zou de vereeniging niet kunnen blyven bestaan omdat de uitkeeringen to boog zijn. Het lid, dat eerst zich tegen den maat regel verklaarde, zeide, dat als de vereeniging in gevaar kwam, by er wel vóór moest stemmen. Spr. vond het erg bard, dat, als iemand trouw eu geregeld 15 cent per week heeft bijgedragen 14 jaar lang en nooit een cent heeft getrokken, juist als hij door ouder te worden meer noodig heeft, wordt terug gebracht tot een lagere uitkeering. Spr. heeft geen statistiek, doch wil gaarne de cijfers van het Bestuur gelooven eu wil de vereeni ging niet in gevaar brengen en zal zich dan ook niet langer verzetten. De Voorzitter wil nog even herin neren, dat een der nu overleden trekkende leden, die naar 1'7.50 bydroeg, de laatste vier jaar minder dan 1'3 verdiende en in die jaren trok f 70, f60 en f105. Spr. erkent, dat verlaging der klasse hard is, doch her haling moet voorkomen in het belang der vereeniging. De Onder-voorzitter, de heer J. van Wessum, zegt, dat het een goed denk beeld is geweest, het voorstel op de convo catie bekend te maken. Het blijkt uit discussiën, dat ook de leden het hebban besproken en vun alle kanten bekeken. Spr. brengt hun dank voor hun opmerkingen. De vereeniging kan maar ampertjes bestaan uil de cootributiëu. Ware er geen saldo, gekweekt uit de bydragen van begunstigers, aan zou zij nagenoeg geen cent bezitten. Dit bezit-kastje mag niet worden uitgeput ter wille van enkele leden, anders zou het Bestuur de belangen van de geheele vereeniging niet naar beboeren behartigen en juist daarom moest bet Bestuur dit voorstel doen, ai be treurt het dit ten zeerste. Spr. geeft ernstig in overweging, het aan te nemenhet is goed bedoeld en in het welbegrepen belang van de vereeniging. Eou fid zegt, dat hij het allereerste lid der vereeniging was en op 40-jarigen leeftijd lid werd. Nog verdient spr. het volle loon, doch als hem eens een ongeluk treft, wat dan? Nu zou hij een uitkeering krijgen naar f7.50; en als hij nu opeens een uitkeering kreeg naar f5, hoe moet zyn gezin er komen? Juist als inon ziek of invalide is, heeft men meer noodig. Zou spr. dan by oen of meer Bestuursleden aan de bel moeten gaan trek ken, gaan bedelen Dat zou toch wel wat erg zyn voor een lid van «Onderlinge Hulp". Spr. zou liever een iets hoogere contrubutie betalen. Bovendien wordt geen uitkeering gedaan zonder doktersbriefje. De Voorzitter moet opmerken, dat de vorige spr. juist de uitzondering vormt op den regel, dat de oudere leden teren op de '20- en 30-jarigen. Dat lid is nu nog gezond eu flink eu ook in volle verdiensten; inaar als hij eens 60 of 70 is of gebrekkig wordt? Spr. wil aannemen, dat hy lidblyft en geregeld contribueert naar het volle loon. Maar dan zal bij ook een zeer duur paardje op stal worden. Spr. vraagt of nog andere leden bedenkin gen hebben. Dat zij deze dan nu uitspreken; beter nu gesproken dan straks, nadat de beslissing is gevallen, de hoofden bijeen te steken. Dit wil spr. nog zoggen, dat als iemand is teruggesteld en bij komt weer op het oude loon, zij 'took na 3, 4, 5 jaar, dan kan hij ook weer in de oude uitkeeringsklasse komen. Verlangt nog iemand het woord Is iemand tegen het voorstel? Mag ik dan beschouwen, dat bet is aan genomen met algemeene stemmen (Applaus.) Dan dank ik de vergadering voor haar blyk van vertrouwen in het Bestuur. Aan de orde is de verkiezing ran vier Bestuursleden te vervulling van periodieke vacatures. Herkozen worden de heeren D. Gerritsen met 98, L. van Achterbergh met 87, J. A. Stoopendaal met 81 en H. M. Verhoij met 80 stemmen. Allen nemen de herbenoeming aan. Tot leden der Commissie tot nazien van het geldelijk beheer van den Penningmeester worden, op