Nieuw Parijs MTIULEL Marktprijzen. AMERSFQORTSOHE BAH. Het Kantoor van ta Notaris SCHÖDER Notaris A, N. J. TOS, te Amersfoort, Weg No. 12. Huisvesting De liberale kiesvereeniging te Haam heeft tut caudidaat gesteld voor de Proviuciale Staten in het district Amersfoort den heer J. L. Piersoo, te Baarn. De Vereeniging van leeraren aan inrieh- tingen van Middelbaar onderwijs zal morgen te Zutphen een buitengewone vergadering van het Centraal-departement houden ter behandeling van concept Statuten en Huis houdelijk reglement der vereeniging, samen gesteld door de commissie, bestaande uit de heen'ii Buijs, Krcisinga en Meder. In de »N. Rott. Crt." van 20 Maart kwam voor een Ingezonden stuk van den heer J. M. Thiel over minder gewenschte toestanden aan de Hoogere Burgerschool hier, een schrijven, dat in de jongste Raadszittingaan leiding gaf tot drie vragen aan het college van B. en W. l)e Commissie van Toezicht op het Mid delbaar onderwijs gaf een weerlegging, óok in de bladen, die het Ingezonden stuk over namen. In de »N. Rott. Crt." van gister, 2e blad B., verklaart de heer Thiel thans, dat de door hem gewraakte wijze van surveilleeren bij het lijstwerk de zelfde, die bij Kou. besluit is voorgeschreven voor het schriftelijk ge deelte van het eind-examen gedurende jaren met zijn medewerking is gevolgd. De heer Thiel schrijft nog: «Het door hem en een zijner collega's aan den Minister van Binnenlandsche zaken in gezonden adres ter zake van overtreding van art. 4 der Wet op het Middelbaar onderwijs (voorgesteld als een klacht van ingezetenen) had op deze wijze van surveilleeren betrek king en is na eukele dagen weder ingetrok ken." De beereo G. A. J. Kuijntjes en J. A. van Woudenberg behaalden de hulp-akte. Te Semarang is een moordaanslag gepleegd op den heer Perelaer, administrateur van de Landbouw-Mij. «Huygen de Raat" te Sajong, oostelijk van Semarang. Een karabijn kogel sloeg in den wand achter den heer Perelaer in, gelukkig zonder hem te raken. De da.ier is onbekend. Een balt jaar geleden, was de heer Perelaer tijdens zijn verlof hier woonachtig. De Minister van Oorlog hoeft bepaald, «lat geen z eralederen handschoenen meer zullen worden verstrekt aan de vrijwilligers eu miliciens van het wapen der infanterie en der hospitaalsoldaten, alsmede aan de mili ciens der overige wapeus. De onderoificieren zullen diensvolgens bij de parades by de diensten en in het openbaar voortaan ver schijnen zonder zeemlederen handschoenen aan. De desbetreffende reglementen en voor schriften worden met deze bepaling in over eenstemming gebracht. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat te rekenen van 1 April 19)7 de voor geschreven voorrechten voor gehuwden ook zullen worden genoten door de gehuwde hoefsmeden bij het wapen der cavalerie en bij de bereden artillerie voorzoover zij, pa hun 18e levensjaar, gedurende zes of meer jaren onafgebroken als zoodanig hebben ge diend. Tot heden waren deze militairen van boven genoemde voorrechten verstokeh Het le regiment veld -artillerie zal dit jaar weer elf dagen kampeeren in de Legerplaats b(j Oldebroek. „O Fleiss, o edler Fleiss, von dit' koramt alles her" zong het koor, dat zoo kranig heeft meegewerkt om de 64ste uitvoering der plaatselyke afdeeling van «Toonkunst" zoo uitnemend te doen slagen, Woensdagavond bij de groote repetitie en Donderdag by' de uitvoering. En er is vlijtig gestudeerd onder de emi nente leming vaa den heer H. W. Petri, die weer heeft getoond wonderen te kunnen doen. De koren zaten er in geheid en we-den met een zekerheid ingezet en een juistheid gezongen, dat het een lust was. Hoe heel mooi, heel bescheiden, heeft de «Aruh' mscbe orkest-vereeniging" den z ing begeleid, line kranig de inleidingen tot de vier gedeelten van «ie «Jahreszeiten" ten ge- hoore gebracht. Wel heel jammer is 't, dat de heer Van Son niet m er werk maakt van zijn uitspraak zijn mooi, gemakkelijk, echt tenor-geluid zou hem, als hij óok beter op de uitspraak let, heel wat inumfen verzekeren. Doch we mo gen niet vergeten, dat hij nog maar sedert kort als zanger optreedt. Een ongedacht en zeer groot succes had de sopraan, mej. A. H. de Ligt. Een enkele maul was ze wat zenuwachtig en daardoor niet maatvast, doch ze zong, zong mooi, zong zuiver, zong met gevoel, sprak mooi uit. Een zangeres die heel' veel belooft, waa ze b(j hot eerst groote werk d it zij te genieten gaf hier zóo mooien zang deed liooren ook in de duo's, vooral in «Welch ein Glijek ist, tr9Ue Lieüe". De bas was /.