Ingezonden. Marktprijzen. Advertentien. AisrT 119 S"""""1""-i9u7- Faillissement W. F. H.Tabernal, KEUKENMEID, meid-alleen of tweede meid MEID ALLEEN UITVOERING der Burg, waarnemend regimenU-comman- dant, beëedigd en in functie gesteld. De miliciens der lichting 1904 behoorende tot het 5e regiment infanterie vertrokken heden met groot-verlofdie der lichting 1905 van het le regiment veld-artillerie vertrekken 28 dezer. Het is niet onmogelijk, dat net eskadron huzaren uit Amsterdam óok te Amersfoort in garnizoen komt. Althans in 'i ontwerp- Staatbegrooting is daarvan sprake. Maandag wordt door de officieren van het 4e regiment veld-artillerie, zoowel van hier als uit Utrecht, een regimentswedstryd ge houden. Om 9 uur wordt van Oud-Leusden afge reden en oen afstandsrit over 40 K.M. gehouden, welke binnen 4 uur moet worden voltooid. Wie hieraan voldoet, kan Woensdag deel nemen aan eeu gehoorzaamheidsrit en een suelheidsrit. De sSoldatenkrant" zal 26 September voor het laatst verschijnen. Gebrek aan belang stelling is oorzaak, dat dit blad dat 10 jaar geleden voor 'teerst verscheen zal ophouden te bestaan. Zondag 29 dezer zal op het door het Rijk daartoe afgestane terrein aan den Hoevelaker straatweg, eren buiten de Kamppoort te Amersfoort, worden gehouden de negende openbare uitvoering van het Middengewest van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond, welk gewest omvat de provinciën Utrecht, Gelderland benoorden de Waal en Overysel. Kon het door allerlei omstandigheden niet plaats hebben op 28 Juli, thans belooft het een zeer mooi feest te worden èo doordien een grooter aantal vereenigingen zich aan meldde voor deelneming èn omdat, nu er langer tijd was tot voorbereiding, zoowel de wedstrijden als de oefeningen hoogst belang rijk zullen zijD. Er zullen deelnemen 6 dames-clubs en 48 heeren-clubs, sameD dus 24 vereenigingen met een paar honderd werkende leden. De ochtend weds: ry den hebben plaats van 9 tot 12.30; de middaguitvoering wordt ge houden van 2.30 tot 6 uur; alle om medail les door autoriteiten, particulieren en vereeni gingen aangebovlen, zooals dat omschreven is in den Feestgids, die weldra zal verschynen. Als bijzondere prijs mag wel vermeld de lauwerkrans, uitgeloofd door generaal- majour A. D. Pelter, commandant der 4e divisie infanterie, voor de club die bij het marcheereu door eeD gedeelte der stad het hoogst aantal punten behaalt. Men kan et- van verzekerd zijn, dat deze prijs niet zal worden verworven dan na ontzaglijk groote inspanning. Naast dien eereprijs willen we nog noemen de medailles, geschonken door den Commis saris der Koningin in deze Provincie en door den Burgemeester van Amersfoort. Er zal prachtig werk te zien worden ge geven en het zal dus zeker de moeite loonen, het eerste feest dat van dezen aard te Amers foort wordt gegeven, te gaan bijwonen. De toegangsprijzen zijn zóo gesteld, dat ieder er van kan genieten (men zie de advertentie in dit nummer en raadplege den Feestgids). Den len September 1.1. is het 79ste jaar begouuen van de „Maatschappij tot Bevor dering der Toonkunst", van welke ook hier ter stede sedert 1878 een afdeeling ge vestigd is. Zil het doel, dat de Maatschappij beoogt, inderdaad bereikt worden, dan is het van bet grootste belang, dat zij eeD algemeens en krachtige medewerking ondervindt en elk barer afdeelingen o.a. onder haar leden een zoo groot mogelijk aantal medewerkenden in haar zangvereniging telt. Deze noodzakelijkheid wordt in het bijzonder in de hier gevestigde afdeeling gevoeld, wier zangvereniging veel krachtiger zou kunnen zijn, wanneer niet een aantal hier bestaande zangverenigingen een groot aantal krachten aan de Maatschappij ontrokken, een euvel, dat in de naaste toekomst nog grooter dreigt te worden, nu, blijkens een bericht in de plaatselijke bladen, dezer dagen pogingen worden in het werk gesteld om tot de oprich ting eener nieuwe gemeDgde zangvereniging te geraken. Het ligt voor de