verzoek der vergadering, dooi den Voorzitter herbenoemd de heeren: A. M. Tromp van Holst, C. W. Hol en B. van de Water. Hierna werd de vergadering gesloten. Sedert Zaterdag 23 Maart zijn in alle Ge meenten des lunds de v o o r 1 o o p i g vast gestelde nieuwe Kiezerslijsten ter Secretarie voor oen ieder ter inzage gelegd, waar volgens art. 29 der Kieswet voor ieder ge legenheid bestaat zich te vergewissen „of hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of uiet be hoorlijk voorkomt". Tot en met 15 April kan, zoo dit noodig blijkt, bij het Gemeentebestuur verbetering in die lijst worden gevraagd. Met nadruk sporen wij onze lezers aan, van de bevoegdheid om inzage van de lijst te nemen, gebruik te maken. Niet slechts om zich te overtuigen of niet, ingevolge een onwillekeurig verzuim, hun eigen naam op de lijst onibreekt of misschien daarop niet juist vermeld wordt, maar ook om zich te vergewissen of de naam van hen, die dit jaar voor 't eerst zich voor het kiesrecht aaugaven of voor wie met anderer mede werking aangifte werd gedaan, wel op de lijst voorkomt, of wel om de afvoering te vragen van de namen van hen, van wie men weet, of ernstig reden heeft te vermoeden, dat zy niet vallen in de verschillende cate gorieën van kiezers, in art. 1 der Kieswet omschreven. Voor misbruik en fraude biedt de «menschelijkerwijze volmaakte" wet belaas de ruimste gelegenheid. Dit zooveel moge lijk te keeren, is de plicht van ieder, die daartoe in staat is. Daarom verzuime niemand ter Gemeente secretarie van de lijst iuzage te gaan nemen en wel zoo spoedig mogelijk. Van uitstel komt zoo licht afstel en met 15 April is onherroepelijk elke aanvrage tot verbetering dor lijst uitgesloten. Ook de Gemeente Amersfoort zal op 2 April vertegenwoordigd zijn bij de te Amster dam te houden vergadering van belangstel lenden in het Lager handelsonderwijs, ter bijwoning waarvan zich bereids een 150-tal personen aanmeldde. De heer F. C. Huijgen. werktuigkundig ingenieur, geboortig uit Amersfoort, is aan de Technische hoogeschool te Delft met lof bevorderd tot doctor in de technische weten schappen, op een proefschrift over de exahaustwerking bij locomotieven en na ver dediging van stellingen. Aan wachtmeester H. van Hardeveld, van het le regiment huzaren, is toegekend de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon, met loffelijk getuigschrift, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van twee drenkelingen uit de Flier- beek, op 10 Januari. B. en W. van Amsterdam hebben vol- geus een bericht in «Het Volk" overeen komstig het advies van curatoren der ge meentelijke Universiteit afgewezen een verzoek vun deo sociaal-democraat dr. J. A. Resink om toegelaten te worden als privaat docent in de philosophic. Bij Kon. besluit is bij het wapen der ca valerie op non-activiteit gesteld de ritmeester L. S. Gerard van Sijsen, van het 1ste regiment huzaren, en benoemd bij het 1ste regiment huzaren/ tot ritmeester, de eerste-luitenant M. E. te Winkel, van het 2de regiment huzaren. Lotelingen, die dit jaar voor inlijving tot korte oefening in aanmerking komen en keuze tan korps en garnizoen kunnen doen geldeD, moeten vóór 1 Mei hun aanvrage met een der bewyzen van voorgeoefendbeid inzenden aan den provincialen adjudant in hun provincie. Het Delftsche studenten-quartet zal 4 April in de groote zaal van nAmitia" een concert geven voor de leden dier Sociëteit en hun dames. Gistermiddag vingen de lawn tenniswed strijden van «Smash" hier aan. De uitslag van gister is C. G. Reynders (-30) H. W. CoeneD (0)Reynders 8—6, 46, 8—6 mei. M. Reijnders - A. CL H.Reynders, mcj. G. Wesseling F. C. W. Noorduyn, Reijnders 6—2 en 6—2, mej. A. Zijlstra (■+- 15 -f- 30), mej. N. Nagelhout 15)mej. Zylstra 8 D6' zijïstra H. Trip. Zylstra 0—6. 