••■■a' onvoldoendemoest ook wel afvallen bij het volle, mooie, mollige geluid van hem, «lie id 19UU hier de partij ong en wiens «es bluzt, es knallt" nógna- kliukt. De afdeeling van «Toonkunst" kan niet altijd zoo'n uitvoering geven met orkest begeleiding, maar wel kan ze baar koor op deze sterkte houden. Hierdoor alleen kan ze goede uitvoeringen geven en als ze zange ressen en zangers van andere vereenigingen blijft toelaten dan zullen dezen ook kunnen proliteeren van de uitstekende leiding van den heer Petri. Moge deze uitvoering wezeu bet eerste bewijs van herleving der zang kunst hier ter stede. Het tweede elftal van «Quick" speelt hier morgen tegen »U. V. V.". Het eerste van »H. V. C." gaat naar Utrecht om tegen het eerste van «Kampong" te spelenjammer genoeg niet met zijn beste mannetjes. De beer A. J. Boode, Kampstraat 43, is voorgesteld als benzine-depothouder van den A. N. W. B. De jaarverslagen van «Vreemdelingenver keer" en «Flehite" zijn in druk verschenen. De vereeniging «Handel en Nijverheid" zal haar kaartje toezenden aan den lieer M. de Pool als bmvijs van adhsesie voor diens bemoeiingen in zake de tram. Moge dit goede voorbeeld door zeer velen worden gevolgd. En men stelle niet uit. Van uitstel komt zoo licht afstelmaar óok is er zeer veel kans, dat weldra in de Raadsvergadering de beslissing valt. De afdeeling Amersfoort en omstreken van de «V. P. N-" houdt Donderdagavond eeu ledenvergadering in «Het Boompje". Hoe, onder den invloed van het zeer mooie lenteweer, alles in vergelijking met vorige jaren vooruit is, mag wel hieruit blijken, dat hier Donderdag, bij het in orde maken van een aardappelveld, reeds een nest met vijl eitjes van zoogenaamde blauw paapjes werd gevonden. Van een li-jarig meisje van hier werden, aan het Gentraal-station te Utrecht, bij het dichtslaan der portieren, de vingers der rech terhand zóo bekneld, dat zij aan een der politie-bureuux heelkundige hulp moest in roepen. Een der werklieden van de werkplaatsen I der H. IJ. 8. M. had gister het ongeluk tusschen de treeplank van een rollenden wagi.n en eeu muur bekneld te raken. Wel is hij aan een der heupen verwond, doch riiet zóo ernstig als zich in den aan vang deed aanzien. In de dagvaarding worden aan den ge wezen notaris A. N. J. Vos niet minder dan 27 feiten te laste gelegder zijn er echter meer, want uog velen, die daarin niet met nnaie worden genoemd, zijn sedert 30 Sep tember, den dag der in hechtenis neming, gehoord. Het eerste feit betreft diefstal van ver schillende effecten en geldswaardige papieren uit een hem toevertrouwd gesloten kistje, zonder dijt hem de daarbij passende sleutel werd toevertrouwd, en liet te eigen bate aan wenden dier gelden. In October 1898 werd hem f1938.6672 toevertrouwd, ter aflossing eener hypotheek. In Maart kreeg hij als executeur-testamentair f28 674.2472 zijner beschikking, welk geld hij ter plaatsing op een dei Grootboeken van de Nederlandsche werkelykeschuld doch onder zich hield. Ter allossing eener hypotheek werd in het laatst van 190 1 hein ongeveer f2000 toe vertrouwd. Den 10 Augustus 1905 ontving hij £2500, eveneens ter allossing eener hypo theek. In Augustus 1900 werden hem ver schillende Russische en andere obligaties toevertrouwd in ieder geval een bedragvan ruiic f7000 vertegenwoordigende. In den loop van 1900 of 1901 werd hem ter allossing eener hypotheek f4000 toevertrouwd. Van al «leze bedragen en vele kleinere is niets terechtgekomen. Authentieke