Qua-ker Oafs Bosschen, enz. KEUKENMEID Eeoige perceelen GROND Laatste berichten. Ingezonden. Schrijfwerk a^n huis. Wapen der Infanterie. Marktprijzen. Advertentién. het Eikenhakhout A. P. Schroder, bevonden, beboorende aan een inwoner der Sciiiiamelpenninckstraat. V. werd in arrest gesteld en ti'rfchtto Zondagnacht niet minder dan vier maal de ham', aan zichzelven te slaan, hetgeen telken male intijds werd verijdeld. Nr een volledige bekentenis te hebben afge egd, is hij gister naar Utrecht overge bracht. Ook hier is sterkedrank de oorzaak van den val van dezen man, die hier eens een zeer goede zaak had, en nu de zijnen in diepe ellende dompelt. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde gister den 37-jar gen A. van Dr., beschuldigd van moord op zyn vader, tot drie jaar ge vang misstraf, rae^ aftrek der preventieve hech'enis, sedert 16 Januari. De eisch was vier jaar. Van D. is in fcooger beroep gegaan. De 17-jarige H. R., uit Hoevelaken, die in den avond van Nieuwjaarsdag Hendrik van der Horst dormato mei een bierfleschje op het hoofd sloeg, dat deze kort daarop overleed, veroordeelde zij tot een jaar tuchtschool. De eisch was twee jaar gevangenisstraf. Vrouw L. van D. behield de f20 of tien dagen, haar wegens herhaalde drankwetover treding opgelegd door den Kantonrechter hier. Overgestrengheid heeft oogendienst ten gevolge. T7it den. omtrek. Het verluidt, dat rar. A. F. baron Van i 'joden, nieuwbenoemd Burgemeester van Utrecht, 19 dezer zal worden geïnstalleerd. Zaterdagmiddag is te Utrecht na korte ongesteldheid overleden de heer M. G. de Biuin, leeraar aan 's Rijks Veeartsenijschool aldaar, ook door velen hier ter stede zeer gewaardeerd om zijn groote kennis en minzaamheid. De Orunje-comraissie te Baarn zal nog deze week de viering van den Verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, op 19 April ter sprake brengen. Men schryft uit Baarn De herten iu de Baarnscbe Bosschen ne men -thans zoo in aantal toe, dat op de hoogte van Wildenburg herhaaldelijk uit den trein deze dieren gezien worden. De eigenaars der tuinen in die streken moeten dun ook van rasterwerk gebruik maken, om de ongenoode gasten buiten te houden. De bewoners van de Zes Woningen moesten zelfs hun boerenkool inmaken, duar deze builen niet meer veilig is. Een flinke dryfjacht op herten zoowel als op konijnen zal zeker een gewenschte op ruiming houden. Te Ermeloo werd verleden week een ar beiderswoning verkocht voor dertien gulden. De nieuwe eigenaar heeft zyn •villa" reeds betrokken. De heer C. Muermun Jr., Voorzitter der afdeeliog Hilversum en omstreken van den Bond van Ned. onderwijzers, is candidaat gesteld voor het Hoofdbestuur van dien Bond Men wil den naam van het hulppostkan toor «Den Ham" veranderd trachten tekrjjgen in Hoogland". Er zijn ook maar veertien plaatsen in ons land, die den naam Den Ham dragen. Karikatureu uit het buit&nland. Humor en luim. Onderstaand bulletin verspreidden we heden middag half vier Men seint ons: Minister Heemskerk hoeft heden met een rede het Ministerie by de Tweede Ka mer ingeleid als een Kabinet van de rech- lerpartijen wegens de onmogelijkheid om een Kabinet te torraeeren uit de geconcen treerde linkerzijde. Het nieuwe Ministerie wil bevrediging schenken. Het Zuiderzee-ontwerp zal nader overwo gen worden. Verschillende wetsontwerpen worden toe gezegd o. a. tot bestrijding der openbare onzedelijkheid, tot subsidieering dei' bjjzon- dere Middelbare scholen, tot verruiming van het gemeentelijk belastinggebied en tot wet telijke bescherming van de arbeiders. lDgetrokken worden de weteontwerpe® op drankaccijnsverhooging en inkomstenbelasting