BIJVOEGSEL Amersfoortsche Courant. Bij de hedenmiddag van 1.45 tot 5.23 onder voorzitting van den Burgemeester, ihr. J. VV. A. Barchra&o Wuytiers, gehouden open bare vergadering van den Raad dezer Ge meente waren tegenwoordig 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Hamers. De notulen der vergadering van 1 October worden als goedgekeurd beschouwd. Het belangrykste der Ingekomen stukken was hel antwoord van den Voorzitter van Raad op de interpellatie-Veis Heijn, dat aan leiding gaf' tot zeer breede discussie. Om 2.18 kwnn aan de orde de agenda. 1 Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot vaststelling van jaarwedde en pensioensgron- slagon van het personeel aan de Ilurger-Avond- school voor den cursus 1907 1908. Aangenomen z. d. of h. st. 2. Voors-el van Burgemeester en Wothci">rs tot vaststellen iler jaarwalio van den ujde- lijken leeraar M. H. Flothuis. Vastgesteld voor het Gymnasium op f6G5 en voor de Iioogere Burgerschool op fl2S5. 0. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim (vacature-t). C. Schuur). Benoemd de heer H. C. Langereis met 12 stemmen, tegen 3 op den heer A. F. Sanders eu 1 blanco. 4. Behandeling van reclames tegen aanslagen in de Inkomstenbelasting, dienst 1907 (primitief en enppletoir kohier). Z. d, of h. stvoorstel niot meegedeeld. 5. Behandeling van reclames tegen aanslagen in de Straatbelasting, dienst 1907. Als voren. 6. Voordracht vun Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van afschrijvingen in zake Inkomstenbelasting, dienst 1907, wegens vertrek eu overlijden. Teruggenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet aangaan eener tijdelijke geldleening, ter voorziening in de vermoedelijke behoefte aan kasgeld. Aangenomen z. d/ of h. st. tot een bedrag'van ten hoogste i' 20 000 ad 4S pCt. 3. Vo irstel van Burgemeester en Wethouders betreflende eon verzoek van C. J. van Leeuwen e. a. tot gebruik van een Gemeentelokaal voor het houden van een cursus tot opleiding voor de hoofdakte. Aangenomen z. d. of b. st. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de geldmiddelen van de gas fabriek, tot beschikking van een deel van het saldo over l90l», en tot wijziging van de Be grooting voor 1907, een en ander in verband met den aankoop van „Birkhoven". Aangenomen met 15 tegen 1 stem, die van den heer Gerritsen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende «Birkhoven". Voorstel verdaagd met 15 tegen 1 stom, die van Wethouder Visser. 11. Behandeling van de Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor hot jaar 1908. Z. d. of h. st. vastgesteld op f 11 S07.68. 12. Behandeling van de Begrooting voor de Gezondheids-commissie voor het jaar 1908. Als voren op fS95. 13. Behandeling van de Begrooting van het Burger Weeshuis voor 1908. Als voren op f9817. 14. Rapport en voorstel van Burgemeèeter en Wethouders betreffende de jaarwedden van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvan ger. Aangenomen z. d. of h. st. 15. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de jaarwedde van den Commissaris van politie. Aanseuomen met 9 tegen 7 stemmen. 16. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de jaarwedde van den Havenmeester. Aangenomen z. d. of h. st. 17. Voorstellen van den heer D. Gerritsen en den heer Celosse betreffende de salarisregeling voor het personeel, verbonden aan het Lager on derwijs. Na zeer lange discussie wordt aangenomen bet voorstel van B. en W. om de Rijks-regeling af te wachten, nndat het voorstel-Celosse werd verworpen met 11 tegen 5 stemraeu^die van de heeren Tromp van Holst, Heyligers, Gerritsen, Hagedoorn en Celosse). 18. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de bezoldiging van het onderwijzend personeel bij het Lager onderwijs (taalactes). Aangenomen met 14 tegen 2 steramen, c'!e van de heeren Heyligers en Gerritsen. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het toekennen eener jaarlijksche subsidie van f100 aan de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Aangenomen z. d. of h. st 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven eener jaarlijksche subsidie van f25 aan de Ned. vereeniging voor Gemeentebe langen- Als voren. 21. Behandeling van de Gomeente-begrooting voor 1908. Na juist een uur discussie voorloopig vastge steld met algemeene stemmen. 22. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van A. l^os tot schadeloosstelling, geleden in verband met de vaststelling van het Uitbreidingsplan of tot overname van grond. Verdaagd. 23. Rapport van de Raads-commissie in zake de Hoogere Burgerschool. Verdaagd. Wegens het late uur, waarop de zitting ein digde, kunnen we voor heden niet meer geven. Uitvoerig verslag in de volgende nummers.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 5