Amersfoortsche Bank AANBESTEDING. Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Harderwijk Correspondentie. Marktprijzen. Advertentiën. TUIN-TENNISBAAN. geheel vrij liggende TUIN TENNISBAAN. aanbesteden: Reisbelasting. op 1 en 2 Augustus. Instituut P. van der Sluijs, Schoolgeld 35 en 50 gulden per jaar. Methorst Van Lutterveld, (Commanditaire vennooleo H, DYERS Zonen, te Amsterdam) gebied van handel, nijverheid en visscherij praesteert, terwijl de landbouwen de bevol king uit de streek een beeld zal geven van den landbouw, de veeteelt, de bijenteelt, enz. enz. zoodat het aan verscheidenheid op deze show niet zal mankeeren. Voor amusementen heeft het comité al mede gezorgd, zoodat wij vertrouwen, dat niemand zich een reisje naar Harderwijk zal beklagen. Wie per locaaltrein reist uit de richting Utrecht, kan met een 10-rittenboekje voor weinig geld de tentoonstelling bereiken. Voor de richting Zwolle en Kampen worden op beide dagen bijzondere eendaagsche retour biljetten afgegeven. De brievenbus aan den Leusderweg is ver plaatst van liet perceel des heeren Vliek naar den hoek der Molenstraat. Oók is een bus geplaatst tegen het hotel »Oud-Leusden". Toen Woensdagavond trein 149 der N. C. S. het station Soesterberg passeerde on de Post de voor dat station bestemde depêche uitwierp, is deze tegen een telegraafpaal gekomen en teruggeslagen onder den trein, waardoor bijna alle couranten, uit Utrecht, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag komende, totaal zijn vernield. Slechts zeer enkele couranten en eenige brieven konden nog worden be steld aan de geadresseerden, zij 'took met groote vertraging. De wimpels van onze illusiën zinken iD het leven de eene na den andere halfstok. Hoogst vermoedelijk blijft de wereldbe roemde en juist daardoor in Nederland vrij wel onbekende schilderijenverzameling-Six voor ons land behouden. De 39 mooiste stukken zijn en bloc aan geboden aan de Regeering voor slechts 77a ton. De vereeniging «Rembrandt" wil 2 ton bijdragen en de Minister van Binnenland- sche Zaken heeft thans aan de Tweede Kamer gevraagd, de ontbrekende f551 400 beschik baar te stellen. Schrijvend van de wereldvermaarde schil derij «Het melkmeisje4' van den Delfschen Vermeer, zegt de Minister«Onze nationale waardigheid laat niet toe, dat dit stuk ons land verlaat''. Dan zijn er nog onder zeldzaam fraaie doeken yan Metau, Adriaan van de Velde, Ostade, Ruisdael, Rubens, alle van den eersten rang. Nu heel het land en half Utrecht vol is van de wielrijdersfeesten Amersfoort loopt nu eenmaal niet zoo gauw warm, voor wat ook is 't wel eens aardig, hier over te nemen, wat de «Amersfoortsche Courant" van 15 Februari 4870 schreef over «Veloci- pedomanie" het woord rijwiel was toen nog niet uitgevonden. We lezen dan: «De verbeteringen van den velocipede nemen maar geen eiude. Een Franschman, Bluin, heeft een velocipede met zeilen uitgevonden, waarvan het eene van voren, het andere van achteren wordt opgezet zoodat het voertuig bij den minsten wind in beweging raakt. «Een te Kiew, in Rusland, verschijnend blad berigt, dat daar onlangs uit Parijs een jonge Franschman, Croix genaamd, op een velocipede is aangekomen. Hij had de reis gedaan over Weenen, Krakau, Lemberg en Gitomiroveral was de verbazing over den velocipedist groot, doch nergens grooter dan in de Russische dorpen, waar men hem hield voor een toovenaar." Een treffende coïncidentie