zoomede het voorstel betreffende werklieden- verzekering. Ouderdomsvoorziening wordt een onderdeel van invaliditeits-verzekering. Grondwetsherziening acht de Regeering in deze wetgevende periode onoplosbaar. Op ingediende voorstellen in zake het blijvend gedeelte zal herziening militie- en landweerwet volgen. Aanbouw groot raarinematerieel zal worden beperkt. Een defensieraad, bestaande uit militairen en burgers, zal worden ingesteld. Ten slotte riep de Regeering de samen werking der Kamer in onder wederzijdsch beboud van beginsel. Het. Bestuur van de Weldadigheidsvereeni ging «Trein 8.28 H. IJ. S. M." bericht, dat het in de gelegenheid werd gesteld, ten overstaan van notaris H. Wertheim, die zich belangloos beschikbaar stelde, de koopacte te passeeren van een stuk grond groot onge veer 10 000 vierkanten Meter, op welk terein, □a inadplegingen op technisch en medisch gebied du keuze was gevallen. Bestuurders hopen nu binnen niet al ta langen termijn door flinke giften vau kinder vrienden iu staat gesteld te worden ook met den bouw van het herstellingsoord een aan vang te kunnen maken. De tuin is reeds in aanleg. Het Gemeentebestuur van Zeist is voorna mens indien daartoe de vereischte vergunuing wordt verkregen een rijwiel pad aan te leggen langs den Ryksweg van het landgoed Vollenhoven naar de Grebbe, en langs den Rijksweg van Zeist uaar Wou denberg. Het rijwielpad zal een breedte krijgen van 1.50 M. en met puin en grint worden verhard. do Bisacbopsweg-bewonars. Uit het bovenstaande i blijkt dat zoo'n schutting van hot Nut veel nut j sticht. Tot zoover willon wij het geval van de grappige zydo bezien. Maar nu de kuerzydels het niet diep treurig dut men machteloos staat, tegenover een der- 1 gelyk besluit van den Gemeenteraad, die hier een toestand schept, die elders verboden wordt en nog wel een toestand, die niet iD het alge- i meen belang ie. I Dat er velen tegön do plaatsing waren, bleek uit het gezonden request, dat 20 bandteekeniugen droeg, alle van bewoners van den Bisschopaweg. Wij willen dan ook eindigen met protest aan te teekenen tegen het toestaan van ao plaatsing der schutting, die aan anderen geweigerd wordt. Is dat nu billijk Tarief Barak. RECLAME 8, van 15 regels f 1.25 elke regel meer f0.25 Quaker Oats kost slechts een derde deel van den prijs, dien men voor dezelfde hoeveelheid vleesch betalen moet, en heeft een veel hoogerevoedingswaarde. Alleen in pakken. Inhoud Wereldkroniek" 7 Maart: De aanrijding van het Koninklijk rijtuig te 's-Gruveuhage (met vijf afbeeldingen). Ellende en misdaad onder den grond in de riolen vau Weenoti. Sicilië. Trapani, Nasi Drie nieuwe schilderyen van Jozef Israels. Van New-York naar Darijs per auto. De bilde aan kapitein Erland. Rotterdam se»» kunstkring. Suda Yacco in ons land. Het beproeven der reddingsmiddelen voor schipbreukelingen te Ter Heyden, Perso nalia. Kroniek van de week. Willem Maris in den Larenschen kunsthandel. Het opnemen van lugozonden stukken hewyst niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met bun inhoud. Kopj van Ingezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt nimmer teruggeven. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd plaatsing van het onder staande. Bij voorbaat onze dank. Hoogachtend, Uw Dw. dr., H. NIEZEN, c. i. Amersfoort, 1 Maart 1908. Het besluit van den Gemeenteraad dato 27 Februari 1908 inzake het plaatsen van een houten schutting aan den Bisschopaweg wordt door ons ten zeerste betreurd. Onze vraag aan B. en W., elk afzonderlijk door ons gedaan, of er dan hier ter stede twee verschillende Bouwverordeningen bestonden, willen wij ook in net publiek her halen. In herinnering wordt gebracht, dat nog niet zooveel jaren geleden een der eigenaars van derceelen aan den Bisschopaweg alhier een hou ten schutting plaatste, die evenwel op bevel van B. en W. moest afgebroken worden; een zelfde geval deed zich voor aan de Beekstraat. Nu vraag ik in mijn onnoozelheidmag in Amersfoort de een meer doen dan de ander. Er wordt wel eens gesproken van gelijke rechten. Is dit hier ook 't geval Nu weet ik wel, dat het „Nut" een vereeniging is die veel nut doet, en waar groote heeren bij zyn, en ook heb ik wel eens hooren vertellen, dat groote heeren elkander niet by ten. Zou dat hier uitkomen? Een feit blijft het, dat de Bisschopaweg er niet door verfraaid of verbeterd is. Wie nu reeds de resultaten wil weten wat er met die schutting bereikt wordt, moet 's avonds maar eens komen zien, maar bij donkeren avond niet vergeten een lantaarntje mee te brengen, want licht hebben we hier niet. In den regentijd doe men ook de laarzen aan met den broek er in, want water en modder is hier meer dan Geachte Redactie, Toon ik Donderdag in uw courant het voorstel van B. en W. las over het tarief van de barak, dacht ik dudelyk Zondag neem ik er eens voor om erover to schrjj ven. Maar Zaterdagavond las ik juist weer in uw courant, wat ik zeggen wou. Ja, mynheer ik ben zoo een winkeliertje, ais U bedoelt; ik verdien met moeite 700 of 800 gulden per jaar on als my het ongeluk treft, dat ik of rayn vrouw of een van myn kinderen een besmettelijke ziekte krjjg en naar de barak dienen vervoerd, dan zou ik dat niet kunnen doen, als je er f7 par week voor moet betalen, behalve de andore dingen. Je kan geen f7 missen als je er maar f 13i,a verdient. Dan houd je er f6l/z voor je huishouden over en dat is te weinig. En zoo houd jo je zieke van zelf in buis en zou er weleens van kunnen komen zooals U het schreef, met die epidemie. Als het tarief op 50 cent per dag gesteld wordt, is dai nog f8Va per week, dat is nog hoog genoeg voor ons soort van menschen, maar aai. den anderen kant kunnen B. en W. het ook niet voor niets doen en met ziekte moet elk raensch er onder door. En ik geloof, dat er heel velen het met my eens zijn als ik de boop uitspreek, dat do Raad het tarief voor ons zal brengen op hoogstens 50 cent per dag, dan doen de heeren een best werk. Mét dank voor de plaatsing, hoogachtend Een kleine winkelier. 't Doet ons genoegen, dat we in ons plei dooi de plank niet geheel missloegen. Een gulden per dag lykt zoo weinig en 't is ook niet veel,als men zoo'n ziekeslechts twee of drie dagen uf te zonderen heeft. Dan zou zelfs een huisvader, die f 13 k f14 's weeks verdient, zich die uitgave kunnen getroosten. Maar wij allen weten, dat een besmettelijke ziekte gewoonlijk meer dun twee of drie weken isoleering eischt en dfct juist maakt de uitgave, zelfs voor den meergegoede dan iemand met f 13 f 14 's weeks, zoo bezwaar lijk. We zyn bet eens, dat het 't allerbeste zou wezen, als nog een lager tarief kon worden voorgesteld óok uit het oogpunt om 't gevaar, dat het verheimelijken eener besmettelijke ziekte voor de gemeenschap o^.yvert, te coupeoren maar dat zal wel niet gaan. En daarom achten we reeds veel gewonnen als de Raad het tarief brengt voor ben, die f700 a f800 inkomen hebben op 50 cent per dag. Red. Een JUFFROUW van natten stand, die gaarne fütwetdjjk in haar onderhoud wenseht te voorzien, een duidelijke hand schrijvende, vraagt Franco brieven letter B. aan het bureau der (oude) Amersfoortsch6 Courant, Korte- gracht 9. OPLEIDING voor het Instructie- Bataljon Kvnpfciv By het Instructie-Batuljon kunnen Jonge lieden van I&V2 tot 19-jarigen leeftijd ia dienst treden