VERGUNNING 20e. mlbaaim 20c. Laatste berichten Advertentiën. Krdi D het Sjoelbakspel? D J. SMITS, een net DAGMEISJE, RIJKSPAARDEN. Café-Restaurant n CENTRAAL" S. K. KIELDER. We ontvingen het programma voor het feest-concert op 30 dezer door de Amers- foortsche Muziek-vereeniging te geren bij de uitreiking van een vaandel en het 12V2jarig directeurschap van den heer J. A. Jochems. Jammer genoeg valt daarmee samen de Jaarvergadering der kantonale afdeeling van de Vereeniging tot opvoeding in het huisge zin van halfverweesde-, verwaarloosde- of verlaten kinderen. «leder zal ook hier van hem spre' en", schreven we Zaterdag ter aankondiging van de kookproeven der Maggi-producten. En dit is ten volle bewaarheid. Niet alleen de leerliugen der Industrie- en huishoudschool en eeu buitengewoon aantal dames hebben de proeven gevolgd, maar zóo groot was de belangstelling, «lat ook heden moest worden gekookt. Een enkele maal zelfs was er zoo'n toeloop, dut queue moest gemaaktkoppen bouillon of erwtensoep werden met gulle hand uitgedeeld aan tal van nieuwsgierigen die zoo maar de mooie winkels in durfden en voor wie de heerlijke warme drank een kostelijke lafenis was; en (ie kleinen werden blij gemaakt met een mooi slabbetje, dat den naam Maggi wel in alle hoeken der stad heeft doen lezen. Nog eens wijzen we er op welk een uit nemend voorbeeld de Maggi-etablisseinenten geven om reclame te maken voor een deug delijk artikel. Toen, na de vleescb-trust onthullingen in Amerika, tnen óok begon te vragen of de Maggi-producten wel geheel en al zuiver waren, antwoordden de fabrieken«komt uzelven overtuigen, meldt niet voorat wanneer ge komtwij vergoeden u de reiskosten". En ze kwamen van heinde en verre, de belang stellenden èu de scheikundigen èu degenees- heereu en ze zagen alles enschreven warme aanbevelingen iu couranteu en bro chures. Eu nog ietsdols zouden we bijna zeggen. Toen de producten hier te laude op de markt werden gebracht tegen den zelfden prijs als in het buitenland, toen kocht Ne derland ze niet, omdat ze te goedkoop waren en du» niet goed heetten te zijn. Toen is de prijs verhoogd en gingen de artikelen er in. Nu ze er in lijn en goed óok en nu er mei den dag meer vraag naar is, zijn de prijzen verlaagd, terwijl de qualiteit zoo mogelijk nog verbeterd is. Eu thans is het debiet enorm en verdringen de Maggi-producten reeds vrijwel de Cibils en andere Araerikaansche mengsels. De heer Leijds bereist Nederlandeen Zweedsch collega, die eveneens zyn opleidiug genoot aan de fabriek te Kemptt .tl, vertrekt binnenkort naar Zweden om dat land te be werken. De «Harderw. Crt.« weet te vertellen dat een melkrijder uit Garderen, die zijn beurs miste, met het locaaltje naar Amersfoort kwam omde kaartlegster te raadple gen. De wijsteu onder de buren hadden hem geraden, dit te doen. De kaartlegster hield haar ouden roem hoog en wist hem vrijwel aan te duiden wie hem de beurs had ontrold, 't Was alleen jammer, dat hij niet eerder was gekomen, want dun had zij kunnen zorgen, dat dd beurs was terug bezorgd. Zoo iets geschiedt in 1908. Een paardenhandelaar van bier had het buitenkansje, op het Vreeburg te Utrecht een lantaarnpaal stuk te rijden. Na de schade te hebben vergoed, mocht hij buis toe. Door de politie is iemand aangehouden, die zinken afvoerpijpen stal. Ook verschalkte zij iemand, die een kar vleesch wilde binnen de stad breogeu zonder daarvan den Keurmeester te verwittigen. Het lekkers werd uangehoudeu, afgekeurd en op de gewone wijze onbruikbaar gemaakt. De beste zelfvoeldoening geniet men door heden te herstellen wat meu gisteren ver zuimd of misdaan heeft. Uit den omtrek. stuur in tydon van ziekte van haar en haar zoon met versterkende middelen en brand stoffen geholpen werd, meende op een gedeelte van bovengenoemde som, de spaar pot van zijn moeder, recht te hebben, toen hij trouwen ging. In den laat8ten tijd van werkloosheid had hij daarop weer