is wel het door luitenant H. D. Simon zeer goedgeschreven verslag in hot jongste nummer van «De Kam* Sioen" van den tocht door jhr. P. M. van aeften, le luitenant van het 4e regiment huzaren, in Mei ondernomen van Amsterdam naar Weenen en in acht dagen volbracnt, met gemiddeld 447 K. M. per dag. Intusschen mag niet vergeten, dat het houten karretje van 1870 een gansch ander vehikel was dan de Singer roadracer, met twee versnellingen en drie remmen, die lui tenant jhr. Van Haeften op dezen tocht be reed. De Haagsche «Kiekjesman" van het»Nbl. v. h. N." heeft een onthullinkje. Men weet, dat het bij de vorige Raads verkiezing in de Residentie ging over de grondpolitiek. Nu vertelt deze journalist het volgende, ergerlijke verkiezingsstaaltje Zekere cqporatie van belanghebenden bij de huizenbouwerij verzocht een candidaat geldelijken steun, te willen geven. In plaats van nu deze heeren het gat der deur te wyzen, zooals zijn plicht ware geweest er moet immers nog zoo iets van een eed of belofte afgelegd worden krijgen ze van een «bloedverwant" van dezen frisschen ver tegenwoordiger der burgerij f200. Maar hierby blijft het niet, want toen zy om honger bedrag als bydrnge aanhielden, kregen zij tot antwoord«denken jelui, dat ik het geld weggooi? Voor het «werk", dat uw vereeniging wenscht te doen, daar heb ik mijn eigen mannetjes voor". Daarop kon den de heeren vertrekken. Nu vraag ik u maarwat te denken van een Raadslid, dat met „eigen mannetjes" ver kozen wordt? Eu wat óok bedenkelijk is: deze gebeurtenis is niet mij alleen ter oore gekomen, maar zyn 43 collega's zijn er even min onkundig van. Inhoud .Wereldkroniek" 27 JuliHet Zuid-Afrikaansch museum te Dordrecht en zijn stichter. Twaalfde zomer-conferenlie der Ned. Christen-studentenvereeniging. Het 25-jarig bestaan der Zaanlandsche zeil- vereeniging. De 83-jarige kunstschilder C. A. J. Schermer. De feesten van „Vreem delingenverkeer" te Hoorn. De vredes conferentie. Kroniek van de week. Personalia. Het gala-diner ten Paleize Amsterdam. Koninklijk bezoek aan de Twentsche fabrieken. Twee reddingstoe- stellen voor den Hoek van Holland. Beleefd verzoek aaD den schrijver van het Ingezonden stuk, verzonden uit Hotel «Het wapen van Driebergen", na Zondag even op ons bureau aan te komen. PREDIKBEURTEN. Zondag 28 Juli. Evang. Lutbersche ketk. Voorrn. 10 uur, ds. De Meijere. Doopsgezinde Kring. Voorna. 407a uur, ds. S. Lulofs, uit 's-Gravenhage. Remonstrautsche kerk. Voorin. 40l/i uur, ds. H. P. Schim van der Loeff, uit Doesburg. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 57a uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 'sAvonds 57j uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente 'sAvonds 5 uur, de beer D. Barth, uit 's-Graveudeel. Voorm. 97a uur, de heer Barth. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm, 98/4 uur, godsdienstoefening. 'sAvonds 57* uur, godsdienstoefening. Amersfoort, Vrijdag 26 Juli 4907. Appelen f0.a f0.— Peren f0.— a f0.Nieuwe aardappelen f0.a f0. Zandaanlappelen f3.— a f4.—. Hoender- eieren f3.50 a f4.10 per 400 stuks. Boter f4.10 a f4.20 p. k. Margarine f 0.— afO. Kippen f 0.60 a f4.— Kuikens fl.a f4.20 Piepkuikens f0.30 a f0.60 Ganzen f0.&f0.— Eenden f0.90 a f4.20 Hazin f0.a fü.— Wilde konijnen f0.a f0.— Tamme konij nen f 0.30 a f 0.60 p. st. Duiven f 0.40a f 0.50 p. paar. Magere varkens f 14 a f20. Zeugen f40 k f70. Biggen 18.