Amersfoortsche Bank Laatste berichten. Correspondentie. Ingezonden. Advertentien. Huren van paarden. Reisbelasting. KEGEL - - - - - CONCOURS. VLASSEN VLAGGEN5T0EEEN VERSIERINGEN te huur. J.A. Methorst Van Lutterveld, (Commanditaire veoDooieo E OYENS Zonen, le Amsterdam) minste der zes inschrijvers hij de te Arnhem door de genie gehouden aanbesteding voor het doen van voorzieningen aan de rijloods aldaar. De raming was f 9100 In de Legerplaats bij Zeist zyn gister aan gekomen detachementen van de vier regi menten huzaren om daar deze week bij te wonen de pionier-oefeningen van het regi ment genie-troepen en te worden geoefend in het aanbrengen en ontsteken van ladin gen ontplofbare stoffen. Van bet le regiment huzaren zijn daar gedetacheerd luitenant B. W. baron Vau Dedem en een wachtmeester. Wat kunnen wij veel goeds doen meteen paar vriendelijke woorden en toch wat laten wy de gelegenheid daartoe dikwijls ongebruikt voorbijgaan. De hedenmiddag van 1.45 tot 3.58 gehou den openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente werd bijgewoond door 12 leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Sten- fert Kroese en voorgezeten door den Burge meester, jhr. J. W. A. Barchraan Wuytiers van Vliet. Atwezig met kennisgeving waren Wethou der Visser en de heeren Van Beek, Van Kalken, Hamers en mr. Van Voorst Vader. Tegen de notulen der vergadering van 28 Mei zijn geen bezwaren ingebracht, zoodat zy worden beschouwd, goedgekeurd te zijn. De belangrijkste der ingekomen stukken waren opmerkingen van Gedeputeerde Sta ten te en het Raadsbesluit tot wijziging der Bouwverordening; eu een verzoek der plaat selijke afdeeling van den Bond van Ned. onderwijzers om niet aan te nemen het voorstel van B. en W. tot wijziging der Verordening nopens de salaris-regeling. De Raad hield van 1.55 tot 2.30 een ge heime zitting. Om 2.30 kwam aan de orde de Agenda. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van een leeraar aan het Gymna sium in de Nederlandsche taal- en letterkunde. Benoemd tot vast leeraar de heer Z. Stok vis, thans tüdelijk. 2. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een leeraar aan de Hoogere Burgerschool in de Nederlandsche taal- en letterkunde en Geschie denis. Benoemd tot vast leeraar de beer Z. Stok vis, thans tijdelijk. 3. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een leeraar aan het Gymnasium in de Aardrijks kunde. Herbenoemd tot tijdelijk buitengewoon leeraar de heer S. G. de Vries. 4. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een leeraar aan het Gymnasium in de Geschie denis. Herbenoemd tot tijdelijk buitengewoon leeraar de heer A. K. Hovens Greve. 6. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een leeraar in de Natuurlijke historie aan het Gymnasium. Herbenoemd tot tijdelyk buitengewoon leeraar dr. A. A. Pulle. 6. Voorstel van B. en W. tot benoeming van eene leerares aan de Hoogere Burgerschool in de Gymnastiek. Herbenoemd tot tijdeljjk buitengewoon leerares mej. J. C. van der Schroeff. 7. Voorstel van B. en W. tot het geven van het eervol ontslag aan den onderwijzer J. Jocheme (school 3e soort, Puntenburgerlaan). Wegens benoeming elders eervol verleend met ingang van 1 Augustus. 8. Benoeming van een onderwijzer aan deachool 3e soort Puntenburgerlaan (vacature- H. G. Ver haar). Benoemd de heer J. Hilke, te Castricum. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de school 3e soort Puntenburgerlaan (vacature- J. Jochems). Benoemd do heer A. H. Aardema, onder wijzer aan de Jongensschool hier. 10. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer A. K. Aar dema (Jongensschool). In verband met zijn benoeming aan cle school Punterburgerlaaa wordt het ontslag eervol verleend met ingang vau den datum van overgang. 11. Benoeming van een onderwijzeres aan de Meisjesschool (vacature-mej. C. W. Westenberg). Benoemd mej. A. H. Wolbers, te Kampen. 12. Voorstel van B. en W. tot het geven van verlof wegens ziekte aan den onderwijzer A. N. van den Broek. Wordt r. d. of h. st. verleend van 7 Juni tot 20 Juli. 13. Rapport en voorstel van B. en W. be treflende een verzoek van de Amersfoortsche Industrie- en Huishoudsohool tot meerderen steun van Gemeentewege. B. en W. stelden voor, in 1907 uit de Gemeentekas ter leen te verstrekken f 40 000 onder hypothecair verbandvoor ééns een subsidie van f1000 toe te kennen voor de inrichtingskosten van het nieuwe gebouw, mits het Rijk daartoe f2000 geeft (hetgeen reeds op de Staatsbegrooting voor 1907 is toege staan) en het jaarlijkaohe subsidie van f 1750 te verhoogen tot f25U0, te rekenen van het tijdstip waarop de bouw der nieuwe school wordt aangevangen, mits het Rijk ten minste föOOO en de Provincie Utrecht ten minste f1500 toekent voor de exploitatie (Rijks subsidie reeds goedgekeurd) een en ander onder de gewone bepalingen van rekenplich- tii'heid, epz. De Raad vereenigde zich z. d. of h. st. met het voorstel De Gemeente ging een leeniDg van 40 mille aan met de Maatschappij vooi Geroeente- crediet, rentende 4-x/a%. kosten der pro visie, 1/4%» en van het opmaken van het contract neemt zij voor haar rekening. 