Amersfoortsche Bank Stadsnieuws. Ingezonden. Advertentien. Industrie- eo Huishoudschool. Te Huur Gevraagd AANBESTEDING. aanbesteden Reisbelasting. verkoopen ItlJKSPAAI&D Uitslag van de stemming voor deD Ge meenteraad op Maandag 8 Juli 1907. District I. Aantal kiezers 1006 opgekomen 685 blancoen onwaarde 12 M. L. Celoase 403 stemmen D. Gerritsen 310 W. Kleber 254 G. ran Wijland Jr. 122 G. Zieverink 121 zoodat gekozen is de beer Celosse, aftredend in li, en herstemming moet plaats hebben tus- schen de heeren Gerritsen aftredend in III, en Kleber. District II. Aantal kiezers 501 opgekomen 350 blanco en onwaarde 9 M. L. Celosse 158 stemmen A. H. van Kalken 201 H. Kroes 176 R. Smit 79 G. van Wijland Jr. 15 G. Zieverink 25 aoodat gekozen zyn de heeren Van Kalken aftredend in III, en Kroes. District III. Aantal kiezers 709 opgekomen 488 blanco en onwaarde 10 H. Donker 166 steramen H. Jebbink 13 D. Ruys 226 d W. Salomons 223 J. van der Wal Kzn. 183 G. van Wyland Jr. 63 G. Zieverink 49 zoodat herstemming moet plaats hebben lus- schen de heeren Donker, Rugs, Salomons en Van der Wal. De herstemming geschiedt op Woensdag 17 Juli. De heer G. J. Buys, Directeur der Hoogere Burgerschool hier, is met dr. S. Birnie, leer- aar te Rotterdam, op de aanbeveling gebracht voor Ditecteur der Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus voor jongens te Rot terdam. Kapitein W. J. Steiubuch, van het 5a re giment infanterie, is benoemd tot lid eü kapitein A. A. Heisterkamp tot Secretaris der commissie belast met het afnemen van het eind-examen van den Hoold-curcus, welk examen 7 Augustus aanvangt. De heer C. C. van Helsdingen Jr. is aan de Ryks-universiteit te Leiden bevorderd tot doctor in de Rechtswetenschap, na verdedi ging van stellingen; de heer H. A. W. van aer Vecht werd aan die universiteit bevor derd tot doctor in de Nederlandscbe letteren, op proefschrift tCornelis van der Myle". Ds. H. Pierson, de bekende predikant der Vluchtheuvelkerk te Zetten, hoopt Vrijdag zyn 50-jarige ambtsbediening te herdenken^ Uitslag van het toelatings-exameo tot het Gymnasium. Toegelaten zgn tot kl. I: onvoorwaardelijk: VV. J. Heisterkamp, Amersfoort F. A. Bruins, Weesp C. C. van der Hoop, BaarnG. Knoppers, Amersfoort; J. F. L. Schneider, AmersfoortF. F. van den Nieuwenhuizen, NijkerkC. C.Schreuder, Amersfoort; C. J. Schroder, Amersfoort en D. F. L. Texeira de Mat|os, Amersfoort, tof kl. II. onvoorwaardelijk J. G. Escher, Arnhem en L. C. Spijker boer, Harderwijk. tot kl. III. voorwaardelijkJ. H. Spruyt, Dordrecht. tot kl. IV. onvoorwaardelijk H. J. van der Weerdt, Hilversum. Tot onderwijzer aan de bijzondere school voor Chr. nationaal onderwijs hier zijn be noemd de heeren G. Meima, onderwijzer met hoofdacte te Huizen, enJ. F. Sanders, onder wijzer met hoofdacte en acte Fransche taal te Nunspeet. De Directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat, aangezien het gebruik van sommige telegram-adressen vaak moeilijkheden doet rijzen, een nieuw tele gram-adres alleen dan wordt ingeschreven, wanneer het bestaat uit een code-woord, ten minste een woord van overeengekomen be- teekenis, dat uiterlijk geen verband toont met den naam van den deposant, noch met zgn handel of omstandigheden. Do bestaande telegram-adressen zullen echter, voor zoover dit door gewijzigde om standigheden geen bezwaar zal opleveren, desgewenscht, jaarlyks opnieuw worden in