hand, dat een toestand als in de laatste jaren alhier bestaat, onver mijdelijk lijdt tot versnippering van krachten, welke, verenigd, onder degelijke leiding, ongetwijfeld de schoonste resultaten zouden bereiken en iu waarheid de Toonkunst zouden bevorderen, üok in dit opzicht geldt volko men Eendracht maakt macht. Aan het begin van het nieuwe seizoen zij met klem gewezen op de wenschelijkheid van toetreding tot de afdeeling Amersfoort der Maatschappij lot Bevordering der Toonkunst. Men trachte niet langer te verdeelen, doch strevc naar eenheid. Alleen door eenheid wordt het mogelijk, iets groots te bereiken en bet belang der Toonkunst waarlijk te dienen. Voor de eerste uitvoering in dit maat- scbappij-jaar is door de Zangvereeniging der afdeeling in studie genomen „Arminius", van Max örucbin ae tweede zal vermoe delijk ten gehoord worden gebracht Men delssohn's „Walpurgpsnacbt" met een cantate van Bach. Men kan zich als lid opgeven bij den Secre taris, Lewe van Middelstum, Hendrik van Viandenstraat 4, of bij den Penningmeester, Van den Buvenkamp, Utrechtschestraat 10. Commissarissen van «Araicitia" hebben besloten, voor de twee inhaal-concerten twee matinees te doen geven. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de nAlgemeene Muziekhandel", voorheen StumpIT en Koning, te Amsterdam, voorne mens is, by genoegzame deelneming, ook dezen winter vier concerten te doen geven in de groote zaal van Mmicitia" hier. Afgaande op het succès, dat deze concerten het vorig seizoen jaar hebben gehad, betwij felen wy niet of op de lijsten tal weder flink geteekend worden zoodat men ook dezen winter het muzikaal genot niet buiten de stad behoeft te zoeken. Onderstaande artisten zullen optreden le concert, tusschen 7 en 14 October 1907, Zalsman en Henk van Bienen, liederenavond; 2e concert, tusschen 8 en 14 November 1907, het Flonzaley-kwartet 3e concert, 9 Januari 1908, Edith van Eli- scher, de kleindochter van Verhulst, met Rud. Somon, pianist uit Londen 4e concert, 31 Januari 1908, De nieuwe piano-ster Germaine Schwitzer, met een in strumentalist. Allen namen, die een artistiek succes waar borgen. Ook nu is aan ValkhofFs boekhandel de exploitatie hier ter stede toevertrouwd. De beer J. de Lange, leeraar in het dansen, kondigt bij advertentie in dit nummer aan, dat hy aanstaanden Woensdag zitting zal houden voor het regelen zijner zoo terecht gewaardeerde cursussen. De noviteiten van dit seizoen zullen, onder meer, zijn: «Empire" en nCecilia-Walz" van Rud. Knoll, „Gavotte-Walzer" van O. Zorn, xiApollo-wals" van James Meijer fils en Koop man, »Gigerl-Quad rille" van Jurgen Schmidt, zTarantella-Napolitaine" van den balletmees- ter Tomasin. Het oefenspel tusschen zQuick" en Allen Weerbaar" wordt morgen te Bussum gehou den op het veld achter de Algeraeene be graafplaats. De vereeniging Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken" houdt Vrijdag avond een ledenvergadering. Behalve voorzieningen in periodieke Be- stuurs-vacatui'es komen aan de orde Mede- deelingeu van het Bestuur. Een man uit Amersfooit meldde Vrijdag zich bij de politie te Hilversum aan onder voorgeven, ziek te zijn. Hy werd naar het ziekenhuis geleid, doch bleek niets te man- keeren. Aan zijn wensch om gratis vervoerd te hebben, is echter voldaan maar geheel kos teloos zal dit niet zijn, want hij werd ge verbaliseerd wegens bet doen van valsche opgaven. De nota komt later. Daar loopt een verhaal, dat een der werk lieden van de Phoenix-brouwerij Donderdag ernstig verbond zou zyn door in aautaking te komen met de electrische installatie. Ter plaatse zelf is daarvan niets bekend wel heeft iemand, die aan het soldeeren was, Donderdag door het in brand geraken van lie soldeerlamp brandwonden bekomen, doch gister kon hij gelukkig alweer dienst doen. Verzint eer gij begint; maar verzint niet zón lang, dat gij in 't geheel niet begint. Uit den omtrek. De Vorstin van Bentheim, zuster van H. M. de Koningin-Moeder, wordt