14. Rapport en voorstel van B. en W. be treffende het medetellen van „tijdelijke dienst" bij het Lager onderwijs voor aalarisverhooging en voorstel tot wijziging der Verordening tot regeling van het getal der openbare scholen, enz. B. en W. stelden, in afwijking van het advies van den Minister van Binnenlandscbe Zaken en dat van den rechtskundigen raads man, voor, het verzoek in te willigen. Het geldelijk oller voor de Gemeente zal bedragen f 339.51®. Er wordt teruggegaan tot 1 Januari 1902, den datum van invoering der nieuwe verordening. Na discussie vau een kwartier wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stemmen. Met 10 tegen 2 stem men wordt verworpen hun voorstel tot wij ziging van art. 5 der verordening. 16. Rapport en voorstel ran B. en W. tot wijziging der Pensioen verordening. B. en W. stelden voor, art. 13 der Veror dening te lezen: Ambtenaren of bedienden, die pensioengerechtigd worden bij een pu bliekrechterlijk lichaam ter zake van hun dienstbetrekking jegens de Gemeente, zullen over het gedeelte van hun gemeentelijke jaarwedde of belooning, dat voor pensioen bij een dergelijk lichaam in aanmerking komt, geen pensioenbijdrage behoeven te storten, noch pensioen kunnen verkrygen". Art. 13 lid 3 en 4 (oud) wordt geacht nimmer gegolden te hebben voor de ambte naren G. F. G. de Bruyn, A. G. van Os, A. M. Kerkkamp en J. Busquet. Aangenomen z. d. of h. st. 16. Voorstel van B. en W. tot het vergrooten van de lift in de kolenbergplaats der Gasfabriek. Er zal een bedrag van f 1850 mee gemoeid zijn, te vinden uit de gewone onderhouds kosten. Aangenomen z. d. of h. st. 17. Nadere rapporten van de commiaaie, be noemd in aake de Amersfoortsche Tram- tv van B. en W. betreffende de subsidie en het voort- bestaan der tram. Na een half uuf discussie, waaraan hyna alle ledeu deelnamen, wordt met 8 tegen 4 stemmen besloten, aan te nemen het voor stel van de meerderheid der Raads-commissie en dus voor éen jaar een subsidie verleend van f1800. 18. Voorstel van B. an W. tot bestrating van de kleine St. Jansstraat mat waalklinkera. B. en W. stelden voor, dit by de overige nieuwe bestratingen daar te plaatse te doen uitvoeren ia plaats van de bestrating der Mooierstraat en de rioleering van die straat en de Scherbiersiraat, waartoe in October 1906 werd besloten. Aangenomen z. d- of h. st. 19. Nader voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van een terrein tijdens de jaarmarkt 1908 1910. Een vorm-quaestie, welke intusschen niets verandert aan het besluit, in de vorige ver gadering genomen. Het terrein wordt dus voor f3000 per jaar tijdens de jaarmarkt in pacht gegeven aan een stoomcaroussel-bouder. Als voren. 20. Nader voorstel van B. en W. batreffende adressen van J. Huisings en W. G. Krüsemann Jr. om tot makelaar te worden benoemd. B. en W. persisteerden bij hun reeds in October 1906 op praa-advies der Kamer van Koophandel eD Fabrieken gegeven afwijzend advies. Als voren. 21. Rapport en voorstel van B. en W. betref fende een verzoek van de „Oranje-vereeniging" tot het geven eener subsidie van f 500. Het advies strekte om het oude subsidie van f200 te bandhaven Als voren. 22. Rapport van B. en W. naar aanleiding van een adres van het Hoofdbestuur der Ned. Vereen- tot bevordering van het schoonheidebeginBel in het onderwijs betreffende het zangonderwijs. Afgewezen uit financieele overwegingen, z. h. st. 23. Rapport en voorstel van B. en W. betref fende eene reclame van L. G. Hebing tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht. Overeenkomstig het advies wordt deaanslag gehandhaafd. 24. Voorstel van B. en W. tot heffing van vuur-, ton- en havengeld. Het om de driejaren terugkeerend periodiek verzoek tot handhaving van het tarief. Aangenomen z. d. of h. st. 25. Voorstellen van B. en W. tot wijziging van en tot af- en overschryving op de Begrooting voor 1906. Als voren. 