6-2,6-1. J Op Goeden Vrijdag worden gespeeld. 9 uur. J. Best N. Blom (handicap Mixed-single) M 10 uur. MejJ. Greve en Mej. N. Nagelhout C. G. Reijnders. 11 uur. J. Best H. Trip jjeergn.double. H. Rissink Sanders 12 uur. E. J. C. Greven M.vanBoecop heeren-single. 1 uur. Winnaar MejJ- Greve en Mej. N. Nagelhout C. G. Reinders, tegen mej. M. Reinders A. C. H. Reijnders (Finale mixed-double.) ■2 uur H. W. Coenen E. J. C. Greven tegen H. van der Burg M. van Boecop. (heeren double) 3 uur. F. C. W. Noorduyn heeren-single. A. M. C. Mazel 4 uur. «A. Roose" Helmond" togen A. C. H. Reynders J. H. Roland us Hage- doorn (beeren-double). 5 1° J. CMbrevêe„' handicap mixed-siDgle De ingang van het speelterrein is aan de Lange Bergstraat. Het huis Langestraat 100, laatst bewoond geweest door nu wijlen mej. G. A. Methorst, is voor f9980 in koop overgegaan aan de Luthersche gemeente, die het zal inrichten als pastorie. Ook J. Dr., de tweede verdachte in zake den moord op den rangeerder C. Drost, is gister ontslagen uit het voorloopig arrest waarin hij sedert 23 Januiri te Utrecht werd gehouden. Door de politie is met behulp van Ryks- Colitie aangehouden W. 8., een 20-jarige oerenjongen uit Soest, wegens zedelooze handelingen, gepleegd met een meisje beneden twaalf' jaar. De ellendeling heeft een volledige beken tenis afgelegd en is gevaukelyk naar Utrecht gebracht. De Belg Van M., die 23 October hier ten huize van zijn schoonvader werd aangehouden onder verdenking van het uitgeven te Maas tricht van valsche bankbiljetten van honderd franc, is ontoerekenbaar verklaard en opge sloten in het krankzinnigengesticht te Medem- blik. Op de vastgestelde Kiezerslijst voor de Gemeente Baarn voor het jaar 19071908 zijn geplaatst 1227 kiezers voor de Staten- Generaal, 1212 voor de Provinciale Staten en 1145 voor den Gemeenteraad. Onder groote deelneming werd gisteien op de algemeene begraafplaats te Baarn ter aarde besteld het stoffelijk overschot van jhr. C. Röell, kamerjonker van H. M. de Koningin, Burgemeester van Eemnes. Om de geopende groeve stonden, behalve fami lieleden, een breede kring vrienden, de Bur gemeesters van de omstreken, de leden van den Gemeenteraad van Eemnes en het Pol derbestuur. Dr. J. Th. de Visser sprak namens het Hoofdbestuur van den Chr.-Hist. Kiezersbond, schetste wat de overledene was geweest en nog beloofde te zullen worden voor het vaderland. Jhr. Van Reigersberg Versluys legde namens de Koningin een fraaien krans op het graf. Mr. W. Röell, vader van den overledene, bracht dank aan bet Vorstenhuis en aan allen voor de vele blijken van be langstelling. De ondervinding laat een litteeken na. Men schrijft uit Haarlem: Na het zonnetje van gisteren zyn de «blom men'' uit den grond gevlogenhet loof dan wel te verstaan. Van een groene Paasch is natuurlijk geen sprake, ook niet van «bloemendag" op de Paaschdagen. Die zal wel op 21 April vallen. Maar we schieten nu toch in de goede richting. Men seint ons De zaak van den notaris A. N. J. Vos zal vermoedelijk in de tweede helft van Mei door den Arrondissement-rechtbank te Utrecht in behandeling worden genomen. Zooals men weet, werd notaris Vos 30 September van het vorige iaar gevangen genomen, verdacht van het plegen van ver duisteringen en daarmede in verband staande valsebheden in geschrifte. Dezer dagen is de instructie gesloten. Een zeer groot aantal getuigen is betrokken in deze zaak, waarvan een zeer lijvig dossier is opgemaakt. De gepleegde onregelmatigheden moeten reeds vyt jaren na het optreden van den heer Vos als notaris (23 Maart 1891) een aanvang hebben genomen. Als verdediger is toegevoegd