acten van schuldbekentenis met hypotheekstelling zijn opzettelijk, in strijd met de waarheid, ver- valscht, door verdubbeling van het bedrag, waarbij tevens opzettelijk, in strijd met de waarheid vei meld went de acceptatie van dat bedrag door nu eens deze dan weder een der andere klerken van beklaagde. De beschuldigingen doelen verder op ver schillende gevallen van valschheidingeschrifte in authentieke aden en opzettelijke gebruik making daarvan. Ook is in de dagvaarding uog sprake vuu een bedrag van f 3000, dat beklaagde van een weduwe had ontvangen om in hypotheken te beleggen en dat eveneens te eigen bate is aangewend. In 't geheel moet een bedrag van rond f76000 zijn verduisterd. Beklaagde zal 16 Mei en volgende dagen voor de Arrondissements rechtbank te Utrecht terecht staan. Er zijn 50 getuigen gedag- II. M. de Koningin-Moeder wordt reeds in de tweede hellt van Mei op «Soesldijk" terugverwacht. Het regiment genietroepen zul dezen zomer weer in de Legerplaats bij Zeist kampeeren. Een jmiicus kent vu van niets de waarde. i alles den prijs, doch Om mica-vooriverpen doorzichtig te houden raadt «De Kampioen" aan, ze van tijd tot tijd af te wasschen met een mengsel van vier deelen water en éen deel g-wone azijn. De bloemenvelden zijn op hun mooist, schrijft men uit Haarlem. De volgende week zal dus de bloemen- week bij uitnemendheid zijn. De vrees, in 't vorige jaar op grond van i'e hooge accijnsopbrengst geuit, als zou het drankgebruik weder toenemen, is gelukkig ijdel gebleken. Het tijdschrift van.den «Volksbond tegen Drankmisbruik" verneemt, dat het verbruik van veraccijnse gedistilleerd per hoofd dei- bevolking in 19U0 bedroeg 7.43 Liter ad 50 pet., d. i. dus nog iets minder dan in 1905 (7.44 L.) toen het bijna 27a Liter lager was dan eeu kwart eeuw geleden, n.l. in 1880 (9,87 L.). Voor de drankbestrijdings vereenigingen een reden om te volharden. Door plaatsgebrek móet weer veel overstaan. RECL AMES. van 15 regels f 1.25, elke regel meer f 0.25 Een naam die op alle lippen is: Pink Pillen De naam der Pink Pillen is op alle lippen, en dut is zeer natuurlijk. Denk eens aan de talrijke genezingen die zij hebben te weeg gebracht. Denk aan de voldoening, oDdervoudeu door allen die, ua eeu meuigte middelen te hebben beproetd, ten slotte nog oven ziek waren, en die, na de Pink Pilleo le hebbeu gebruikt, eeu goede gezondheid hebben weer - gevonden, waarop zjj niet meer rekenden, De naam der Pink Pillen is op alle lippou, «ooala die kou rijn van een groot geneeisheer welke de kunst had ver staan alle inwoners vuu Nederland te kannen be handelen en genezen. De naam der Pink Pillen is op alle lippen in bel bijzonder in deznu tijd. Dikwijls boort men dit gesprek: „Zeg, vriend, gij die altijd uitmuntend gezond zyt, op wien de jaren geen vut scbijnen te iiebbeu, wat is toch uw ge heim?" „Mijn geheim! De voorjaurskuur die ik re gelmatig alle jaren met de Pink Pillen doe. Ik neem zo gedurende eukele weken, ik pui er de hulpmid delen vatt bloed en van kracht uit, en dat is vol doende mij een goede gezondueid te verzekeren tol de volgende leuie. De volgende leute doe ik dat zelfde weer, en ik hoop dit zoo nog langen tijd voort te zetten." Doe ook uw voorjaaskuur met de Pink Pillen. Gij kunt u niet voorstellen hoe wel gij u daar bij zult beviudeu. Het zs! u voorkomen alsof er nieuw bloed door uwe aderen 'uooml, alsof een nieuw levens sap zich door uw organisme verspreidt. Alie onzui verheden die uw lichaam gedurende het barre jaar getijde heeft opgezameld zullen laugs de natuurlijke wegen worden uitgedreven dank zij de goede werking der nieren, van den lever en der ingewanden. Die onzuiverheden moeten door die organen worden Uilgedreven, zij moeien niet door de huid naar buiten komen. Personen die op bet gelaat of op de handen eczeem of dauwworm hebben, die roode vlekken of puisteu hebben, die personen drijven gewis niet uit. Huune nieren, huu lever, hunne ingewanden werkeu slecht, en die personen hebben zeker de kuur