26. Vaststelling eerste aanvullingskohier In komstenbelasting (dienst 1907). Afgeschreven tot een bedrag van f5421.75. 27. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van afschrijving van Inkomstenbelasting wegens vertrek en overlijden. Afgeschreven tot een bedrag van f85.25. 28. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van oninbare posten Straatbelasting. dienstjaren 1903, 1904, 1905 en 1906 en Inkomstenbelasting, dienst jaren 1904, 1905 en 1906. Oninbaar verklaard tot de volgende be dragen Straatbelasting fq5.4Ötya komstenbelasting f 1909.09. Bij deheden gehouden verkiezing voor de periodieke vacaturen in den Gemeenteraad, in elk district twee, werden biljetten ingeleverd voor de heeren in district I (Raadhuis) M. L. Celosse D. Gerritsen W. Kleber G. van Wijland Jr. G. Zieverink in district II (Koningsstraat) M. L. Celosse A. H. van KalkeD H. Kroes R. Smit G. van Wijland Jr. G. Zieverink in district III (Koestraat) H. Donker H. Jebbink D. Ruijs W. Salomons J. van der Wal Kzn. G. van Wijland Jr. G. Zieverink. D. V. Aanleiding voor een crisis bestaat er niet. En dat op dit oogenblik, nu de vartegen- woordigers van schier geheel de beschaafde wereld in de Residentie bijeenzijn ter Vredes conferentie, er een crisis zal worden uitgelokt, is niet licht denkbaar, temeer nu »la morte saison" in de politiek voor de deur staat en de Kamer reeds 28 Juni op recès gaat. Het opnemen van Ingezonden «tn'-k-jn bewijst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopu van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. De Rapsenplnag. De tyd is nu aangebroken om zich van de rupsenplaag te ontdoen. Op een mijner be zoeken aan eenigen onzer kweekers in Frank rijk, waar te dien tyde een ware rupsen- invasie beersebte, werd deze plaag bezworen door het verbranden der cocons, welke dui delijk waarneembaar waren. Dit geschiedde door op lange bamboestokken bevestigde spiritusbranders, waarmede de poppen ver brand werden, en wel met gunstig gevolg. Mijnbeer de Redacteur UEd. beleefd dan kend voor plaatsing dezes, Hoogachtend, UEd. dw. dnr., M. ROBARD. Amsterdam, Juni 1907. Overneming in alle couranten wordt be leefd verzocht. Veld Artillerie te Amersfoort. Bij de Veld-Artillerie te Amersfoort zullen gedurende 13 dageu van 2 tot en met 14 September a-s. paarden van 7 jaar of ouder in HUUR worden genomen om in de bespanningen de oefeningen te Amers foort en de manoeuvres in Gelderland made te maken. De paarden worden dooi' den huurder bi) de eigenaren afgehaald en teruggebracht. Fourage en beslag worden den verhuurder m rekening gebracht; geneeskundige behan deling geschiedt kosteloos. Het Rijk vergoedt schade bij sterfte, on gevallen of waardevermindering. Zij die bereid zijn, voor dat doel geschikte paarden af te staan, wordeu verzocht op gave van prys (dien van de fourage inbe grepen) en van het aantal der paarden in te dienen ten bureele van den Luitenant- Kolonel Commandant der lie Afdeeling, le Regiment Veld-Artillerie, Kazerne Bereden Wapens, alwaar ook nadere inlichtingen worden verstrekt. Beleefd en dringend verzoeken onderge- teekende, hun die op reis gaan, een klenig- heid of meer af te zonderen voor hen die om gezondheidsredenen in de buitenlucht moeten en niet hunnen gaan door gebrek- aan de noodige middelen. Tot het ontvangen van giften stelt het Hulp-comité alhier zich gaarne bereid. Mej. D. A. SIDPRÉ. Mevr. De JONG SCHOUWEN BURG- Mevr. GRONEMANDoornbos. Mevr. baronesse Van ITTERbUM Stroeve. VROEGTIJDIGE BESTELLING GEWEMSCHT. Langostraat 34. Amersfoort (Telefoon 86) Kortegraeht 20, naast het Postkantoor A i CHEQUE-REKENING, imeni. REKENING-COURANT met of zonder i VOORSCHOTTEN. Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader over een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken. Kassiers en Commissionairs in Effecten. AMERSFOORT, Tel. 49, BAARN, Tel. 141. Haarhuizen 15, naast het agentschap der Ned. Bank. Molernsstraat 88. van- en verkoop vaD effecten op de Amsterdarosche en buitenlandscbe Beurzen Verzilvering van coupons tegen de hoogste noteeringen. Openen van rekening-courant tegen billijke, nader overeen te komen voorwaar den, met of zonder voorschot. Plaatsen van gelden a deposito en op prolongatie. Verschaffen van reiseredietbrieven. Volkomen veilige bewaarplaats van effecten en andere waarden in de gepantserde sale-deposit staande in een brandvrije kamer. Wenelijksch marktoverzioht vau geld- en fondsenhandel op aanvrage 'gratis- verkrijgbaar. KANTOORUREN 9 tot

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3