jhr. tor. K. J Schorer, maar het is niet onmogelijk, dat oen familielid van den beklaagde zich met de verdediging zal belasten. RECLAMES. van 1—5 regels f 1.25, elk» regel meer f 0.25 De Zenuwpijnen vergalden haar leven. De Pink Pillen hebben haar genezen. Mevr. Octave Mignolet. van wie wij bierby het por tret geven, woont in de Langestraat te Oostende. Zy leed aan allerlei kwalen, maar in het bgzondev_aan schele hoofdpijnen, en hevige zenuwpijnen. De Pink Pillen hebben eeno uitstekende werking op de ato- ringen van haar zenuwstelsel gehad eu nu u zy van hare schele hoofdpijnen en bare tenuwpynen verlost en geniet eene uitmuntende gezoudheid. Mevr. Mignolet (Phot. Churela. Bruxelles. „Ik was altijd lijdende, schrijft zij. Er was geen avond dat ik zeggen kon Ik heb oen goeden dag door gebracht. „Ik voelde mij niet op mijn gemak en was uiet zeer sterk. Wat mij vooral vermoeide waren de schele hoofdpijnen. Deze had ik bjjnadage lijks en de zenuwpijnen plaagden mij dikwijls weken lang. Dau werd mijn leven ondragelijk en bad ik geen oogeoblik run. Ik omwikkp'de mijn hoofd, ik ging te bed liggen, iu de hoop dal do warmte my goed zou doen en ik zou kunnen inslapen maar niets hielp, en mijne nachten gingen voorbij zonder slaap, terwyl de zenuwpijnen mij plaagden. Natuur lijk heb ik heel wal geneesmiddelen beproefd, want ik wilde genezen. Ongelukkiger wijze richiteo zij niets uit, en van de eene proef op de andere ben ik er toe gekomen de Pink Pillen te r.etnen, omdat ik in een nieuwsblad bet verhaal van een genezing door die Pillen gelezen had. De Pink Pilleu hebben ook mij genezen on nu bon ik een heel ander rnenech geworden." De voorbestemdheid voor schele hoofdpijnen bij het zvrakke geslacht is wel bekend. De schele hoofd pijn, wanneer zy toevallig ïb, komt in het algemeen voort uit een tijdelijk slechte werking der maag. Wanneer de Bohele hoofdpijn iederen dag terug komt iB het een toeken van bloedarmoede. Mot de zenuwpijnen is het eveuzoo gesteld. De voortdurende herhaling van de kwaal duidt op eeu storing in het organisme, eet: storing die er op wjjBt dat het bloed arm is. De Pink Pillen bezorgeu rijk en zuiver bloed by iedere dosis. Zij verkwitckcu bot zenuwstel sel. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek zucht, algemeeue zwakte, maagkwalen, rheumatiek, scbele hoofdpijnen, zenuwlijden. Prijs f 1.75 de doos, t'9 per 6 doozen; verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 ta Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Langestraat 23 te Amersfoort, en A. djs- VRIES, Kerkstraat 90 to Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil- m -VU1V.v len heeft nog nooit iemand ge- IJ nezen. Afbeelding der doos: 384e STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 26 tot 28 Maart 1907. (1100 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f20 000 op No. 6582. Prijzen van f20: 2309 2313 3504 4669 4678 4679 4723 4731 4739 6303 6314 0321 6581 6 .85 0)86 15253 15893 1589 159341706317075 20009 20344 20357 20358 20362 20375 en 20789. Te zamen 29 prijzen. De tweede klasse trekt van 8 tot 11 AdihI 1907. v Amersfoort, Woensdag 27 Maart 1907. Appelen f0.— a f0.— Psron f0.— a !0.— Nieuwe aardappelen f0.— A f0.— Zandaardappelen fl,80 4 f2.—. Hoender- eieren f3.30 a f3.70 per 100 stuks. Hoter f1.30 a f 1,40 p. k. Margarine f 0.— afO. Kippen flk fl.30 Kuikens f0.4 £0. Piepkuikens f 0.— ii f0.— Ganzen f0.—k f0.- Eenden fl.— a 11.20 Hazen f0.— a f0.- Wilde konijnen f0.— a 10.— Tamme konij nen f 0.60 a f 1.— p. st. Duiven f 0.50 a 10.70 p. paar. Magere varkens f20.— al24.— Zeusen f50 a f70. Biggen t9.— a f!5. Aangevoerd waren ongeveer: heet

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2