geschreven. Aanbevolen wordt, alvorens een telegram adres te kiezen, dienaangaande overleg te plegen met het telegraafkantoor ter plaatse. De H. IJ. S. M. heeft de goede bepaling gemaakt, aan haar personeel, dat wegens ziekte den dienst niet kan vervullen, drie maanden lang het volle loon uit te betalen, daarna 3 maanden 2/8 en eindelijk nog een half jaar lang het halve loon. Met ingang van 1 October wordt overge plaatst naar het le regiment veld-artillerie hier de le luitenant J. J. van Santen, van bet 3e regiment vesting-artillerie te Gorinchem Als het weder zich goed houdt, zal het muziekkorps van het 4e regiment huzaren, uit Deventer, onder directie van den heer u aas' "ed0nav<>nd een concert geven op het terras van „Amicitia" en daarbij het volgende programma ten gehoore brengen: 1. The Motor, march Rosev 2 Ouverture de I'opera „LTtali'en- ne a Alger" Rossini. 6. a Venetiaansch gondellied Mendelssohn arr. Maas. b. Marche turqueMoaart. 4. Gebet des Hohenpriesters aus dem Oratorium „Die Zerstörung Jerusalems"Klughardt. 5. Fantasie de I'opera „Lakmé Delibes. 6. Ouverture de l'opéra „Jean de Paris"Boieldieu. 7. Variatiën op een bekend thema Maas. 1. Clarinet. 5. Trombone. 2. Piston. 6. Alt-saxophone 3. Waldhoorn. 7. Twee clarinet- ten. 4. Bariton. 8. Drie trompet ten, drie trom bones en pau ken. 8. Heidebloemkens, concert-wals C. v. d. Berg v. Saparoea 9. „".Nieuwste nieuwB" P. J. Plant. (solist 4e Reg. Hui.) 10. 4e Huzaren, marsch Maas. Het adres van den centrale der R. K. kiesvereeniging in het kiesdistrict Amersfoort aan jhr. rar. H. M. van Asch van Wgck, afgevaardigde ter Tweede Kamer voor het district, luidt in zgn geheel: Het Bestuur der R.K. Centrale Kiesvereeni ging in het kiesdistrict Amersfoort, vertegen woordigende de R.K. Kiesverenigingen te Amers foort, Eemnes, Baarn, Hoogland, Soest, Stou- tenburg en Leusden, neemt de vryheid zich te wenden tot U H.E.G., als Afgevaardigde van het distriot Amersfoort in de Tweede Kamer, met het verzoek Uwe veel vermogende hulp te willen verleeilen voor het bevorderen van de veiligheid op de openbare wegen, steeds ernstiger bedreigd door het toenemend Automobilismeimmers het levensgevaar wordt voor allen, die zich op weg bevinden, maar vooral voor ouden van dagen, gebrekkigen en kinderen, door in razende vaart paeseerende motorrijtuigen, steeds dreigender. Ook de stof, door motorrijtuigen opgejaagd, is voor bewoners van huizen langs den weg een ondragelijke overlast. In het kiesdistrict Amersfoort rijden bij goed weder 40 en op drukke dagen i 70 auto mobielen langs de hoofdwegen. Op enkele uitzonderingen na rijden deze auto mobielen veel te snel, zoowel binnen de kom der Gemeenten als daarbuiten. De klachten, omtrent het levensgevaar en de stofploag, door motorrijtuigen veroorzaakt, zijn algemeen en eene wijziging der Motor- en Rij- wielwet, waarin voor motorrijtuigen en rijwielen maximum-snelheden opgenomen worden, zou door velen met vreugde worden begroet. Op grond van het voormelde heeft het Bestuur de eer U beleefdelijk te verzoeken, hetzij op eigen initiatief, hetzij in vereeniging met uwe mede afgevaardigden, aan de Regeering een zoodanige wijziging Yun genoemde wet voor te stellen, dat krachtens deze de snelheid van bet rijden met motorrijtuigen in de kommen van Gemeenten langs de rijwegen gelegen, tot 10 Kilometers en daar buiten tot 20 Kilometers beperkt worde. Het Bestuur is er van