— a f 11. Aangevoerd waren ongeveerheet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 200 heet. Zandaardappelen. 90 000 st. Hoendereieren, 1100 Kilo Boter. Vette Varkens, 20 Magere varkens. Varkens voor exportslagerijen. 400 Biggen en 30 Zeugen. Wegens vertrek THE ZOOP met vele YRUCHTBOOMEN benevens rentogovonde Te bevragen WIJERSSTRAAT No. 2, te Amersfoort. LAMA1S0N BOUWER Co. Munrbuizen 39. Belasten aich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation. Safe-inrichting. GEMEENTE EDE. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van EDE zullen op Donderdag 8 Augustus o.k., voormiddags elf uur, ten Gemeentehuize te Ede Het afbraken der be staande, het bouwen van een NIEUW Sohoolge- bouw met drie schoollo kalen, en het BOUWEN van ©ene nieuwe Onder wijzer swoning in twee perceelen en in massa. Bestek met twee teekeningen liggen teu Gemeentehuize tor inzage, en zijn tegen be taling van f 4.— vanaf 29 Juli verkrijgbaar by den Gemeente-architect. Inlichtingen verstrekt voornoemde Ar chitect. Men eische op flesch en kurk het merk PUNCH VAN BEERTJE. H. B. DE BEER, Amsterdam. Beleefd en dringend verzoeken onderga toekende, hun die op reis gaan, een klenig heid of meer af te zonderen voor hen die om gezondheidsredenen in de buitenlucht moeten en niet kunnen gaan door gobrek- aan de noodige middelen. Tot het ontvangen van giften stelt het Hulp-comité alhier zich gaarne bereid. Mej. A. SIDPRfi. Mevr. DkJONGSCHOUWENRURG- Parker. Mevr. GRONEMANDoornbos. Mevr. baronesse Van 1TTERSUM Stroeve tan ouda an jonge mannen X&LU I M< na r«4ln ••«Hf »l Eduard Bendt, IrmuWiii De tentoonstelling is geopend op 1 Augustus van 1 tot 5 ure en op 2 Augustus van 10 tot 5 ure. Dagelijks concerten door de muziek van de Harmonie te Harderwijk en de Koloniale Reserve te Nymegen. Voor bijzonderheden zie men de groote bilietten. KORTEGRACHT 20, Amersfoort, (naast het Postkantoor.) Telefoon 86. behandelt alle Bankzaken zooals: het incasseeren, disconteoron, koopen en verkoopen van binnen- on bniten- laudsche wissels; hot openen van rekening-courant met of zonder voorschot waarvan de voorwaarden op aanvraag verkrygbaar zijnhet koopen en verkoopen van effecten en vreemd geld; het verzilveren van coupons; het sluiten en nomen van gelden op prolongatie, beloeniug en deposito; het bezorgen van assurantiën op het leven en tegen brandschade en inbraakhet verhuren van safe-lokettenhet vorscbalfen van reIscrodiet- brieven op meer dan twaalf honderd plaatsen in Europa, Azië en Amerika; het openen van provisie-vryo cheque-rekening. Nadere inlichtingen worden verstrekt door De DIRECTIE. SCHOOL der „AMERSFOORTSCHE SCH00LYEREEN1GING". Opleiding voor le klasse Hoogere Burgerschool en Gymnasium. Opleiding voor andere examens en voor den liandel 150 galden per jaar. Leerlingen kunnen tusscheu 12 en half 2 overblijven. Spoedige inschrijving gewenscht. Kassiers en Commissionaire in Effecten. AMERSFOORT, Tel. 49, BAARN, Tel. 141. Muurhuizen 15, naast hot Agentschap der Ned. Bank. Molernsstraat 88. Openen van rekening-courant aan handelaren en particulieren. Uitvoeren van aan- en verkooporders in beleggingsfondsen en het verstrekken van advies daarbij. Administratie van vermogens. Gepantserde safe-deposit. Woivelykscho marktboscüouwing van geld- en fondsenhandel op aanvrage gratis-verkrygbaai'. Kantoor geopend van 0 tot 5 uur.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3