om te worden opgeleid tot Korporaal bti de Infanterie. Ook worden Jongelieden opgeleid tot Muzikant. Inlichtingen worden op franco aanvrage verstrekt door den Commandant van boven genoemd korps. Goaoert-Slrnotl* De Algemeene Muziekhandel voorheen 8TUMPFF en KONING, Amiterdam. Soeletelt „AMICITIA", Amersfoort. VRIJDAG IS MAART 1908, 8 UUR: Laatste Knnst-Avond te geven door mevr. EDITH LOMAN—VoK Eutoiua «n BUD. LOMAN Het Programma bevat: Liederen van SCARLATTI, WECKERLIN, VER- HULST, SCHUMANN en BRAHMS. Pianosoli van BACH. BRAHMS, CHOPIN en STRAUSS—TAUSIQ. Kntrée ff.—. Houders van Abonnementskaarten hebben toe- kaart. in VALKHOFF's Boekhand'. Plaatsbespreking (bij loting) op 18 Maart, te half éon, bjj den Kastelein van Amicitia. Publieke Verkooping VAN In tie (üemeente MocM teu verzoeke van heeren Curatoren c. s. in het faillissement A. N. J. VOS. Wat men dun ziet Hoel veel wat het daglicht niet kan verdragen en zonder do ondoorzicht- bare schutting niet zou geschieden, Verder is zoo'n schutting uitstekend geschikt voor urinoir, waar ook nu reeds ruimschoots gebruik van gemaakt wordt. Dat is voor de luchtzuivering ten behoeve van de bewoners van den Bissohopsweg. Eindelijk biedt zoo'n schutting een uitraun- oendo gelegenheid voor de onbedorven jeugd om er stadhuiswoorden op to schrijven, waarin. !o reeds een begin is gemaakt. Dit geschiedt stellig voor de uitbreiding van algemeeno kennis onder Amersfoort, Vrijdag 6 Maart 1908. Appelen f4.k f6.— Peren f0.a ft).— Nieuwe aardappelen f0.a f0. Zandoardappelen fl.80 a f2.—. Hoender- eieren 13.40 4 f3.90 per 100 stuks. Boter f1.50 a fl.70 p. k. Margarine f 0. 4f0. Kippen fO.OO a f 1.20 Kuikens f0.— ft).— Piepkuikens f 0.— 4 f0.— Ganzen f0.—4 f0.— Eenden fl.a 11.30 Hazen f0.— a ft).— Wilde konijnen f0.— a f0.— Tamme konij nen f 0.804 f 1.40 p. st. Duiven f0.504 f 0.70 p. magere varkens fa f—Zeugen f50 a f70. Biggen f7 a f 11. Aangevoerd waren ongeveor40 heet. Appelen, heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 80 heet. Zandaardappeluo. 70000 st. Hoeiidereieren, 800 Kilo Boter. Vette Varkens, Magere varkens. Varkens voor ezportslageryen, 300 Biggen en 10 Zeugen. Op Dinsdag 24 Maart 1908, des namiddags 2 uur. zullen in bet café »HET HUIS TEN HALVE" te Soesterberg, Gemeente Soest, publiek worden VERKOCHT Perceelen 1, 2, 3 en 4. Tien Hectaren, 39 Aren, 90 centiaren De Heer en Mevrouw HOFFMANN— Van Kuijk geven kennis van de geboorte van hun zoon PAULUS HUIBERT AN- THON1E. Amersfoort, 9 Maart 1908. Mevrouw SANDBERG tot •m- ESSKNBUKG. te Hoorn, vraagt mot 1 MEI tegen hoog loon een alleszins bekwame liefst boven de 25 jaar. te Soesterberg, strekkende van den eigendom van WILLEM van MAARFIN en consorten Zuidwaarts op tot de grens der Gemeente Zeist, helend ten Oosten door den Kampweg en ten Wetten door den Wuudenborgschen Zandweg, kadaster sectie E. Nos. 220. 221, 222, 223, 224 3B2, 859 en 871. Perceel 5. te Soest, nabij de Wyksloot, kadaster sectie G. Nos. 212o en 2124, groot 44 Aren, in erfpacht uitgegeven aan EVERT PLOEG te Soest tot 1 Mei 1927 tegen betaling vaa f15 'sjaars. Perceelen 6 tot en met 11. wassende op de eerste vier perceeleu. Aanvaarding by de betaling uiterlijk 1 Juni 1908. Breeder by biljetten. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van den Notaris Utrechtscheweg 12 te Amersfoort. SCHOUWBURG - UTRECHT. Kuninkltyke Verconiïin* .Het Nederland ach Toonaai". Donderdag 12 Maart, (No. 8 van hot Abonnement.) IJ8BEANO, aan tr-tat-CHim ili. iu 4 lied'lG'eu door EitKDKKJK va» EED EN. Orkeat onder leiding van don beer H. KUIJPERg, Aanvang HALF ach».

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3