met de P.tik Pillen niet gedaau. De kuur niet de Pluk Pillen bezorg» u uiet eeu tijdelijke verlichting. De goede uitwerking dier kuur is blij vend o» stelt u in staat zonder vermoeienis bet lange afmattende tijdperk der warmte te verdragen. De Piuk l'illen geven bloed, zij geven eetlust, zij be vorderen <le spijsvertering en versterkeu bet zenuw stelsel. Gij kunt geen betere behandeling vinden voor de verbetering van uw algemeuue lichaamstoe stand. De bebaudelicg is geschikt voor iedereen. Zij is met geen enkel temperament in strijd, zij doet goed iiuu alle temperamenten. Zij is even gunstig voor kinderen, meisjes en jongens, als voor volwas senen en oude menschen. Wy weten wat de Pink Pillen waard zijn. Wij zien beter dan wie ook, door de brieven die wij outvangen, hoe groot het aantal personen is aan wie de Pink Pillen goed hebben gedaan. Wy kunnen u niets beters weuscbeo dan u die weldadige behandeling te zien beginnen, en wij zijn zeker dat wanneer gij er mee zijl begonnen, gij uit eigen beweging zult verlaügen er mee voort te gaan. Prijs f 1.75 'li «loos, F9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, eu Apo: heken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Lunges mat 23 te Amersfoort, en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Hot namaaksel der Pink Pil-.aa.—vv-uvv.? len beeft nog uooit iemand ge-fmdpU "JK4 nezeu. MpfÉRsoNNlS Afbeelding der doos Het koperen leest van «Crescendo" te Bu-irn zal op 15 .Vlei worden herdacht door e n Jeest-conc-rt in het Oranje-park >en vol-- gend jaar door een groot concours van har- mooie- en lanfare-korpsen. Amersfoort, Vrijdag 12 April 1907. Appeleu f0.— a f0.— Peren f0.— k f0.— Nieuwe aardappelen f0.— a fü. Zandaa.-dappelen f 1.80 k f2.—. Hoender eieren f3.10 a f3.50 per 100 stuks. Boter fl.10 a f 1.25 p. k. Margarine f 0.- a f 0.— Kippen I'0.90 a f 4.30 Kuikens f0.— a Uk- Piepkuikens f 0.a f0.Ganzen f0.—afO.— Eenden ft.a 11.20 Hazen 10.a f0.— Wilde konijnen f0.a 10.Tamme konij nen f 0.10 a f 1.20 p. st. Duiven fU.50 a f0.70 p. paar. Magere varkens f 18.— a 1 25.— Zeugen 150 a f 70. Biggen tü.— a f 13. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heel. Peren, - lient. K1.I- a-irdippHen 120 heet. Zandaardappelen, 130UÜ0 st. Hoemlereiereii, 1200 Kilo Boter. Vette Varkens, 40 Magere varkens. Varkens voor exportslagmjen, 400 Biggen en 30 Zeugen. pkbihkhkuktEiN. Zondag 14 April. Evung. Luthersche keik. Voorin. 10 uur, ds. De Meijere Remonstrantsche kerk. Voorm. 97a uur, ds. Hooybaas, Gerelorm. kerk (Laugegraeht). Voorin. 10 uur, «Is. Donner. 's Avonds 57» uur- ds- Jj°nntjr- Gerelorm. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 57a uur, ds. Teerink. Vrije Gerelorm. gemeente Voorm. 91/t uur, lezen, 's Avo ds 5 uur, lezen. Advertentièn. Ondergeteekende, met «liplo- a's voor het Notariaat, bericht hiermede, dat hij zich voorneemt om voor AMERSFOORT en Omstreken voortaan als BJJKBXiAAll werkzaam te zijn en zich te belasten met administraties, taxaties van roerende- en onroerende goederen, assuranties, het geven van inlichtingen in burgerlijke zaken, enz. Onder beleefde aanbeveling, J. Huisinga Amersfoort, Van Aseh van VVyckstraat 13. ALGKMEENE VERGADERING van AAN DEELHOUDERS op Donderdag 2 Mei a. 8.1 des avonds ten 8 ure, ten kantore der Ven nootschap, Kortegracht 20, alwaar, overeen komstig art. 22 der Statuten, de aandeelen moeten gedeponeerd worden. onder wiens berusting zitfn de acten, verleden voor den Is gevestigd, aan den Voor een jongen van 14 jaar wordt te Amersfoort en verzorging gevraagd in een beschaafd huisgezin (geen weduwe) zondere kleine kinderen. Brieven met opgave van referentiën te richten aan nn. W. H. COX, te Utrecht. I)e bekende distillaten, wijnen en likeuren van de firma VETTER Co., distill, le klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de onde Slijterij op het Lieve Vrouwe-plein naast hot Kapelhuis, Tele foon 131. LA1VGESTRAAT 37 Hf

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2