aangedrongen, doch zonder resultaat. Het oudje bleef op haar geld zitten. Toch is hij, zoo is ons medegedeeld, in een onbewaakt oogenblik tot de daad overgegaan en heeft hij de zikken geld weggenomen. Rij ontdekking vari den diefstal ging de vrouw hulp van de politie haleri, die terstiyid vermoedde, dat de zoon hiervan wel meer zou weten. Deze, lont ruikend, verstopte het geld, doch wees later de plaats aan, waar hij het geborgen. Naar we vernemen, zijn K. en echtgenoote naar Zwolle ontboden om dooi den officier van justitie gehoord te worden. De dood van Ter Horst, die den dag na Nieuwjaar bij de woning zijner ouders te Hoevelaken op den weg lag, moet volgens het justitieel onderzoek een gevolg zijn van verbloeding in de hersenen, veroorzaakt door een slag op het hoofd met een bierlleschje. De vermoedelijke dader is ter beschikking van de justitie gesteld. In het dorpje Neerglabbeek, niet ver van de Limburgsch-Belgische grenzen, was door overlijden de plaats vacant gekomen van Wethouder. Twee personen dongen naar den openstaan- den zetel. Zij besloten het lot te laten be slissen. Bepaald werd, dat men zijn geluk met de kaarten zou beproeven. Wie bartenaas kreeg, was de uitverkorene. Twee Raadsleden fungeerden als getuigen, om toe te zien dat alles «wettig" toegingDen volgenden dag, werd degene die hartenaas had bekomen door den Gemeenteraad als Wethouder be noemd. Den zelfden avond werd voor de woning van den nieuwen «schepen" een boom ge plant. Tot laat in den nacht werd er gedronken en geklonken Dinsdagnacht is weer een Harwichbuot, ditmaal »de Amsterdam"( iuj den Nieuwen Waterweg aangevaren. De passagiers werden met eigen sloepen gered, doch een boot met 26 personen wordt nog vermist. ting in uw oruaniwno heeft aausariciht on te veel i Tol pastoor te Achteveld is benoemd kapelaan M. Moes. Het bekende landgoed »De Biezen", onder Barneveld, met de bijbebooretide boerderijen, weiden, bosscheu, enz. groot 37 H. A. is te koop. In arm Harderwyk vindt men zakken met baar geld zóo maar aan den kant van den wez, schrijft de «Hard. Crt". Dit schijnbaar voordeeltje is de politi-eZon- dagraiddag overkomen, doch de eerlijke vin der zal van dezen schat niet rijker worden, daar de vondst geschied is op aan wy zingen van deivene, die het geld er heefneer gelegd en wieii het niet toebehoorde. De vondst bestond uit twee zakken, inhoudend meer dan vijl honderd guldens aan zilver. Zekere K., vroe ger bij zyn moeder inwonend, een weduwe, die zich steeds zeer arm heeft voorgedaan en daardoo" door de Diaconie der Ned. Hervormde gemeente met een wekelijksche toelage bedeeld werd, zelfs door het Armbe- Men telefoneert ons om 4 uur uit Rot terdam, dat de vermiste passagiers van «de Amsterdam^ nog niet gevonden zijn. 386e STAATSLOTERIJ. R E t' L A M E 8, van 15 t egels f 1.25 elke regel meer f 0.25. Vyfde Klasse. Eerste week. Trekking van 21 en 22 Januari 1908. (1400 loten.) Ten kantore van den collecteur' A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 1000 op Nos. 10075 en 15032. Prijs van f400 op No. 10089. Prijzen van f 100 op Nos. 1237 en 15036. Prijzen van f 70 531 534 55 i 100)3 130691501715025 en 15367. Te zamen 13 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 502 540 1245 1255 1267 2203 2205 2231 2305 2413 2431 2144 9812 9813 98 8 9824 11107 13059 1307515013 15<G7 15352 15855 15361 15365 153701578615789 15799 20235 20245 20>90 20891 20913 en 20923. Mejiiff. J. de Roo. Phot. S. Fraeunel (den Haag) rimpels in uw ge'aat gegroefd heeft, de Pink Pillen, zij zullen u genezen. De schoonheid is een geschenk der natuur dat men moet welen te bewaren. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeeue zwakte, maagpijn, scheele hooldpyn, zenuwpijn, rheuuiatiek. Prijs f 1.75 por doos, 19 per zes doozen Vekrijgbaar bij SNABILiE, Grooto markt te Roterdam, hoofd-depothouder voor Neder land, en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkribrcaar bij a. van de WEG, dro gist, Lange3 raat 23 te Amersfoort en a. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel ili i ^Pii 1' pp Y|'Y1 L LW Afbeelding der doos: J De schoonheiil gaat weg waaneer de bloedarmoede aankomt. De Pink Pillen jagen de bloedarmoede op de vlocht. .Ieder leed groeft een rimpel"men beeft het dikwijls gezegd en niets is meer waar. De bloedar moede, door de verscneidenheid dor kwalen die zjj veroorzaakt, doet dag en nacht lijden. Wanneer dan ook de bloedarmoede aankomt, gaat de schoonheid weg. Er zjju gelukkig vele menseheu die weten dat wanneer de bloedarmoede aankomt, de Pink Pillen haar op de vlucht jagen. Zjj nemen dus hunne voorzorgen tegen het leed en de noodlottige gevol gen daarvan. Mej. M. J. de Roo, oud 19 jaren, van wie wij I hier het portret geven, heeft aan bloedarmoede geleden zij heeft do Pink Pillen te hulp geroepen en leed niet lang meer. Mej. de Roo woont te 's Gra ven huge, 135 Twen'straat. Zij schreef ons het vol gende. „Gedurende langen tijd heb ik aan scheele hoofd pijn en brakingen geleden. Ik was zeer verzwakt en had zelfs de kracht niet mijn huiswerk te doen. „Mijne ouders hoten het mij aan niets ontbreken wat mij kon versterken en geuezen. Ik hield zelfs volkomen rust, maar des ondanks ging ik niet voor uit. Op den raad van meerdere personen hen ik de Pink Pillen gaan gebruiken, en naar waarheid kan ik ve-' laren dat die mij geheel en al genaien hebben. Ik doe nu mijn werk met genoegen en ik heb mjj nooit zoo krachtig en opgewekt gevoeld". IgNeemt, voordat de hloedarmoede te veel verwoes- Den 20 Januari jl. overleed te Almeloo, in den ouderdom van 65 jaar, onze Broeder en Behuwd- broeder, de heer A. W. BEZKMF.R. A. H. ter SCHUUR— Bezemer. i. ter SCHUUR. Amersfoort, 23 Januari 1908. Het meest amusante gezelschapsspel ter wereld. De SJOELBAK »s lang 2.25 Meter en kost met 30 schijven in mahoniehout f8.75 in gebeitst hont f5.75 uitsluitend bij Arnhemschestraat 20. Een SJOELBAK wordt gaarne ter kennismaking toegezonden. Gevraagd P. G. Gediend hebben, is vereischte. Loon naar bekwaamheid. Zich per brief 'e melden onder letter B. aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. J. ,J. NAGELHOUT, assistent-accountant, KORTE BERGSTRAAT 10 AMERSFOORT. Correspondent van het Accountantskantoor van L. MARKUS, Kalverstraat 6 bij den Dam, te Amsterdam, Iuterc. Telefoon 8112. INRICHTEN, BIJHOUDEN en CONTRO LEEREN van koopmans- en .«articnliere administratie», beheeren van kapituteu, enz. vau Mad. LEXORMAN met verklaring alom verkrijgbaar en na ontvangst van f 0.23 iu postzegels of postwissel franco toezending door \V. B. MORANSARD, 2e Jan Steenstraat 39, Am sterdam. De RAAD van ADMINISTRATIE van de lie Afdeeling le Reeiment Veld-Artillerie, te Amersfoort, zal op Vrijdag 7 Februari a.s., des middags ten 12 uur, in het openbaar verkoopen op het St. JANSKERKHOF aldaar, vermoedelijk TWEE op reform gestelde Deze paarden worden éen uur vóór den verkoop ter bezichtiging gesteld. De Raad van Administratie voornoemd, o.l. De Secretaris, JAGER. CREDIETVEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nir. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleenen van Credieten onderper- soouijke ol zakelijke zekerheid; of in-blanco. het incasseeren van handelspapier liet ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. R EPAUATIEN Brillen on Pince-nez, inruilen Tan oude Barometers w. f. a. groenhuizen. Lungestraat 42, Amersfoort- LAMAISON BOUWER Co. Munrhuizen 39. Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation. Safe-inrichting. SCHOUWBURG UTRECHT. Italiaausche Opera Dir. Cav. M, DE HOXDT- Vrijdag 24 Januari. Slechts éen Gastvoorstelling van WAD RAMBLY, met medewerking van Sigr. ISALBERTI. CARMEN. Aanvanc HALF acht. thans Vergaderzaal disponibel. Eetzaal voor 60 personen. Tafalabonnement vanaf 80 cent. Aanbevelend,

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3