overtuigd, dat zoodra onze Volksvertegenwoordiging in de gelegenheid geBteld wordt, paai en perk te stellen aan de gevaarlijke snelheid van het steeds toenemend Automobilisme, zij die gelegenheid niet zal laten voorbijgaan, en dat een voorstel tot wijziging der wet, als in deze bedoeld, met groote meer derheid in de Staten-Generaal zal worden aan genomen. Het Bestuur meent dan ook te mogen vertrouwen, dat uwe gewaardeerde hulp in deze niet te vergeefs zal zijn gevraagd. Zondagavond tegen hall twaalf werd een zeer oppassend infanterist, die zich kazerne- waarts begaf zonder de minste of geringste aanleiding door een veld-artiilerist zoodanig met den sabel op zijn linkerarm geslagen, dat verbinding daarvan in net Politie-b ireau noodzakelijk bleek. Vervolgens is hij naar Militair hospitaal geleid. De brooddronken dader zal voor den Krijgsiaad terechtstaan. Zondugnacht werd door de politie bjj »Nim- merdor" een vrouw meer dood dan levend op den weg liggende gevonden. Zij werd per brancard overgebracht naar het Politie bureau waar het een geneesheer mocht ge lukken haar na een uur weer bij te brengen Hoewel zy niet beschonken was, scngnt toch gebruik van sterkedrank de oorzaak te zijn geweest van haar toestand. W. Timmer, Monuikenpad 17, heeft Zater dagmiddag een doode postduif gevonden, ge merkt 136 A 0451. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hopen 2 Augustus op sSoest- dyk" te vertoeven en zullen daags daarna tot 29 Augustus verblijf houden op Dobbin. Men schrijft uit Eemnes; Het gaat onzen landbouwers niets naar wenscb. Met den hooibouw schiet het niet op. Er ligt veel afgemaaid gras, maar de weersgesteldheid laat niet toe, het tot hooi te verwerken. Wat reeds gewonnen is, mist de goede hoedanigheden van andere jaren. Zonder zon wordt geen geurig hooi gewon nen en daarby is de temperatuur zóo koud, dat men zich in den winter denkt. Veran dert de weersgesteldheid niet spoedig dan is er groote schade te wachten- Voor het loelatings-examen aan de Hoogere Burgerschool te Hilversum hebben zich voor den volgende cursus 32 candidaten aange meld en wel 27 voor ds 1e, Waarvan 4 meis jes, 2 voor de 2e, 2 voor de 3e en 1 voor de 4e klasse. Wanneer men vergeeft zonder te vergeten, is dit het zelfde als hem die het onrecht deed weder een verwijt te maken, telkens wanneer de daad ons weer in herinnering komt. Hoe gevaarlijk het is, achterop een rijwiel mee te rijden, is te Wezepe weer gebleken, waar een 8-jarig knaapje, dat met vader meereed met den rechtervoet in den ketting bekneld raakte en daardoor twee teenen verloor. Het opnemen van Ingezonden stukken bewijst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met huD inhoud. Kopij van Ingezonden Btukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Reeds sedert meer dan een jaar is aan de Gemeente-ambtenaar, belast met het toezicht op de straten, herhaaldelik de gegronde klacht overgebracht, dat bij aanhoudende regen het gedeelte Arnhemsestraat tussen het plantsoen in een ellendige toestand ver keert. Dat druk begaue straatdeel is dan vol grote plassen, die het onmogelik maken er droogvoets overheen te komen. Heeft genoemde ambtenaar in ruim een jaar tijds niet kunnen waarnemen, dat het kleine roostertje in de brug al het regen water niet kan afvoeren, en dat de plassen voor bet grootste gedeelte moeten blijven staan, tot dat het water verdampt of in de grond getrokken is, omdat