op zSoestdijk" verwacht. Voor de betrekking van Directeur der Gemeente-gasfabriek te Hilversum, welke 1 Jauuari vaceert, zijn 45 sollicitanten. Hoe het doek van het vaandel van het 4e regiment infanterie, dat in de Legerplaats bij Zeist is zoek gemaakt, werd teruggevonden, vertelt een medewerker van zDe Telegraaf". Het is gevonden door Kobus van der Vlist achter de terreinen der Utrechtsche Water leiding Maatschappij, nabij het station Soester- berg. Kobus hechtte blijkbaar weinig waarde aan zijn vondst, want bij bergde die op en deelde pas den volgenden dag zijn broer mede, dat hij een vaandel gevonden had en dat bij ge legenheid wel eens aan den eenen of anderen militair zou geven. Zijn schoonzuster echter ried hem, zulks niet te doen en het by haar te breDgen»zij zou er dan werk van maken". Maandagavond werd het vaandel door hem daar gebracht. De broer, die in de nabijheid van de uitspanning zhet Huis ten Ha;vp" woont, ging daarheen en deelde nu aan een paar onderofficieren van het 10e regiment infanterie zijn vondst mede. Dezeiigaven den raad, het goed te bewaren en hebben er blijkbaar dadelyk werk van gemaakt, want Dinsdagochtend acht uur was reeds een luitenant bij vrouw Van der Vlist en nam het vaandel in ontvangst. Kobus van der Vlist kreeg een goede be* loouing. Per fiets werd het vaandel naar het kamp van Zeist vervoerd, vanwaar hot met den meesten spoed naar Den Haag is gebracht, waar het nog dienst deed bij de opening dei- Kamers. KEN N 1 S G EY I N G. Dn BURGEMEESTER der Gemeente AMERS FOORT brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht d.d. 16 September 1907, 4e afdeeling, no. 4983/86S0, ter kennis van belanghebbenden, dat in de Gemeente Baan», een geval van MOND- en KLAUWZEER zyn voorgokomen. Amersfoort, 21 September 1907. De Burgemeester voornoemd, WUIJT1ER8. Het opnemen van Ingezonden stukkeu bewijst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met hun inhoud. Kopy van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Geachte Redactie, Ondergeteekende komt wederom terug tot waarover een jaar geleden is gesproken, name lijk over de verhavende straat de Arubemsche poort wal en de Groote Haag. Wel heeft het Dagelijksch Bestuur er gehoor aaD gegeven, maar nu is weer het zelfde het geval. Men kan nu niet fatsoenlijk loopen. Zoo gebeurde het verleden week toen een dame een bezoek moest a tl egg uo, dat zij in aanraking kwam met deae lieve steenen; zij viel en moest door andereu op de been worden gebracht met den uitroep »het is een schande een straat zóo te laten liggen". Daarom komt schrijver terug of het niet mogelijk is andere steenen daar te leggen bijvoorbeeld die van de groote St. Junsstraat, terwyl die minder begaan wordt dan genoemde straat. Hopende, dat het Dagelyksch Bestuur ge volg geeft aan dit schrijven door althans deze straat te doen veranderen, want zdó is zij niet begaanbaar voor menschen, laat staan dan voor kinderen. En toch, ook daar wonen belastingbetalende burgers. Een bestendig lezer. Amersfoort, 19 September 1907. De eenvoudige man, die in dit stukje zyn hart luchtte, heelt geen beleren tijd kunnen kiezen. Immers de Gemeente-begrooting komt welhaast in behandeling en dan zal de Raad zeker voldoen aan zijn verzoek Red. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 September. Evang. Lutbersche ketk. Voorin. 10 uur, ds. De Meijere. Reraonstrantsche kerk. Voorin. 10l/« uur dr. H. L. Oort, uit Utrecht. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. T. Hoekstra, uit Hazerswoude. Avonds 5*/j uur, ds. Hoekstra. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 5i/, uur, ds. Teerink. Vrye Gereform. gemeente Voorm. 91/, uur, godsdienstoefening. Avonds 5 uur, godsdienstoefening. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorm. uur, godsdienstoefening, 's Avonds 5*/i uur, godsdienstoefening. Amersfoort, Vrijdag 20 September 1907. Appelen f3.a f7.Peren f3.i f8.— Nieuwe aardappelen fO.