het roostertje iets hoger ligt dan de bestrating. Heeft genoemde ambtenaar in een jaar tijds niet kunnen bedenken, dat de plassen, zo hinderlik voor de velen die over bedoelde viersprong moeten, gemakkelijk on voor een bagatel kosten, te voorkomen zijn door vlak bij de brug een klein gootje te metselen. A. M. Kollewijo Nz. J. E Peyrot. K Heden overleed mijn ge liefde eenige zuster, mejuffrouw FENNA HAGA in den ouderdom van 79 jaar. Mevr. de wed. D. van NIJMEGEN SCHONEGEVEL—Haoa. Amersfoort, 6 Juli 1907. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Amersfoortsche Rijwiel-, Automobielen- en Machinefabriek (voorheen D. H. EIJ8INK). JAARLIJKSCHE ALGEMEENS VERGA DERING van AANDEELHOUDERS opWoens- dag 24 Juli a.s., 's middags ten 3 ure, ten kantore vau de Vennootschap, alwaar vanaf heden de Puuten van Behandeling voor aan deelhouders ter inzage liggen. Begin SEPTEMBER kunnen leerlingen geplaatst worden voor de volgende cur sussen 1. Voorbereidende cursus B (leeftgd 14 jaar) 2. Opleidingsklasse »Hulp in de Huis houding" (leeftijd 16 jaar). 3. Avondkookcursus voor Dienstboden. 4. Dagkookcursus voor Dames. 5. Cursus voor costuumnaaien; voor huis houdelijk naaien en verstellenvoor strijken enz. Aanmelding en inlichtingeu vóór 21 Juli of na 28 Augustus bij de Directrice. Prospectus op aanvraag gratis. HET BESTUUR. een HUIS met SCHUUR of STAL en circa 2 a 3000 M2. GROND, omgeving Amers foort. Brieven wanneer te aanvaarden en opgaaf van huurprijs onder letter E.. Stephenson- straat 52, Den Haag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Donderdag 18 Juli 1907, des voormiddags te elf uren, ten Raad- huize publiek BESTEK I. Het leveren en stellen van een ijzeren brugje over en een ijzeren balie aan de Langegracht te Amersfoort. BESTEK II. Het vernieuwen van de bestrating in de Kleine en de Groote St. Jansstraat en aan de Beestenmarkt te Amersfoort. BESTEK III. Het vernieuwen van eenige vakken werfmuur aan den Zuidsingel en aan het Spui te Amersfoort. De bestokken zijn ter Gemeente-secretarie op lranco aanvraag verkrijgbaar, te weten Bestek I met teekening i 10.30 en bestek 11 en III ieder a f 0.10; bij franco toezending ieder 2J/2 ets. meer. Inlichtingen op het bureau van den Ge meente-architect alle werkdagen van 10 tot 12 uur. Aanwijzing volgens datum en uur, in elk bestek vermeld. Beleefd en dringend verzoeken onderge- teekende, hun die op reis gaan, een klenig beid of meer af te zonderen voor hen die om gezondheidsredenen in de buitenlucht moeten en niet kunnen gaan door gebrek- aan de noodige middelen. Tot het ontvangen van giften stelt het Hulp-comité alhier zich gaarne bereid. Mej. D. A. SIDPRÉ. Mevr. DeJONGSCHOUWENBURG- Mevr. GRONEMANDoornbos. Mevr. baronesse Van ITTERbUM Stroeve. De HOOFD ADMINISTRATIE van het ie Regiment Huziren zal op Vrjjdag 12 Juli e.k., te 12 uur, 's middags in het openbaar op het St. Janskerkhof Eén op reform gesteld dat éen uur te voren te bezichtigen zal zgn. C REGIE T-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. II. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het iucasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. Amersfoort (Telefoon 86) Kortegracht 20, naast het Postkantoor A J CHEQUE-REKENING, 13 G UT.! REKENING-COURANT met of zonder IT VOORSCHOTTEN. Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader over een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3