— a f0. Zandaardappeleu fl.70 a fl.80. Hoender eieren f4.60 a f 5.per 100 stuks. Boter f 1.15 a f1.25 p. k. Margarine f 0.— afO. Kippen f0,60 a fl.Kuikens fl.fl.30 Piepkuikens f 0,30 a f0.70 Ganzen fO.a fö.— Eenden f'0.90 a 11.20 Hazen fO.a fO. Wilde konijnen fO.a fO.Tamme kony- nen f 0.40 a f 0.80 p. sv. Duiven f 0.40a f 0.50 p. paar. Magere varkens f14 a 120. Zeugen f50 a t'70. Biggen 18 a f12. Burgerlijke Stand Tan Amersfoort van 12 tot 19 September 1907. GEBOREN Geertruida Johanna, d. van Jacob van Nim- wegen en Evertje Smit. Willcmijntje, d. van Jacob Dirk van Gelder en Christina Johanna Dooijewaardt. Philip, z. van Na than Hilversum en Jentje van der Horst. Johanna Theodora Cornelia, d. van Pieter de Winter en Adriana Kraaijkamp. Breunis, z. van Breunis Vastenburg en Geertje van den Ham. Gerardus Adrianus, z. van Johannes Lablans en Johanna Krabbe. Christina Dina Cornelia, d. van Bernardus van Keeken en Cornelia van de Hoef. Pptrus Johannes, z. van Johannes van der Pol en Sophia Margaretha van Oostveen. Engelbertus, z. van Cornelis Engelbertus Schulpzand en Catbarina Constantina Schip pers. Gerritje, d. van Gerrit Kaal en Gijs- berta van de Kooij. Eefje Adriana, d. van Geurt Hendrik van den Hoek en Lena Va- lentina van do Wetering. ONDERTROUWD: Adrianus Cornelis Commijs en Catrina*van Eys. Jan Evert van den Berg en Cornelia van de Byl. GETROUWD: Helmert de Mots en Willetnyntje van 't Boveneind. Gysborius van Meetoren en Maria Everarda de Vries. Hubrecht Jo hannes Fremouw en Johanna Margaretha Jansen. OVERLEDEN Susanna Hendrika van Keulen, 7 j. Cornelis van Mourik, 29 j., och tg. van Ger- riljo Hemmers. Getrouwd by volmacht: J. VEEN en C. A. CH. EBELL die, ook namens wederzijdsche ouders, harte lijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden De heer en mevrouw LIJNKAMP— Hoeve betuigen hun hartelijken dank voor de belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun ZOON. Amersfoort, 21 September 1907. Kraamvisites bij voorkeur Donderdag 26' September van 2—4 uur. Voor de hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, betuigen wij onztn innigen dank. J. A. F. KEETELL, Kap. der Inf. en kinderen. Amersfoort, 19 September 1907. AMERSFOORT. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht van 18 September 1.1. is verklaard in staat vau faillissement W. F. H.TABER NAL, gewoond hebbende te Amersfoort, thans wonende te Leusden, met benoeming van den EdelAchtbaran heer jhr. mr. T. J. de MA REES van S WIN DEREN tot Rechter commissaris en van ondergeteekende tot Curator. De Curator, mr. H. J. M. van den BERGH, Amersfoort, Wilhelminastraat 5. Gevraagd 1° NOVEMBER eens genegen huiswerk te verrichten, P. G., van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder motto »Keukenrneid" aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Een net Buitenmeisje zag zich gaarne ge- plaats te Amersfoort, liefst als 20 jaar, v. g. g. v. Brieven franco lett. F., Advertentie bureau H. van KAMMEN, Kampen. Een Friesch meisje, 18 jaar, v. g. g. v., biedt zich aan als tegen Novemberlief it in een burgergezin. Franco brieven onder letter G. aan het bureau der (Oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Nederlandsch Gymnastiek Verbond. MIDDENGEWEST. Negende openbare gewestelijke op ZONDAG 29 SEPTEMBER 1907 op het terrein aan don HOEVELAKER STRAATWEG (tegenover het Militairhospi taal) TE AMERSFOORT. Aan de zeer belangrijke wedstrijden zullen deelnemen 24 vereenigingen (6 dames-clubs en 18 heeren-clubs). Ochtendwedsti ijden van 9 tot 12.30. Middaguiivoering 2.30 6. Prijzen der toeganskaarten Ocbtendwedstrijden tribune f0.50, Eerste rang f0.25, Tweede rang f0.15. Middaguitvoering tr.bune fl, Eerste rang f0.50, Tweede rang f 0.25. Dagkaarten Eerste rang, met tribuneplaats en toegang tot de prysuitdeellog, gevolgd door bal vóór 28 September dos avonds 9 uur genomen fl.25, op 29 September genomen f 1.50.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2